Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sedam godina zatvora vozaču 'autobusa smrti'  (Pročitano 1505 puta)
18. Nov 2008, 13:46:40
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia n80
Sedam godina zatvora vozaču 'autobusa smrti'  Piše: Mario Pušić/EPEHA


KARLOVAC - Duško Olivari (49) iz Kaštel Gomilice nepravomoćno je osuđen na Općinskom sudu u Karlovcu na sedam godina zatvora i tri godine zabrane upravljanja vozilima “D kategorije” zbog prometne nesreće koju je kao vozač autobusa prouzročio 10. kolovoza prošle godine u kojoj su život izgubile tri osobe, 12 ih je teško ozlijeđeno, a tri lakše.

Nesreća se dogodila na karlovačkom izlazu s autoceste A1, a uzrok je vjerojatno bio umor vozača zbog čega je u desni zavoj ušao brzinom barem dvostruko većom od dozvoljenih 40 km/h. Velika brzina bila je jedan od razloga ovako visoke kazne, obrazložila je u presudi sutkinja Radmila Vrlinić Samardžić.

- Okrivljeni nije vodio računa o ograničenjima brzine, nije kočio, te je doveo u pitanje sigurnost putnika. Kod odluke o kaznenoj sankciji sud je kao olakotnu okolnost cijenio priznanje okrivljenog da se osjeća krivim, ali je porekao način izvršenja, zbog čega je na sudu bilo da dokaže stupanj krivnje - rekla je sutkinja Vrlinić-Samardžić. Olivari je, naime, u svojoj obrani rekao kako se ne sjeća ničega što je prethodilo stravičnoj nesreći, već samo posljedica.

   Duško Olivari
Presuda je pogodila njegovu suprugu i kćerku koje su pratile suđenje. S obzirom da mu je izrečena zatvorska kazna u trajanju dužem od pet godina, automatizmom mu je određen i pritvor, te će pravomoćnost presude čekati u karlovačkom zatvoru.

Vozač “autobusa smrti” u kojem je bilo 46 putnika na relaciji Beograd-Split nakon nesreće je psihički obolio te se liječi na psihijatriji.

- Ne znam kojom sam brzinom ušao u taj desni zavoj. Siguran sam da autocestom nisam vozio brže od 100 km/h. Ne sjećam se jesam li kočio ili ne. Vjerojatno sam zadrijemao. Začuo se udarac i našli smo se na krovu. Razbio sam nogom vjetrobransko staklo, nazvao Centar 112 i išao spašavati putnike. Razbijao sam staklo nogama i rukama samo da ih izvučem - ispričao je drhtavim i uplakanim glasom Duško Olivari kada je na prošlom ročištu iznosio obranu izražavajući sućut obiteljima stradalih.

Tijekom postupka saslušani su vještaci; Alojz Vodnik, koji je ustvrdio da je autobus bio tehnički ispravan i Dubravko Heinrich, koji je rekao da se autobus u trenutku udarca u bankinu kretao brzinom od 71 km/h, iako je na tom mjestu bilo dozvoljeno maksimalno 40 km/h. Dr. Mira Mlinac Lucijanić, sudska vještakinja za medicinu, u svojem je iskazu navela da dvjema smrtno stradalim osobama Jelki Damjanović (66) iz Obrenovca te Kati Šimuliji (48) iz Novog Sada nije bilo pomoći jer su uslijed gnječenja između krova autobusa i tla na mjestu preminule. Treća osoba Zdravka Nedeljković preminula je u niškoj bolnici od posljedica ozljeda zadobivenih u nesreći.

Jedna od najtežih nesreća na području Karlovca
Ova nesreća jedna je od najstrašnijih koja se dogodila na području Karlovačke županije, a kazna izrečena Duško Olivariju jedna od najviših dosuđenih na karlovačkom sudu za ovu vrstu kaznenog djela. Podsjetimo na tri najteže koje su pravno sankcionirane u posljednjih godinu dana. Hrvoje Žužić za nesreću koju je pijan prouzročio u Velikoj Gorici u kojoj je poginula Ružica Pavić, osuđen je na pet godina zatvora, Vinko Pavlović pijan je vozio u suprotnom smjeru na autocesti i ubio Slađanu Brkić te ozlijedio još šest osoba, za što je dobio šest godina, baš kao i Marko Čurilović koji je pijan i drogiran prouzročio nesreću u kojoj je poginula Tamara Mlačak.
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
SonyEricsson k310i
Citat
Nesreća se dogodila na karlovačkom izlazu s autoceste A1, a uzrok je vjerojatno bio umor vozača zbog čega je u desni zavoj ušao brzinom barem dvostruko većom od dozvoljenih 40 km/h
A ko je kriv sto je bio umoran.Javna je tajna koliko ti jadni ljudi rade i koliko malo spavaju.Nije ni cudno sto je doslo do ovoga.Ali ovaj jadni covek je najmanje kriv,Sada imamo jos jednu situaciju gde neko ni kriv ni duzan strada,Kada ce oni koji su stvarno krivi odgovarati?
A takodje mislim da je ovo i politicki jer se to desilo onima koji nas bas nesto ne vole.Da se to desilo ovde kojim slucajem nikom nista....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia n80
U taj zavoj zaljeću ljudi....s brzinama preko 80 iako je naznačeno jasno 40....zavoj je oštar i ima dvije trake.

Citat
A takodje mislim da je ovo i politicki jer se to desilo onima koji nas bas nesto ne vole.Da se to desilo ovde kojim slucajem nikom nista....
ne mislim da je ovo politička odluka... možeš pitat rodbinu što oni misle o kazni...da li je premala ili prevelika... Smile
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
SonyEricsson k310i
Citat
ne mislim da je ovo politička odluka... možeš pitat rodbinu što oni misle o kazni...da li je premala ili prevelika...
Brate moj.Meni je zao svakog coveka bez obzira odakle om dolazi ali ako je takva kazna za njega onda treba da bude i za druge.A ako pitas njegovu rodbinu recite ti da je velika a ako pitas njihovu recite da je mala...Ali ako je jedan navijac zbog navodnog ubistav policjaca tobio dest onda je ovo mala kazna... Smile
« Poslednja izmena: 18. Nov 2008, 21:05:38 od Joca_jox »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Према пресуди, навијач је ХТЕО да убије полицајца - да је био у питању нехат, добио би далеко мање.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
SonyEricsson k310i
Према пресуди, навијач је ХТЕО да убије полицајца - да је био у питању нехат, добио би далеко мање.
Hvali ti samo navodno je hteo da ubije.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Прошли смо кроз то на другом форуму. Говорим о правничком резону.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
SonyEricsson k310i
Грешка  Smile
« Poslednja izmena: 19. Nov 2008, 10:49:14 od Joca_jox »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia n80
Citat
ne mislim da je ovo politička odluka... možeš pitat rodbinu što oni misle o kazni...da li je premala ili prevelika...
Brate moj.Meni je zao svakog coveka bez obzira odakle om dolazi ali ako je takva kazna za njega onda treba da bude i za druge.A ako pitas njegovu rodbinu recite ti da je velika a ako pitas njihovu recite da je mala...Ali ako je jedan navijac zbog navodnog ubistav policjaca tobio dest onda je ovo mala kazna... Smile
Ne vidim kako je to dvoje povezano... Kazna je odmjerena i takva kakva je. Počinitelj se iskreno pokajao i uzete su u obzir sve olakotne okolnosti.
Citat
A ko je kriv sto je bio umoran.Javna je tajna koliko ti jadni ljudi rade i koliko malo spavaju.
Ovo nemože sud u Karlovcu regulirati...već bi trebalo dignuti tužbu u Srbiji. Sindikalisti koji su palćeni za to neka obavljaju svoj posao.
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.112 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.