Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sabor trubača u guči od 30. Avgusta do 3. Septembra  (Pročitano 5949 puta)
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
 KOŠTUNICA: KO NE RAZUME GUČU NE RAZUME NI SRBIJU

Premijer Srbije Vojislav Koštunica izjavio je da Guča na najbolji način pokazuje da je svet u malom, da je Srbija otvorena i veruje u sebe. Guča je ovih dana najšarolikija metropola sveta sa nečim što je najupečatljivije - muzikom, veseljem, radošću i gostoprimstvom, rekao je Koštunica i istakao da je Sabor stvorio nacionalni brend Srbije svojom muzikom.

Otvarajući motel 'Stadion' u Guči, uoči početka finalnog takmičenja trubačkih orkestara, Koštunica je izrazio zadovoljstvo što se Sabor održava 46. put i podsetio da je Guča krenula skromno, ali da se raširila i okupila najvrednije, kada je reč o trubačkim orkestrima širom Srbije. On je podsetio da je truba pre izvesnog vremena prešla i Drinu, jer se od 2002. godine i u Banjaluci održavaju takmičenja.

Na svečanosti otvaranja bio je i premijer Republike Srpske [RS]Milorad Dodik, koji je u izjavi novinarima, ocenio da je sabor impozantan dogadjaj, koji pripada i žiteljima RS. 'RS voli Guču i njena atmosfera nas nadahnjuje novim osećanjem pripadnosti, potrebnim svima nama', rekao je Dodik.

Domaćin Sabora, ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić, pozdravio je premijere i poručio da 'Vlada Srbije Guču shvata ozbiljno i želi da od nje napravi srpski brend, što je već i postignuto'. Na otvaranju motela bili su i ministri u Vladi Srbije Predrag Bubalo, Zoran Lončar, Zoran Stojković, Dragan Jočić i Zoran Stanković.

Koštunica: Neka srpska truba u Guči svira za Srbiju

Premijer Srbije Vojislav Koštunica rekao je u da je Sabor trubača potvrda naše hrabrosti i vedrine i u volji i u nevolji. Dragačevski sabor znači povratak naroda sebi, radosti i smislu života, rekao je Koštunica i poručio da se 'okupimo i naredne godine, a da danas srpska truba svira za Srbiju'.


Otvarajući finalno takmičenje trubačkih orkestara na 46. saboru trubača u Guči, srpski premijer je rekao da truba govori o našim svojstvima, da se sa trubom raduje, tuguje, radja i sahranjuje... Koštunica je rekao da je Guča, prestonica trube, danas drugi po veličini grad u Srbiji i da je truba postala naš nacionalni brend, vrednost sa kojom možemo u svet.

'Oni koji ne mogu da razumeju i da vole Guču, ne mogu ni da razumeju Srbiju', poručio je Koštunica i navodeći reči akademika Matije Bećkovića, kazao da 'ako ćemo u Evropsku uniju bez svojih melodija i boja onda ne bi znali ko smo'.

On je podsetio da je sve počelo pre 46 godina, ali da se Guča od tada raširila, ojačala, a od 2002. prešla i preko Drine, gde se svake jeseni održavaju takmičenja.

Koštunica je istakao da je Guču ovih dana posetilo 500.000 do 600.000 ljudi, a do sada, od početka održavanja sabora, to mesto posetilo oko 12 miliona ljudi.

Domaćin sabora, ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić, pozdravio je premijere Srbije Koštunicu i Republike Srpske Milorada Dodika, koji sa ministrima prisustvuju finalnom takmičenju.

Ilić je rekao da Vlada Srbije, koja je pokrovitelj te manifestacije, želi da ulaže u Guču i poželeo da pobedi najbolji.


Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple 15
UTIHNULA TRUBA

Spektakularnim ponoćnim koncertom i finalnim takmičenjem trubačkih orkestara završen 46. dragačevski sabor trubača u Guči

Gosti za vreme petodnevnog lumperaja ostavili milione dinara i "črvrstih novčanica"
Nedelja donela olakšanje, pijani i divlji otišli, ostali oni koje zanima samo truba

Pitomoj Guči biće potrebno nekoliko dana da se vrati u kolotečinu nakon što je po 46. put pretvorena u svetsku prestonicu trube. Stotine hiljada ljudi, koji su tokom poslednjih nekoliko dana pretvorili seoske utrine u pustoš, otišle su i za sobom ostavile milione konzervi, opušaka i plastičnih flaša, kao i milione dinara, evra i dolara. Najveći deo ovog novca nije potrošen na ulicama, na kojima se pivo od dva litra kupovalo po cenama koje su često bile manje nego u beogradskim supermarketima, nego u tradicionalnim šatrama koje su ponovo bile poprište neopisive bahatosti i, kao u romanima Dostojevskog, rasipanja teško stečenog novca na prolazne strasti.
Ima raznih načina da se taj novac "izmuze", s tim što ugledniji lokali to ne rade zacenjivanjem lepinja i salate, nego uz pomoć suptilnijih metoda. Šef jedne od uspešnijih šatri poverio nam se:
- Ne ide da muzika bude stalno brza, da gosti stalno budu na stolovima. Jer, onda će popiti jedno pivo i igrati celu noć, ili će se umoriti i neće biti nizašta! Ja zato kažem muzici da bude malo brza, pa malo spora, da gosti imaju vremena da uživaju u jelu i piću i onda nastave da lumpuju.
Uz piće, ima i drugih "navlakuša" - čovek koga zovu "doktor za kikiriki" istresa gostima na sto "zanimacije za zube" i uzima para, kako kaže, "koliko ljudi daju"; dame sa ružama obilaze goste, kao i prodavci mesinganih trubica... I tačno se zna ko gde sme da prodaje i po kojoj ceni.
Najuglađeniji deo fešte i ove godine bio je spektakularni ponoćni koncert na stadionu. Stadion nije bio prepun, iako se u poslednjem trenutku odustalo od naplaćivanja karata publici. Zabuni su, doduše, doprineli i prevaranti koji su, kao i svake godine, naočigled policije prodavali naivnima papiriće za koje su tvrdili da su karte za koncert.
U spektaklu su, pored trubačkih orkestara iz Srbije, učestvovali i brojni strani gosti, a prava poslastica za finale koncerta bilo je pojavljivanje Lajka Feliksa, briljantnog i svetski poznatog violiniste iz Subotice, koji je kao klinac napustio muzičku školu da bi učio zanat u čardama na Dunavu.
Nedelja je Guči donela olakšanje: najdivlji i najpijaniji deo publike je otišao, a ostali su oni koji su rešili da se pozabave samom suštinom Guče: trubom. Finalno nadmetanje trubača uključilo je 20 orkestara koji su se borili za prestižnu titulu pobednika Guče. Pobednik se narednih meseci neće brinuti o "tezgama", a Guči, varošici koju je srpska vlada rešila da obimnim investicijama i fokusiranjem na njenu ulogu u "brendiranju Srbije" pretvori u najprepoznatljivi srpski toponim, ostaje da drema do sledećeg avgusta.
N. Kostić

Bezbednost jednaka nuli

Ako se neko nekom zamerio u Guči, prilika za obračun u onoj gužvi u kojoj je lako zapodenuti kavgu ima koliko duša poželi. A i pored svih mera koja je država sprovela da bi od Guče napravila "srpski brend", niko se nije, verovatno zauzet pričanjem da "cela Evropa dolazi u Srbiju da vidi šta je prava zabava", setio da uvede makar i najmanje preventivne mere bezbednosti.
Nije teško na najkritičnijim mestima postaviti naoružane pripadnike obezbeđenja, sa zadatkom da, kao na Siget festivalu u Budimpešti, odvuku svakog ko samo krene da zamahne rukom ka nekome. Ako se za ovo nema para, ima i drugih metoda da se spreče najstrašniji zločini koji su u Guči postali deo tradicije. Jedan od njih je da se, na primer, zabrani prodaja noževa, katana, sablji, praćki, sekira, tomahavka, skakavaca, "leptir" noževa i drugih opasnih i pre svega nelegalnih predmeta koji u pijanstvu prestaju da budu samo suveniri.
Nažalost, za Zlatka Ocokoljića (26) iz Kotraže, koji je divljački ubijen ispred kafića u kojem je radio, i za njegovu porodicu - sada je kasno.

Romeo i Julija na trubački način

Guča je dobila i svoj prvi igrani film. "Guča", režisera Dušana Milića koji je svoje delo promovisao uz zvuke trube, na najromantičniji način govori o probijanju međuetničkih barijera: Marko Marković, sin Bobana Markovića, glumi romskog muzičara Romea koji osvaja srce lepe plavuše (Aleksandra Manasijević), ćerke muzičara iz konkurentskog trubačkog orkestra. Vezi se protivi njen otac, a publika u Srbiji na jesen će moći da vidi da li je ljubav pobedila sve, ili je i ove mlade ljubavnike sustigla zla kob njihovih pandana iz Verone, Romea i Julije.

Dragačevski Francuzi

Među brojnim saborašima u Guči se odomaćila grupa od 20-ak Francuza koja je stigla početkom avgusta. Veseli Francuzi stigli su u prestonicu trube u terminu koji je ranije najavljen za održavanje Sabora. Isprva im je bilo čudno što nigde nikog nema, ali su svejedno postavili svoje šatore na obližnjoj livadi i započeli sa veseljem. Kada su ipak shvatili da su uranili čitave tri nedelje, odlučili su da sačekaju Sabor, a Dragačevci su ih odmah zgotivili (pretpostavlja se zbog dobrih evro-bakšiša po kafanama) pa su za 20-ak dana Francuzi postali "domaći" u Guči.
A. D.

Koštunica: Guča je srpska otvorenost, vera, gostoprimstvo, veselje i muzika

GUČA - Premijer Vojislav Koštunica izjavio je juče po dolasku u Guču da je to trenutno najveći grad Srbije posle Beograda. Koštunica je došao zajedno sa premijerom RS Miloradom Dodikom, a odmah po dolasku je poručio da je "srpska truba prešla Drinu" i da se već četiri godine čuje u Banjaluci, gde se održavaju predtakmičenja za Dragačevski sabor.
- Guča na najbolji način pokazuje šta je sada Srbija, šta je njena otvorenost, vera u sebe, gostoprimstvo, veselje i muzika - istakao je Koštunica, koji je na Gradskom stadionu svečano otvorio finalno takmičenje trubača. Dodik je izjavio da dolazi u Guču "da bi se nadahnuo jednom novom snagom, novim osećajem pripadnosti koji je potreban svima u RS".
(Beta)

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
400.000 ljudi u Guči
Guča -- Ovogodišnji Sabor trubača u Guči, završen juče, organizovan uz pomoć Vlade Srbije, posetilo oko 400.000 ljudi.



Prema podacima organizatora, kroz Guču je prošlo 1.500 učesnika i oko 400.000 gostiju. Premijer Srbije Vojislav Koštunica je na otvaranju finalnog takmičenja rekao da je truba nacionalni brend Srbije s kojim se može u svet, a ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić da bi Marti Ahtisari imao drugačije mišljenje o Srbiji da je došao u Guču.

U prisustvu većeg broja ministara svog kabineta, svih iz njegove Demokratske stranke Srbije, i premijera Republike Srpske Milorada Dodika, Koštunica je Sabor okarakterisao kao potvrdu hrabrosti i vedrine i u volji i u nevolji. "Oni koji ne mogu da vole i razumeju Guču, ne mogu ni da vole i da razumeju Srbiju. Nastala pre 46 godina, na dobar, na zdrav način, Guča se širila i uveliko prešla i granice zemlje. Postala je nacionalni brend, naša vrednost, s kojom možemo i idemo u svet", kaže premijer.
Velimir Ilić je rekao da bi Ahtisari, da je došao u Guču, video šta je prava Srbija i mogao da oseti pravu Srbiju. "Da je Ahtisari ovde, imao bi drugačije mišljenje. Srbija ne zvecka oružjem, Srbija se veseli, slavi, gradi, radi i dovodi strane investitore, poput Telenora", kaže Ilić.

Premijer Srbije je poručio da Srbija ne bi smela ući u Evropsku uniju bez svoje karakteristične prepoznatljivosti, Guče. "Podsetiću vas na reči Matije Bećkovića, izrečene pre četiri godine u Guči: 'Ako bismo u EU ušli bez svojih melodija i boja, bez svog imena i pamćenja, oni ne bi znali ko smo i šta sa sobom donosimo.' Guča je jedan od znakova naše prepoznatljivosti i snage, jedan od znakova naše vere u sebe", kaže Koštunica.

Zaustavljen 191 alkoholisani vozač

Saobraćajna policija rigorozno je kontrolisala sve vozače koji se vraćaju sa Sabora. Juče posle podne je samo u roku od dva sata iz saobraćaja isključeno 50 vozača koji su vozili pod dejstvom alkohola. Načelnik Saobraćajne policije u Čačku Dragoslav Krdžić kaže za B92 da je zaustavljen ukupno 191 vozač pod dejstvom alkohola.


Izvor: B92
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple 15
 ZVIŽDUCI U GUČI

Premijer Koštunica i ministar Ilić na Saboru trubača dočekani salvom zvižduka, njihove pristalice nadglasavale "zviždače"


Kada je Velja najavljen i izašao na binu zviždanje se pojačalo, ali istovremeno su iz jednog kraja publike krenuli aplauzi i ovacije: "Bravo, Veljo, majstore!"

BEOGRAD - Ovogodišnji 46. sabor trubača u Guči ostaće upamćen i po zvižducima kojima je publika u nedelju na završnoj priredbi "pozdravila" premijera Vojislava Koštunicu i ministra za kapitalne investicije Velimira Ilića.
Prema rečima nekolicine sagovornika Pressa koji su bili u Guči, još prilikom dolaska Koštunice i Ilića u prostor iza centralne bine krenuli su prvi zvižduci.
Goran Ćirić iz okoline Kraljeva, koji je bio u prvom redu do bine, kaže da je negodovanje prisutnih počelo čim se pročulo da su premijer i ministar stigli, i da bi, prema protokolu, posle odsvirane saborske himne "Sa Ovčara i Kablara" trebalo da se obrate prisutnima.
- Kada je Velja najavljen i izašao na binu, zviždanje se pojačalo, ali istovremeno su iz jednog kraja publike krenuli aplauzi i ovacije: "Bravo, Veljo, majstore!" Verovatno su to bili njegovi Čačani. Ipak, Ilić je pravi mangup i sve je to odlično iskulirao! I Koštuničin izlazak bio je propraćen zvižducima i aplauzom. Zviždali su uglavnom iz pištaljki, koje su imali skoro svi posetioci Sabora... - objašnjava Ćirić, i dodaje da je premijer pokušavao da se ponaša kao da se ništa ne događa.
- Ipak, nije mogao da sakrije nezadovoljstvo i ljutnju i sve vreme na bini je gledao sa strane, a leva ruka mu je non-stop drhtala. Ne znam, premijera sam prvi put video izbliza, ali imam utisak da se nekako čudno ponašao. Do skandala ipak nije došlo, jer su Koštuničine pristalice u jednom trenutku nadjačale zviždače, aplauzom i uzvicima: "Vojo, Vojo!" - objašnjava Goran Ćirić.
I Beograđanka Vesna Ilić potvrdila je za naš list da su se premijer i ministar u Guči proveli "k'o bosi po trnju"!
- Oni su masu i direktan TV prenos iskoristili za svoju političku promociju. Otegli su govoranciju kao da smo zbog njih došli. Videlo se da je Koštunici neprijatno, ali je Velja Ilić mnogo gore prošao... - priča Vesna, i kaže da je talas nezadovoljstva krenuo s povicima: "Idite više da slušamo trubače..."
Aleksandar M. iz Beograda objašnjava za Press da je jedva čekao da dođe u Guču i čuje trubu, ali je sa Sabora otišao razočaran.
- To je nečuveno. Čekam spektakl godinu dana i onda mi sve upropaste Voja i Velja. Jesmo, zviždali smo im, sve se treslo... Uveče sam video na televiziji snimak i na njemu su ti zvižduci utišani da bi se smanjila bruka... Koštunica je, bre, morao da viče da bi nadjačao zvižduke. Iliću smo čak spevali i pesmu "Idi kući, Veljo seljo, ne voli te srpska truba, ti si prava danguba..."
S. VOJINOVIĆ

Ilić: Zviždali su, ali od sreće

Međutim, ministar Ilić za Press odlučno demantuje da je publika zviždala njemu i srpskom premijeru.
- Ma, kakvi, meni niko nije zviždao, a bogami ni Voji!
Na komentar da su se zvižduci čuli i tokom TV prenosa, ministar Ilić spremno odgovara:
- Znate li vi šta je Guča?! Ma, dajte molim vas, nije bilo zviždanja Voji i meni, nego je publika u Guči imala pištaljke da se veseli po taktu trube. Tako oni pištaljkama uhvate ritam kako truba zatrubi i zvižde. Ali od sreće i ushićenja. I onaj ko ne zna, misli da oni negoduju, a u stvari narod se veseli! Eto, to vam je Guča - objašnjava ministar Ilić, i odlučno demantuje informacije da je bio pijan.
- Ma, ni to nije istina. Po prirodi sam veseljak! Trebalo je samo da me vidite ovih dana u Guči. Uđem ti ja u publiku. I igram i pevam, veselim se s mojim narodom, obezbeđenje sam poslao na odmor... To vam je Guča - priča ministar Ilić.

Izvor: Press
« Poslednja izmena: 05. Sep 2006, 11:09:16 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple 15
FRANCUZI ODLEPILI ZA GUČOM

Kako piše Frans pres, stotine hiljada ljudi je i ove godine pratilo Sabor, jedini festival trubača na svetu, koji će uskoro "besmrtnim učiniti" igrani film pod naslovom "Ljubavni sabor u Guči"

Čuveni džez trubač Majls Dejvis, posle boravka u Guči, oduševljeno izjavio: Nisam znao da truba može ovako da se svira

Popularnost Guče, sela na zapadu Srbije, ne prestaje da raste. Razlog je Sabor trubača, za koji organizatori kažu da je "najznačajniji trubački događaj u svetu". Majls Dejvis bi se s tim svakako složio, piše u reportaži iz Guče agencija Frans pres, navodeći reči čuvenog američkog džez trubača posle jedne njegove posete saboru:
- Nisam znao da truba može ovako da se svira.
Stotine hiljada ljudi je i ove godine pratilo Sabor u Guči, jedini festival trubača na svetu, koji će uskoro "besmrtnim učiniti" igrani film pod naslovom "Ljubavni sabor u Guči". Sledeći tradiciju filmova Emira Kusturice, koji nam je otkrio specifični zvuk bleh muzike iz Guče u svojim filmovima "Andergraund", "Dom za vešanje" ili "Crna mačka, beli mačor", novi dugometražni film beogradskog reditelja Dušana Milića je ljubavna priča, navodi francuska agencija. U filmu se prvi put pojavljuje Marko Marković, mladi talentovani trubač, sin Bobana Markovića, vođe jednog od najpoznatijih orkestara. Milić je najavio premijeru filma koji je velikim delom snimljen za vreme festivala u Guči prošle godine. Muzika iz filma već je distribuirana za vreme ovogodišnjeg festivala, a film izlazi ove jeseni.
Kako piše Frans pres, među desetinama trubačkih orkestara, Boban i Marko se opušteno šetaju u Guči. Govore srpski ili romski, ali često komuniciraju isključivo preko muzike. Dok je Bobanova truba više deo austrougarske tradicije, Marko je virtuoz na trubi sa ventilima, koja je karakteristična za francusku tradiciju.
Većina od 1.500 učesnika Sabora u Guči su Romi. Međutim, sve više se srpski i strani bendovi odlučuju na put u Guču, selo oko 180 kilometara južno od Beograda, gde mogu bolje da se upoznaju sa "ciganskom muzikom". Na glavnoj bini u Guči, nedaleko od seoske pravoslavne crkve, Ludovik Delom sa lakoćom svira 13 kilogarma tešku tubu u francuskom orkestru "Tzi Slav Orkestar Paris", osnovanom 2000. godine.
- Ne snalaze se loše - kaže Julija del Toro, 25-godišnja slikarka iz Tuluza, koja lako pravi razliku između amatera i dvadesetak orkestara koji se takmiče za saborsku "zlatnu trubu". Ona kaže da sumnja da bi i u Francuskoj festival uspeo dobro kao u Guči, gde 50-60 muzičara svira istovremeno i gde se melodije prepliću.
(Beta)

I Nemci oduševljeni Saborom

U početku je, piše APF, Sabor koji je osnovan 1961, okupljao trubače koji su svirali uglavnom na svadbama, krštenjima i porodičnim proslavama. Tokom devedesetih, festival je dobio na značaju, tako da danas srpski premijer Vojislav Koštunica kaže da se radi o "nacionalnim brendu" i doprinosu Srbije svetskom nasleđu. Budući da je za posetioce besplatan, festival je na putu da postane trgovački "kermes". Samo ove godine je za pet dana sabora popijeno 4.000 hektolitara piva. Guča postaje i sve zanimljivija turistička destinacija. Snežana Knefler iz Berlina, koja je ove godine preko svoje turističke organizacije dovela 20 posetilaca na festival, očekuje da će ih iduće godine biti bar 50. Sabor u Guči je svakako zanimljiv za mlade. Nemačka studentkinja Jelena Klajsler kaže da mlade privlači "muzika koja ima dušu".

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.