Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Selektivno deljenje stampaca i fajlova u Windows XP  (Pročitano 6364 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 288
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Pravo dljenje fajlova (stamapaci u tvojoj prici nisu problem jer koliko vidim svi treba da mogu da stampaju), u XP-u koliko znam neces uspeti da postignes, bar sto se tice dodeljivanja prioriteta (R,W,X,D, full control), odnosno uvodjenja hierarhije. sa win serverom nisam nesto preterano radio, ali mislim da je Win2000 pravo resenje za tebe (ukoliko ti ne predtavlja problem da predjes na njega) jer on je "farbricki" namenjen za ono o cemu pricamo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


tu sam uvek kada treba...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 724
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Tel.Me 
@Zoran Karavla

Da, u pitanju je Windows XP professional with service pack 2 (na serveru) a ostale radne stanice koje pristupaju serveru su Win XP professional ili Home (sa SP2) i mozda ima samo jedna Win 98 radna stanica.

Vidim i ja da se tesko sta moze uraditi onako ocigledno, ali sam pronasao recimo u Control Panel - Administrative Tools - Local Security Police, pa kada se otvori ta "konzola" u njoj ima grupa Local Policies a u njoj User Rights Assignement i u njoj prva stavka "Acces this computer from the network" moze da se definise koji racunari mogu da pristupaju toj radnoj stanici (ovde serveru) sa mreze. Medjutim, tu nista ne dobijam, jer istom racunaru (serveru) treba da pristupaju svi samo sa razlicitim ogranicenjima.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


tu sam uvek kada treba...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 724
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Tel.Me 
Pravo dljenje fajlova (stamapaci u tvojoj prici nisu problem jer koliko vidim svi treba da mogu da stampaju), u XP-u koliko znam neces uspeti da postignes, bar sto se tice dodeljivanja prioriteta (R,W,X,D, full control), odnosno uvodjenja hierarhije. sa win serverom nisam nesto preterano radio, ali mislim da je Win2000 pravo resenje za tebe (ukoliko ti ne predtavlja problem da predjes na njega) jer on je "farbricki" namenjen za ono o cemu pricamo.

Nazalost, predstavlja mi problem taj prelazak na WIN 2000 (prvo - nemam njegovu instalaciju, drugo - server na kome se vrti taj WXP Pro je i radna stanica ujedno pa bih morao da gomilu softwarea ponovo instaliram i sl...)

Ne znam u kom smislu mislis da XP to ne moze da uradi sto moze i 2000? I ovde mogu da se dodeljuju slicne stvari kao i u 2000 (ali samo ako se ikljuci opcija "Use simple file sharing (Recomended)" koja se nalazi ako npr. startujes My Computers => Tools => Folder Options (pa odaberes "karticu" View i u njoj u listi na dnu iskljucis pomenutu opciju) - pod Advanced settings... E onda file share i ostalo (koliko se ja secam) pocinje da lici na Win 2000 i mislim da ne samo da lici, nego da je to isto. Medjutim, tu mi nije jasno da li moze da se odradi ono sto meni treba.

Nekako mi je logicno da ovo sto zelim nije stvar koja je nepotrebna i predstavlja samo neki moj "hir" nego stvar koja u praksi zaista moze trebati!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
LG Nexus 5
Djole aj ovako:

Recimo, Pera moze samo da stampa ali ne i da menja fajlove. Odes na properties stampaca, pa na security i tu jednostavno ogranicis prava Peri i drugim korisnicima koji mogu samo da stampaju, ne i da menjaju fajlove.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


tu sam uvek kada treba...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 724
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Tel.Me 
Djole aj ovako:

Recimo, Pera moze samo da stampa ali ne i da menja fajlove. Odes na properties stampaca, pa na security i tu jednostavno ogranicis prava Peri i drugim korisnicima koji mogu samo da stampaju, ne i da menjaju fajlove.

To mi je jasno, i OK, ali kako ja vidim, to funkcionise samo za korisnike lokalno (vazi samo za korisnike koji se loguju na server i na njemu rade).. Kako ograniciti korisnike sa drugih masina da ne mogu ili mogu da to rade?

Ista je stvar i kod Shared foldera. Lokalno mozes da zabranis ili dopustis sta god da zamislis, ali zato ako si ubaio Everyone grupu (koja je po defaultu ukljucena ako je stvar (fajl, folde, printer) deljena) onda je ona dostupna svakome...

Lako bih ja to uradio kada bih lepo mogao da ukucam napravim nekako liste "poverenja" i da ljudi sa tih lista mogu ovo ili ono da urade...
« Poslednja izmena: 15. Jul 2006, 15:34:19 od djokaizpotoka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
LG Nexus 5
Ondak moras ili 2003 server ili da jednostavno svima zabranis menjanje podataka.

Ako ne moze tako, onda razdvajaj te mreze.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


tu sam uvek kada treba...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 724
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Tel.Me 
Mogu samo da zakljucim da je ovaj Win XP mnogo krut i nedozvoljava nista da uradis... Za sada sam nesto uspeo sa stampanjem da uradim, ali nedovoljno, jer ako npr na radnoj stanici kao Admin kreiram grupu ENP (koja sme da stampa) a iskljucim ono default Everyone, onda se zaista kod korisnika koji su u toj grupi i vide ti stampaci, a za ostale korisnike na toj radnoj stanici se jednostavno ti stampaci ne vide... ali....
Uvek ima to "ali"! Smile
Kako da zabranim da korisnik koristi "Add printer" wizard koji omogucava da deljene stampace on sam instalira  Smile
mislim da sam negde to citao/cuo da je moguce, pa bih onda bar to mogao malo da filtriram...

A za fajlove - gotovo da nema leka - ili mogu svi sve da rade ili mogu svi samo da ih citaju... (no, mozda i tome nekako doskocim)...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
LG Nexus 5
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


tu sam uvek kada treba...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 724
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Tel.Me 
ovo nece da radi... jedino ako se ode malo u gpedit.msc pa da se uradi disable dodavanja i stampaca i disable brisanje stampaca... onda korisnici ne mogu da ih menjaju!

ali za fajlove - i dalje probelm....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.