Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Samuel L. Jackson: 'Još mi samo vestern fali!'  (Pročitano 1422 puta)
15. Maj 2006, 13:04:50
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3


Što o svojem predstojećem filmu ima reći čovjek koji ga je unaprijed proslavio rečenicom: 'Mater mu je**m, skidajte te je**ne zmije s aviona!', i napravio takvu frku da su obožavatelji na kraju inzistirali na prekrajanju filma u skladu s njihovim očekivanjima?

Zašto ste željeli snimiti ovaj film? Je li to bilo samo zbog naslova?
Pa, da. Znao sam da ću igrati u tom filmu čim sam vidio naslov. Oduvijek sam gledao takve filmove i oni su zabavni i uzbudljiviji na neki način od običnih drama ili pravocrtnih akcijskih filmova. To je jednostavno zvučalo kao situacija koju sam se uvijek dobro zabavljao gledajući u filmovima - hrpa ljudi zarobljena u avionu s otrovnim zmijama. To je kao, okej, ovo zvuči kao da ja mogu otići na to i dobro se zabaviti. Pa sam to i učinio. Volim smatrati da ja imam senzibilitet pripadnika publike, a naslov vam sve kaže. Ili to pušite ili ne.

Prlično ste slavni kao glumac koji je nadmašio Harrisona Forda kao onaj čiji su filmovi zaradili najviše novca. Je li to pokazatelj vašeg populističkog ukusa?
Svakako, to su filmovi kakve sam gledao odrastajući i koji su mi kao klincu pružili mnogo užitka. Nekako shvaćam da imam sklonost odabrati onu vrstu filmova koje sam gledao kao dijete i otišao bih doma i pretvarao se sa svojim prijateljima da smo u tim filmovima nakon što bismo ih gledali. Pa sam radio ratne filmove zato što sam ih gledao i uživao u njima, radio sam akcijske filmove zato što volim akcijske filmove, radio sam i jake, ozbiljne drame jer sam i to gledao. Jedino što sam nekako propustio bio je stvarni, stvarni žanr horora, a u to sad malo više ulazim jer ću glumiti u horor filmu, "1408". To je po kratkoj priči Stephena Kinga. A stvari kao što su "Zmije u avionu" ili čak i "Duboko plavo more", to je kao bježanje od nečeg što je užasno i ima velike oštre zube i to je ono što smo nekad radili kad smo gledali "Frankensteina" i "Draculu". Jedino što sam nekako propustio je da nađem zbilja dobar vestern koji bih htio raditi, jer sam dosta gledao vesterne.

Kad ste vi i redatelj David Ellis razgovarali o izmjenama scenarija prije snimanja, što ste imali na umu?
Razgovarali smo o tome kako su ujedi zmije puno bolji nego kad samo vidite zmiju kako grize. U starim kaubojskim filmovima vidjeli biste zvečarku, čuli zvečanje i onda bi tu zmija i ona bi nekako napala izvan kamere, i nikad niste vidjeli točno kako zmija grize nekoga. Pa imate prave zmijske ujede, i ako imate dvoje ljudi koji vode ljubav u tolaetu aviona, ne pokažete samo zmiju i pokažete ih kako se ljube pa ih čujete kako vrište. Znate, cura ima cicu vani, neka je zmija ugrize baš tu! To su ljudi došli da vide. Pokažite ljude kako trče posvud po avionu i gaze druge. Pokažite ljude koji su nabijeni na odlomljene komade aviona. Imamo mogućnost za to, pa to i učinimo.

Jeste li na bilo koji način rezervirani prema dosnimavanjima da bi se uključile i neke ideje koje su obožavatelji predložili?
Ne uopće. ja osobno mislim da je to sjajno. Oni su spasili film. To su stvari koje sam ja govorio cijelo vrijeme dok smo snimali, govoreći da bismo ih svejedno trebali snimiti za slučaj da se predomislimo. A oni su govorili, kao. "Ma ne, htjeli bismo za ovo izvući predikat PG", pa su ograničili moje psovanje i organičili su krvavost. Bilo je to prilično gubljenje vremena. Kao ono njihovo mijenjanje naslova filma. To je glupost. "O, ne želimo previše otkriti unaprijed." Ma naravno da želite! Želite da ljudi znaju da će doći gledati ljude zarobljene u avionu sa zmijama. Ne želite da misle da se ukrcavaju na let Pacific 121, koji bi se mogao srušiti. Ma dajte! Nemojte me. Mislim, htjeli su film nazvati "Let Pacific 121". Rekao sam im da je to najgluplja stvar koju sam ikad čuo.



Ustvari, mislim da ja imam senzibilitet nekog iz publike, što se odlaska u kino tiče. Ima nekih stvari koje očekujemo od filmova i nekih stvari koje želimo, i nadam se kad sam ja u filmu da mogu inteligentno porazgovarati s redateljem ili producentima i možemo tu neku određenu stvar ubaciti u film pa će film biti uspješan. Možda ne financijski ili umjetnički, ali netko sjedi u publici i zadovoljan je, jer je dobio ono što je platio da vidi. Ja na sebe gledam kao na pripadnika publike. Još uvijek volim filmove, i još uvijek idem i sjedam otraga u velikoj zamračenoj prostoriji sa svima ostalima, i hoću isto uzbuđenje.

Jeste li na kraju rekli: 'I want those motherfucking snakes off this motherfucking plane'?
Aha. Prilično je teško gledati me u nekom filmu i ne čuti kako jednom kažem motherfucker. Htio sam to reći u "Ratovima zvijezda", ali ne možeš reći takvu stvar. Jediji ne govore tako.

David Ellis prilično je dobro podnio činjenicu da su potencijalne mušterije imale mnogo kreativnog utjecaja na ovaj film. Bi li drugi redatelji s kojima ste radili, kao što su Quentin Tarantino ili Spike Lee, bili uvrijeđeni idejom da prepuste kontrolu nad svojim filmom?
Quentin već ima takav senzibilitet. On je pripadnik publike koji razumije što treba biti u filmu. S "Kill Billom", on je znao što je žanr braće Shaw, pa ako će odavati počast takvom filmu, ima nekih stvari koje moraš učiniti. Moraš imati određene vrste borbi. Moraš pokazati stvari. I ako imaš mogućnosti da ne samo da se krv rasprskava, nego i da štrca nekom iz vrata onako kao u "Shogun Assasinu", onda to i učiniš. To daješ publici, jer je to ono za što su oni dali novce da gledaju.

Kad ste se vratili na snimanje da dosnimavate scene, je li osjećaj tijekom rada bio drugačiji, kao: "Hej, možda ovdje imamo nešto veliko?"
Bio sam tamo sam i radio stvari koje sam trebao, samo djelomične kadrove. Nadam se da su ostali ljudi imali taj osjećaj. Znao sam kad su se počeli pojavljivati web sajtovi i kad su ljudi počeli govoriti o samom filmu i onom što su oni mislili da će se dogoditi, ili kad su ljudi počeli praviti postere ili praviti majice i kreirati pjesme, da je tu tržište za koje ni u New Lineu nisu imali pojma da su u njega upali. Inače, zašto bi htjeli promijeniti ime? Stani, slušaj i obrati pažnju na ono što se tu događa, jer ono što se događa je nešto što oni nisu mogli platiti, nisu mogli skužiti ili predvidjeti.



Navodno vi idete na marketinške sastanke za neke od vaših filmova.
Ponekad idem. Pokušavam to, zato što iskreno vjerujem da u većini slučajeva ljudi u marketingu nemaju pojma što to pokušavaju dati na tržište. Kao prvo, zato što oni nisu blizu toga, oni su samo pročitali scenarij i nisu bili tamo tijekom procesa rada i ne znaju za koga prave taj film i tko bi im publika trebala biti. Prije mnogo godina snimio sam onaj film za New Line koji se zvao "Dugački poljubac za zbogom", koji je strašno popularan žanrovski film među mnogim ljudima koji kupuju DVD-ove. Kad smo radili taj film, rekao sam im: "Vi dečki morate marketinški usmjeriti ovaj film na žene." Pokušavali su ga prodavati 15-godišnjim dječacima. Rekao sam: "Čujte, ovo je najjača žena koja se pojavila na ekranu unatrag nekoliko godina. Ona ubija muškarce. Radi jako cool stvari. Trebali biste reklamirati ovaj film na sapunicama tijekom dana, trebali biste ga reklamirati u ženskim emisijama navečer." Oni to nisu učinili. Stoga taj film nije zaradio mnogo novaca. Ali žene koje srećem širom svijeta, gdje god bio, što mislite da im je najdraži film? "Dugački poljubac za zbogom".

Jeste li ikad razmišljali da postanete netko tko upravlja studijem?
Ma da. (Smije se.) ne, hvala.



Izvor: Klik
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4277
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
meni je najzanimljivija njegova rola u Kralju Nju Jorka
IP sačuvana
social share
I see through bitter eyes and
The fact still remains
I read between your lies
You got beat at your own game
Take a trip with me for soon
I will sin
Without one regret
The pain will begin
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Oh moj naj glumac, ozenio bih ga istog momenta  Smile . Najbolji je u The Man  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
Jedan od boljih mu je "Caveman's Valentine" ili kako su ga nasi preveli Pecina tajni
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
Samsung Galaxy S2
Meni je on glumac No. 2!
Najbolji je u "Pulp Fiction" definitivno.
Odličan glumac koji može da igra skoro sve.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


May God have mercy upon my enemies 'cause I won't

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 9393
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 7
Shaft.
"U want some good fun or u jut wanna a fine big dick?"
"Fine big dick."
"Just as I thought."
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
apsolutni genije... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.