Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Savet hitno! - porez na dobit  (Pročitano 929 puta)
23. Jan 2013, 16:58:51
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
Browser
Chrome 24.0.1312.52
mob
Nokia 950
Nadam se da sam pitanje postavio na pravom delu foruma ?

Pojedinosti pianja :

-Vlasnik firme otvorio je firmu kada je bio u penziji.Pritom je penzioner druge drzave.
-Nakon prijavljivanja firme nije zasnovao radni odnos u sopstvenoj firmi sto znaci da je vlasnik firme kao fizicko lice.
-Firma ima zaposlene.
-Marta 2013 godine zavrsava se prva godina rada firme.
-Firma nije usla u PDV
Pitanje:
-po kojoj se poreskoj stopi obracunava porez na dobit firme ili pak porez na dobit vlasnika kao fizickog lica

Ako je potrebno jos podataka recite , molim vas da ako neko zna sa sigurnoscu kolika je poreska stopa neka odgovori.

HVALA UNAPRED!
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
valjda 10%. od ove godine 12%.
kakva su to pitanja ? ima te li vi knjigovođu ? kakve veze ima godišnjica firme sa kalendarskom godinom ?

savet:
da ide u poresku upravu i da proveri sva dugovanja. i opštini i gradu tj na PIB-u.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.56
mob
Nokia 950
U toeme i jeste problem KNJIGOVODJA!

Posto je knjigovodja lose obavljao svoj posao resio sam da promenim knjigovodju pa sam otisao kod drugog koji me je detaljno ispitao o poslovanju i dosli smo do toga da je sa starim knjigovodjom potrebno jos da se uradi zavrsni racun koji se salj poreskoj i nakon toga placanje poreza na dobit i to je to , medjutim ono sto nisam znao je to da vlasnik , ja sam menadzer firme , mora da bude zaposleni firme i da drzavi placa porez na licini dohodak , socijalno i penziono bez obzira sto je vec penzioner druge drzave (invalidska penzija) i da ce na osnovu toga porez na dobit placati po poreskoj stopi od 12% - suprotno tome je ono sto mi imamo a to je da se vlasnik vodi samo kao direktor firme i da nije zasnovao radni odnos u svojoj firmi pa ce na osnovu toga porez na dobit platiti po poreskoj osnovici od 45% !

Prvo 45% je meni nerealno .... drugo on je invalid .... trece je da ce knjigovodja da strada ...

Tako bih voleo da se pojavi neko ko ce reci da ovo nije istina ali evo vc danas sam bio kod trece knjigovostvene agencije i dobio sam isti odgovor.
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
najbolje da odete do poreske uprave kod inspektora zaduženog za vas.
znači ne oni na šalteru, nego oni u kancelarijama kojima na vratima piše da su zaduženi za prezimena koja počinju od slova (nekog) do slova (nekog). vi gledate kod koga piše slovo na koje počinje prezime vlasnika.

za ovakav slučaj ne znam. znam da vlasnik mora da plaća poreze i doprinose bez obzira da li radi ili ne.
ovde invalidski penzioneri ne otvaraju firme jer mogu da izgube invalidsku penziju.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1430
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Svako fizicki lice koje je zaradilo preko 1,5 miliona dinara mora da prijavi poreskoj upravi i oni ce ti reci koliko si duzan da platis.
« Poslednja izmena: 24. Jan 2013, 15:52:53 od WizKing »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.56
mob
Nokia 950
Svako fizicki lice koje je zaradilo preko 1,5 miliona dinara mora da prijavi poreskoj upravi i oni ce ti reci koliko si duzan da platis.


Upravo to ... problem resen nakon savetovanja sa agentom u poreskoj ... zaista je 45% .

Eto za nauk.

Nebitno je sto ste strani penzioner ako niste penzioner Srbije a pritom imate preduzece DOO trebalo bi da budte zaposleni na mestu "direktor" bez obzira  sto na APR-u stoji da ste vlasnik i ZASTUPNIK.

Ko neuradi ovo ima tri mogucnosti :
1. placanje poreza na dobit od 12 % ali na mesecnom nivou
2. placanje poreza na dobit nakon prv godine rada firme od 45%
3.zaposljenje drugog lica na mestu direktor i donosenje akta o osnivanju upravnog odbora (glupost)

Svaki mesec kasnjenja sa prijavom radnika ili slanjem zahteva za mesecno otplacivnja poreza na dobit sracunava se dobit i od te sume 45% ide drzavi , tako da mi sta god uradili moramo da platimo 45% za zadnjih 10 meseci od ukupne dobiti za tih 10 meci a ako naprimer prijavimo nekoga na radno mesto direktor ili pak prilozimo zahtev za mesecno placanje poreza na dobit ovog meseca.

Eto nekao ostane ovo nekome za nauk da se nezajebe ovako los kao i mi Smiley
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
pa nije valjda da niste "sređivali" knjige i da ste sve pošteno radili ?   Smile
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1430
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Prema zvaničnim podacima Ministarstva finansija, porez na godišnji prihod iz 2012. platiće svi oni koji su u prošloj godini ostvarili zaradu veću od 2,06 miliona dinara. U ovoj kategoriji je, prema procenama poreznika, oko 20.000 onih koji legalno rade i ostvaruju prihode za koje su plaćene sve dažbine državi. Koliko zapravo u Srbiji ima malo dinarskih milionera, govori podatak da obveznici ovog poreza čine svega 0,3 odsto ukupne populacije.

Blic


« Poslednja izmena: 09. Feb 2013, 21:21:22 od WizKing »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.