Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 14:54:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rusi ponovo prave "leteće monstrume"  (Pročitano 9781 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0
Inace, efekat tla je koristio Dornier Do X, nemacki hidroavion pre drugog svetskog rata, iako je mogao da leti kao tadasnji avioni, zbog ekonomicnosti je ipak leteo samo desetak metara od vodene povrsine. Do X je krajem 20-tih i pocetkom 30-tih prevozio 168 putnika i imao 11 clanova posade.

Citat
No Lightsoft je u pravu sto se tice teme, i mislim da bi trebalo prvo da pronadjemo izvor ove informacije, tj. proverimo samu njenu opravdanost. Ja shvatam ovo kao neproverenu informaciju, zagonetku i sl. Progooglacu kad stignem.

Mozda je neko uzeo neku paru da pocne da razvija projekat prvo na papiru (kompjuteru) i ko zna sta ce biti od toga, stim da su danas Rusi oprezniji u trosenju para nego u SSSR-u  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0
Ovo mi izgleda malo verovatno Smile Pogledao sam izvor, ali ispod teksta nema ni imena autora niti izvora sa kojeg je informacija dobijena. Kako da verujemo ovakvoj vesti Smile Smile
No, ne mora da znaci da nije moguce, sta vise, to bi bilo veoma interesantno i iznenadjujuce, tj. lepa vest. Meni ipak zvuci veoma malo verovatno. Smile Smile Smile

Bas zanimljivo, treba ispitati!  Smile Smile

Nema sta da se istpiuje, zakljucaj temu slobodno.
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0
ovo me podseca na dzinovski avion hauarda hjuza  Smile
« Poslednja izmena: 06. Sep 2012, 14:04:07 od crazy 123 »
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0
Maradicu, pre ce biti da je Do X bio potezak i da sva ona sila motora nije bila dovoljna da on moze visoko da leti, ali nisam 100% siguran, provericu. Smile

thug_life, mislis? Uvek ima sta da se ispituje Smile

crazy 123 pa, moze da podseca, ali daleko je to od toga. I Hjuzov ogromni hidroavion je bio potezak, a motori ipak nedovoljno jaki za toliku grdosiju.
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0
Maradicu, pre ce biti da je Do X bio potezak i da sva ona sila motora nije bila dovoljna da on moze visoko da leti, ali nisam 100% siguran, provericu. Smile

Sada, verovatno nije hvatao neke visine ali je ipak mogao da leti ko avion, samo sto su ipak koristili efekat tla zbog ekonomicnosti pa je tako poletao i dostizao oko 1000 metara za publiku ali se kasnije spustao na desetak metara za putovanje

Citat
crazy 123 pa, moze da podseca, ali daleko je to od toga. I Hjuzov ogromni hidroavion je bio potezak, a motori ipak nedovoljno jaki za toliku grdosiju.

Neki kazu da to njegovo cudo isto nije moglo da leti bas ko avion a onaj njegov demonstrativni let je ustvari bio kao kod ekranoplana

Citat
thug_life, mislis? Uvek ima sta da se ispituje Smile

Ovo me podseti da su negde pre valjda 100 godina hteli da zatvore patentni biro jer su smatrali da je vec sve izmisljeno  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0
Dragi moji forumasi,

ova tema ne zasluzuje zakljucivanje.  

Redom:

1.  Ove sprave koriste sve motore samo pri startu, a jedan do dva motora pri kretanju. Tako da im potrosnja wije velika jer koriste Wing-in-Ground efekat.  Vise o tome, pogledajte:

hxxp:|| www. se-technology. com/wig/index. php
hxxp:|| www. redstar. gr/Foto_red/Eng/Ekranoplan. html


2.  Osetljivost na talase je diskutabilna, jer ova plovila bolje lete sto su veca (ali i skuplja).  Yato ih je relativno malo napravljeno.  Na Youtube-u imate gomilu snimaka prelaza ekranoplana sa vode na pescano sljuncanu plazu.  Pogledajte.

3.  Odlican pregled istorijata Ekranoplana (Ruskih/Sovjetskih) dat je u referenci:

hxxp:|| www. amazon. com/Russias-Ekranoplans-Caspian-Monster-other/dp/1857801466

a tehnicki deo pozadine WIG principa  je dat u referenci:

hxxp:|| www. springer. com/engineering/mechanical+engineering/book/978-1-4419-0041-8

Usput, ne razmisljaju samo Rusi na ovu temu, odguglajte boeing i wig pa vidite rezultate.

Ko ima napravljene modele WIG plovila, neka posalje slike!

hxxp:|| www. fantastic-plastic. com/CaspianSeaMonsterPage. htm





IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0
Nema sta da mislim znam, rusi ne planiraju proizvodnju niti ce proizvoditi ekranoplane u buducnosti, prosle godine su resili da ih iseku.  Smile
« Poslednja izmena: 07. Sep 2012, 15:50:44 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.01
mob
Nokia 
Meni ovu liči na neku Staljinovu budalaštinu !!
IP sačuvana
social share
Ovde će stajati vaša reklama za samo 10 KM !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Samsung Galaxy S2
U akciji bi oni mozda izgledali ovako:

IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.01
mob
Nokia 
Mislim da bi im pametnije bilo da te pare ulože da im svako malo one jadne 29 ne padaju i ubijaju još jadnije pilota !

Ali ovo je verovatno samo mali propagandni pamfletić , a to je uvjek dozvoljene , nisu Ruje nimalo glupi to je sigurno!
IP sačuvana
social share
Ovde će stajati vaša reklama za samo 10 KM !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 14:54:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.