Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 07:40:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sam svoj astrolog  (Pročitano 4250 puta)
03. Okt 2006, 11:24:29
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Sam svoj astrolog

U različitim znakovima planete na različit način ispoljavaju svoje osobine. Znak kome je planeta najsrodnija i u kome najtipičnije izražava svoje osobine, naziva se sedište ili domicil te planete.

Takođe, kažemo da planeta vlada tim znakom. To je mesto gde je ona najstabilnija i najsnažnija. Znak koji se u zodijačkom krugu nalazi naspram sedišta neke planete, naziva se njenim izgonom ili kasusom. Kada se planeta nađe u tom znaku, ona se ponaša kao glumac koji je dobio ulogu u kojoj se ne snalazi, pa će tu najmanje harmonično izraziti svoju prirodu.
Pored sedišta, za planetu je izuzetno povoljno i da se nađe u znaku svoje egzaltacije. Ona tu izražava svoje pozitivne osobine na aktivniji način nego u sedištu. Nasuprot znaka egzaltacije neke planete, nalazi se znak njenog pada ili debilitacije. Tu je planeta izrazito slaba i ukazuje na gubitak kvaliteta.
Kao što se vidi, postoji tačan stepen egzaltacije i pada planete, što ne znači da ona nije egzaltirana ili u padu u celom tom znaku. Takođe, nekim znakovima vladaju po dve planete (odnosno dve planete imaju sedište u jednom znaku).
Kako tradicionalni astrolozi nisu znali za transcendentne planete: Uran, Neptun i Pluton, većini od do tada poznatih sedam planeta je dodeljeno vladarstvo nad dva znaka. Kada su otkrivene i ove tri planete, Škorpija, Vodolija i Ribe su pored starih vladara dobili i suvladara.
Lisa

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Vladari kuća

Kuće se u horoskopu nižu u pozitivnom smeru (suprotno od smera kretanja kazaljke na satu). Kraj prve kuće istovremeno predstavlja i vrh (početak) druge kuće, itd. Planeta koja vlada znakom u kome se nalazi vrh neke kuće naziva se vladarom te kuće. Kuće koje počinju u Škorpiji, Vodoliji i Ribama, imaće po dva vladara. Blagi prioritet ćemo dati bržoj planeti.

Lisa
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
zaista me zanima kako mogu znati koja je brza planeta?kako se to odredjuje?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 87
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.0
mob
Samsung 
meni su rekli da mi je bitno u kojem mi je znaku mjesec i podznak...kako se to odredjuje? ja,iskreno ne znam nista o astrologiji  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
meni su rekli da mi je bitno u kojem mi je znaku mjesec i podznak...kako se to odredjuje? ja,iskreno ne znam nista o astrologiji  Smile

Podznak se odredjuje naosnovu tvog datuma,mesta i vremena rodjenja.
Na osnovu tih podataka se crta i tvoja natalna karta.
Mesec jeste jako bitan,predstavlja tvoju dušu....uostalomimaš temu o Mesecu pa možeš tamo saznati puno toga. Smile
A ovde ostavi svoje podatke kako bih ti uradila natalnu i kako bi saznala šta si u podznaku  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 234
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
zaista me zanima kako mogu znati koja je brza planeta?kako se to odredjuje?

brze planete su mjesec sunce, merkur, venera mars, spore planete su jupiter koji se zadrzava u znaku oko jedne godine, saturn oko 2-2,5 godina i generacijske koje su jako spore su uran(7 godina) neptun (oko 13) i pluton( oko 20 godina)
IP sačuvana
social share
Maybe God wants you to meet many wrong people before you  
meet the right one, so when this happens, you`ll be thankfull.  

Gabriel Garcia Marquez
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


VoLiM JedNOg bLIzanCA... :)

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 434
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 

a to moram i ja da vidim... Smile
inace zaklina mi je drugarica i koleginica s faxa  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by shone83: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB

Ti i jA, Ti i Ja, bAsH Bi bILi dOBar pAR... Ti i Ja tI I jA POglEDaj mE JednoM BaR Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Ericsson T-68
zaista me zanima kako mogu znati koja je brza planeta?kako se to odredjuje?

brze planete su mjesec sunce, merkur, venera mars, spore planete su jupiter koji se zadrzava u znaku oko jedne godine, saturn oko 2-2,5 godina i generacijske koje su jako spore su uran(7 godina) neptun (oko 13) i pluton( oko 20 godina)

Za koliko Ju i Sa prelaze stepen. Po nekoj mojoj slobodnoj racunici Ju za 10 dana ( dan manje vise ) a Sa za 20.
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1490
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Apple iPhone 4S 16GB
zaista me zanima kako mogu znati koja je brza planeta?kako se to odredjuje?

brze planete su mjesec sunce, merkur, venera mars, spore planete su jupiter koji se zadrzava u znaku oko jedne godine, saturn oko 2-2,5 godina i generacijske koje su jako spore su uran(7 godina) neptun (oko 13) i pluton( oko 20 godina)
mesec je satelit a ne planeta, a sunce je zvezda...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 07:40:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.