Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Samozapošljavanje uz malo obuke  (Pročitano 3569 puta)
04. Apr 2007, 10:29:50
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Samozapošljavanje uz malo obuke
D. ČABARKAPA, 3. april 2007

BEOGRAD - Najveći gubitnici tranzicije, žene srednjeg doba, dobile su šansu da do posla dođu - samozapošljavanjem. Reč je o programu podrške zapošljavanju "Korak do posla" koji su uz finansijsku podršku Evropske agencije za rekonstrukciju organizovali Fond centra za demokratiju i udruženje "Jednake mogućnosti".
- Reč je o samozapošljavanju žena, kroz osnivanje sopstvenog biznisa u turizmu i sektoru za pružanje usluga socijalne zaštite - objašnjava Nemanja Krajčinović, koordinator projekta "Povratak žena na tržište rada".
Akcija je usmerena, kaže naš sagovornik, na žene između 35 i 55 godina u Beogradu, sa srednjim ili univerzitetskim obrazovanjem koje žele da se vrate na tržište rada.
- Projekat predviđa tri vrste obuke za 180 polaznica: opšti program za sve polaznice, obuka za pružanje usluga u oblasti socijalne zaštite i obuka za agente u turizmu. Reč je o tri ciklusa, jedan za drugim, od kojih svaki traje dva meseca - kaže Krajčinović.
Profil nezavisnog putničkog agenta ili putničkog brokera damama koje bi se oprobale u ovom poslu, pokušao je da približi dr Dragomir Popov, direktor programa za turizam.
- To su ljudi koji su naučili da profesionalno rade prodaju pojedinačnih i zbirnih usluga, povezanih u jednu celinu koju oni prema zahtevima klijentele sačinjavaju. U odnosu na klasičnog agenta, nezavisni agent je mobilan i u svakoj prilici može da uradi sve što klijent od njega traži. U SAD od ovog posla živi oko 30.000 "indipendent trevel dilera", a njihov broj raste i u svim zemljama Evrope, pre svih u Nemačkoj.
Lidija Stevanović (48), diplomirani inženjer tehnologije, radila je 20 godina u Vojnotehničkom institutu, videla oglas u novinama i rešila da se oproba i u ovoj veštini. I ona i njena koleginica iz grupe Ksenija Danković (40) prevodilac, nemaju iluzije da će kao turistički brokeri rešiti sve svoje egzistencijalne potrebe, ali kažu da vredi pokušati.
Logikom da se svako ulaganje u sebe na kraju isplati i da same ovu obuku ne bi mogle da plate naše sagovornice još kažu:
- Promenile smo ugao gledanja, savladale nove veštine i naučile da u turizmu ima onoliko posla koliko ima spremnih za rad. Vrata su odškrinuta.

ULAGANjE
ZA finansiranje programa "Korak do posla" Evropska agencija za rekonstrukcije izdvojila je 5,7 miliona evra. Program obuhvata 15 projekata - 13 u Beogradu i po jedan u Pirotu i Boru.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 397
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
IP sačuvana
social share
drink your school, stay at drugs and don't do milk
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
je sam razmisljala o ovom programu, s tim sto imam i mali ulog od 3000$ (australijskih), pa ne znam sta bi bilo dobro da zapocnem,volela bih kad bi mi neko dao neki predlog. To nije mala suma, a mogla bi da se iskoristi i za neku vrstu proizvodnje, pa, pomazite..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4416
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia N70,6303,K610...
indipendent trevel diler  Smile
« Poslednja izmena: 08. Maj 2007, 23:44:20 od Saleboy »
IP sačuvana
social share
Grand shitovi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Otpremninama do novog radnog mesta
Autor: R. Marković | 22.05.2007 - 09:30


Projekat „Otpremninom do posla“ pozdravila je većina radnika i poslodavaca. Suština programa, kako za „Blic“ objašnjava Ljiljana Džuver, rukovodilac ovog projekta, jeste u tome da radnici koji su višak novac ili deo novca koji im sledi na ime otpremnina ne nose kući i ne koriste za ličnu potrošnju kao što je bilo do sada, već da ga ulože kod drugog poslodavca koji bi im zauzvrat obezbedio novo radno mesto.
U istraživanju koje je sprovela agencija „Stratedžik marketing“, skoro polovina anketiranih poslodavaca i 40 odsto radnika smatra da je ovaj projekat dobar. Anketa je sprovedena u 514 privatnih preduzeća, među 1.745 zaposlenih u preduzećima koja su u procesu privatizacije, kao i među radnicima koji su dobili otpremninu.
- Kako bi se i radnik i njegov budući poslodavac zaštitili od mogućih rizika, predviđeno je da sklope ugovor kojim bi bile precizno definisane obaveze obe strane - pojašnjava Džuverova i navodi da bi prvi takvi ugovori mogli biti potpisani na leto. Time bi započela i suštinska realizacija ovog projekta. Procenjuje se da bi na taj način do novog radnog mesta moglo doći između pet i deset hiljada radnika koji su višak. Istraživanje je pokazalo da su radnici ovaj projekat podržali najviše zbog mogućnosti stalnog zaposlenja, a poslodavci jer tako istovremeno dobijaju iskusnu radnu snagu i finansijske olakšice.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sta je indipendent travel diler? Pitam, ne znam da li je to predlog na moje pitanje ili sta? Sta je potrebno da se otvori menjacnica? koliko se ceka na papire, dozvolu i tako to? Koliki je ulog potreban, kolika zarada moze da bude mesecno (otprilike, ne trazim precizne podatke)?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6142
Zastava bg
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia N95 8GB
hehe ti ni pet ni sest nego menjacnicu  Smile
IP sačuvana
social share
Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi vi ostarite.
I ta ce mi mladost tesko pasti...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ne mislim odmah menjacnicu, kasnije, sledece godine u decembru treba da mi se vrati neki dug, pa cu imati 6000e, pa mozda onda, ali jos nisam sigurna za to. Volela bih da znam da li je to dovoljan ulog i kolika moze biti zarada otprilike. znam da to zavisi dosta i od kursa, razlike izmedju prodajne i kupovne cene deviza, ali neki minimalan iznos me interesuje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Volela bih stvarno neki savet za pocetak nekog posla uz gore navedene podatke (150000din & 3000$)... Da li tu moze neka vrsta proizvodnje da se pokrene, nesto,hocu da radim, ali da budem svoj gazda. Nemam finansijsku potrebu da radim, obezbedjena sam, ali ja hocu nesto svoje i nesto oko cega cu se sama pomuciti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Nemojte slati vise komentara za redom. Postoji dugme izmeni ako ste nesto zaboravili reci. Postovanjem vise odgovora zaredom tema se samo razvodnjava i smanjuje se preglednost. Za ostala pravila ponasanja pogledajte pravilnik Burek Foruma.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.