Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 01:22:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 124
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sekte  (Pročitano 223115 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
LG 4X HD
Citat
Jedna devojka me je u Vasinoj, cini mi se, presrela bar 15 puta. U roku od 2 god.  Smile

mora biti da izgledash prijemchivo  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 114
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
LG u8290
@TM

Stvar informisanja je - kao sto mu ime kaze - prenosenje informacija. Tvoje informacije odakle god da ih prenosis su ravne Slobinom dnevniku 2 iz sredine 90tih. Na takve "informacije" sam alergican bez obzira o cemu pricaju.

Cemu komentar na kraju tvog zadnjeg teksta - cemu zlo u njemu kada licno nista ne znas ni o belom gnosticizmu ni o crnom ni o Slavinskom niti si procitao i jednu njegovu knjigu. To sto prenosis se zove propaganda i ispiranje mozga a ne informacija.

Svaka religija na ovom svetu je bila sekta a sada druge proglasava sektama jer se bori za svoju dominaciju i uticaj na mase. Drugim recima - svaki punoletni gradjanim sam odlucuje o svom zivotu i prazne price poput tvojih nikoga ne mogu da "spasu" niti da odgovore da bude clan nekih od organizacija koje sii nabrojao - cak sta vise samo ce im produbiti veru.

Samim tim zapitaj se koji je pravi razlog tvog pisanja ovde - sta zelis da postignes? Ako ljude zoves umno obolelima zato sto verujes u belu magiju kako zvati onda hriscane koji veruju da se hrist rodio bezgresnim zacecem, da je ustao iz mrtvih i da sedi na nebu sa desne strane svog Oca (mislim na bukvalno znacenje  ovih reci ne simbolicko).
Bitno je da ti znas sve o svemu
IP sačuvana
social share
silhouetting, complicating
whom to dare ? i do not care
what is form and exploration
everything is everywhere
increase time and spin around it
ready for another day
power up and memorize it
snap the mag and blow away.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Bosch ima centrifugu
da zamisli to jeste zaista najbitnije - zato otstampaj moje pisanje pa citaj pre spavanja sutra cu da te preslisavam da li si nesto naucio  Smile Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 114
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
LG u8290
Mislim da bi ti ipak trebao da citas moje postove i ucis ih jer si i ovako po svemu sudeci besposlen 
IP sačuvana
social share
silhouetting, complicating
whom to dare ? i do not care
what is form and exploration
everything is everywhere
increase time and spin around it
ready for another day
power up and memorize it
snap the mag and blow away.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 114
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
LG u8290
Na prvoj strani sam spominjao metode koje se koriste radi kontrole i stvaranja stanja poslusnosti kod pripadnika sekte, sada cu pokusati to malo da pojasnim....pocecu od prve na spisku...

-Konfuzna doktrina- Slozena objasnjenja i predavanja o tesko razumljivim doktrinama sekte, sa puno egzoticnih i nerazumljivih izraza ohrabruju slepo prihvatanje ideja sektebez pokusaja zdravo razumske i kriticke analize njihovog sadrzaja...

-Bombardovanje ljubavlju- Laskanjem, ljubljenjem, grljenjem i izuzetno ljubaznim ponasanjem i bezrezervnim prihvatanjem svakog, stvara se osecaj zelje za zajednistvom, pripadoscu grupi..

-Metakomunikacija- Prenosenje subliminiranih poruka simbolima, naglasavanjem odredjenih reci ili fraza(ubij, zrtvuj se i slicno)
-Stalni grupni pritisak- Potiskivanje sumnje i otpora prema grupi psihickim pritiskom ostalih clanova grupe na pojedinca..

-Odbacivanje starih vrednosti- Zahtev za odbacivanjem starih vrednosti i verovanja radi ubrzanog prihvatanja novog nacina zivota u grupi..

-Nema pitanja- Psiholoskim pritiskom ucitelja i same grupe, obeshrabruje se pokusaj postavljanja pitanja o ucenju, delatnosti sekte i slicno..
-Izolacija- Pokusaj stvaranja gubitka realnosti kod pripadnika sekte fizickim odvajanjem od porodice, prijatelja, drustva, itd..

-Zamena odnosa- Nakon odbacivanja sarih vrednosti, porodice, prijatelja i drustava, sekta i grupa se namecu kao njihova kao njihova supstitucija..

-Lisavanje koriscenja normalnih nagonskih funkcija- Unistavanje sposobnosti vrednovanja informacija, licnih reakcija i telesnih funkcija u odnosu na vreme(ishranu, utoljavanje zedji...)..

-Derivacija sna i hronicni zamor- Stvaranje dezorijentacije i ranjivosti produzavanjem umne i fizicke aktivnosti i uskracivanjem potrebnog odmora i sna..

-Bezkompromisna pravila- Uzrokovanje regresije u ponasanju i dezorijentacije zahtevom za podanicima da traze saglasnost za, naizgled, prosta pravila kojima se odredjuje vreme obedovanja, kontrola fizioloskih funkcija, upotreba lekova...

-Mantranje i pevanje- Eliminacija nepozeljnih ideja zahtevom za stalnim ponavljanjem besmislenih mantri, fraza ili molitvi kojima se postize suzavanje kritickog razmisljanja..

-Koriscenje droga i opijata- Cilj primene ovih tehnika je  i metoda jeste da se pripadnici sekte dovedu u takvo psihicko i emocionalno stanje u kome se oni, apsolutno i bez pogovora, pokoravaju dogmi sekte i njenim autoritetima, fanaticno i bez pogovaranja ispunjavaju sve zahteve koji se pred njih postavljaju, pri tom, o posledicama koje mogu nastupiti, a koje se odnose na njih, njihovu porodicu ili drustvo u celini..

-Profil vodje osnivaca- Osnivaci sekti su razlicitog stepena obrazovanja i zanimana. Medju njima ima profesora na univerzitetima, bivsih svestenika, trgovaca, nepismenih zemljoradnika...Karakteristicno je da je vecina njih u periodu adolescencije i mladosti na neki nacin bila izuzetno religiozno angazovana, i da su posle pocetnog razocaranja napustali tu angazovanost..
Prema psiholoskim analizama to su: psihoticne, najcesce opsesivne strukture licnosti, hostilne osobe sa izrazenim halucinacijama, destruktivne, kao i osobe koje imaju osecaj da su mesijanski predodredjene...

Ukocili su mi se prsti Smile
IP sačuvana
social share
silhouetting, complicating
whom to dare ? i do not care
what is form and exploration
everything is everywhere
increase time and spin around it
ready for another day
power up and memorize it
snap the mag and blow away.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Bosch ima centrifugu
Tebi zaista nije lako prijatelju....
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Svaka cast...... konacno negde mogu da dobijem informacije o radu sekti... a TI decky999 mojne da kenjas Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 33
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nikako da shvatim jesu Kopti sekta ili ne?
Molimza svaku informaciju,ako neko zna nesto o njima.
Koliko sam saznala oni su monofiziti,pravoslavci koji su pocinili jeres.Cula sam da cine incest,izuvaju se pred crkvom,....Meni to sve nekako nije jasno?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 114
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
LG u8290
Kopti je izraz koji se koristi za vernike Koptske pravoslavne crkve u Egiptu. Iako postoje različite koptske zajednice i tradicije u svetu, taj se izraz koristi uglavnom za Egipat, a ponekad se gledaju i kao zasebna etnička grupa. Razlog je prvenstveno u tome što su egipatski Kopti po svom poreklu i običajima nešto bliži drevnim Egipćanima od ostalih Egipćana koji su s vremenom bili prihvatili islam i arapsku kulturu.

Kopti su nakon arapskog osvajanja Egipta godine 641. dugo vremena bili građani drugog reda. Tek su pod vladavinom reformatorski nastrojenog Muhammada Alija po pravima izjednačeni s muslimanima.

Kopti imaju vlastiti koptski jezik, ali on služi isključivo u liturgijske svrhe, mada ga i tamo potiskuje arapski jezik koga su Kopti odavno prihvatili u svakodnevnom životu. Smile

to je sve sto znam o njima...ako nesto saznam a potrudicu se...znas gde ces moci da vidis...

ako neko nesto zna neka podeli sa nama......... Smile

ovo je sa Wikpedije
« Poslednja izmena: 24. Mar 2007, 14:39:50 od Trance_Master »
IP sačuvana
social share
silhouetting, complicating
whom to dare ? i do not care
what is form and exploration
everything is everywhere
increase time and spin around it
ready for another day
power up and memorize it
snap the mag and blow away.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Bosch ima centrifugu
@anayrim18

Moje reci su slika tebe - samim tim ako ja kenjam ti si ..... ruza rumena - dobrodosao i srecan ti prvi post.

@morska zvezdo

Otvorila si temu o Koptima, ostavio sam ti tri linka da procitas o njima - crkvi koja je najbliza srpskom pravoslavlju a ti pitas ponovo da li su sekta - a razlog zato sto se izuvaju ispred crkve. A da li se ti izuvas kada udjes u svoju kucu? Da li si i ti sektas onda?
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 124
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 01:22:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.