Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rudari plaćeniji od bankara  (Pročitano 6468 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
HTC Tattoo
Пробај да се запослиш у том Београд путу па пробај да нађеш посао у руднику. Па види има ли разлике.


Kakve to ima veze sa onim što ja hoću da kažem.
« Poslednja izmena: 30. Apr 2011, 00:34:17 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Београд пут је монополистичка фирма која преплаћује своје услуге. Рударство је крвав посао са дна лествице пожељних ... и нису за поређење.
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 449
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.205
Pa radnici,oni što vozaju one kamiončiće,što popravljaju puteve.Pa vozači u gradskom prevozu,i oni imaju pristojne plate,ne znma šta nije jasno.

Probaj bez veze da se zaposliš u Beograd putu. Smile

Pa jel ti stvanro misliš da bi rudari godinama radili za minimalac ili za neku bednu platu a da ne štrajkuju ni jednom,pa rudari su i za vreme Slobe imali bolje zarade nego ostatak zemlje.


Vi stvarno kao da ste sa marsa pali.

Vozači u gradskom prevozu imaju plate 25000~30000 din. Rudari su nešto malo ispred, oko 30000~40000 dinara. Solidna plata za običnog radnika - kako bi to naši novinari predstavili, ali to je izuzetno težak i zajeban posao, pa bih ja rekao da su vrlo malo i plaćeni s obzirom na težinu i rizike posla. E sad, u odnosu na ostatak zemlje, baš i nisu prvi na listi koji bi mogli da se bune... a bez obzira na to, ne verujem da bi bilo ko od nas voleo da bude na njihovom mestu, pa makar zaista zarađivao ono što ovi kvazi~novinari naškrabaše  Smile

A što se zaposlenja u Beograd putu tiče, ni u jednoj državnoj firmi se nećeš zaposliti bez veze - uvek je tako bilo, nevezano za plate  Smile Štaviše, u Srbiji bez veze možeš da nađeš samo neki bezveze posao Smile
« Poslednja izmena: 30. Apr 2011, 00:45:35 od mslavko82 »
IP sačuvana
social share
Jedina nagrada vrline je vrlina, jedini način da imaš prijatelja je biti prijatelj!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
HTC Tattoo
Београд пут је монополистичка фирма која преплаћује своје услуге. Рударство је крвав посао са дна лествице пожељних ... и нису за поређење.
Kakva je firma Beograd put,to me ne interesuje,firma je državna zato sma napravio poredjenje,jer se ljudi ovde zanose i misle da svi zaradjuju po 20.000 dinara,a nije baš tako,a Begrad put sam naveo kao primer da nije tako,isto važi i za GSP,i još za niz firmi isto tako rudarski baseni su državni. Smile

Nije uopšte bila poenta poredjenje izmedju te dve firme nego sam hteo da kažem da se više zaradjuej nego što ljudi misle.

I baš zbog toga što je rudarski posao na dnu lestvice poslova koje su poželjni,zato je i dobro plaćen,naravno jer je posao veoma težak.A druga stvar,zaradjuju oni dobro na kopanju ruda,ogromne pare oni zaradjuju.

Pa radnici,oni što vozaju one kamiončiće,što popravljaju puteve.Pa vozači u gradskom prevozu,i oni imaju pristojne plate,ne znma šta nije jasno.

Probaj bez veze da se zaposliš u Beograd putu. Smile

Pa jel ti stvanro misliš da bi rudari godinama radili za minimalac ili za neku bednu platu a da ne štrajkuju ni jednom,pa rudari su i za vreme Slobe imali bolje zarade nego ostatak zemlje.


Vi stvarno kao da ste sa marsa pali.

Vozači u gradskom prevozu imaju plate 25000~30000 din. Rudari su nešto malo ispred, oko 30000~40000 dinara. Solidna plata za običnog radnika - kako bi to naši novinari predstavili, ali to je izuzetno težak i zajeban posao, pa bih ja rekao da su vrlo malo i plaćeni s obzirom na težinu i rizike posla. E sad, u odnosu na ostatak zemlje, baš i nisu prvi na listi koji bi mogli da se bune... a bez obzira na to, ne verujem da bi bilo ko od nas voleo da bude na njihovom mestu, pa makar zaista zarađivao ono što ovi kvazi~novinari naškrabaše  Smile

A što se zaposlenja u Beograd putu tiče, ni u jednoj državnoj firmi se nećeš zaposliti bez veze - uvek je tako bilo, nevezano za plate  Smile Štaviše, u Srbiji bez veze možeš da nađeš samo neki bezveze posao Smile
A kakav je to bezveze posao,koliko bi bio plaćen na tom bezveze poslu,ako na ovim poslovima sa toliko bednim platama treba veza. Smile
« Poslednja izmena: 30. Apr 2011, 00:49:21 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 449
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.205
Nije uopšte bila poenta poredjenje izmedju te dve firme nego sam hteo da kažem da se više zaradjuej nego što ljudi misle.

Rekoh ti: vozači GSP-a imaju platu do 30000 dinara. E sad, ako je to dobra zarada ... OK, ali nešto su ti niski kriterijumi  Smile

I baš zbog toga što je rudarski posao na dnu lestvice poslova koje su poželjni,zato je i dobro plaćen,naravno jer je posao veoma težak.A druga stvar,zaradjuju oni dobro na kopanju ruda,ogromne pare oni zaradjuju.

Čoveče, jel bi ti išao u rudnik za 40000 mesečno (to je još i najbolja varijanta) ?
U zemlji gde je i 40000 uspeh, nihova zarada kao fizikalaca možda zvuči OK - dok ne sagledaš kako izgleda njihov posao... zapravo, još nisam čuo da se neko otima o rudarski posao i da je tamo neka navalica Smile

A kakav je to bezveze posao,koliko bi bio plaćen na tom bezveze poslu,ako na ovim poslovima sa toliko bednim platama treba veza. Smile

Ja ti rekoh da se u državnoj firmi kao što je Beograd put bez veze zaposliti nećeš. To je apropo tvog primera, koji nema nikakve veze sa rudarima. Jer se u Beograd-putu i sličnim državnim džabalebaroškim firmama uvek lepo zarađivalo, ali teško ulazilo. Pa na šta je samo ličio NIS - veća je verovatnoća bila da postaneš poslanik, nego da se zaposliš tamo... a plate - ogromne (za naše uslove pogotovo)  Smile

Čak i ako hoćeš da budeš šofer u GSP-u, moraćeš da poguraš... Jedino rudar možeš da postaneš bez veze, ali, nešto nema mnogo kandidata... pitam se što kad je tako dobra zarada Smile

A slabije plaćeni poslovi su ti honorarno rintanje na građevini, deljenje letaka po gradu i slične zajebancije. Čoveče, pa ni Kirbi ne možeš da reklamiraš ako te neko ne ubaci...  Smile
« Poslednja izmena: 30. Apr 2011, 00:57:47 od mslavko82 »
IP sačuvana
social share
Jedina nagrada vrline je vrlina, jedini način da imaš prijatelja je biti prijatelj!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
I baš zbog toga što je rudarski posao na dnu lestvice poslova koje su poželjni,zato je i dobro plaćen,naravno jer je posao veoma težak.A druga stvar,zaradjuju oni dobro na kopanju ruda,ogromne pare oni zaradjuju.

Овом последњом реченицом си убио сваку жељу да се прича са тобом
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Passion

Zodijak
Pol Žena
Poruke 27185
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.205
mob
Nokia E72
Citat
Vozači u gradskom prevozu imaju plate 25000~30000 din.
Ma gde bre, mislis da bi oni vozili bez 500 evri mesecno?  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Radi kako ti srce kaze
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 449
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.205
Citat
Vozači u gradskom prevozu imaju plate 25000~30000 din.
Ma gde bre, mislis da bi oni vozili bez 500 evri mesecno?  Smile Smile

 Smile Smile Smile
Iskreno, kada vidim kakav im je posao, ne bi ga vala ja vozio bez 500 evra sigurno. Ma ne bih ni za 500... Još kad upeče sunce sad leti... a u gradu gužve - ma beži bre, bolje u rudnik, tamo je makar hladovina  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Jedina nagrada vrline je vrlina, jedini način da imaš prijatelja je biti prijatelj!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
HTC Tattoo
I šta si sad ti rekao,ništa. Smile

Raspitaj se malo kolike su im plate,pa naprimer,firma koja održava zgrade zapošljava čistačice i plate su im 22000-24000 dinara,i sad ti meni kaži da vozač autobusa zaradjuje samo par hiljada dinara više od čistačice.

I jedna važna stvar,oni naprimer imaju neku osnovicu za platu,koja im se računa za penziju,ali imaju dodatke na platu,da ne bude zabune.I kad sve saberu dobije se koliko zaradjuju.


Sad da ne bude da je tako svude,ima ljudi skapavaju od gladi,po onim propalim firmama,plate su ima ispod svakog proseka,dno dna,i toga ima koliko hoćeš,ali ima i firmi gde im je baš dobro,da se ne lažemo.

Citat
I baš zbog toga što je rudarski posao na dnu lestvice poslova koje su poželjni,zato je i dobro plaćen,naravno jer je posao veoma težak.A druga stvar,zaradjuju oni dobro na kopanju ruda,ogromne pare oni zaradjuju.

Овом последњом реченицом си убио сваку жељу да се прича са тобом
Jel ti kapiraš da kad je posao težak da ne možeš da plaćaš minimalac jer za minimalac niko nije lud da radi taj posao,rudarski posao je dobro plaćen,o čemu ti pričaš,jel ti stvanromisliš da u rudniku koji zaradjuje ogromne pare radnici budu plaćeni minimalcem,suludo,i oni svi uredno rade i ne bude se,van pameti,izadji malo udahni svež vazduh,napolju je 2011 godina.
« Poslednja izmena: 30. Apr 2011, 01:17:25 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 449
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.205
I šta si sad ti rekao,ništa. Smile

Raspitaj se malo kolike su im plate,pa naprimer,firma koja održava zgrade zapošljava čistačice i plate su im 22000-24000 dinara,i sad ti meni kaži da vozač autobusa zaradjuje samo par hiljada dinara više od čistačice.

I jedna važna stvar,oni naprimer imaju neku osnovicu za platu,koja im se računa za penziju,ali imaju dodatke na platu,da ne bude zabune.I kad sve saberu dobije se koliko zaradjuju.

Sad da ne bude da je tako svude,ima ljudi skapavaju od gladi,po onim propalim firmama,plate su ima ispod svakog proseka,dno dna,i toga ima koliko hoćeš,ali ima i firmi gde im je baš dobro,da se ne lažemo.


Da, upravo ti to kažem: zarađuju samo par hiljada više od čistačice. Drugar mi je vozio 42-ku do skoro, tako da odlično znam koliko zarađuju. Kod privatnika su srećni ako iščupaju i 30000 Smile I da, imaju dodatke - dobiješ još koji dinar ponekad - ali to im u proseku podigne zaradu za jedva 1000 din...

A rudari u rudniku rade za 40000 - oni obični fizikalci, čiji je posao i najopasnji. 40000 je prilično solidna plata za jednog fizikalca u Srbiji (+ zdravstveno/penzija), tako da oni jesu solidno plaćeni / gledano po proseku zarada. Ali ... i pored toga nema neke navalice za taj posao. Da su plate stvarno 80000~90000, mnogi bi otišli i u rudnik da rade, ali ovako - taj posao bira samo onaj ko mora, ko nema šta drugo, a mora da zaradi.
« Poslednja izmena: 30. Apr 2011, 01:20:22 od mslavko82 »
IP sačuvana
social share
Jedina nagrada vrline je vrlina, jedini način da imaš prijatelja je biti prijatelj!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.