Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: SBB povećao brzine interneta, 15Mbs u osnovnom paketu  (Pročitano 13163 puta)
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
mob
LG Nexus 5
Citat
Ako se ne varam Ikom ima i Arene i Sport klub dok cemo mi na SBB sutra malo Arene da gledamo.

Arenu i sportklub nema niko u zajednickoj ponudi osim kablovskog operatera "posta". Jednostavan razlog, arene su telekomove, sportklubovi su sbb-ovi. Dakle, sem poste, niko u Srbiji nema arene i sportklubove od istog operatera. Kada sportklub bude kupio prava prenosa lige sampiona/lige evrope, arene ce postati beznacajni programi.

Dalje, ponude se formiraju u zavisnosti od trzista. CDF net se rastura od posla u zadnje vreme, a pogledaj im cenovnik:


http://www.cdf.rs/page_cenovnik_za_fizicka_lica

Oni imaju oko 2000-3000 korisnika do kojih nista zivo ne stize, pa cak i adsl je nedostizna mogucnost vecini. Zbog toga su i cene paketa kakve jesu. Nasuprot tom provajderu ima jos jedan, lokalni, sto ti kazes, seoski, koji 20 mbita nudi za 1200 dinara. Ali to nudi samo iz razloga sto ciljni korisnici imaju mogucnost prelaska na adsl. Nemaju oni bolju infrastrukturu, nego imaju zanemarljiv broj korisnika, a oprema koju moras da obezbedis da bi pustio internet za 2000 ljudi mozes da kupis na ebay-u za nekoliko hiljada eura i sve sto ti je potrebno moze stati u jedan prosecni podrum.

Nije sbb izmislio nista novo, sluze se metodom koju primenjuje apsolutno svaki veci kablovski operater na svetu, a to je objedinjavanje usluga. Zasto bi neko od jednih uzimao kablovsku, od drugih net, od trecih mobilni, od cetvrtih fiksni, a od petih IPTV kad sve to imas kod jednog po povoljnoj ceni. (telekom, sbb, nesto od ovoga ikom, radius vektor)

Da ne bude zabune, nisam potpisnik nikakvih ugovora sa kablovskim operaterima ali poznajem dosta ljudi koji jesu i u vecini slucajeva su zadovoljni kako im radi. Da ne generalizujem, dok sam imao beocity adsl, bio sam prezadovoljan, nakon toga sam imao sezampro, pa orion. Mozda sam imao problem jednom, gde mi net nije radio 2 sata, sto je za 5 godina koriscenja zaista zanemarljivo.

E sad, gledajuci neka negativna iskustva ljudi sa foruma (jer onaj ko je zadovoljan nece sigurno o tome naglabati na forumu), dolazi se do zakljucka da u Srbiji ne postoji dobar operater bilo cega, samo postoje losi i losiji.

Retko ko ima mogucnost da bira izmedju dva kablovska provajdera, jer svako vodi svoju politiku, a to sve zahvaljujuci pokusaju kontrole telekoma. Za koriscenje njihovih vodova traze debele pare, pa su tom logikom isli i ostali provajderi i zbog toga su poceli da se dogovaraju gde ce koji operater da se siri i da zauzima svoj region.

Prosto, onaj ko ima izbora, promenice operatera, onaj ko nema, sacekace drugog ili ce ostati na postojecem. I to je to.

Citat
Uslovljavanje potpisivanjem ugovora na dve godine jeste ucena. Necu nasesti.

Uslovljavanje potpisivanjem ugovora na dve godine nije ucena, to je ponuda koju mozes da prihvatis, a mozes i da odbijes, bez ikakvih posledica po sebe. Ne znam kako da to plasticnije objasnim.  Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1402
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
Nista od spavanja  Smile

Sutra nastavljamo sa seciranjem ponuda

Pokrivenost je problem zato sto:
a) dogovorili su se da ne upadaju jedni drugima u reon (kartel)
b) raznim drugim radnjama sprecavaju pojavu konkurencije

Obe varijante nikako ne valjaju. Ja se nadam da ce se Targo trgnuti pa dobaciti do mene. Trenutno su stigli do bloka 23 a otprilike tu se nalazi jedan splav koji me celo leto drzi budnim. Ako moze da dobaci "muzika" dovde dobacice valjda i kabl za neki mesec.

Inace cuo sam da Telekomov opticki kabl prolazi na dve ulice od mene pa bi i to moglo da znaci svetlu buducnost.
I u Vlasotincima ima jedan povoljan provajder,što njih ne bi sačekao da provuku kablove kroz tvoj kraj.Tako bi baš zajebao monopoliste.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
Citat
Arenu i sportklub nema niko u zajednickoj ponudi osim kablovskog operatera "posta". Jednostavan razlog, arene su telekomove, sportklubovi su sbb-ovi. Dakle, sem poste, niko u Srbiji nema arene i sportklubove od istog operatera. Kada sportklub bude kupio prava prenosa lige sampiona/lige evrope, arene ce postati beznacajni programi.

http://www.ikomline.net/kablovskatv/index.php

39. SK 1    C39
40. SK 2    C40
41. TV Arena Sport 1    C41
42. SK 3    C42

Imaju i ostale Arene. Ne znam koliko SK kanala imaju ali pretpostavljam sve. Kao sto vidis nije tacno da niko nema i jedne i druge.

edit: i Vektor ima i Arene i SK
http://www.vektor.net/kablovska

Citat
Nije sbb izmislio nista novo, sluze se metodom koju primenjuje apsolutno svaki veci kablovski operater na svetu, a to je objedinjavanje usluga. Zasto bi neko od jednih uzimao kablovsku, od drugih net, od trecih mobilni, od cetvrtih fiksni, a od petih IPTV kad sve to imas kod jednog po povoljnoj ceni. (telekom, sbb, nesto od ovoga ikom, radius vektor)

Nikakav ja problem nemam sa objedinjavanjem usluga vec sa uslovlavanjem potpisivanjem dugackih vremenskih ugovora (usput ni cia ne moze da otkrije koliki su penali ako bi ga ranije raskinuo). Sto se mene tice nek uveduu i centriranje trapa u sledece pakete ali nek ne povecavaju duzinu ugovora na 48 godina.

Citat
Retko ko ima mogucnost da bira izmedju dva kablovska provajdera, jer svako vodi svoju politiku, a to sve zahvaljujuci pokusaju kontrole telekoma. Za koriscenje njihovih vodova traze debele pare, pa su tom logikom isli i ostali provajderi i zbog toga su poceli da se dogovaraju gde ce koji operater da se siri i da zauzima svoj region.

Koliko ja znam ovo je strogo zabranjeno iako svi mislimo da upravoi to rade.

Citat
Uslovljavanje potpisivanjem ugovora na dve godine nije ucena, to je ponuda koju mozes da prihvatis, a mozes i da odbijes, bez ikakvih posledica po sebe. Ne znam kako da to plasticnije objasnim.


Placanje iste (vec preskupe) usluge jos skuplje ako ne potpises - posledica
Uslovljavanje da samo ako potpises mozes da koristis usluge "brzi net" - posledica

Nisam jedini koji to uslovljavanje dozivljava kao ucenu i mnogo nas je sa pravom ogorcenih na SBB.

Slazem se da se svodi na uzmi ili ostavi i ja cu vala da ostavim. Al to me ne sprecava da kazem da je ova nova ponuda svinjarija po mom skromnom misljenju. Da su bar stavili 12 meseci umesto tih 24. Ovako je pitanje trenutka pre nego sto se neki veseljak kod nas doseti da uslovi svoje usluge robovlasnickim ugovorom od 10+ godina.

Kao narod se zastrasujuce lako odlucujemo da potpisemo takve ugovore. Zato nam i ne nude nista ljudski i samo nas sve gore uslovljavaju.


I u Vlasotincima ima jedan povoljan provajder,što njih ne bi sačekao da provuku kablove kroz tvoj kraj.Tako bi baš zajebao monopoliste.



BG, centar. Vec sad ima gomila opcija a bice ih sve vise. Kanda ti je krivo sto nisam osudjen na monopolistu nego ipak mogu da biram? Pomenem provajdera koji je na 2km od mene a on mi ulece sa Vlasotincem  Smile
« Poslednja izmena: 31. Okt 2013, 14:22:19 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1402
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
Ta dva kilometra možeš da čekaš 5 godina,a možda i nikad ne bude.
Ti pričaš o cenama provajdera kod kojih i ne možeš da se priključiš,i šta ti to znači,zato sam ti i spomenuo Vlasotince.Veća je pokrivenost sbb fiberom nego kod tih provajdera.

I niko nije osudjen na monopolistu,ja prvenstveno biram krupne igrače jer kod malih sve na papiru deluje idealno,a kad dodje net,ukradu ti 20 posto brzine,ping bude 380 a kad zoveš podršku ugodna muzika ti svira dva sata a onda ti se javi neki bolid koji te ubedi da je sve do tebe i da kod njih sve funkcioniše perfektno.
« Poslednja izmena: 31. Okt 2013, 13:56:30 od Mile Rent-a bubreg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
Moja je stvar da li cu da cekam. Od toliko boljih opcija jedna ce vala da dodje relativno skoro. (Targo na 2km, Telekomov opticki kabl na 100m...)

SBB fiber ima vecu pokrivenost od Ikom? Jesi li siguran?

Citat
I niko nije osudjen na monopolistu,ja prvenstveno biram krupne igrače jer kod malih sve na papiru deluje idealno,a kad dodje net,ukradu ti 20 posto brzine,ping bude 380 a kad zoveš podršku ugodna muzika ti svira dva sata a onda ti se javi neki bolid koji te ubedi da je sve do tebe i da kod njih sve funkcioniše perfektno.

I ogromna vecina nas je osudjena na monopoliste. Ako ne na monopoliste onda na kartel. U poslednjih mesec dana dva puta mi se raspao internet i veruj mi da nista bolje nism prosao sa SBB podrskom nego ti kod lokalca.

Kad smo vec kod call centra na moje pitanje kakvi su penali u slucaju prevremenog raskidanja ovih novih ugovora nadrkana operaterka mi se brecnula uz komentar kako oni nnisu duzni da to znaju i da odgovaraju na ta pitanja. Da ne pominjem sto cesce ja informisem ekipu iz call centra kad se cujemo nego oni mene.

Veruj mi da bih radije zvao upravu vodovoda da prijavim problem nego SBB call centar jer su mi daleko vece sanse da tamo nadjem nekog ko se razume u problematiku.
« Poslednja izmena: 31. Okt 2013, 14:04:42 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1402
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
IKOM  Smile Daj budi ozbiljan.Cene im iste,samo je IKOM bio gubitnik u trci sa SBBom.

Nemoj pogrešno da me shvatiš,ali realno SBB ima najbolji pokrivenost i usluge,možda i nadješ nekog provajdera koje je par stotina dinara jeftiniji,ali i sam vidiš da imaju milion problema sa širenjem mreže i kvalitetom usluga,a i cene se stalno menjaju,tih par stotina dinara možda u nekom sledećem paketu i ne bude jeftinije.

Letos uzmem SBB duo paket,dobijem tri meseca po jedan dinar i opremu gratis.Juče uzmem gold extra paket i dobijem ponovo tri meseca po dinar,tako da sam dobio 6 meseci korišćenja interneta i televizije za 6 dinara,ja ne vidim povoljniju uslugu.I tih šast meseci gratis je sigurnih 13000-14000 dinara uštede.Nisam ni išao nigde da potpisujem ugovore,sve dodju na noge,sad sam novi paket telefonom završio,to je dobra usluga za mene,a 200 dinara mi ne znači ništa,tu uštede nema.

Koristio sam i usluge IKOMa,ADSL od par provajdera,a sad trenutno imam i box paket od telekoma(adsl,iptv,telefon),tako da znam i šta drugi nude i kakve su im usluge.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
Ikom je znacajno jeftiniji. To koliko je SBB rasiren mene iskreno zabole jer na mene ni najmanje ne utice da li je moj provajder dostupan u Donjem Brijanju. Meni je dovoljno da dobace do mene a za dalje sirenje nije moj problem.

Samo uzivaj na SBB ali mene neces ubediti da su divni i krasni. Samo cu ti reciu da imam 5 godina vise iskustva sa SBB od tebe pa vrlo dobro znam o cemu pricam.

Smorila me tema tako da cu gledati da se odjavim sa iste.
« Poslednja izmena: 31. Okt 2013, 14:29:41 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
da bi dobio tih 6 meseci moras biti korisnik minimum 24 meseci...ne ide to bas tako kao iz tvoje price...iz prostog razloga sto bi se svako slepao sa promenom paketa i dobijao gratis period.
Vecina provajdera daje istu uslugu gratis period plus popuste na ugovore 12/24 meseci.
jova je lepo rekao ne treba generalizovati odredjenog provajdera jer nije isti kvalitet u svim gradovima/naseljima isl.
Nekome SBB savrseno radi, nekome lelekom, orion itd.
Kod mene u gradu generalno SBB je trash svih treshova...zasto nemam pojma, korisnik sam kablovske dok lelekom ima daleko stabilniji internet.
Samo zbog toga jos uvek ne prelazim na SBB-ov interenet jer gledajuci komsiju kako se muci sa internetom ne smem sebi to da dozvolim.
Kada mi istekne boks u lelekomu i situacija se poboljsa u SBB sigurno cu preci na isti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1402
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
Ikom je znacajno jeftiniji. To koliko je SBB rasiren mene iskreno zabole jer na mene ni najmanje ne utice da li je moj provajder dostupan u Donjem Brijanju. Meni je dovoljno da dobace do mene a za dalje sirenje nije moj problem.

Samo uzivaj na SBB ali mene neces ubediti da su divni i krasni. Samo cu ti reciu da imam 5 godina vise iskustva sa SBB od tebe pa vrlo dobro znam o cemu pricam.

Smorila me tema tako da cu gledati da se odjavim sa iste.
IKOM nema uopšte HD pakete u ponudi,ako si primetio da sbb ima brzinu uploada 2 mb a kod IKOMa se to doplaćuje 900 dinara,a to je skriveni trošak,pa instalaciona taksa,pa nisam nigde našao da li je cena sa ili bez pdv.a tako da se bojim da nije sa pdv om,inače bi naglasili.

A i najviše si se bunio zbog ugovorene obaveze od 2 godine,čitaj sitna slova u IKOMovoj ponudi.

da bi dobio tih 6 meseci moras biti korisnik minimum 24 meseci...ne ide to bas tako kao iz tvoje price...iz prostog razloga sto bi se svako slepao sa promenom paketa i dobijao gratis period.
Vecina provajdera daje istu uslugu gratis period plus popuste na ugovore 12/24 meseci.
jova je lepo rekao ne treba generalizovati odredjenog provajdera jer nije isti kvalitet u svim gradovima/naseljima isl.
Nekome SBB savrseno radi, nekome lelekom, orion itd.
Kod mene u gradu generalno SBB je trash svih treshova...zasto nemam pojma, korisnik sam kablovske dok lelekom ima daleko stabilniji internet.
Samo zbog toga jos uvek ne prelazim na SBB-ov interenet jer gledajuci komsiju kako se muci sa internetom ne smem sebi to da dozvolim.
Kada mi istekne boks u lelekomu i situacija se poboljsa u SBB sigurno cu preci na isti
Baš kao što sam napisao,letos bila akcija 3 meseca gratis,ja sklopio ugovor,ovog meseca ističe ugovor ,ja sklopio novi zbog novih paketa,i rekli mi još tri meseca gratis.Dobro,potrefilio se da su izbacili nove pakete baš kad je meni isticao treći mesec,ali sam ponovo dobro prošao,i naravno ugovor novi na 24 meseca sklopljen.






IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
mob
LG Nexus 5
Imaju i ostale Arene. Ne znam koliko SK kanala imaju ali pretpostavljam sve. Kao sto vidis nije tacno da niko nema i jedne i druge.

edit: i Vektor ima i Arene i SK
http://www.vektor.net/kablovska

Kao sto sam napisao, ajd ponovo cu. Samo posta ima i arene i sport klubove objedinjene. Kod ikoma i radiusa je ono sto na sajtu vidis klasicna fora. Za digitalne arene moras da kupis cam modul i da placas tu uslugu posebno, na mesecnom nivou 500 dinara, dakle nezavisno od svih cenovnika na sajtu i u ponudi. Dakle samo arene, posebno opd normalne ponude moras da placas dodatnih 500 dinara. Naravno da to na sajtu ne pise. Pa eto da resim tu misteriju, eto ti jos jedne ucene. (treba li dodati da pomenuti kablovski operateri uopste ne vrse nikakvu tehnicku podrsku za te module, daju ti to, a ti vidi pa sam namestaj na tv-u, a ako ne znas, nikom nista)

I ja kuci imam jednog kabl operatera, a od drugog iptv-a gledam arene.


Citat
Retko ko ima mogucnost da bira izmedju dva kablovska provajdera, jer svako vodi svoju politiku, a to sve zahvaljujuci pokusaju kontrole telekoma. Za koriscenje njihovih vodova traze debele pare, pa su tom logikom isli i ostali provajderi i zbog toga su poceli da se dogovaraju gde ce koji operater da se siri i da zauzima svoj region.

Koliko ja znam ovo je strogo zabranjeno iako svi mislimo da upravoi to rade.

Da ne ispadne da te vredjam ali ocigledno malo znas. Ako ti drzis IKOM, a ja SBB na primer, odemo na ruckic i dogovorimo se kako ja idem na karaburmu, a ti na cukaricu i gde je tu problem? Odnosno, sta konkretno tu nije po zakonu?


SBB fiber ima vecu pokrivenost od Ikom? Jesi li siguran?

Razlika je nekoliko hiljada kilometara u korist sbb-a.


Nemoj da slusas nas, moguce je da smo svi pristrasni. Gledaj uvek bolju ponudu da zabodes za sebe ako imas. To prvo treba imati u vidu.  Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.