Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 07. Maj 2024, 09:41:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ::.Russian Air Force.::  (Pročitano 59941 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Dead Eye lupa ko na takmicenju, decko, ovo je podforum koji se bavi vojskom naukom i tehnikom, a ne takmicenje u lupanju Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 6300
ne brini,onog trenutka kad rusima bude bilo potrebno napravice 5000 Su37 ili bilo koje drugo sredstvo... Smile Smile....a nameri mogu samo da sednu i placu,jer ni sa danasnjom odbranom,ne bi mogli rusima da prdnu pod prozor... Smile Smile....

E brate, stvarno, ma kolko god cenili Ruse i njihovu tehniku, njima je trebalo onoliko godina samo da uvedu Mi-28 u naoružanje...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung S7
Citat
Po čemu to F-22 nije bolji lovac od Su-35, Su-37 i Su-47?

Mnogo je jeftiniji, a moze da se proizvodi kao kontra mera F-22 ci.Sto se tice radarskih i Target sistema tu je definitivno pokojni Su-37 bio najmoderniji,dok je F-22 avion koji postoji i koji je aktivan za razliku od Ruskih naduvanih prototipova.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Dead Eye lupa ko na takmicenju, decko, ovo je podforum koji se bavi vojskom naukom i tehnikom, a ne takmicenje u lupanju Smile
(ova poruka neka se odnosi kao moj odgovor i stav po pitanju svih skorasnjih nesuglasica i prepiranja izmedju nekih clanova i @Dead_eyea...)
samo se setite kakvi ste vi svi bili kada ste se uclanili na forum,i razumecete...  Smile
svi mi se menjamo i napredujemo na forumu...
jeste da @Dead_eye nekad preteruje,medjutim,u dosta stvari se slazem sa njim,jer cinjenica jeste da kao drzava Rusi su najjaca vojna sila na svetu sa najvise oruzja,ogromnim rezervama i strasnom odbranom sa brojnim otkricima i idejama(ali niskim budzetom...),medjutim,zbog toga sto ameri nikada nisu mogli da se pomire da su Sovjeti uvek bili u svemu ispred njih,poceli su da igraju prljavo i zato su i pretvorili NATO u blesave,hipnotisane dileje koji su spremni da ginu zbog americkih interesa i radi cepljenja njima...i zato se svi tolko loze na te majmune...da nema NATOa,bili bi ameri i dalje jaki,ali ne bi smeli ni da pisnu...al,ne brinite,zato i Rusija sada gradi svoj mali,veliki NATO...  Smile
@Dead_eye-slusaj,ja se slazem u vecini tvojih misljenja,ali ne bas u takvom kvantitetu i tako ekstremno-5000 Su-37( i slicni primeri)  Smile i mislim da treba malo da razmotris neke stvari i cinjenice...ja ZNAM da sta god lupetali zapadnjaci i Discovery i slicni sabani,Rusi ce uvek imati i imali su(posle Drugog rata) najjace i najbolje tenkove i da su sve sisteme,oklope,ideje i ostalo oni sami smisljali,da su uvek bili i jesu bolji od amera po pitanju vojne tehnike,da bilo protiv NATO,bilo protiv amera,neosvojivi su,jer mozda bi izgubili osvajacki rat,ali odbrambeni nikada(sto se moze videti iz primera jos od pre 1600 godina,pa sve dosad),itd,td...,ali znam da razlikujem potencijal i realnost(njihovo vojno vazduhoplovstvo,koje bi moglo da oduva amere 3 puta,da ima budzet kakav oni imaju),moc i preterivanje(moc od 22.000 tenkova je svakako najjaca na zemlji,ali ne znaci da su apsolutno neunistivi...) i objektivnost od politickih teznji...
imaj svoje misljenje,i ne padaj na podmuklu,debilnu popagandu i lupetanja,ali nemoj da preterujes i bez razloga velicas neke vec poznate stvari,ili izmisljas(nerealno govoris)...
kazem ti ovo pijateljski,kao savet,jer i ja sam u pocetku imao slicne,mada manje probleme na forumu,i zato sto se u mnogo toga slazem sa tobom,ali ako nesto nije istina,nije...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pretera ga i ti HKJ  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Pretera ga i ti HKJ  Smile
sto se tice duzine teksta,znam,ali to se odnosi na sve teme gde se prepiru clanovi,da ne bih bezveze lupao postove po svim temama...
sto se tice samog teksta,priznajem da biram reci i da ostro mislim,ali to je iz mnogih razloga...
ameri su mi se vise na vrh glave popeli,a svakim danom sve vise i vise saznajem koliko su Rusi cesto bili u mnogim stvarima napredniji od njih i kako ameri nikada nisu mogli da se mire s time(da ne pominjem tek da su jos za vreme WW2 muljali mnogo toga protiv ostalih saveznika) i koliko nam je svima usadjena neka njihova propaganda u mozgove(samo razmisli-primer-vidis sliku nekog ne bas-lepog grada,i to iz vazduha(ne vide se dobro kola,a zgrade lice malo na evropske,dakle-starinski deo),i pomislis kako je to neki u Evopi,i cim saznas da je to neki grad u SAD,odma menjas misljenje o njemu,kako je sigurno uredjen i razvijen i tako dalje....menjas misljenje neznatno,ali ipak na bolje...glup primer,ali potrazi i ti slicne i videces...
« Poslednja izmena: 25. Mar 2008, 01:02:17 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Citat
Po čemu to F-22 nije bolji lovac od Su-35, Su-37 i Su-47?

Mnogo je jeftiniji, a moze da se proizvodi kao kontra mera F-22 ci.Sto se tice radarskih i Target sistema tu je definitivno pokojni Su-37 bio najmoderniji,dok je F-22 avion koji postoji i koji je aktivan za razliku od Ruskih naduvanih prototipova.
Herros, i sam znaš da sad sa hipotezama možemo da idemo u nedogled. Su-35BM ima moćan Irbis-E radar, ali i sami Rusi ga smatraju kao "stop-gap" rješenje dok PAK-FA ne bude uveden u naoružanje. A i pitanje je hoće li ga uopšte proizvoditi za VVS i pored najava od ruskih zvaničnika(ja bih iskreno volio da ga vidim u njihovom inventaru).
Koliko je on sposoban da se suprostavi F-22 ne znam. A i ne vjerujem da ti to bilo ko na svijetu može sa sigurnošću reći. Ali ne bi ni Putin lično požurivao PAK-FA projekat da ne postoji realna potreba za njim.
Za sam F-22 neke su stvari pretjerane, kao na primjer njegova cijena. Cijena po kojoj ga USAF kupuje iznosi 177.6 miliona dolara po komadu (31. mart 2006. prema američkoj GAO - Government Accountability Office) dok je gledano po troškovima razvoja cijena Raptora više nego udvostručena (361.3 miliona dolara). Treba uzeti u obzir da je predviđeno da se u službu prvobitno stavi 750 komada, da bi se višestrukim rezanjem došlo do 181 aparata.
Dalje, ruski avioni su logično jeftiniji kao posljedica neuporedivo jeftinije radne snage. Za Su-35 se još ne zna cijena. Ako pogledaš primjere Venecuele i Alžira vidjećeš da cijene Su-30MK (pričamo o mnogo sličnim varijantama MKV i MKA) rastu (pitanje je naravno šta je još uključeno u ugovor). Ali ni Su-35BM svakako neće biti jeftin kao što je tržište do sad na to naviklo (uzevši u obzir pad dolara kojim se inače i vrše sve kupovine vojne opreme) - sad ne kažem da će biti super skup (nešto kao F-22) ali ponovo neće biti jeftin a i cijena mu još nije poznata.
@dead eye
ne znam da li se ti sa svima sprdaš na ovom forumu ili je nešto drugo u pitanju...
Su-37, da im je odgovarao napravili bi novi prototip, međutim nisu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Su-35 pocinje da ulazi u rusko vazduhoplovstvo do 2011.:
Citat
Russian Air Force to receive new Su-35 fighters by 2011

20/02/2008 14:43 ZHUKOVSKY (Moscow Region), February 20 (RIA Novosti) - The new Su-35 Flanker-E multi-role fighter will be put into service with the Russian Air Force in two-three years, the head of the Sukhoi aircraft manufacturer said on Wednesday.

The Su-35 is an advanced air superiority fighter powered by two AL-37F engines. It combines high maneuverability and the capacity to intercept air targets with ground and sea attack capability using both unguided and guided, including high precision, weapons.

"I think we will start deliveries of the Su-35 to the Russian Air Force in 2010-2011. We are also planning to promote this fighter on our traditional markets in Southeast Asia, Africa, the Middle East and South America," Mikhail Pogosyan said.

The Sukhoi said the price for the new fighter "will be quite competitive."

"I am certain that we will be able to keep the competitive edge while reducing the price [of the aircraft]," he said.

Pogosyan said the first prototype Su-35 successfully completed flight tests on February 18, and two more aircraft were being prepared for similar tests at an aircraft manufacturing plant in Russia's Far East.

"The tests met our expectations; all systems performed in line with specifications," he said.

According to Pogosyan, the Su-35 is the first step toward the development of the fifth-generation fighter and its electronics allow testing of equipment to be installed on future aircraft.

"The full development cycle for the [fifth-generation] aircraft takes 7-10 years. We have walked a third of the road," Pogosyan said, adding that the first prototype of the fifth-generation fighter would be built in the next few years.

Sukhoi, which is part of Russia's United Aircraft Corporation (UAC), is planning to export over 40 combat aircraft in 2008, the company head said.

In 2007, Sukhoi exported about 50 Su-30MK2, Su-30MKM and Su-30MKI aircraft in addition to spare parts for aircraft sold earlier to Algeria, India, Malaysia, Indonesia and Venezuela.

The company said on January 30 that its overall sales in 2007 exceeded 50 billion rubles (over $2 billion).
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Samsung S7
Aj da ne budemo pristrasni vec realni.Trenutno Ruska avijacija je u rasulu.Ne da ne mogu da naprave tako brzo PAK,vec kad ga budu zavrsili USA ce vec testirati novije prototipove.Za USA cena nije bitna,uvek mogu da naprave novi rat i da isplate svaku letelicu i do 5 puta.Ja ne znam,al vi sigurno niste culi da je prestala proizvodnja aktivnih raketa R77 iz razloga sto se nema trenutno para?O cemu dalje da pricamo.........Rusi su jako pametna nacija i imaju desetostruko veci potencijal......al nemaju para.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


nisam ljubitelj moderatora....grrrr

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 629
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
SonyEricsson z1010
колко ѕнам...пред други светски рат,руска војска једва да је имала неки тенк.,..после су имали 95,000 комада т34
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 07. Maj 2024, 09:41:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.