Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:49:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rusija kupuje bespilotne avione od Izraela  (Pročitano 19777 puta)
14. Apr 2009, 14:59:54
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 313
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
SonyEricsson k-750i
Redovno pratim diskusije na ovom forumu i ne primjetih da je neko ovo pominjao,a u zadnje vrijeme se aktuelizovalo ovo pitanje.Rusija ce kupiti od Izraela bespilotne avione u vrijednosti od 49 miliona dolara.To ce biti prva kupovina strane vojne opreme od strane Rusije jos od 1940 godine.Poucena iskustvom u proslogodisnjem gruzijskom ratu,Rusija se opredjelila da nabavi savremene bespilotne letilice iz Izraela(jer su gruzijci uspjesno koristili iste).Naime ruski generali su bili odusevljeni mogucnostima ovih letilica koje su znatno vece u odnosu na ruske bespilotne letilice.Iako je postojalo veliko protivljenje u kupovini strane vojne opreme,receno je da ce ova kupovina prvenstveno biti odradjena u cilju da ruske firme mogu usvojiti tehnologije ovih sistema i u buducnosti praviti bespilotne avione slicnih i boljih mogucnosti.
Ako neko jos ima informacija o voome neka pise.Interesujem me koje su letilice tacno u pitanju.

evo par linkova vezano uz ovu vijest:
http://www.haaretz.com/hasen/spages/1077711.html
http://www.strategypage.com/htmw/htairfo/articles/20090409.aspx
http://news.yahoo.com/s/ap/20090410/ap_on_re_us/eu_russia_israel_spy_drones
http://www.defencetalk.com/russia-buys-unmanned-drones-from-israel-report-17584/
« Poslednja izmena: 14. Apr 2009, 19:52:38 od aljosa7 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3954
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Stavi link,ovako su ovo prazne price.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11112
Zastava
OS
Windows 2003
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung Galaxy S10
 Smile Smile  Ne verujem, ili ne želim da verujem  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 313
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
SonyEricsson k-750i
Smile Smile  Ne verujem, ili ne želim da verujem  Smile Smile

Nije tu nista toliko cudno i Ameri su uradili istu stvar pocetkom devedesetih,kada su bili zapostavili razvoj svojih bespilotnih letilica.Da bi usli u korak kupili su ih od Izraela,koji je nastavio razvoj ovih letilica i koristio ih je u sukobima sa svojim "komsijama",dok su Ameri bili prekinuli svoj program razvoja poslije nesupjeha njihovih bespilotnih letilica u Vijetnamu.Vecina bespilotnih letilica koja je ucestovala u pustinjskoj oluji su bile Izraelskog porijekla.Na osnovu njih su kasnije nastali predator i globalhawk.
Nadam se da ce za jedno 5 godina ruski inzenjeri,na osnovu ovog sto sad dobiju uspjeti da naprave nesto puno boljih specifikacija od ovog.
« Poslednja izmena: 14. Apr 2009, 22:20:21 od aljosa7 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
boze,boze...
ja ne znam cemu ta pomama  za Izraelskim UAVovima...  Smile
ok,oni su dobro razvili tu tehnologiju i dosta je koriste,ali brate,to su obicne bespilotne  letelice,a i sem toga,Sovjeti su imali nekoliko modela bespilotnih letelica...
umesto da sada zaposle ostatke velikih firmi,kao sto je...na primer Berejev(lupio sam,ne nam napamet statuse svih firmi za avio-industriju...bilo ih je 27...) i time jos nadju poneke kupce,oni tu kupuju besppilotne letelice od Izraela,zemlje koja im pravi probleme i u samoj Moskvi,i zemlje s kojom vec vise od pola veka ratuju Arapi...
mislim,ovo vec postaje onaj zapadnjacki trend upravljanja vojskom za dobit politike i lobija,a ne za ono za sta treba...
nadam se da se ovakve gluposti nece opet ponoviti.Rusi su se dosad lepo klanjali tih trendova...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 313
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
SonyEricsson k-750i
Koliko sam citao u ovim linkovima,rusima je veliki problem bilo napraviti letilicu koja moze ostati dugo u zraku,pa bi ovom kupnjom usvojili nove tehnologije.Ova kupnja je zamisljenja kao pomoc ruskim vojnim fabrikama da se dokopaju tehnologije koju oni ne posjeduju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Koliko sam citao u ovim linkovima,rusima je veliki problem bilo napraviti letilicu koja moze ostati dugo u zraku,pa bi ovom kupnjom usvojili nove tehnologije.Ova kupnja je zamisljenja kao pomoc ruskim vojnim fabrikama da se dokopaju tehnologije koju oni ne posjeduju.
Nje sigurno zbog toga, sta su sve rusi napravili sada ce da se pate sa obicnim BPL, ko zna zasto su to uradili...
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11112
Zastava
OS
Windows 2003
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung Galaxy S10
Možda da prodaju tehnilogiju arapima  Smile
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Kamov je imao neke bespilotne,ali nemam pojma sta je sa tim!!!jel zna neko????


i meni je malo cudno da tek tako kupuju tudje bespilotne,verovatno u gruziji nisu uspeli da zarobe ni jednu citavu!!! Smile
« Poslednja izmena: 14. Apr 2009, 22:51:22 od wesssko »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
ma,ljudi,ovo je klasican primer lobiranja i zloupotrebljavanja vojnog budzeta...
gde ce Rusi,majsotri vojne proizvodnje,da kupuju bespilotne letelice,i to jos od Izraela...
ko zna sta je bilo u pitanju da ih natera na takvu glupu odluku...
i kazem-bilo jer znam da sledeci put nece dopustiti takvu glupost...
« Poslednja izmena: 14. Apr 2009, 22:57:40 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:49:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.