Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:09:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Seks bez obaveza – za i protiv  (Pročitano 9170 puta)
12. Avg 2011, 10:59:37
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
Uraditi to ili ne? Seks bez obaveza je sve samo ne bez obaveza. On je pažljivo razmatran, često predmet rasprava i proučavanja, i uglavnom na kraju rezultat pogrešne procene.

U većini romantičnih komedija neobavezan seks se pretvara u srećnu vezu i ljubav do kraja života. U realnom svetu su stvari malo drugačije – veća je verovatnoća da ćete dospeti u emocionalni ćorskokak.

Antropolog Helen Fišer opisuje 3 faze funkcionisanja ovog sistema:

1. Požuda – koja nas može vezati za bilo koga

2. Privlačnost – u kojoj požuda pronalazi svoj fokus i pretvara se u romantičnu ljubav

3. Vezivanje – kada romantična ljubav prerasta u dugotrajnu vezu

Neobavezan seks je najčešće odraz faze 1 (neusmerena požuda), ali većina ljudi upada u zamku gajeći lažnu nadu da će ih to dovesti do romatične ljubavi.

Ipak, ne može se reći da je seks bez obaveza loša stvar. Svakako je zabavan, koristan način da isprobamo nove stvari i da vežbamo svoje seksualne veštine. Ali nije uvek tako jednostavno.

Postoje brojni razlozi zbog kojih ljudi stupaju u seksualni odnos. Neko tako traži ljubav, neko drugi sigurnu vezu. Ima i onih koji to rade iz osvete ili možda zato što žele decu. Ili jednostavno hoće da imaju seks sa nekim.

Pitanje je da li vam seks zaista pruža ono što želite?

Seks bez obaveza ima svojih mana i prednosti. Uvek postoji rizik od zaljubljivanja, ali i od ozbiljnijih stvari, kao što su seksualno prenosive bolesti.

Osoba koja je imala odnos sa 2 do 4 partnera ima 3 odsto šanse da je zaradila neku od bolesti.

Kako se broj partnera povećava, tako raste i rizik, pa sa 20 iznosi oko 28 posto.

Što je više partnera neko imao, veća je verovatnoća da su i ti partneri imali više partnera, takođe su veće šanse i da je stupao u odnos sa nepoznatima, kao i da je to radio pod dejstvom alkohola ili droge, što samo po sebi smanjuje verovatnoću za korišćenje kondoma, odnosno povećava rizik od infekcija.

Ipak, nema potrebe za panikom – uživajte u seksu, ali budite oprezni.


Izvor: B92

--------------------------------

Seks bez obaveza ne mora nuzno oznacavati prevaru. Kad mi neko spomene takav seks, u glavi mi je slika zauzete poslovne zene koja nema vremena od sastanaka, seminara, razgovora ili jednostavno posla i obaveza da se posveti nekom posebnom, a imajuci u vidu da je ipak ljudsko bice i ima svoje nagone i porive, to resava time, seksom bez obaveza... Nista licno, nista emocije, samo zadovoljenje animalnih poriva. Naravno, u danasnjem brzom svetu ima veza koje su samo to, za dan dva, kres varijanta i kad jutro svane kud koji....

Koliko je to korisno, isplativo, moralno....
Ipak i mi moramo preziveti do neke mirne luke....
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Nokia 
Veoma Za

Nema nista amoralno u tome da dvoje uzivaju u seksu onako kako odgovara i jednom i drugom.
Skinimo vise tu licemernu masku koju nosimo. Bar priznajmo da je svako od nas jednom pozelio u svojoj seksualnoj fantazaiji odnos sa potpunim strancem,prijateljem, komsijom.....
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 19874
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Samsung 
Кад Сандра негде не би турила пост, Земља би се распала  Smile
« Poslednja izmena: 12. Avg 2011, 11:05:31 od bull_23 »
IP sačuvana
social share
...Јер си много друкчији од свих
Јер ти си стална опасност за њих
Нешто си ново а не знају шта
Друкчије ходаш, друкчије мислиш...И ниси ко сви
Њихова слабост само си ти...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Nokia 
Sutra dodji po autogram Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Apple iPhone SE 2020
Seks bez obaveza = seks u kome se odlaze danak u ljubavi...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
Dobra stvar, ako se shvati bas tako... "Utoli si mi glad, odradio ono zbog cega te zvala i cao"...
Daje slobodu da funcionises (znamo kako je lakse, bolje, posle njega), oduzima malo vremena, jedna stavka manje u nekom licnom planeru ali to dovodi do neceg opasnijeg...ako se naviknemo na to da imamo zadovoljenje kad zelimo, umanjuje nam se potreba za stalnom vezom, za necim light Smiley kao sto su zaspati u necijem krilu, drzanje za ruke i setnja pored reke....
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 13.0.782.112
Svi imamo glad u odredjenom momentu,jedan mig prema nekome dok sjedimo u restoranu.On ustaje prolazi pored nje i ide putem wc,dok ona govori muzu moram se malo urediti izvini.Strast proradila na pogled.Njoj nesto nedostaje u braku,njemu proradila glad za njom.Bi bez obaveze,dok razmjenjuju telefone ako je bilo dobro,ako ne kaze se "bi dobro i nikada vise".
U svakom slucaju,ako imas nekoga pored sebe ko te ispunjava pocev od ljubavi do osmijeha,zavrsno sa seksom bez granica...zasto tada traziti seks bez obaveze,od nekoga treceg?


Osoba koja je imala odnos sa 2 do 4 partnera ima 3 odsto šanse da je zaradila neku od bolesti.

Kako se broj partnera povećava, tako raste i rizik, pa sa 20 iznosi oko 28 posto.



Izvor: B92


Ovo je vec  uhhh Smile
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
Dobra stvar ako ga obe strane shvate kao nesto neobavezno. Problem je sto skoro uvek jedna od strana pristupa istom sa nekog viseg aspekta, pa nastaju komplikacije.  Smile

Inace, ne vidim problem ako je odnos konsenzualan. Ukljucene su dve strane (dobro, moze i vise ali dve je klasika  Smile ), i ako se one sloze zasto bi ikome to bio problem.
« Poslednja izmena: 12. Avg 2011, 12:50:57 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Nemam ništa protiv, ali ne upražnjavam. Ne mogu da zamislim seks koji je samo gimnastika, mada zvuči zavodljivo u filmovima i mašti. U realnosti, ja za to nemam želudac.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
nemam nista protiv, ali licno ne praktikujem, jer se zaljubljujem posle istog  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:09:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.