Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sedmoro poginulo kod Alibunara  (Pročitano 9721 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.00
Aman vise, toliko mladih zivota se izgubi u saobracaju da je to strasno...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.47
mob
Motorola 
Uvek sam se cudio kad neko tako pogine,pa voznja je realno jedno od laksih stvari i svaki mentol moze da vozi,za to bar ne treba visoka intelignecija,neka velika paznja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
LG Nexus 5
Smrt sedmorice braće u „kadetu“



Saobraćajna nesreća na putu između Pančeva i Banatskog Novog Sela, gde je auto udario u kamion. Prema nezvaničnim informacijama, vozač „opela“ bio pijan.


Mesto nesreće, stradala rođena braća Stevan i Nenad Jankov


SEDMORICA mladića poginula su u ponedeljak oko 1.20 sati u saobraćajnoj nesreći na magistralnom putu od Pančeva prema Alibunaru. Tragedija se dogodila kada je "opel kadet", u kojem su se nalazila sva sedmorica nastradalih, udario u šleper koji je bio parkiran na putu. Svi poginuli momci bili su bliski rođaci, braća, a prema nezvaničnim informacijama, vozač "opela" bio je pijan. Kamion nije bio propisno parkiran, pa je vozaču Radovanu Ristiću (24) iz Pančeva određeno policijsko zadržavanje do 48 sati.

U stravičnom udesu život su izgubili Nenad (16) i Stevan Jankov (20), Bogica Dimitraško (22), Mile Nikolić (23) iz Banatskog Novog Sela kao i Rajko (19), Neđa (18) i Kuki Novakov (17) iz susednog sela Vladimirovac. Oni su, prema nezvaničnim informacijama, nešto posle jedan sat u noći između nedelje i ponedeljka krenuli u izlazak u Pančevo.

Za volanom je bio Bogica Dimitraško, koji se, kako pričaju meštani Novog Sela, bavio taksiranjem. Očevici kažu da je bio vidno pijan, ali da to nije sprečilo mladiće da sednu sa njim u automobil. Svega petnaestak minuta kasnije "opel kadet" je naišao na kamion koji je bio parkiran u desnoj traci magistralnog puta kod skretanja za Kačarevo. Po svoj prilici Dimitraško nije primetio da je ispred njega parkiran kamion pre nego što je postalo prekasno i u punoj brzini je udario u njega.

Od siline udarca automobil se podvukao pod prikolicu kamiona i sva sedmorica mladića poginula su na mestu. Prizor na mestu nesreće je bio zastrašujući, a automobil potpuno zgužvan ispod prikolice šlepera.

- Nesreća se dogodila tako što se vozilo u kome je bilo čak sedam putnika u punoj brzini "zakucalo" u teretno vozilo koje je bilo parkirano na desnoj strani kolovozne trake - potvrdio je načelnik Policijske uprave Pančeva Zvezdan Radojković. - Reč je o muškarcima različite starosne dobi i romske nacionalnosti. Policija utvrđuje kako je došlo do ovog tragičnog saobraćajnog udesa, kao i da li je teretno vozilo bilo propisno parkirano. Vozaču teretnog vozila određeno je policijsko zadržavanje. Protiv njega je podneta krivična prijava za teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja.

Prema prvim informacijama, kamion nije bio propisno parkiran i ugrožavao je bezbednost drugih učesnika u saobraćaju.

Nesreća je zavila u crno četiri porodice koje su sve međusobno u srodstvu. Svi meštani romskog naselja u Banatskom Novom Selu okupili su se da pomognu i uteše porodice nastradalih.

Suzana Jankov (37) izgubila je dvojicu sinova - šesnaestogodišnjeg Nenada i četiri godine starijeg Stevana. Sa njihovim slikama u rukama, na ćebetu ispred kuće dočekuje rođake i prijatelje.

- Pijanac mi je odneo oba sina - priča očajna Suzana. - Taman smo završili sa poslom i Dimitraško je došao i pozvao ih da idu sa njim u Pančevo. Videla sam da je pijan i pokušala sam da ih zaustavim, ali niko me nije slušao. Prste su mi prikleštili vratima kada sam htela da ih zadržim. Zlatni su momci bili, po ceo dan su radili na deponiji da bismo se prehranili. Sada nam nisu dali ni tela da vidimo, jer kažu da su potpuno unakažena. Pre dve godine ostala sam bez muža koji se obesio u zatvoru, a sad i bez sinova. Samo su mi dve kćerke ostale.

Nenad Jankov nedavno se oženio, a Mile Nikolić je za sobom ostavio trudnu ženu. Bogica Dimitraško imao je ženu i troje male dece.

ZA DVA DANA 14 MRTVIH

SAMO u prva dva dana jula na srpskim putevima stradalo je čak 14 osoba, a nekoliko desetina je teško poveređeno. Načelnik Uprave saobraćajne policije MUP Srbije, general Dragiša Simić, apelovao je na vozače da poštuju propise i da brinu o svojoj i tuđoj bezbednosti.

- Ovo su kritični meseci kada je povećan obim poljoprivrednih radova, pa je veći broj vozila na putevima - objašnjava general Simić. - Posebno su opasni osvit zore i sumrak kada je smanjena vidljivost. Analiza je pokazala da je najveći uzročnik saobraćajnih nesreća brzina i nepoštovanje propisa, kao i alkohol.

Prema rečima generala Simića, narednih dana saobraćajna policija udvostručiće kontrole i danju i noću.

HOROR NA PUTEVIMA

U poslednja 24 sata na putevima u Srbiji poginulo je čak šest osoba, a šestoro je povređeno.

Tri osobe su poginule, a četvoro je teško povređeno u saobraćajnoj nesreći koja se u nedelju u 19.30 dogodila kod Lazarevca.

U nedelju ujutru kod Požege su u teškoj saobraćajnoj nesreći poginule sestre Slađana M. (24) i Julijana M i njihova drugarica Nina Petrović.



NEZAPAMĆENO
PORODICA Nikolić ne može da poveruje šta se dogodilo njihovom Miletu i njegovim rođacima. Tibi Nikolić, Miletov rođeni brat, kaže da se u njihovom kraju nikada nije dogodila takva tragedija. - Strašno je to što se dogodilo - priča Nikolić. - Sedmorica braće da poginu u istom trenutku, četiri porodice da se tako unesreće, pa ko to može da izdrži. Ne znam kako ćemo da preživimo ovo što nas je zadesilo.



VRUĆINA
AGENCIJA za bezbednost saobraćaja upozorila je vozače da kad god mogu izbegavaju vožnju u uslovima visokih temperatura jer one dovode do razdražljivosti i pada koncentracije, a posledice mogu da budu tragične. Oni koji ipak sedaju za volan treba da prekontrolišu vozilo, češće prave pauze i redovno se rashlađuju.

Izvor: Novosti


« Poslednja izmena: 03. Jul 2012, 08:27:52 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
LG Nexus 5
Da ne otvaram novu temu, a vec je postavljana i ova vest ovde:




Požega: Nina treća žrtva udesa



Od posledica stravičnog udesa na magistralnom putu između Požege i Lučana preminula i Nina Petrović (21). Dvodnevna žalost u Požegi. Svedoci: Auto se vrlo čudno kretao po putu.


Sestre Mihajilović sanjale isti san - da završe studije i udaju se, Nina Petrović nije dobila bitku za život


VELIKA tragedija koja se dogodila u nedelju, u 3.30, na magistralnom putu između Požege i Lučana, odnela je još jedan život: 24 časa posle rođenih sestara Julijane (20) i Slađane (24) Mihajilović iz Čestobrodice, u užičkoj Opštoj bolnici od posledica stravičnog udesa preminula je njihova drugarica Nina Petrović (21). Porodice tri stradale devojke užas je slomio, nemoguće je prihvatiti nepodnošljiv gubitak, a Opština Požega utorak i sredu proglasila je danima žalosti...

Crna vest stigla je u zoru među žitelje grada na Skrapežu: kao i sestrama Mihajilović, trećoj žrtvi nesreće Nini Petrović nije bilo spasa, lekari su bili nemoćni u pokušajima da spasu mlad život. Nina je od trenutka udesa bila u kritičnom stanju, u komi, na Odeljenju intenzivne nege zbog teških povreda glave. Srce je neko vreme radilo, ali je moždana funkcija prestala. Život se nemilosrdno ugasio.

- Nažalost, Nina je preminula pred zoru, u 4.45 - glasio je kratak izveštaj iz užičke bolnice.

Sestre Julijana i Slađana biće sahranjene u utorak u 14 časova na groblju u Čestobrodici, poslednji ispraćaj njihove drugarice Nine Petrović je u sredu, u 13 časova na starom požeškom groblju.

U čačanskoj bolnici, Milan Pantelić (28), verenik stradale Slađane, prošao je kroz najkritičniji period: nalazi se na odeljenju intenzivne nege, zadobio je u udesu povrede glave, prelom butne kosti, unutrašnje povrede stomaka i grudnog koša, ali uprkos svemu, nije životno ugrožen. Lekari neprekidno prate njegovo stanje.

Reporteri "Novosti" razgovarali su u Čačku sa svedocima užasa na magistrali, kada je džip "tojota" kojim je upravljala najmlađa Julijana, a u kome je bilo još troje mladih ljudi - sleteo s puta, udario u betonsku podzidu, prevrnuo se, a zatim i zapalio.

Miroslav Makljenović (28) i Mileta Gajović (48), obojica vozači u čačanskim pekarama, zatekli su se na licu mesta. Odmah su pohitali ka prevrnutom džipu i počeli da izvlače putnike.

- "Tojota" je išla ispred mene, auto se čudno ponašao na putu. Dva puta je čak sišao sa kolovoza, možda je i očešao bankinu, a onda sam odjednom video kako udara u stenu pored puta i prevrće se na bok - rekao nam je Miroslav, zaposlen u pekari "Moka". - Odmah sam izašao iz kola i pritrčao džipu. Bio je tu još jedan dečko, a ubrzo mi se pridružio i Mileta. Vatra je tinjala u prednjem delu džipa, bilo je dosta dima.

Miroslav se seća da su razbili zadnje staklo na džipu, i da su prvo izvukli mladića, koji je sedeo pozadi, a potom i devojku sa zadnjeg sedišta. Onda su prevrnuti džip vratili na točkove i izvukli dve devojke koje su sedele napred.

- Odneli smo ih dvadesetak metara od auta, jer smo se plašili da će džip da eksplodira. Kada sam prvi put prišao autu samo sam čuo tihi jecaj jedne od devojaka. Drugi su bili bez svesti. Mislim da su svi davali znake života kada smo ih izvlačili - ispričao nam je Miroslav. - Pozivali smo i druge vozače, koji su stajali i prolazili pored nas da nam pomognu, ali niko nije želeo da stane. Uspeli smo sve da ih izvučemo, a onda je ceo auto zahvatio plamen.

Mileta, koji vozi za pekaru "Pons", kaže da je ovo bio jeziv prizor, slike užasa nikada neće zaboraviti, ali da ni on ni Miroslav nisu razmišljali o strahu, već samo da izvuku nastradale, kako ne bi izgoreli.

- Mi smo uradili šta smo mogli. Nažalost, to nije bilo dovoljno da devojke prežive. Mnogo nam je žao i želimo da porodicama izjavimo saučešće - rekla su nam dvojica Čačana, koji su išli u čačansku bolnicu i raspitivali se za zdravlje Milana Pantelića, mladića koga su prvo izukli iz džipa.

CRNA KOLONA
U PONEDELJAK u 13 časova crna kolona sa telima dveju sestara krenula je iz užičke Opšte bolnice put Čestobrodice. Kolona je zastala u Požegi, ispred restorana Mihajilovića "Zao taro lajt", u gradu ophrvanom grobnom atmosferom i opštim mukom. Sirena jednog vozila iz kolone se oglasila, tišinu su prolomili očajnički krici roditelja, porodice, prijatelja, prolaznika na ulici...

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
 Počivajte u miru i Bog nek vam dušu prosti Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Strašno je na kako glupave načine ljudi ginu.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Citat
Očevici kažu da je bio vidno pijan
Баш ме чуди?  Smile
Citat
- "Tojota" je išla ispred mene, auto se čudno ponašao na putu.
Хоће тојота тако да се понаша на лошим путевима. Smile

Citat
- Ovo su kritični meseci kada je povećan obim poljoprivrednih radova, pa je veći broj vozila na putevima - objašnjava general Simić. -

Пасатом у кромпире, а Тојотом на ливаду.  Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.