Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Samo jednom u životu sam zanemeo.Pitali su me:Ko si?"  (Pročitano 11459 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 637
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Pa osećaj da je sve pogrešno,dubok osećaj nezadovoljstva životom i da ništa nije kako bi trebalo da bude..Primer mog očaja i najdublje tuge je nedostatak ljubavi medju ljudima,manipulisanje medija i to da je čitav sistem fake.Moja lična tuga leži u nemoći da bilo šta sprečim-klanice posebno,farme krzna i slične,tragične stvari..Tu sam stvarno potpuno pokošen  Smile.

Hm, pa ti imaš zaista bogat repertoar patnji. Ako je za utehu, nisi jedini Smiley

No, to što govoriš meni bar izgleda suviše generalno. "Nedostatak ljubavi među ljudima". Zavisi na šta se fokusiraš. Ako se fokusiraš na primere ljubavi, mislim da ćeš i njih videti, barem u podjednakoj meri kao i ove druge. Ko zna zašto, formiramo neko uverenje i onda ga tretiramo poput samoispunjavajućeg proročanstva. Vidim samo one stvari koje će ga potkrepiti. A time ću potkrepiti i moj ego. Da sam JA u pravu. Eto, vidiš, jesam li ti rekao! Suprilna stvar, ali je tako.

Kad god patimo, treba da se okrenemo sebi i vidimo gde je pravi izvor te patnje. Često je ona u idealizovanoj slici koju smo opet ko zna zašto stvorili i pošto se svet u nju ne uklapa, naravno šta ćemo nego patimo Smile E sad, ko je za to kriv? Svet ili naše iluzije? Svet je takav kakav je. Ko ti je rekao da u njemu neće biti manipulacije medija, klanica i farmi krzna? Pa to postoji od kad postoji društvo. Ljudska pohlepa je tako stvarna. Ljudsko slepilo ima tako stvarne posledice. Ljudski poriv za srećom je tako moćan da će sve učiniti da do nje (ili onoga što im samo izgleda kao sreća) dođu. Mnogi dolaze i preko leševa. Obično životinjskih, a neretko i ljudskih. Gledajući te zaslepljene ljude gotovo da ti dodje da se sažališ na njih. Kao na nekog ko je u groznici, u bunilu i ne zna šta radi.

Znam, možda ti sve ovo izgleda cinično, ali se iz druge perspektive može nazvati i trezvenim. Opet u zavisnosti od našeg gledanja na stvari. I to što govorim naravno ne isključuje akciju. Da li si uključen u neku akciju protiv manipulacije, klanica, farmi? Možda je to produktivnije od tog ogorčenja i očaja koji kuvaju i na kraju postanu autodestruktivni.

Ovo što sam napisao naravno nije istina. Ovo su samo moja razmišljanja. Zato od toga uzmi ono što misliš da će ti koristiti. Ako ga ima. Ostalo, tretiraj kao ono što i jeste. Samo još jedno mišljenje Smiley



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
 Ok,hvala što si podelio svoja razmišljanja...
U suštini mogu da sklopim "odgovore" ali to nije to,kad osetim nešto kao autentično istinito kao mnogo do sad verovatno će ostati zabeleženo negde u glavi. Dotle,patnja i nije tako tragična,iz nje se može naučiti dosta i mislim da je to ono kad kažu da ne traćimo patnju ako smo već u njoj već da naučimo iz  nje.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 637
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Ok,hvala što si podelio svoja razmišljanja...
 U suštini mogu da sklopim "odgovore" ali to nije to,kad osetim nešto kao autentično istinito kao mnogo do sad verovatno će ostati zabeleženo negde u glavi. Dotle,patnja i nije tako tragična,iz nje se može naučiti dosta i mislim da je to ono kad kažu da ne traćimo patnju ako smo već u njoj već da naučimo iz  nje.
Da, sigurno je da iz svakog problema mozemo mnogo toga da naucimo, samo ako smo prijemcivi za nove nacine gledanja.
Inace, to ucenje obicno ide ovim redom. U pocetku smo sigurni da su za sve sto nas muci krivi drugi.
Ako malo duze posmatramo vidimo da su barem za jednu polovinu krivi drugi, a za onu drugu mi sami.
Kazu da na kraju vidis da si ti jedini koji stvaras patnju. Sve ostalo su stvari kakve jesu.
E pa, zivi bili pa videli Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 124
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Mene zanima naslov ove teme, kako sebi dati odgovor na to pitanje? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Nemam pojma brate mili.Dali samo posmatrati stvari i distancirati se uma tj.misli i razmišljanja-neznam.Raditi ono od čega se osećaš dobro-to je prava stvar.Ego je najveći smor,njegovog uticaja se treba oslobadjati i biti oprezan i budan.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 637
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Mene zanima naslov ove teme, kako sebi dati odgovor na to pitanje? Smile

Razmisli i sam. Sta drugo nego posmatrati samog sebe da bi uvideo ko si. Drugim recima, meditirati.
Zvuci gotovo kao tautologija, samoocigledna istina, ali ipak nekako ljudi misle da mogu da odgovore
na to pitanje gledajuci u nesto drugo. Ali to bi bilo kao da gledas jabuku, a hoces da ucis o krusci.
Cist raskorak. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
 Nema smrti,postoje samo različiti nivoi življenja.
  Kada shvatimo da smo nešto mnogo veličanstvenije od ovog što mislimo da smo-javiće se svesnost u snažnom obliku.Unutrašnji svet krije lepote i mir o kakvom se sanja.Svesnost je svetlost,sloboda od sebe,svog "Ja".
  Kada su davno jednog budističkog učitelja pitali kako postiže takvo stanje spokojstva kakvo ima,zabezeknutim ljudima je odgovorio:"Nema sebe-nema problema".
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung Galaxy SII
taxtex svako ima svoj krst u ovom zivotu. ne mozes da pobegnes od patnje.
bejah mlad kada me morise misli kojima se ti bavis.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Everything I touched was golden

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1169
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N82
taxtex ja tebe nista ne razumem   " Unutrašnji svet krije lepote i mir o kakvom se sanja " deder pojasni " Svesnost je svetlost,sloboda od sebe,svog "Ja".
Kakva je to svest kad odbacis " ja " i unutrasnji mir o kojem pises ?
IP sačuvana
social share
Everything I touched was golden
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
  Ne mogu ti dati odgovore koje tražiš.Unutrašnji svet smo pravi mi recimo ne oni koji su identifikovani sa svojim egom.Sve što mogu da ti kažem je da uzmeš da vežbaš da živiš bez misli.Znam da zvuči ludo ali probaj da posmatraš stvari bez mišljenja o njima i videćeš ubrzo šta se dešava.
Svesnost jeste svetlost veruj mi.Ona je ključ za smirenost i dobre odnose.Kad si svesniji-nećeš progutati masu stvari koju nam nude komercijalni mediji niti ćeš dozvoliti bilo kome da manipuliše tvojim stavovima i osećanjima.Takodje i oslobodjenje od želje da sve objasnimo sebi-odma,takodje donosi opuštenost.Čekati,biti tu i odgovori će doći.
  Ako me pitaš odakle mi to da će "dći",to je zato što nisam jedini koji veruje da mi ,ljudi imamo pohranjene informacije o svemu,duboko u podsvesti.
 
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.