Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šarena laža ~ „Mladinska knjiga“ organizator nebične nagradne igre  (Pročitano 5621 puta)
08. Sep 2006, 11:06:20
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
„Mladinska knjiga“ organizator nebične nagradne igre
Šarena laža stiže u koverti u na kućnu adresu

Uprava za igre na sreću, koja se nalazi pri Ministarstvu finansija, oduzela je prošle nedelje saglasnost kompaniji „Mladenska knjiga“ da priredi „Drugu veliku nagradnu igru“, koja je preko pošte, odnosno kao pismo sa uslovima nagradne igre, stizala na kućne adrese.

- Na osnovu mnogobrojnih pritužbi građana - potencijalnih učesnika u nagradnoj igri, Uprava je pregledala ulazna dokumenta, odnosno poštu koja reklamira nagradnu igru, a koju je „Mladinska knjiga“ slala građanima. Tada smo ustanovili da nagradna igra nije u skladu sa pravilima koje je Ministarstvo finansija prethodno odobrilo, što dovodi u zabludu učesnike u pogledu načina ostvarivanja dobitka - objašnjava Mile Simojlović, načelnik Odeljenja za dozvole i saglasnosti u Upravi za igre na sreću.

Po njegovim rečima, Uprava je i pored zabrane ovog meseca „Mladinskoj knjizi“ odobrila da održi drugu sličnu nagradnu igru, najavljujući da će u ovom slučaju vršiti konstantni nadzor.

Mnogi građani ovih dana zvali su „Blic“ i žalili se na kompanije koje ih konstantno zasipaju flajerima, ali i takozvanim nagradnim igrama.

- Evo, sad su mi stigle i dve koverte „Mladinske knjige“ u kojima se kaže da sam slučajno izabrana i preko kompjutera, a iste te koverte dobila je i moja tetka koja se preziva kao ja i još neki u mojoj porodici. Baš im verujem da su nas sve slučajno izabrali, a ne preko „Telekoma“, gde se naši podaci mogu naći u bilo kom javnom imeniku - objašnjava jedna od naših sugrađanki koja je dobila poziv od „Mladinske knjige“ da učestvuje u nagradnoj igri.

Po njenim rečima, kod ovakvih nagradnih igara izuzetno je nervira to što nisu do kraja jasne.

- Trebalo mi je sat vremena da ukapiram kako se igra ova nagradna igra „Mladinske knjige“, a tek o mojoj staroj tetki i da ne pričamo, mislim da ona tu nagradnu igru još nije razumela - kaže ova Beograđanka.

I pored insistiranja na tome da nam decidno navedu zbog čega je „Mladinskoj knjizi“ oduzeta dozvola da završe „Drugu veliku nagradnu igru“, u Upravi to nisu želeli da kažu.

- Iz razloga korektnosti prema priređivaču („Mladinskoj knjizi“ - prim. aut.), u ovom trenutku nismo u mogućnosti da iznosimo sve činjenice i detalje u vezi sa ovim slučajem, s obzirom na to da priređivač ima pravo da se obrati nadležnom sudu radi zaštite svojih prava - rekli su nam u Upravi za nagradne igre.

U „Mladinskoj knjizi“ kažu da će ceo slučaj dobiti epilog na sudu, jer je po njima za ovu nagradnu igru oduzeta saglasnost iz čisto formalnih razloga.

- U Upravi su nam dali rešenje po kome se obustavlja nagradna igra a da nam nisu tačno naveli zašto to rade. Samo su nam rekli da kršimo zakon, kao i da smo navodno doveli u zabludu naše potrošače. Pored toga, u Upravi su imali primedbe da smo dovodili kupce u zabludu, što je čista besmislica. Ista ovakva nagradna igra održana je prošle godine i nikakvih problema nije bilo - kaže Goran Živković iz „Mladinske knjige“.

Slobodan Šoškić, advokat, za „Blic“ navodi da reklamiranje po kućama nije zakonski nedozvoljeno, ali i dodaje da je to jedan agresivni vid reklamiranja koji i te kako može građane da iznervira.

- U Americi čak i telefonom zovu ljude i maltretiraju ih, a kod nas je ovakav vid reklamiranja tek u začetku - kaže Šoškić.

M. Cvejić

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Jingle bells!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 166
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia 6670
ha, pa evo i moj cale je 'slucajno izabran'... i bar jos pet njegovih kolega s posla Smile
jos se bune sto su im oduzeli dozvolu O_o
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
save   ,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,
the   °º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤°
marmots   °`°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`
!!!   °º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤°
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.