Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 08:11:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ruska mornarica greskom granatirala farmu  (Pročitano 4804 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10

U poslednje vreme se stalno otvaraju teme u kojima se Rusi ismevaju. Smile
Nije ismejavanje vec cinjenica i to objavljena od ruskih medija, al sta ces, kad Srbija ima Staljina vecih i od samog Dzugashvilija. I takvi svaljuju krivicu za sve na Tita i komuniste  Smile
Takve se stvari dogadjaju svuda, ko radi taj i gresi. Na poligonu kod Bihaca je u JNA tip za trocevcom 20 mm PAT na PVO vezbi "pretero" rotaciju" topa za nekih desetak stepeni sto je bilo dovoljno da je jedan projektil u nekom selu na par km udaljenosti ubio neku babu. Isto tako na bojevom gadjanju negde u Srbiji mi je prijatelj pricao kako na sam pocetak paljbe neko slucajno otrkio porodicu kako skuplja pecurke pa je bila panika da je skoro zastavnik izbijo oruzje iz ruku vojnika.
Nego, srecom da u ovom slucaju nije niko pogino
« Poslednja izmena: 31. Maj 2009, 23:40:09 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Desava se svasta. U USA imaju poligone gde nije dozvoljeno da se tek tako ulazi. Mi smo onaomad na pasuljanskim Livadama stalno terali nekog chichu sa stokom, da ga ne bi rasturili artiljerijom. Tera on krave po sred cilja Smile, a i sto ne bi kad nije zabranjeno.
Secam se da je probno zrno prebacilo skoro 2km (strasno, ali greska je bila u komandnom centru), ja sam bio na vezi kod haubica i usro sam se da nisam pogresno preneo podatke. 2 km, covece, mogli smo razoriti neko selo - haubicako ekspl. zrno (ne znam vise pravo ime) 122mm ubija oko sebe u radijusu od 60-tak m. Ako rokne na kucu, nje vise nema.

Srecom nista nije bilo, a i ne bi bila moja greska (huh!)
Vojska treba imati svoje poligone  gde je zabranjeno dolaziti i gde ljudi ne zive, tako da se incidenti svedu na minimum. E sad, na moru je to malo teze, ali zato obezbedjenje svega i sigurnost moraju biti izuzetni.

Pitam se sta se desava kod proba ovih interkontinentalnih balistickih projektila, ako nesto zakaze, pa i ako ih uniste u tom slucaju ipak nesto odozgo pada dole, makar krhotine. Dovoljno je da te lupi komad od deset deka (100g) sa velike visine, pa da hodas lud po selu. Smile
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Za te ispaljuje vecinom iznad povrsine mora. Nemci su svoje V2 ispaljivali iznad severnog mora i pratili radarom. Takodje, sistem "Orkan" se isprobavao u pustinjama Iraka jer nije bilo poligona od preko 60 km duzine u bivsoj Jugi. Cak i na Jadranu nije takva stvar bezazlena a i kad padne u more, ne vidis dejstvo ko kad padne na tlo (rasipanje, kolicina kugli koja je eksplodirala itd)
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Sto se tice ICBM kada ih rusi testiraju putanja je iznad sibira do Kamcatke, znaci slabo naseljena podrucja i minimalna je sansa da i ako se desi neka greska bude civilnih zrtava. Sto se tice ovog gore pomenutog slucaja, nemam ideju sta je moglo da se desi pa da se zapuca jer koliko shvatam, brod je bio na povratku u luku, a procedura za aktiviranje oruzja nije bas toliko jednostavna da neko moze da slucajno laktom zakaci dugme. Moguce da su uvezbavali postupak i da je operater slucajno otisao korak dalje i zapucao.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 08:11:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.