Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šamarao i vređao suprugu koja je u invalidskim kolicima  (Pročitano 3128 puta)
31. Okt 2016, 21:58:13
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
Browser
Chrome 54.0.2840.71
Borska policija privela je Nenada D.(35) zbog sumnje da je izvršio krivično delo nasilje u porodici. Kako saznajemo, on je svoju suprugu Draganu D.(35) koja se od svoje devete godine nalazi u invalidskim kolicima, više puta fizički i psihički zlostavljao.

- Nekoliko puta je tukao ali i vređao. To se dešavalo u više navrata u poslednje tri godine. Čak je, posle posete radnika Centra za socijalni rad, primorao da na svom fejsbuk profilu napiše kako se čudi ko je mogao da ispriča takve laži o nasilju u porodici i pozove radnike Centra za socijalni rad – saznajemo od izvora bliskih istrazi.

Buku i galamu su prijavile komšije, a policiji je odmah nakon što je post na fejsbuk profilu, koji su inače objavili pojedini mediji, bio ubrzo i obrisan, bio dobar znak da nešto nije u redu.

- Dragana je policiji priznala da ju je muž često šamarao ali da je bilo vređanja na verbalnoj osnovi, zbog toga što je u kolicima. Protiv osumnjičenog je podneta prijava zbog nasilja u porodici. Određen mu je pritvor u trajanju do 30 dana – dodaje naš sagovornik.

Dragana je inače, pre izvesnog vremena na svom fejsbuk profilu zatražila pomoć, budući da zbog nedostatka rame za invalide ne može da izađe iz stana. Ubrzo po pisanju medija o ovom problemu, sagrađena je i rampa za invalide. Nenad i Dragana imaju trogodišnju ćerkicu.


Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 49.0
mob
LG Nexus 5
NASILNIKU ODREĐEN PRITVOR: Suprugu, invalida u kolicima, tukao pred trogodišnjom ćerkom !


Uhapšen Nenad Dragićević (35) iz Bora, osumnjičen za nasilje u porodici. Draganu fizički i psihički zlostavljao poslednje tri godine, susedi prijavili maltretiranje.



NENAD Dragićević (35), iz Bora, uhapšen je zbog sumnje da je u poslednje tri godine fizički i psihički zlostavljao svoju suprugu Draganu Dragićević (35), koja je u invalidskim kolicima od svoje devete godine. Kako smo nezvanično saznali, susedi su prijavili maltretiranje Centru za socijalni rad, a na kraju se i policija uključila u slučaj i privela nasilnika.

- Dragićević se tereti da je u više navrata počinio krivično delo nasilja u porodici - rekao nam je izvor blizak istrazi. - On je prema dosadašnjim saznanjima svoju suprugu Draganu tukao poslednje tri godine, a i verbalno ju je vrađao i zlostavljao. Nekada bi se to dešavalo i pred njihovom trogodišnjom ćerkom.

Nakon što su ekipe iz borskog Centra za socijalni rad došle u stan Dragićevića, Nenad je Draganu primorao da na njen fejsbuk-profil postavi post u kome se ona čudi “ko je mogao da izmisli takvu laž”. Međutim, posle nekoliko dana, to je sklonjeno, što je bio znak da se nešto ipak dešava. Policija je došla do Dragićevića i tada im je Dragana priznala da je žrtva porodičnog nasilja.

- Rekla nam je da ju je suprug godinama tukao i maltretirao - kaže naš izvor. - Najčešće bi je šamarao, a bilo je slučajeva i zlostavljanja i vređanja zboh stanja u kome se Dragana nalazi.

Kako saznajemo od izvora iz policije, Nenad je Dragani pretio da će, ako ga uhapse, njoj oduzeti dete. Protiv Nenada Dragićevića je podneta prijava zbog nasilja u porodici i njemu je, nakon saslušanja, određen pritvor do 30 dana. Nakon toga je sproveden u Okružni zatvor u Zaječaru.


ZBOG RAMPE PISALA MEDIJIMA

PORODICA Dragićević je pre pola godine dospela u žižu javnosti nakon što je Dragana objavila status na svom fejsbuk-profilu. Tada je napisala kako JP “Direkcija za izgradnju Bora” nije napravila rampu za invalide ni dve godine nakon što je podnela zahtev. Posle intervencije medija, u rekordnom roku je završena rampa.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.148
Dragićevićeva kaže da ju je Nenad najčešće šamarao, mada je bilo slučajeva i da je udarao tupim predmetom u glavu.
- Nekoliko puta se desilo da me čekićem lupi u glavu - nastavlja Dragana. - Međutim, uvek je vodio računa da me ne povredi toliko da me ubije. Bilo je slučajeva da dohvati i kućnu papuču i da me njome besomučno tuče po glavi.

Nakon batinanja Nenad se Dragani pravdao i obećavao da to više neće ponoviti i da nije znao šta radi.
- Međutim, uvek se sve završavalo samo na obećanjima - dodaje Dragana. - Batinama i tim nemilim scenama prisustvovala je i naša trogodišnja ćerka, a vrhunac svega je bio kada je Nenad i nju počeo da tera da me tuče.

Po Draganinim rečima, Nenad bi je spustio iz kolica i stavio na pod. Onda bi ćerki dao čekić i rekao bi: "Hajde, udari mamu!"
- Moja ćerka je u početku smatrala to kao igru, ali je posle izvesnog vremena rekla mom suprugu: "Tata, neću da bijem mamu" - plače Dragana.


http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:633003-POTRESNA-ISPOVEST-Izvukao-bi-me-iz-kolica-na-pod-i-terao-nasu-cerku-da-me-tuce-cekicem


Da vidimo :  Nije osuđivan (valjda); bio je pod stresom; koristio je tupe predmete; povrede nikad nisu bile toliko jake da ugroze život; tehnički, jedan deo povreda je nanela ćerka a ne on, tako da on nije ništa kriv... Smiley ; žena je već bila invalid tako da ako bi je ubio on bi joj zapravo učinio uslugu...

Osuda na dve godine zatvora.
Apelacioni skreše na 1 godinu.
Zbog dobrog vladanja da se pusti nakon 6 meseci.
Pravda zadovoljena! 
« Poslednja izmena: 02. Nov 2016, 12:08:42 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 54.0.2840.71
mob
Ericsson jeste
pravda nepostoji
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 49.0
зна ли неко... третира ли закон у оваквим случајевима инвалиде као немоћна лица? Тј постоји ли по закону разлика између овог случаја и неког другог случаја насиља у породици где нико није инвалид?
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Chrome 54.0.2840.59
Стварно не знам. Оно што сигурно знам је да овог треба затворити и осталим робијашима разгласити шта је радио.
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 54.0.2840.71
ovaj je izgleda mislio unapred kad se zenio jer invalide je lakse tuci,
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 54.0.2840.71
mob
Ericsson jeste
nije
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 54.0.2840.71
i to sto kazes
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.12
Browser
Safari 602.1.50
mob
Apple iPhone SE 2020
зна ли неко... третира ли закон у оваквим случајевима инвалиде као немоћна лица? Тј постоји ли по закону разлика између овог случаја и неког другог случаја насиља у породици где нико није инвалид?

Nema razlike u samom krivicnom delu, ali je pitanje je za sta ce sve teretiti... ovo za cekic je navedeno je zbog toga predstavlja kvalifikovni oblik - stav 2. koriscenje oruzja ili opasnog orudja, pa moze da se izrekne kazna do 5 godina.
U ovom kriv. delu njen invaliditet moze samo da se koristi kao osnov za izricanje strozije kazne u zakonskom okviru, ali sam po sebi ne kvalifikuje delo kao tezi oblik... orudje da, invaliditet - ne.

Citat
Nasilje u porodici
 
  Član 194.

(1) Ko primenom nasilja, pretnjom da će napasti na život ili telo, drskim ili bezobzirnim ponašanjem ugrožava spokojstvo, telesni integritet ili duševno stanje člana svoje porodice,
kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine.
(2) Ako je pri izvršenju dela iz stava 1. ovog člana korišćeno oružje, opasno oruđe ili drugo sredstvo podobno da telo teško povredi ili zdravlje teško naruši,
učinilac će se kazniti zatvorom od šest meseci do pet godina.
(3) Ako je usled dela iz st. 1. i 2. ovog člana nastupila teška telesna povreda ili teško narušavanje zdravlja ili su učinjena prema maloletnom licu,
učinilac će se kazniti zatvorom od dve do deset godina.
(4) Ako je usled dela iz st. 1, 2. i 3. ovog člana nastupila smrt člana porodice,
učinilac će se kazniti zatvorom od tri do petnaest godina.
(5) Ko prekrši mere zaštite od nasilja u porodici koje mu je sud odredio na osnovu zakona,
kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine i novčanom kaznom.

E, sad.. ovo je samo vrh ledenog brega, posto je jedno vreme kruzio jedan njen post u kome za sve krivi svoje roditelje... koji su navodno ljuti na nju i njega jer se udala, pa se vratila u Bor i sad joj zagoracavaju zivot...

Uopste... citava ta prica... koju sam pokusala da nadjem, ali je u medjuvremenu obrisana... je poprilicno predatorska...
Veciti student koji se naprasno zaljubi u devojku u kolicima, pa se oni zajedno usele u studentski dom... on kao njen pratilac... pa se vencaju, ona zatrudni, odluce da se vrate u Bor, gde su njeni roditelji brat u stanu koji je dobila od opstine, pa se sude sa roditeljima, dobiju stan, renoviraju, pa se podzapaju ponovo sa njenim roditeljima, oni njega mrze, pa im dolazi socijalni radnik, pa je radnik napada jer ne dozvoljava babi i dedi da vidjaju dete, pa se mire... skupljaju se pare za rampu... etc....

U svakom slucaju, jedna mracna prica... inace... kada se pogleda njen i njegov profil... identicni su.. i sasvim je moguce da je on sve kontrolisao, plus odaje utisak osobe koja je control frik totalni...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.