Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Romi revoltirani govorom mržnje glumice Nine Janković  (Pročitano 4549 puta)
13. Jun 2014, 17:05:59
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 30.0
 Smile Smile Smile Smile Smile


Romi revoltirani govorom mržnje glumice Nine Janković

blic

Humanitarna fondacija Radio Rom izdala je saopštenje u kome najoštrije osuđuje izjave glumice Nine Janković, koje je izrekla u jučerašnjem izdanju emisije Glamur, a u kome je navela da su joj pripadnici romske nacionalnosti uništili venčanje.

Saopštenje prenosimo u celosti:

"Humanitarna fondacija Radio Rom, najoštrije osuđuje izjave glumice Nine Janković izrečene u emisiji Glamur, na teviziji Happy.

Kao fondacija koja je fokusirana na pomoć stanovništvu – bilo ono romsko ili neromsko, ali i promociju romske kulture, smatramo da su ovakve izjave jedne javne ličnosti nedopustive i da doprinose porastu netolerancije prema romskoj manjini.

Javni posao nosi veliku odgovornost. Svaka javna ličnost utiče na kreiranje javnog mnenja. Čitajući o Romima koji su uništili venčanje, bacali decu ili ometali svadbu, stvara se slika o Romima kao o bahatim i besnim ljudima željnim da nekome unište venčanje, ali se i prećutno daje zeleno svetlo za vršenje nasilja nad romskom zajednicom.

 
Ninu iznervirali Romi i novinari

- Ispred crkve Sv. Marka, ima toliko Roma, koji toliko vuku ljude, da im ližu cipele, da žena baca bebu drugima, mislim, meni je to stvarno... Ja ne znam ko to treba i šta treba da se uradi. To stvarno deo koji ti remeti, uništava ti neke od najlepših trenutaka u životu - rekla je Nina.

Glumica je takođe priznala da bidermajer nije bacala ispred crkve u kojoj je održano venčanje iz dva razloga.

- Nisam bacila iz dva razloga, to su novinari i Romi, eto kad moram jedno sa drugima da poredim - rekla je Nina, koja je istakla da ju je veoma iznerviralo što je novinari nisu "ispoštovali".

- Jako me je iznerviralo to što su me, naravno, ispred crkve, ispred ulaza u crkvu, novinari saletali pitanjima: "Da li si ispunila devojački san"? Pošto sam ja fer i korektna, mislila sam da će, iskreno, biti fer i korektni prema meni. Ako zamolim nešto i ako to ne želim, što onda to radite? Samim tim, su i meni sada pali u očima i znam kome ću sad da dajem intervjue, a kome ne - rekla je Nina.


Iako smo najčešće suočeni sa jednom te istom slikom o Romima koja nam se iznova prezentuje, postoje Romi koji su veliki uživaoci kulturnog sadržaja te su poštovali rad pomenute Nine Janković. Zbog izjava poput njenih, ljudi robuju predrasudama o Romima. Sa druge strane, ti Romi ispred crkve , predstavljeni kao lešinari u izjavama dotične, mesecima preživljavaju od samilosti koju im svatovi daju u veselju.

Te leteće Rome ispred crkve, ne zanima ko se udaje, ne zanima ih nečija venčanica niti ko je mlada, oni nemaju ambiciju da nekome namerno pokvare svadbu, naprotiv Romi slove za zajednicu sklonu veselju i pesmi, ali položaj Roma danas nije nimalo veseo – od novca dobijenog ispred crkve hrane svoje porodice.

Upoređivanjem novinara sa Romima, u pokušaju negativne konotacije, glumica Nina Janković je zahvaljujući neznanju novinare uporedila sa nekim od najvećih svetskih imena. Čarli Čaplin, Pablo Pikaso, Rita Hajvort, Elvis Prisli.

Svi su oni Romi, samo zbog slike koju je dotična interpretirala, a koja se decenijama kreira, dosta toga ne znamo o romskoj zajednici i ne želimo da saznamo.

U romskom jeziku ne postoji reč za mržnju. U ime romske zajednice, u ime svih ljudi koji poštuju Rome, u ime svih Roma koji su poštovali rad Nine Janković, ali pre svega u ime svake manjine u Srbiji koja trpi diskriminaciju, nasilje i osude na svakom koraku, očekujemo izvinjenje.

Srdačno,
Humanitarna fondacija Radio Rom"
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 29.0
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.9.3
Browser
Chrome 35.0.1916.114
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja lepo rekoh... mogla je da se uda i u Sapcu...  Smile

Oh, wait... pa niko ne sme da zna da je iz malog mesta... kako u Sapcu praviti hipsterski bal... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.114
 


Smile Smile Smile Smile Smile

Inace, sta je lose i pogresno rekla? I sta je uopste "govor mrznje" ovde?  Smile
« Poslednja izmena: 13. Jun 2014, 17:31:24 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Cudni smo ti mi pingvini!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6178
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
SonyEricsson k750i
pa nesmes da mrzis gance... to nije lepo... jbt zar na svome vencanju na kojem je imala toliko ganac-gostiju tako nesto da izjavi  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.114
mob
Samsung SGH-E590
Who the fuck is Nina Jankovic? Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 30.0
Who the fuck is Nina Jankovic? Smile
glumica iz Montevidea

« Poslednja izmena: 13. Jun 2014, 17:43:41 od sergio ramos »
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.153
mob
Samsung 111111
Ja lepo rekoh... mogla je da se uda i u Sapcu...  Smile
Oh, wait... pa niko ne sme da zna da je iz malog mesta... kako u Sapcu praviti hipsterski bal... Smile

Gde je ona mogla i sta je ona mogla nije tema.

Tema je da cigani smaraju.I jeste smaraju.
Peljese groblja,kradu limarije,smaraju na semaforima,leze po trgovima,prave djubrista..ne rade nista.

Ovo sto sam ja rekao moze da se protumaci kao rasizam.Mada imam brdo prijatelja romske nacionalnosti..Naravno malo kulturnijih i socijalizovnih.

Covek uvek kaze..ma nema razlike,svi su ljudi isti i sl..Ali definitivno postoje debele razlike.Ja se stvarno trudim da ne budem los covek i ne kazem svasta..bas zbog tih prijatelja..Ali definitino..Romima mora da se pozabavi i drzava i njihov civilizovaniji deo.
Zive kao da je svet stao u osamnaestom veku.Kad to kazem krecem od licne higijene do nivoa obrazovanja.

Drzava ih i juri i da im po nesto,ne mnogo ali nesto.Ali ovi sto malo malo pa se jave kako su diskriminisani mogli bi da se malo pozabave svojom manjinom.
« Poslednja izmena: 13. Jun 2014, 17:48:39 od jasikasi »
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.114
mob
Nokia 6630, valjda
Ovo ona shto je pokazala sisice u osrednjoj seriji i josh osrednjijem filmu? I to je sad chini poznatom? Dobro mozda nije poznata al uspela da se uda...

Elem, ja ovde ne vidim govor mrznje... ima cigana u parku, ima ih mnogo i prosili su... eto to je rekla.
Govor mrznje bi bio, da je rekla kako ih ima previshe i da je pozvala navijache da ih regulishu...
Al dobro, zivimo u drzavi koja je nasha a u kojoj kao vecinsko stanovnishtvo imamo manje prava od nacionalnih manjina i ostalih drugih manjina i sns botova.
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.9.3
Browser
Chrome 35.0.1916.114
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Gde je ona mogla i sta je ona mogla nije tema.

Recenica je da su joj svadbu pokvarili novinari i Cigani...

E, sad... Markova crkva je jedna od najprometnijih crkvi u samom centru Beograda... ne mozes da je omasis i da hoces, a Cigici su prisutni 24/7 kao i zli novinari jer je iza dupeta crkve (crkvi) i RTS...

Ako je zaista zelela diskretnu svadbu, mogla je fino da zapici 3km dalje u npr. manastir Rakovicu koji je diskretan i ima svoju kapiju, tako da moze da se izoluje koliko hoce...

Plus su joj svi moguci restorani na pljuvometar...

Ali gospoja je htela da svi vide da se udaje, pa je sad problem sto su je videli...

Prava posla....  Smile

Inace, Cigice je lako mogao da rastera kum*... ali... eto... to je fuj... kakano za te "gradske tipove" iz Male Krsne... Wink


*problem elegantno resen kod Hrama sa jednim "ajd' brisi"
« Poslednja izmena: 13. Jun 2014, 18:39:53 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.