Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:10:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šaban dokazao da je kralj  (Pročitano 1389 puta)
16. Jan 2006, 20:10:55
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Šaban dokazao da je kralj
U anketi časopisa Tajm Bajramović zauzeo treće mesto na listi najboljih svetskih pevača

Početak 2006. doneo je Šabanu Bajramoviću veliko svetsko priznanje. Po anketi Tajma, kralj romske pesme, koji se proslavio hitom "Đelem, đelem", plasirao se na treće mesto liste najboljih bluz vokala na planeti. Vest koja je emitovana na svim svetskim agencijama izazvala je veliku pažnju muzičke javnosti, ali je Bajramović saznao za Tajmovu titulu tek pošto ga je redakcija Starta pozvala i uputila mu srdačne čestitke!
   
Na Golom otoku zbog žene

Malo je poznato da je Šaban Bajramović muzičarsku karijeru započeo na Golom otoku, gde je robijao pet i po godina. Danas u šali kaže da je tamo završio četiri fakulteta:
- Trebalo je da služim vojsku u Rijeci, ko pešadinac, tri godine. Ja sam se nekako u to vreme oženio, bio tri meseca u braku... A kad dođeš u vojsku, odma' ideš u karantin 40 dana. Izdrž'o sam tri nedelje, pa pobeg'o da vidim moju Ciganku. U Rumi me u'vati vojna policija, vrati me, i osude me na tri godine zbog bekstva. Kažem na sudu: nisam dao zakletvu, ne možete da me osudite, a i ne možete da me osudite kol'ko ja mogu da izdržim... A oni mi na tu žalbu umesto tri, daju pet i po godina!

- Iznenađen sam i ponosan - prokomentarisao je Šaban Bajramović. - To je velika stvar, al' me čudi da mi se još niko nije javio da mi to kaže. Ni novine nisam čit'o ovih dana, ni televiziju nisam gled'o. Ipak, srce mi je, srce sad puno... Ako me budu zvali iz ti' novina da idem da primim priznanje i da pevam, ići ću, nego šta! Ej, nije to mala stvar da te iz sveta tako časte, da ti kažu da si priznat i cenjen! A ja odmar'o malo ovih dana, umoran sam od filma...

* Kakav film ste snimali?
- Nisam onaj dugometražni, nego neki o mom životu, šta sam sve radio, gde sam bio, kome sam pevao, kako živim... Biografski, dokumentarni, kako se to već stručno kaže. Miloš Stojanović doš'o na takvu ideju, kaže da bi bilo dobro da i tako nešto iza mene ostane, pa sam prist'o... Puno smo radili, sad će film da se montira, a kad će da se prikaže i gde, ne znam. Važno je da sam ja moj deo posla završio. I sad mogu opet da pevam i komponujem.

* Pripremate novi album?
- Obeć'o sam Bregoviću da ću da uradim još deset kompozicija za kraj karijere, da snimim, al' sam to malo odložio što zbog zdravlja, što zbog ovog filma. Sad sam opet dobro, pa mogu da održim obećanje. Na proleće, kad malo otopli...
Oprostili ste Bregoviću što vam je ukrao "Mesečinu"?Đnžman je njegov. A prvo sam mor'o da dokazujem da je "Mesečina" moja pesma. Tako je to išlo... Sad je sve u redu, pa će, valjda, i neki dinar da padne od toga!

* Koliko ste para zaradili od albuma "Džipsi ledžend", koji je štampan u Holandiji?
- Ni banke! Nisam znao da treba da prijavim to SOKOJ, pa me pare mimoišle. Prošle godine sam bio u Americi. Dođu ljudi na moj koncert i posle mi prilaze da im dam autogram, da im se potpišem na taj disk. Pitam jednog koji se bavi diskografijom odakle toliko mojih diskova "preko bare", a on mi kaže: "Šabane, ovaj disk je prodat u dva miliona primeraka!". A ja ni banke od toga nisam dobio... I u Sloveniji su me prevarili, bez mog znanja su štampali nešto i silne pare uzeli, a meni ništa... Nek, im služi na čast!
S. Milošević

Izvor: Start
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1387
Zastava Uvek i svuda
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ziva legenda
IP sačuvana
social share
Ne dam ovo sunca u ocima
Ne dam ovo hleba na dlanu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:10:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.