Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ruska armija obnjavlja opremu,uvodi dva nova tenka  (Pročitano 17991 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
mob
Samsung 
T-95 je otkazan. Za ovu novu varijantu 90-ice se ne zna, da li ce je vojska uzimati. Nadam se da ce taj T-99 biti skroz novi tenk, kako bi se konacno pomakli sa koncepta 72-ke, tenka starog skoro cetrdeset godina. A to da ce biti zamena za T-90 je obicno preseravanje, kao i mnogo toga sto govore. Pre svega i taj T-90 nemaju u vecem broju i planiraju jos dugo (i naravno sporo) da ga proizvode, sto ce znajuci njih znaciti, da ce se taj T-99 razvlaciti po nekakvim testovima ko zna koliko vremena, pa ce onda napraviti jos milion varijanti i onda jos pet godina vecati, koju od njih izabrati za vojsku. Toliko starog naoruzanja, toliko sporog osavremenjivanja i toliko neverovatne aljkavosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Pazi,da ih treba kritikovati za neke stvari,treba.Al ti bas sejes paljbu.

T-95 nije otkazan.Da je otkazan,ne bi se pojavljivale nove slike i to u nekoliko verzija.Ural sam radi na njemu.

To sto kazes za T-72ku je isto sto sam sad procitao listajuci pomenuti forum gde jedan batica pokusava da kaze kako,u sustini,Rusi nisu napravili novi tenk od T-55ice,jer,eto,svaki novi ima slicnosti sa starim.
Pa mu drugi batica kaze da,ako cemo tako,ni zapad nije napravio nista novo od drugog svetskog rata,jer se Leo 2 bazira na Leu 1,Chalenger 2 na Chalengeru 1,a on na Chieftanu,itd,itd...

To jednostavno nije tako.Da citiram - evolucija umesto revolucije.Dakle,nema radikalnog novog dizajna,vec se unapredjuje postojece.I tome nista ne fali,pogotovu kada imas ogroman broj tenkova.

Dalje,ne znam za koje vreme ti mislis da tenk,pogotovu kada bude zacet u drzavi koja vise ne postoji,treba da se dizajnira i napravi,ali da te podsetim najpre da je i za Leo 1 trebalo vise od deset godina od prvih ideja do proizvodnje,a i za ultra-precenjeni Abrams,koji je zapocet jos ranih 70ih(bas u vreme kad su poceli opasno da sisaju krv svetu i stancuju vojne masine),a napravljen tek kasnih 80ih,i jos posle doveden na novi nivo modernizacijama.
T-99 je zapocet pre svega par godina,i cim postoje skice(vise njih),znaci da je ocigledno projekat uznapredovao,a to potvrdjuje i izjava zvanicnika,jer sigurno ne bi najavili nesto,pa se izblamirali posle.
A cak i da se razvuce,to je ocekivano.Jer je u pitanju tenk cetvrte generacije,koji treba da ima jedinstvenu sasiju za tenk i BVP,a mozda i novi top,i svakako kupolu bez posade.Za takve stvari treba vremena i novca.

Sto se starih komada,i postojecih T-90 tice,ko sto napisah malopre,vecina masina starijih od T-72ke je otpisano,mali deo modernizovan,a same 72ke ce ostati u rezervi,odnosno deo T-90ica ce ciniti unapredjene 72ke,a deo ce biti poptuno nove,kao MS i AM.

Nije bas idealno,ali kad se uzme u obzir koliko su padova imali,da je Crni Orao otkazan,i da je Omsk,koji je bio ubedljivo najbolja fabrika,bio propao(jos nije sigurno dal ce ovaj povratak biti trajan),odlicni su.
« Poslednja izmena: 27. Dec 2011, 02:29:46 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.07.0
Svaka cast Hkj  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
mob
Samsung 
Pazi,da ih treba kritikovati za neke stvari,treba.Al ti bas sejes paljbu.

T-95 nije otkazan.Da je otkazan,ne bi se pojavljivale nove slike i to u nekoliko verzija.Ural sam radi na njemu.

To sto kazes za T-72ku je isto sto sam sad procitao listajuci pomenuti forum gde jedan batica pokusava da kaze kako,u sustini,Rusi nisu napravili novi tenk od T-55ice,jer,eto,svaki novi ima slicnosti sa starim.
Pa mu drugi batica kaze da,ako cemo tako,ni zapad nije napravio nista novo od drugog svetskog rata,jer se Leo 2 bazira na Leu 1,Chalenger 2 na Chalengeru 1,a on na Chieftanu,itd,itd...

To jednostavno nije tako.Da citiram - evolucija umesto revolucije.Dakle,nema radikalnog novog dizajna,vec se unapredjuje postojece.I tome nista ne fali,pogotovu kada imas ogroman broj tenkova.

Dalje,ne znam za koje vreme ti mislis da tenk,pogotovu kada bude zacet u drzavi koja vise ne postoji,treba da se dizajnira i napravi,ali da te podsetim najpre da je i za Leo 1 trebalo vise od deset godina od prvih ideja do proizvodnje,a i za ultra-precenjeni Abrams,koji je zapocet jos ranih 70ih(bas u vreme kad su poceli opasno da sisaju krv svetu i stancuju vojne masine),a napravljen tek kasnih 80ih,i jos posle doveden na novi nivo modernizacijama.
T-99 je zapocet pre svega par godina,i cim postoje skice(vise njih),znaci da je ocigledno projekat uznapredovao,a to potvrdjuje i izjava zvanicnika,jer sigurno ne bi najavili nesto,pa se izblamirali posle.
A cak i da se razvuce,to je ocekivano.Jer je u pitanju tenk cetvrte generacije,koji treba da ima jedinstvenu sasiju za tenk i BVP,a mozda i novi top,i svakako kupolu bez posade.Za takve stvari treba vremena i novca.

Sto se starih komada,i postojecih T-90 tice,ko sto napisah malopre,vecina masina starijih od T-72ke je otpisano,mali deo modernizovan,a same 72ke ce ostati u rezervi,odnosno deo T-90ica ce ciniti unapredjene 72ke,a deo ce biti poptuno nove,kao MS i AM.

Nije bas idealno,ali kad se uzme u obzir koliko su padova imali,da je Crni Orao otkazan,i da je Omsk,koji je bio ubedljivo najbolja fabrika,bio propao(jos nije sigurno dal ce ovaj povratak biti trajan),odlicni su.

Koliko ja znam, neki njihov oficir je izjavio, da je T-95 otkazan, a naravno da ce sva stecena znanja i tehnologije naci primenu, na novim igrackama.

Naravno da nije istina, kako nisu napravili nista novo od 55-ice, naravno da se dobra podloga moze stalno unapredjivati, ali red je i da naprave korak dalje. Mada ne bi sve to bio toliki problem, da T-90 imaju u ogromnim brojevima, dok se ostatak lagano baca u rezervu, ali 90-ica nemaju puno, a proizvodnja nije brza. To se mora srediti.

Mislim da u Rusiji ima sasvim dovoljno znanja, pa i novca, da se stvori jedan novi i uspseni tenk, za neko razumno vreme, ali obzirom na nivo korupcije i crne rupe koje zderu novac, a ne ispunjavaju obecanja, imam opravdane sumnje. Dakle da su uslovi normalni, sigurno je da bi sve islo svojim prirodnim putem. Ovako ce biti povuci, potegni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
HVala,@papalu.  Smile

Ja sam razumeo da je vlada ukinula sredstva Uralu za (dalji) razvoj T-95ice,ali da je on sam nastavio da radi na njoj.


Inace,mislim da je kod njih veliki problem sto su dostigli vrhunac evolucije sa postojecim modelima i metodama,i nikako da predju na onaj sledeci korak.
90% stvari na ovim tenkovima u razvoju je novo i naprednije nego mnogi tudji,ali onih 10% je i dalje "staro".
Ko kad bi overclockovao Pentium III do maksimuma,i jos ga stavio u dobro hladjenu i stabilnu masinu,ali on opet ne bi bio Pentium IV.  Smile Ja mislim da je to njihv problem - nikako da naprave taj mali,ali bitan korak napred i zamene te preostale zaostavstine.

Ali mislim da je T-99 bas zato i napravljen.Ako su price tacne,on je i smisljen bas tako da bude nova generacija,cetvrta,i da ima sasiju i delove od kojih se moze napraviti i tenk i borbeno vozilo pesadije.
Nadam se da ce im uspeti.Al mi je opet uzasno krivo sto su bili digli ruke od Crnog Orla(koji je imao mnogo potencijala i bio kao sto je T-80 bio kad se pojavio),a i sto su bili zapustili Omsk.

Evo jos jednog veoma interesantnog Transmas-ovog tenka koji je bio pri kraju razvoja jos 91',ali je ugasen zbog nedostatka novca(napomena - ovo nije Uralov eksperimentalni objekt 187,od kojieg je T-90 preuzeo neke stvari,nego Transmasov objekt 292 )

Imao je top od 152 mm i kupolu slicnu ovoj koju sad ima T-90MS.Kazu da se sjajno pokazao u toku ispitivanja,i da je jedini razlog sto je otkazan bio nedostatak novca.










Kako vreme prolazi,i izlaze nove informacije,ja sve vise shvatam da oni nikada nisu prestajali sa radom i inovacijama,ali se nazalost sve uvek zavrsavalo na tome.I Ural i Omsk su imali gomilu raznih eksperimentalnih modela i ideja(Objekt 187,objekt 292,Crni orao,T-95,Objekt 780,onda onaj sa laserima(napravicu temu kasnije),pa razni raketni tenkovi...),ali nikada ih ne bi sproveli do kraja.To je ono sto ih kolje najvise.To i raznolikost s kojom armija mora da izlazi na kraj,kad istovremeno oce(je htela) i jeftinije iz Urala i kvalitetnije iz Omska.
« Poslednja izmena: 27. Dec 2011, 14:15:04 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Samsung Galaxy IIs
@hkj iskreno meni deluje kao da su na M-84 zavarili kupolu koja lici na onu abramsovu, budzetina.
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
@hkj iskreno meni deluje kao da su na M-84 zavarili kupolu koja lici na onu abramsovu, budzetina.

O cemu ti pricas?
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Samsung Galaxy IIs
@hkj iskreno meni deluje kao da su na M-84 zavarili kupolu koja lici na onu abramsovu, budzetina.

O cemu ti pricas?

O ovim tenkovima na slici. Meni tako deluju.
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.01
Drugim recima sve smo blizi zakljucku da je ideja o zameni postojecih T-90 iz originalnog clanka na nivou imbecilizma.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.10
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.