Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 12. Maj 2024, 17:52:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: SAD će snažnije podržati Srbiju  (Pročitano 641 puta)
23. Maj 2009, 07:02:19
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Američka politika prema Srbiji i regionu posle posete potpredsednika Džozefa Bajdena ići će u istom pra­vcu kao i do sada, ali će biti intenzivnija. Neće biti zaokreta, nećemo imenovati novog specijalnog izaslanika za Balkan i akcenat će biti na podršci Srbiji da se priključi EU. Iskreno veruje­mo da su vaši napori koje preduzimate da uhapsite preostale haške optuženike kompletni, i to ćemo reći našim partnerima u Evropi - kaže u intervjuu za „Blic” američki ambasador u Beogradu Kameron Manter, koji za desetak dana odlazi na novu dužnost u Irak, kao saradnik novog tamošnjeg ambasadora Kristofera Hila.

Za posetu potpredsednika SAD koja je ove nedelje prodrmala region, ambasador Manter kaže da je bila uspešna iz dva naizgled jednostavna, ali važna razloga: „To je poseta tokom koje su Srbi upoznali Bajdena i Bajden njih.”
- Bajden odlično poznaje ovaj deo sveta i predsednik, premijer i ministri sa kojima je imao sastanke imali su prilike da ga upoznaju i shvate da je veoma dobro informisan i da može biti veliki prijatelj Srbije i Balkana. Ovo upoznavanje je važno da bismo povećali našu saradnju - kaže američki ambasador.

Da li će konkretni rezultati uskoro biti vidljivi?
- Važno je za nas i za vašu vladu da vam damo novi zamah. Deo toga je i politika Brisela prema Beogradu. Ne možemo u to da se mešamo, ali možemo ovaj region, kao vaši prijatelji, da učinimo atraktivnijim za Evropu, i to će biti naš posao. Videćete da radimo veoma vredno na regionalnim projektima da sve države u regionu učinimo uspešnijim.

Nećete, upotrebiti svoj uticaj na EU da ubrza naše pristupanje, bez obzira na pitanje Haga?
- Ako me pitate da li ćemo reći Holanđanima da deblokiraju sporazum o stabilizaciji i pridruživanju, odgovor je - ne. Holanđani i EU donose svoje odluke. Međutim, možemo iskreno da im kažemo šta mislimo o tome, a to je da vaša vlada, ministar Ljajić i tužilac Vukčević rade sve što mogu da uhvate Mladića. Verujemo da su vaši napori koje preduzimate da uhapsite preostale optužene kompletni.

Šta znači kad kažete da Kosovo nije uslov za naše bolje odnose i podršku priključivanju EU?
- Koristimo frazu „slažemo se da se ne slažemo”, što znači uzajamno poštovanje da su naša suprotstavljena uverenja duboko ukorenjena. Mi jednostavno ne želimo da nas to neslaganje odvrati od povećanja investicija, razmene studenata, vojne saradnje, povećanja naše pomoći sudstvu, parlamentu ili lokalnim vladama… Znamo da se ne slažemo oko Kosova, ali to nas ne sprečava da trošimo milion dolara nedeljno na pomoć Srbiji. Želimo da uspemo uprkos činjenici da se ne slažemo. Pitanje je jednostavno - da li ćemo raditi zajedno da nam bude bolje ili ne.

Potpredsednik Bajden je ovde poznat po svojim oštrim i čak uvredljivim izjavama o Srbima? Da li možemo da mu verujemo?
- Uprkos tome što ima ljudi koji žele da veruju da on mrzi Srbe, ono što je rekao u Beogradu jasno je ponavljanje onoga što je i ranije govorio, i u to ćete se uveriti ako pregledate dokumentaciju. Bajden je tokom Miloševićevog režima bio jedan od naših najtvrđih političara. Veruje da je ono što je Milošević radio u ime Srbije bilo užasno, ali i da to nije Srbija.

U kom pravcu će ići politika SAD prema regionu s obzirom na to da se najavljuje i postavljanje izaslanika za Balkan?
- Nema izaslanika za Balkan i ne znam odakle to dolazi.

Iz Kongresa. Usvojena je rezolucija o tome.
- Koliko znam, neće biti izaslanika za Balkan. Pre ćemo nastaviti upravo istim pravcem kojim već idemo poslednjih godina, a to je pre svega posvećenost pristupanju Srbije u EU.

Da li vam je žao što odlazite godinu dana ranije?
- Svakako mi je žao što napuštam prijatelje u Srbiji. Zamolio me je prijatelj da mu pomognem u Iraku i odlučio sam da prihvatim. Žao mi je što je ostalo nezavršenog posla, ali to je život diplomate.

Bilo je komentara da ste bili suviše meki prema ovdašnjim zvaničnicima i ohrabrili tvrdu politiku prema Kosovu?
- Znači, trebalo je da budem tvrđi, a onda bi oni bili mekši prema Kosovu?

Komentari su da Vašington nije bio zadovoljan vašom popustljivošću?
- Ostavio bih srpskoj javnosti da proceni da li sam bio suviše tvrd ili mek. Mogu da pričaju sa mojim šefovima u Vašingtonu ako smatraju da je moja odluka da odem nekako proizvod evaluacije mog rada u Beogradu. Odlazim zato što su me pozvali da se pridružim drugom projektu, ali ako već govorimo u terminima kakav sam bio, mogu da kažem da sam se trudio da budem iskren, direktan i pošten koliko god mogu. Nakon svega, rekao bih da se mnogo više slažemo, nego što se ne slažemo, i to me čini optimistom. Mislim da imate sjajnu budućnost ako budete vredno radili, prihvatili našu pomoć i sarađivali sa susedima. A to nije lako zbog prošlosti, i svi smo na psihološkoj probi.

Poruka za do viđenja?
- Nadam se da će vas naši napori dovesti u Evropu, tako da sva teška vremena poslednjih 20 godina mogu da izblede. Žao mi je što neću biti tu da to vidim.

Podržavamo učlanjenje Srbije u STO
Da li će biti velikih direktnih investicija?
- To je najteža oblast. Odgovorio bih potvrdno da ste me pitali pre godinu dana, ali zbog ekonomske krize ne očekujemo nove velike investicije. Ne samo u Srbiji već svuda u svetu.
A kad prođe kriza?
- To zavisi od Srbije. Ako učini da bude atraktivnija za strane investicije, onda će investitori biti srećni da dođu. Mi podržavamo vaše učlanjenje u Svetsku trgovinsku organizaciju, ali vaš parlament i vlada znaju da ima mnogo zakona koje moraju usvojiti da biste se uskladili sa STO. Da sam ja investitor i dođem ovde i vidim da ti zakoni nisu usvojeni, otišao bih na drugo mesto. Dakle, iskoristite ovu godinu da usvojite potrebne zakone i učinite zemlju atraktivnijom. Najvažniji zakon je o restituciji, a Srbija je jedina zemlja u regionu koja ga nema.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Kada je u tanjiru govno, tapsanje po ramenu i verbalna podrska mi bas i ne pomazu. Zamenite govno necim, za mene, jestivim i mozemo da razgovaramo. To sto cete mi reci da je u tanjiru pored savrseno krivog uzorka ljutskog izmeta i parche sochnog cureceg mesa, to mi opet ne pomaze. Govno je i dalje tu. Vezite mi oci i namirisacu ga. Zacepite mi nos i oseticu da je tu. Sklonite govno, operite tanjir, servirajte i ogavno kuvano povrce, samo da je za mene jestivo i pojescu ga bez reci.  Dok je god njihov stav da Kosovo ostaje nezavisno, u tanjiru je govno. Tacka.
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Qtek 小米
OrpheuS, проблем је што неки Срби воле да једу говна.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
@orpheus

kada bi Bajden rekao nama, evo sve ste u pravu i kazite sta da uradimo? ajde, sta bi mu ti rekao?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Da povuce priznanje nezavisnosti Kosova, da vratimo interno raseljene, da se obeskucenima vrati imovina, da se sudi krvnicima i da se konacno pregovara o statusu. Toliko.
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
Da povuce priznanje nezavisnosti Kosova, da vratimo interno raseljene, da se obeskucenima vrati imovina, da se sudi krvnicima i da se konacno pregovara o statusu. Toliko.

mislis da mu to nije receno?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
@orpheus

kada bi Bajden rekao nama, evo sve ste u pravu i kazite sta da uradimo? ajde, sta bi mu ti rekao?

mislis da mu to nije receno?

Prvo je pitanje sta bi bilo kad bi bilo, a druga konstatacija je vezana realnu situaciju. Neko opasno lobira za Albance, to je realnost.


Srbi nikad nece dici ruke od Kosova, vlast koja to uradi bice istog dana skinuta drzavnim udarom i svaki ce vinovnik biti streljan. Poenta cele price je da Amerika meni kao gradjaninu Srbije danas nista ne pruza, osim uspomena na bombardovanje, sankrcije, govore protiv mog naroda (ne protiv drzave, konrketno protiv naroda) i mnoga druga zlodela u istoriji. Cinjenica da je moja drzava u takvoj situaciji da mora biti potcinjena jednoj Americi ne znaci da cu joj ja kao individua iz tog razloga lizati dupe. Bajden je fasisticko govno. Amerika je za mene kao Srbina govno. Nisam zvanicnik ne moram da se ulizujem, tacka.
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 
Orfeus slažem se, Amerika mora Srbima da pruži nešto, ovako nemamo apsolutno ni jedan razlog da im priđemo. Samo to nešto što bi bila naša cena treba da formuliše naša vlada.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 12. Maj 2024, 17:52:53
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: sna ati Srbiju podr

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.