Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rts: ldp pokušao političku trgovinu sa javnim servisom  (Pročitano 9590 puta)
22. Maj 2009, 16:41:15
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
BEOGRAD - Kolegijum Radio- televizije Srbije saopštio je danas da je obavestio Evropsku radiodifuznu uniju da su predstavnici Liberalno-demokratske partije priznali da su pokušali političku trgovinu sa Javnim servisom Srbije.

Na sednici srpske skupštine, održanoj 20. maja, predstavnici LDP-a priznali su da su "mimo srpskih zakona i evropske regulative uslovljavali političku saradnju sa vladajućom koalicijom nezakonitim personalnim i programskim promenama u medijskom Javnom servisu Srbije".

Budući da je to prvi javni dokaz pokušaja političke trgovine sa najuglednijim srpskim medijem, Kolegijum je zatražio konsultacije sa pravnim ekspertima EBU o daljim koracima, a o "besprimernom slučaju u evropskoj parlamentarnoj i medijskoj praksi, biće reči na Generalnoj skupštini direktora javnih servisa sledećeg meseca u Kopenhagenu".

Kako je najavljeno, Kolegijum će dokaze o ovoj aferi izneti pred Programski savet, Upravni odbor i Savet RRA, kao jedine zakonom zadužene institucije da brinu o programu i poslovanju Medijskog javnog servisa Srbije.

Kolegijum RTS-a ocenjuje da je ovo pokušaj ukidanja stečene samostalnosti najgledanije srpske televizije i vraćanja na staru praksu direktne političke kontrole nad medijskim Javnim servisom.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 6230
To i jeste tako.
Ja licno ne volim Tijanica, ali mora mu se priznati profesionalnost. napravio je ozbiljnu televiziju. Naravno koliko je to moguce u sadasnjim uslovima.Cheda je bio pozvan nekoliko puta, dozvoljeno mu je da govori sta god hoce, Olivera Jovicevic mu je posvetila jedan ceo upitnik (obino su tri coveka).
Sta bi on? Da mu RTS propagira ideje i ideologiju? Da mu za 5% glasackog tela posvecuje vise paznje od drugih?
Nego su strvine navikle da jeftinim poenima dobijaju glasace, pa prave scene po Srbiji koje bi da okrecu na rts. Nije drzavna televizija servis za zamajavanje javnosti.
Konacno je rts raskrstila sa boljsevickom ujdurmom, pete kolone, stranih ispostava, papinih lokatora po Srbiji. Sada kada se to pominje dovode se dve strane i suceljavaju se, a ne optuzuje deset puta dnevno samo jedna strana.
Optuzuju Tijanica da je Vojin covek a najmanje vidim promociju dss-a na tv.
Stav dobrog ukusa je da sto manj stavljaju radikale, jer ti ljudi bukvalno nemaju sta da kazu. Hajde da onu Marinu Ragus ponude za razgovor i svako ce je primiti. Nego hoce balvan Todorovic da se istakne.
Hoce Velja svinjar da prica o orgijama Nade Kolundzije. pa ma koliko to izgledalo smesno, ipak je to nacionalna televizija koju smatra se gleda cela porodica. za sve uzraste.
Mislim da Cheda bi trebao malo dublje da se zamisli, jer dolazak jednog stranacki nastrojenog direktora servisa bi mu daleko vise stetilo.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0
mob
Alcatel 
Tijanić je izuzetno elokventan čovek i sposoban novinar , ali ne i dobar čovek. Njegov je jedini cilj da se zadrži na položaju generalnog direktora, pa bilo to pod okriljem Koštunice ili nekog drugog svejedno. Sad se svi čude kao direktora ne postavljaju političari?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 6230
Tijanić je izuzetno elokventan čovek i sposoban novinar , ali ne i dobar čovek. Njegov je jedini cilj da se zadrži na položaju generalnog direktora, pa bilo to pod okriljem Koštunice ili nekog drugog svejedno. Sad se svi čude kao direktora ne postavljaju političari?
Izgleda da se slazemo jednom. Meni je njegova pisanija bila super. Ja sam ga cak stavljao ispred Tirketa.
Ali vidi recimo kako je oraganizovao evroviziju. ja nisam mogao da verujem. Ma koliko bio kritican bila je jedan od najboljih koju sam gledao.Govoriti u danasnjim uslovima da je nezavistan je nemoguce. Ali je ipak popravio neverovatno program. Ponovo ako hocu da proverim nesto gledam rts.
sve manje palim b92.Ima profesionalce za komentatore. Olivera komunjarka izuzetno dobro organizuje svoj upitnik.Natasa Miljkovic ima dobre emisije. Onaj covek sto organizuje intervju postavlja sustinska pitanja.
Ne raspravlja se sa sagovornikom. Kao recimo Sarapa na Studio B, pa mislis da si u kafani gde slusas par mudraca.
Nekoliko dobrih domacih serija, sto ja recimo pre nisam gledao.Ja ne znam da li rts finansira Radosa Bajica, ali serija mu je neverovatno dobra.

Ali to sto je los covek, pa po tome ne mozes suditi njegov profesionalni rad.
Za ovaj posao imas samo nekoliko profesionalnih ljudi koji mogu da to obavljaju.Nema ih mnogo.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Impossible is nothing

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 880
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 525.1
mob
Nokia N95
Sta drugo ocekivati od LDP, nije to samo politicka trgovina u vezi rtsa, sto je najgore, oni trguju sa samom zemljom.
IP sačuvana
social share
С вером у Бога, за Краља и Отаџбину! Живела Краљевина Србија!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia E
ljdp pa sta drugo reci o njima sve je jasno barem ja nemam niti jednu lepu rec za njih Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 6230
ljdp pa sta drugo reci o njima sve je jasno barem ja nemam niti jednu lepu rec za njih Smile
Chedu ne razume ni njegova ciljna grupa.Oni su u svim medijima dobili vise nego sto su zasluzili paznje, ne vidim da su icim bili osteceni.
Tijanic jeste profesionalac i on zna jako dobro, kako da u vremenu nekoga isecka a da skoro ni ne primeti.
Nije on primitivan tip Milanovica, Mitevica, da ponavlja neke primitivne stvari non stop za nekoga, pa da time odbija gledaoce.On to radi preko svojih voditelja kojima zasigurno ne namece sta da rade ali sugerise kako bi trebalo da 'lepse izgleda'

Ja sam onu Oliveru gledao na pocetku zbog lepog dupeta, da parim oci a da sam posle uvideo da je to jedna izuzetno visokoprofesionalna zena, koja svojim pitanjima zna da dovede neprimetno na svoju vodenicu sagovornika. Neverovatno promucurna priprema emisije da je mnoge od njih iznervirala, iako smireno pita i dostavlja pitanja u napred. I Tijanic ima jos par takvih kojima ne mora da naredjuje. Znaju oni sta sef hoce, a i oni su sa time saglasni.
Ali pored politike, on je poboljsao program rts-a. Ljudi ga sada masovno prate.
Ne vidim razloga da ga menjaju zato sto je prepotentan i kako neki kazu, los covek.
mene interesuje dobar program, a ne kakv je Tijanic.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Jedino gde bih mogao da bezrezervno podržim Čedu i njegov LDP je zahtev da se smeni ta spodoba zvana Tijanić sa mesta generalnog direktora RTS-a.
Neuk,bahat, primitivan, a dovoljno lukav da se ne zameri moćnicima, godinama svakog lonca poklopac, Mirin omiljeni saborac, toliko se osilio da misli da je nedodirljiv...usput, "jadni servis" mu služi za merenje vlastitiog ....ega.
A tek ovaj "kolegijum"...ovo saopštenje...ovo je toliko ironično,tragikomično,  da ne zaslužuje ozbiljan komentar, već samo jasnu poruku gospodi samoupravljacima : gospodo ako ste već ubedjeni da  vredite, da posedujete kvalitet, znanje,sposobnost...izadjite na tržište, nemojte da pasete državne jasle.... Smile
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC One
Jedino gde bih mogao da bezrezervno podržim Čedu i njegov LDP je zahtev da se smeni ta spodoba zvana Tijanić sa mesta generalnog direktora RTS-a.
Neuk,bahat, primitivan, a dovoljno lukav da se ne zameri moćnicima, godinama svakog lonca poklopac, Mirin omiljeni saborac, toliko se osilio da misli da je nedodirljiv...usput, "jadni servis" mu služi za merenje vlastitiog ....ega.
A tek ovaj "kolegijum"...ovo saopštenje...ovo je toliko ironično,tragikomično,  da ne zaslužuje ozbiljan komentar, već samo jasnu poruku gospodi samoupravljacima : gospodo ako ste već ubedjeni da  vredite, da posedujete kvalitet, znanje,sposobnost...izadjite na tržište, nemojte da pasete državne jasle.... Smile

Odrasti  Smile

Podrzavati partiju koja se zalaze za hard-kor demokratiju, apsolutno postovanje zakona i procedura a pokusati politickim zakulisnim radnjama proizvesti neki efekat je licemerno, da ne kazem ogavno... a neko ko podrzava LDP zbog navedenih politickih stavova i kaze da je ovo ok je jos gori... oni to rade zbog interesa a ti iz politickog ubedjenja koje si izvitoperilo u mrznju i netoleranciju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Kad je LDP u pitanju, prvo nema anacionalne demokratije, što u startu od LDPa čini običan demagoški trust. Dolaskom demokratije u SFRJ, došlo je i do sasvim očekivanog bujanja nacionalizma i raspada na nacionalne države. Drugo, to za Čedu se zna, on se oduvek zalagao za zaobilaženje demokratskih procedura, još od pozivanja na lustraciju i sl. Tijanića ne cenim i smatram da je najgori direktor  RTSa u poslednjih 20 godina.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.