Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:58:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rusija kupuje bespilotne avione od Izraela  (Pročitano 19990 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Samo mi navedi izvor te informacije, prosvetli me  Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia 
Rusi su se , kao i amerikanci , dugo godina oslanjali na satelitsko izvidjanje i na izvidjacke avione . Medjutim , vreme je pokazalo da je veoma skupo preusmeravati razne satelite cija je uloga strategijskog izvidjanja protivnickih nuklearnih snaga za nadgledanje lokalnih bojista , uz to , posto se situacija na bojistu stalno menja , sateliti mogu da ostanu u odredjenoj zoni relativno kratko , takvo izvidjanje ne moze da daje informacije u realnom vremenu osim ako je veliki broj satelita u pitanju . To zahteva ogromne troskove i ne obezbedjuje potrebne efekte , pogotovu u danasnje vreme kada se situacija na bojistu menja munjevito .

Izvidjacki avioni su uspesna , ali skupa igracka , i svako njihovo obaranje kosta , kosta i sam avion , kosta i gubitak pilota cije je skolovanje skupo , a ako je pilot iskusan , gubitak je nenadoknadiv , jer su potrebne godine da neki zelembac dodje do njegovog nivoa . Bespilotne letelice su jeftine , obavljaju posao , ne rizikujete pilota , i mogu da ih obaraju koliko hoce , jer ce te nabaviti njih sto za cenu jednog izvidjackog aviona . Uz to , one su manje , teze ih je uociti i samim tim oboriti , pa imaju vecu verovatnocu prezivljavanja od izvidjackog aviona .

Izraelci su to shvatili prvi , mada je njih najvise brinuo gubitak pilota , ostalo je doslo kao dopunski i koristan benifit . Prvi su krenuli u razvoj , imaju najbolje letelice te vrste u svetu , amerikanci su se do skoro oslanjali na njihove letelice u potpunosti , dok nisu razvili svoje . Rusi su u tome zaostali , delom zbog lose ekobomske situacije , delom zbog neshvatanja u potpunosti njihovog prakticnog potencijala i ekonomske isplativosti . Rat u Gruziji im je na najbolji nacin pokazao koliko bespilotne letelice vrede , i odlucili su da ih uvedu sto pre . Posto njihovi projekti kasne , a nemaju dovoljno iskustva sa tim i morali bi da uce na greskama godinama dok ne dostignu Izraelce i Amerikance , posli su logicnim izborom da sada odmah nabave sta im treba od najboljih proizvodjaca na trzistu i da kroz transfer tehnologije ustede i vreme , a i novac koji bi potrosili na greske u razvoju . I to je to , za par godina imacemo situaciju da Rusi , kao sto to sada Amerikanci rade , proizvode UAV ravne izraelskim i americkim , ili su cak i bolje od njihovih .

Zasto bi neko gubio vreme i pare da bi naucio lekcije koje su drugi naucili jos pre dvadeset godina , kada moze da od njih dobije dve trecine svega toga na gotovo , i jos da sve vreme svojoj vojsci pruzi ono sto joj treba , dok sam ne zavrsi svoj razvoj ? I kakve veze to ima sa lobiranjem ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Вероватно ће те летелице употребљавати изнад Грузије а Грузијци неће знати да ли су то њихове или руске.
Плус ће у дипломатској игри Руси имати plausible deniability у случају да их оптуже да су повредили ваздушни простор итд.
Има доста разлога зашто је згодно имати у арсеналу исто оружје као непријатељ.

Руси апсолутно нису заостали у развоју беспилотних летелица. Технологија која стоји иза тога је смешна у односу на оно шта све Руси имају и праве. То је као да кажете да професор математике на факултету не може  да уради задатак за 5 разред основне школе.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Aleksa rusi jesu zaostali u tehnologiji BPL, razumem ja rusofilstvo, ali treba biti realan i sagledati cinjenice. Izraelci su za njih, a i za sve ostale zemlje, profesori kako ti kazes, u domenu BPL.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
ramon jesi li ti video kakav su oni radar napravili, vide do 4 000 km sta leti, a sada ce se patiti sa BPL, jednostavno nesto tu ne valja, ko zna zasto su kupili te letelice, mozemo samo da nagadjamo...


« Poslednja izmena: 16. Apr 2009, 17:59:49 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Taj radar nema tu svrhu koju ti mislis da ima, i ne moze da zameni bespilotne letelice, upotreba im se ne poklapa ni u jednom domenu (osim u slucaju projekta Zond 1, bespilotnog AWACS-a koji predlaze Suhoj) tako da tvoj komentar nema smisla.
Ko zna cemu sluze BPL zna i zasto su kupljene, i zasto se razvijaju.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Neverovatno koliko ti znas puno, ni ne znas sta sam hteo da kazem, hteo sam da kazem da je tehnologija koju se nalazi u tom projektu 100 puta teza od projekta neke BPL, tako da ocigledno da ne shvatas tezinu proizvodnje igle i sviace masine.
Covece rusija pravi stanice van ove nase zemlje njima sada predstavlja problem BPL....
« Poslednja izmena: 16. Apr 2009, 19:01:25 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Aleksa rusi jesu zaostali u tehnologiji BPL, razumem ja rusofilstvo, ali treba biti realan i sagledati cinjenice. Izraelci su za njih, a i za sve ostale zemlje, profesori kako ti kazes, u domenu BPL.
da,da,da...  Smile
Rusofilstvo je mene nateralo da pomislim da se radi o lobiranju zato sto je Ruska vojska kupila buddjave letelice od Izraelaca...da,da,da...
jel ti mozes da razumes da ako ima lobiranja oko banalnih stvari poput toga koji ce proizvod u nekoj radnji ispred da stoji,koliko tek onda ume da bude (pokusaja) lobiranja kod trgovine oruzjem...  Smile ?
jeste glup primer,i mozda neki od vas ne verruju u njega,ali naveo sam ga cisto radi objasnjenja...
(jedino ostaje problem da ti nikako ne zelis da ukapiras da su Jevreji(pretezno mislim na one koji cine vecinu bespravne drzave Izrael i drze vlast amerike i NATOa),koje ti branis gde i kad stignes,daleko od postenih i dobronamernih ljudi,koji eto,zele da ustupe Rusima svoju tehnologiju...ko da Rusi ne mogu da naprave istu,a 3 puta jeftiniiju,jacu i efikasniju stvar...
ali,ne,Rusi su zaostali u avijaciji,mi ovde smo svi Rusofili i nacisti,i nasa vojska na celu sa onim idiotom SuNATOvcem je kupila njihove UAVove zato sto nama kao neverovatnoj sili i ovajackoj sili zaista trebaju(iako vec 200 godina samo gubimo teritoriju zbog zapada),a Jevreji su sve same postenjacine i Ruskoj vojsci zaista trebaju ove kante koje su im fini Izraelci ustupili...  Smile
(da neko ne zna pravo stanje stvari,iz vasih lupetanja i pljuvanja po Ruskoj vojsci("mornarica propala","avjacija propala","drzava propala","budzet propao","ruska vozila su bezveze","Rusi ovo,rusi ono",itd,itd...) pomislio bi da se radi o nekoj vojsci poput Albanske,a ne o drugoj supersili sveta...)
@thug-apsolutno si pravu u svemu,nego samo da dodam-imaju oni vec 2 takva slicna radara,preko-horizontska radara...imali su i 3.mDugu-2,blizu Pripjata,koji je deaktiviran nekih 10/15 godina posle "nesrece" u Cernobilju,od koga je bio udaljen par kilometara(malo prevelika slucajnost,a?),ali ne smem nista vise da pricam,posto ce me @Ramon, i neki kompleksasi sa ovog foruma optuziti za klevetanje i stvaranje teorije zavere(iako ona vec i postoji,i mnogo je vise od teorije...)  Smile
« Poslednja izmena: 16. Apr 2009, 19:20:04 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8


Ovde ima jedna ruska BPL....


Ovde ima vise o njoj
http://www.zala.aero/en/uav/1205400689.htm
« Poslednja izmena: 16. Apr 2009, 19:33:12 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Hkj da bi bio dobar rusofil moras poznavati cinjenice, a ne izmisljati i fantazirati, a ne moras ni prozivati da sam kompleksas samo zato sto se tebi ne svidjaju cinjenice kada su u pitanju BPL. Kada ti se nisu svidele cinjenice, okrenuo si se teoriji zavere bez ikakvog osnova, jos nisi dao izvor informacije da je u pitanju lobiranje, znaci izmislio si? To sto rusi kasne sa razvojem BPL i sto su izraelci medju najboljima u tome na svetu nije sramota, niti je sramota sto su rusi odlucili da za svoju vojsku kupe najbolju dostupnu tehniku.
Pre nego mi odgovoris, procitaj nesto o ruskim BPL, istorijskom razvoju kod rusa, njihovoj upotrebi i o trenutnom statusu raznih programa BPL kod rusa, moja preporuka je knjiga Soviet/Russian Unmanned Aerial Vehicels Yefim Gordon, ima da se skine na netu, ako ne mozes da nadjes poslacu ti link.
Ali nemoj tu da se zaustavis, prouci upotrebu BPL u lokalnim ratovima pocev od rata u Libanu 1982. jer tada dolazi do revolucije kada je u pitanju ova klasa vazduhoplova.
Pozdrav i nemoj da se zestis, ja samo pisem sa tehnickog aspekta, nema potrebe da me vredjas ako ti se to ne svidja, samo daj razumne kontraargumente, to ce biti sasvim dovoljno.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:58:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.