Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:37:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: SATA II disk problem  (Pročitano 3558 puta)
09. Jan 2008, 16:13:26
Ucesnik diskusija


One Door Away From Heaven

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 156
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N70
Ovako pre par meseci sam se raspitivao oko hard diska. I danas sam konacno skupio para i vremena da uzmem.
Uzeo sam WesterDigital (WD2500KS)
http://www.itsvet.com/proizvod/western-digital-caviar-wd2500ks-250gb-7k-16mb-sata300/comp_comp_hdd/26/241

I naravno cim sam dosao kuci. Krenuo sam da pocnem sa instalacijom.
Prvo sto sam primetio je da se ne povezuje na isti nacin kao moj prosli hard disk(zato sto je SATA) i otisao sam i kupio poseban kabal za to.

Ali i dalje nece da mi ga prepozna. kada ukljucim kompjuter i odem u bios tamo ga nema.
Pa sam mislio da bi ga uopste prepoznao da moram da mu dodam drajvere.
Skinuo sam drajvere sa sajta, stavio na disketu, i kada me pita pri instalaciji winowsa da pritisnem "S" ako zelim da ih dodam ja to uradim. Ali na kraju i dalje mi kaze da nemam prikljucen hard disk.

Koliko sam citao naokolo za SATA nisu potrebni jumperi?

I koliko kablova treba da ide na hard?
Posto sam ja povezao samo 2. Onaj standardno sto mi je bio i na proslom hardu za napajanje i ovaj novi sto sam kupio i povezao sam sa maticnom plocom.
Ali ima mesto za jos jedan kabal....pa je verovatno to....ako je to...
Posto nista nije povezano na primaru master...tamo gde je bio hard...

A opet moguce je da nisam dobre drajvere stavio na disk....

I na maticnoj imam na 2 mesta gde mogu da ukljucim taj novi kabal od harda(portovi ili sta mu dodje) na jednom pise SATA a drugi nije obelezen ili barem ne vidi.

Inace maticna mi je MSI 865PE Neo2-V/848P Neo-V

Kupio sam i DDR....a od ta dva mislio sam da mi je sigurnije da cu hard uspeti da namestim da radi....

Pa ako iko zna...bih bih zahvalan....Smile
IP sačuvana
social share
I never loose, I just choose not to win. <Mandy>
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 6120
Vec sam video i cuo da ta kombinacija zaje*ava... Najlakse je da odes i zamenis za PATA i nema zezanja...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
LG Nexus 5
@lukipela

To je jedna od boljih MSI ploca. (trazio sam je jedno vreme i nigde je nema u gradu)

Iskljuci regularan hdd, ostavi samo satin. Inace ti pise na oba sata dzeka (sata1 i sata 2), pogledaj bolje.

Idi u bios i imas tamo opciju za satu. (ne mogu da se setim konkretno, ta ploca mi je odavno pokojna)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Na mom starom kompu se nalazi bas ta ploca. Problem je u podesavanju BIOS-a. Ako imas uputstvo konsultuj ga, str. 3.20 (ako ga nemas skini pdf sa MSI sajta: http://global.msi.com.tw/index.php?func=downloaddetail&type=manual&maincat_no=1&prod_no=591 ). U BIOS-u ides na Integrated Peripherals pa na On-Chip IDE Configuration i podesis prema tabeli sa pomenute strane. Tu ti i sve pise o tome koji ce uredjaji raditi a koji ne.

BTW na sata HDD ima samo dva prikljucka, jedan za SATA kabel i jedan za napajanje, ono sto ti mislis da je treci je ustvari kratkospojnik (jumper) koji ti odredjuje mod rada (SATA1 ili SATA2). Posto ploca podrzava samo SATA 1 HDD-ove onda kod tebe on mora da bude prisutan.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 97
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ovo je Lukipela koji je uspeo da povrati mail i nabavi pass za sta stari account.


E ovako.

Ima ipak tri mesta "gde nesto moze da se uturi" i pored toga ima standardno ono ja jumper.

Podesavanja u biosu su kako je Harmon26 rekao. Mislim u tom su odeljku a posle nabadas pa ces naci =)))

A inace ova tri mesta sto sam spominjao. Jedan je za povezivanje sa maticnom a druga dva su za napajanje. NE OBA. Nego samo jedno. Posto novija napajanja imaju standardni kabal kao za PATA diskove i noviji za SATA. A SATA diskovi imaju oba nacina povezivanja. Znaci povezuje se samo na jedan nacin.

Jumper nisam stavio. I ako mi ploca podrzava samo SATA 1. Tako da ne znam...Mozda sam nesto i pogresio? ali on radi. Normalno sam instalirao Windows(sa disketom), i sve je prepoznao.

A inace sam u medjuvremenu i updateovao BIOS ali mislim da nije do toga nista bilo.

I to je to. Ako ste me razumeli =)

Hvala vam na pomoci.

Imam jos jedno pitanje pa da ne otvaram novu temu.

Prilikom ukljucivanja racunara i pozizanja vwindowsa pojavjuje mi se na crnom ekranu bela linija koja se puni sa leve ka deskoj strani.

To sam negde cuo da je isto kao u Win98 kada nestane struje ili se na silu ugasi racunar.
Pa da li je to istina?
Posto meni se to pojavljuje prilikom svakog iskljucivanja ili restartovanja kompjutera?
Da li je moguce da je nesto do kucista posto mi se ponekad u togu rada ugasi zelena sijalica na kucistu koja oznacava da je racunar ukljucen.
« Poslednja izmena: 10. Jan 2008, 09:40:27 od Baalzamon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2170
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson Xperia mini
Vidi jos jesi napajanje ukljucio  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Ista ta bela linija (bolje reci "vozic") se i meni pojavila kada sam zamenio stari HDD od 40 GB sa novim od 160 GB (oba IDE). Nemoj mnogo da brines oko toga jer sve radi kako treba. Sto se tice indikatora na kucistu to je najverovatnije do maticne ploce jer se isto to i meni desava.

Podesavanja u BIOS-u su lepo objasnjena. Radi kako je napisano, nema sta da nabadas. Sta si uradio sa starim IDE hardom?
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 97
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa kada sam uradio podesavanja kako je objasnjeno primary master mi nije bio hard. Ali posle se to vratilo na normalu.

A bas sam gledao ovih dana. posto sam mislio da kupim i novu maticnu. I kada sam video da ova kao moja kosta 50e i nije mi se kupovala nova =))))

Stari hard sam iskoristio da prebacim podatke koje nisam narezao.
Formatirao.
I sada stoji pored kompa...Pored starog napajanja i pokvarenog dvd citaca. dok ne odlucim sta dalje =)
« Poslednja izmena: 10. Jan 2008, 10:04:26 od Baalzamon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Zar ne mozes da ga koristis kao drugi hard, uporedo sa novim?
« Poslednja izmena: 10. Jan 2008, 10:38:04 od Harmon26 »
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 97
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Mogu. Ali i sa 250gb ne znam sta cu =)
Posto sam stekao naviku kada sam izgubio 100gb "fajlova" da sve rezem na diskove.
Mada ne izlazi i to iz opcija. Samo ne bih da opterecujem ni komp, ni napajanje. Ako zatreba moze da mi sluzi kao neki privremeni externi hard samo za skadistenje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:37:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.