Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sekirom se svetio za amputiran prst na ruci  (Pročitano 769 puta)
01. Apr 2009, 08:47:21
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Penzioner uhapšen zbog pokušaja ubistva lekara
Sekirom se svetio za amputiran prst na ruci
Autor: Branko Janačković | Foto:K.Kamenov | 01.04.2009. - 05:00


NIŠ - Želeo sam da ga boli kao što je mene bolelo - izjavio je nakon hapšenja penzioner Vlastimir Jovanović (57) iz Niša, koji se sumnjiči da je 30. marta oko 13.30 časova u Pasterovoj ulici sa više udaraca sekirom po glavi, pokušao da ubije pomoćnika direktora odeljenja Klinike za plastičnu hirurgiju dr Predraga Kovačevića.

Jovanović se sumnjiči da je pokušaj ubistva počinio „iz bezobzirne osvete”. Motiv napada nije zvanično saopšten, ali kako „Blic” saznaje iz izvora bliskim istrazi, Jovanović je lekara krivio za gubitak prsta koji je zbog bolesti morao da mu bude hirurškim putem odstranjen. Po svemu sudeći, on je greškom napao dr Kovačevića jer ga je pomešao sa jednim kolegom sa klinike!?
- Jovanović je nakon hapšenja priznao da je hirurga čekao i pratio do staklorezačke radnje, gde ga je napao, ali je sve vreme pominjao drugo ime, Kovačevićevog kolege sa klinike. Obojica lekara su svojevremeno učestvovala u lečenju Jovanovića, ali je osumnjičeni ufiksirao Kovačevićevog kolegu kao krivca za gubitak prsta koji je zbog bolesti morao da mu bude odstranjen hirurškim putem. Da li ih je pomešao ili je pomešao imena, biće utvrđeno u toku istrage - kaže za „Blic” izvor blizak istrazi.
Jovanović više do 30 godina ima epilepsiju, ali još nije poznato da li je imao i psihičke probleme i da li je zbog njih klinički lečen. U Jovanovićevom komšiluku u naselju Delijski vis kažu da penzioner rodom iz Velikog Krčimira u opštini Gadžin Han živi tiho, ali da je čudan i da se posle operacije još više promenio.
- U nedelju je rekao: „Ma, ću da idem da ga sredim”. Nije rekao koga, ali ko je mogao da pomisli da će nešto tako da uradi? Imao je jedan prst iskrivljen, verovatno zbog neke bolesti, koji mu je amputiran operativno pre oko dve godine. I pre toga je bio čudan, ali se posle operacije psihički promenio. Žalio se da ga je lekar „još više uništio”, ali ne znam na kog je lekara mislio. U subotu je na buvljaku kupio sekiricu. Ostavio je meni da mu je donesem jer imam štand na auto-pijaci. Rekao je da mu treba da ide u selo „da cepka drva”. Da sam znao za šta će mu, ne bih mu je doneo - kaže jedan od komšija Goran Mlađan. Jovanovićev sin nije želeo da govori za novine, a druge komšije kažu da ga nisu dobro poznavale.
Dr Kovačević, koji je čudom preživeo barem dva udarca oštricom sekire po glavi, nakon operacije se oseća dobro. Kaže da napadača ne poznaje.
- Pri povratku sa posla ušao sam u staklorezačku radnju nedaleko od Kliničkog centra, nisam primetio da me je neko pratio. Osetio sam iznenadan udarac i bol u predelu potiljka i mahinalno sam podigao ruku. A onda sam osetio još jedan udarac u glavu i ruku. Shvatio sam da je reč o napadu, okrenuo sam se i oborio napadača. Istrčao sam iz radnje i krenuo prema hirurgiji. Šta je bilo sa napadačem, ne znam. Stigao sam na hirurgiju, gde sam operisan - ispričao je juče za „Blic” dr Kovačević, koji je zadobio prelom lobanje, više posekotina na glavi i leđima i povredu tetive palca i zgloba.

Kovačević: Spavam mirno
- Nismo imali prethodno nikakav verbalni kontakt, niti sam video da me prati jer mu ne bih dozvolio da zamahne sekirom. Ne isključujem mogućnost da je reč o čoveku koji je nekada bio operisan na klinici, ali u ovom trenutku to ne znam. Spavam mirno i znam da na moja vrata može da zakuca samo neko da bi mi zatražio pomoć - dodaje dr Kovačević.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
postavljeno vec u crnoj hronici Wink
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.