Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Satelitski internet u Srbiji - Pitanja, problemi, saveti  (Pročitano 60847 puta)
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone 4
Poprilicno... i ako kazu da ne kosta mnogo... to nije tacno.
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 145
Zastava Selo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Ok, hvala na odgovoru. Citao sam na vise mesta da se placa veoma malo, posto je upload skoro nikakav Smile.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone 4
Sve zavisi koliko to planiras da koristis... malo po malo pa izadje na kraju mnogo... recimo da imas 1-2mb upload dnevno, pa izracunaj koliko je to za mesec dana... a imaces vise od toga sigurno ma sta radio...
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 165
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
SonyEricsson w950i
Evo ovako,za jedan film klasicne velicine od 700mb ja sam poceo download nakacen preko 063 mreze sa gprs konekcijom za upload pre jedno godinu ipo dok je 1 kB bio oko 0.5 para (neznam koliko je sada...) i download je bio satelitski link(Astra sat).
Film je dosao do 400mb a moj kredit koji je bio na 300 din je dosao na 20din...
Jel sve jasno...
Fora je u tome sto dok ti skidas neki fajl,upload konstantno radi i uvek salje nesto za upload,tako da je moj savet:manite se satelitskog interneta.
Kao prvo zato sto je to cist lopovluk (osim ako ne zivis u avganistanu opkoljen talibanima a moras da skines film za 20min ili ce doci do nuklearne katastrofe) ogranicavaju ti download na 3 gb(astra sat)ako uzmes paket 1mbit koji je 3000din mesecno aloooooo breee rodjace!!!!!!!!!!!!!!!!!! Smile Smile Smile

Ali  Smile postoji i dobra strana kada imas svu tu opremu za satelitski internet.A to su ti programi za grabovanje tudjih download linkova koji skidaju sirom sveta.To je Manna (ja sam je koristio i odlicna je) i skygraber(neznam kakav je).
Ima ih jos kamara ali ovi su najkorisceniji.
Stize ti bukvalno preko noci od 5 do 10 GB neko kaze i vise ali meni je stizalo ovako.(mada ima tu i dosta smeca)
Izguglajete nacicete lagano.  I naravno dzabe satelitska televizija.

Inace sada sam na wirelessu i to je tek posebna prica(majmun do majmuna),kao u fazonu:
Korisnik:Dobar dan dali je to administrator?
Admin:tisina 5 sec... Da
Korisnik:neradi mi internet,ja sam na vasem ap-u tom i tom jel mozete da vidite u cemu je problem,da nije mozda nesto do vas?
Admin:Ime i prezime
Korisnik:Kazem ja
Admin:Sacekaj malo
Cekam 2 minuta a zovem ga na mob jel se na fiksni jako tesko javljaju.
Admin:Nije to do nas nesto kod tebe nevalja.
(krvavi znoj besa dok mi suze oci pocinje da me obliva)
Korisnik:Ali radilo je dva dana pa je danas odjednom prestalo,sve je ok.sa opremom i podesavanjima nista nije menjano nema sta da bude kod mene.
Admin:nije do nas mi imamo novu opremu sve radi kako treba,proverite to ako se razumete u kompjutere pa se javite,prijatno gospodine dovidjenja.
Korisnik:(lagano se transformise u vukodlaka)
ali ovo nije tema za to.

p.s.tokom godina bavljenja internetom dosao sam do nepobedive jednacine koja objasnjava ceo nas srpski internet:

Internet+Srbija=Neopisiva bol. Po principu,dam ti malo pa te malo jebem,pa ti dam pa ti nedam pa te jebem jebem jebem pa ti dam.

IP sačuvana
social share
Jancha
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone 4
Znam da je jedna radio stanica na preporuku mog druga koristila Sat-Net i GPRS... ali na njihovu zalost koristili su postpaid broj... tako da su jednog meseca dobili racun od 500eur, a drugog od 900eur... pa su bacili sve to Smiley
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 165
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
SonyEricsson w950i
Ma preskupo je to sve.
IP sačuvana
social share
Jancha
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Ako koristim gprs za upload a satelitski internet za download, koliko bih placao taj upload (pod pretpostavkom da dial-up koristim za surfovanje i nalazenje linkova...)
Dakle, da pojasnim: Koliko bih placao recimo mesecno upload za gprs ako je sve sto bih radio na ovaj nacin 1) ukucavanje linkova za download i 2) download fajlova?
Unapred zahvalan Smile
Pazi nas kako sve ti ide na particiju E/inet.mislim citav satelitski internet tj. offline downloads i onda bilo sta da otvoris ako ti je ukljucen antivirus(obavezno)on ce to da brise i da ti prijavi tj virus,najvise virusa sam uvek imao u rar fajlu gde su krekovi,ali nije bitno izvuces samo krek a antivirus ga smaze za dorucak.Ali da vam kazem da se slazem sa covekom sto vam lepo kaze da je satelitski internet obican kurton verujtemi da tako jeste,jer sam probao sve kombinacije interneta osim Adsl-a koji je ok kao i Wi-fi.Ali evo ukratko zbog cega je los,kvaran.lopovski od strane ljudi koji nam uzimaju pare tj prodaju maglu sa gomilom ogranicenja na satelitskom internet.1.najskuplji 2.ogranicen si covece na skidanje,a ja nevolim nikakva ogranicenja.3.kombinacija gprs ili modem-satelit je brate preskupa covece ludilo.Ali je naljbolji i najisplativiji Adsl i Wi-fi na kojem sam sada upravo skinuo vistu i to ocas posla.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 262
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ajde da ozivimo temu

DALI JE ugasen offline download na Astra kao sto kazu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
Sad kada je cena GPRS-a po MB-u pala i na 1din za MB, za one koji nemaju drugih alternativa satelitski internet bi se moglo navesti ako zanimljivo resenje. Ja ga koristim vec dugo vreme, nisam zadovoljan, to jest uopste nisam, ali kad se uzme u obzir nemanje interneta ili naplata po megabajtima, sat internet je daleko bolja solucija. Ako cete ga koristiti samo za surf, do potrosnje od oko 1GB za tekuci mesec internet ce vam biti brz poput ADSL-a, no cim predjete tu 'bednu' granicu, u vecernjim satima, tu negde od 18-24h, brzina ce vam pasti i na 2 kilobajta na sekund(3X sporije od dial-upa), pa makar ste pazarili i nalog od 1mbit. No preko noci stvari su drugacijie, brzina na 1mbitu ide i do 40 kilobajta u sekund, tako ako vam traba skinuti neki veci fail, preko noci cete biti u stanju skinuti i vise od jednog gigabajta. Takva brzina ide tu negde od 02-10h ujutru. Iako 'bedan', za one koje nemaju bolja resenja, a mozda i nece za mesec dana potrositi vise od 1GB protoka, ovakav internet ce im vise nego posluziti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
gde da skinem kljuceve za program dvb
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.