Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Рутовање и остала андроид чуда  (Pročitano 14133 puta)
12. Sep 2018, 15:49:48
Jet set burekdzija

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 6942
Никада нисам био у причи у вези рутовања Андроида, кастом рикаверија, флешовања модула, кернела и осталих егзотичних занимација, тако да о целој сфери заиста не знам ништа. Рутовао сам своју бившу С3 на један клик преко КингоРута како бих могао да инсталирам Гринифај и то је све. Ипак, пре месец дана сам купио Xiaomi Mi A1 и сада ме до очаја доводи то што је немогуће угасити блинкање капацитивних тастера, а једини начин да се то среди је преко рута.

Е, сад, као и сваки наиван човек, почео сам да тражим туторијале на нету. Мислио сам, оно, даш ми фајлове, кажеш ми "укуцај ово, лупи ентер, кликни овде", ја то урадим и сви срећни. Е, па, курац. Интернет, поготово ЈуТјуб је препун разних индијских гована који назив клипа ставе на енглеском, а на снимку кењају искључиво на хиндију, док гомиле коментара оних који вриште како им је телефон запао у бутлуп или игноришу или одговарају са неким реченицама које не значе ништа на некаквом прото-енглеском, типа "yu make the command".

Оно што сам успео да укачим је да се мора прво откључати бутлоудер, потом инсталирати кастом рикавери, а онда флешовати Магиск. На сва три корака је гомила проблема. Првенствено зато што шугави Кинези из Xiaomi-ја, уместо да поправе говњиви проксимити сензор, заправо сваког месеца избацују нове сигурносне печеве који додатно загуљују систем, не би ли и рукама и ногама спречили да се неко дрзне да га рутује и модификује. Тако да, у суштини, фајлови и методе које су радиле у јуну данас више не раде, а нове методе или нису у потпуности ефикасне или уопште не раде.

Што је још горе, људи који су успели некако да рутују телефон пријављују како им багује, камери треба пола минута да се стартује, такође и ВајФају, пријављују да им се цео систем генерално успорио, а неки трећи се жале и да им је рут "нестао" први пут када су рестартовали телефон.

Тако да, питање и молба за екипу одавде која се разуме у ова чуда... Да ли вреди да се малтретирам са овим и потенцијално још додатно усерем телефон или да га продам и купим нешто што нема болесно блинкаво осветљење тастера?

Хвала.
« Poslednja izmena: 12. Sep 2018, 15:50:42 od stefaneka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
ne znam kakva je opcija za a1, ali za xiaomije je prvi korak da podneses zahtev za otkljucavanje bootloadera, koji sada ume da traje i mesec dana

posle toga je lako sve

ako je kao na drugim xiaomijima onda skines twrp, flesujes ga pomocu fastboot flash recovery naziv fajla.img

i onda flsujes magisk i to je to
« Poslednja izmena: 13. Sep 2018, 20:23:08 od telep »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
Ми А1 је чист андоид, не треба захтјев, само фастбут преко компа.
« Poslednja izmena: 13. Sep 2018, 20:10:00 od Raven_Claw3190900 »
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
Znam da je android one

Time jos bolje, onda je to dva minuta posla

Onda instaliras minimal adb, prikopcas telefon u fastboot modu, otvoris command sa fastboot devices proverise da li je telefon prepoznat, ako jeste ides fastboot oem unlock

otkljucan bootloader

skines twrp, i uradis ono od gore sto sam rekao  to je to
« Poslednja izmena: 13. Sep 2018, 20:25:47 od telep »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
Иначе баш глупо то око тастера, зато више волим узети шајомијем телефон са њиховим системом и ставити ром по жељи. Андроид Оне премало опција а наплате више за њега.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 6942
Хвала, друштво, али кажем, у томе је и квака, причају људи да су упали у бутлуп када су покушали да инсталирају ТВРП на овом последњем, августовском печу. А за Магиск је такође проблем, исто пријављују бутлуп на последњој верзији. Има, наравно, туторијала како то да се среди, али ем су нејасни, ем и за њих људи пријављују да не раде.

Мени је фрка да се играм са тиме јер се не разумем и не умем да поправим ако нешто сјебем.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 6942
Да јавим, након готово три сата патње са разноразним непостојећим драјверима како би се дошло до рута, и након још веће патње када сам схватио да говњиви систем аутоматски враћа подешавања за осветљење на дифолт, најзад сам успео да пронађем модул који ради посао.

Ништа ми није забаговало, бутлуповало, крешовало или слично.

Телефон је сада функционалан, може да се користи након 18:00 часова а да ти блинкање не избија очи кад год дотакнеш екран.

Хвала на помоћи, може катанац. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
Ако изузмемо тастере, како остало шљака?
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 6942
Све ради потпуно нормално. Никаква успорења, никаква "фајфај више не ради, камера се отвара пола минута", није ми се изгубио рут након рестартовања. Ништа, све ради као и увек.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.