Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: R'n'R scena u posljednjih 5 godina - vaše mišljenje  (Pročitano 1584 puta)
23. Jan 2006, 02:55:13
Zvezda u usponu


Yo sere grasun, pero no soy grosero

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1066
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
Pitanje za ljubitelje R'N'R-a:

 - Da li mislite da je razdoblje od posljednjih 5 godina (uzimam datum izdavanja "Is This It" od Strokesa kao početak) uzbudljivije, raznovrsnije i bolje od svega što se sa rocknrollom događalo od sredine 80-tih naovamo?

 - Ili mislite da vrlo malo toga zapravo valja, da je većina golo imitiranje, i da je to sve samo prenapuhana kvantiteta naspram kvalitete?
Ako ste u ovom drugom taboru, Slušate li uopće nešto od novih bendova, ili se držite isključivo starijih?

__________________

Skidam i nabavljam i slušam skoro sve nove albume (naročito obraćam pažnju na  bendove s prefiksom THE,  Smile)  zadnjih nekoliko godina, nešto mi je genijalno, nešto mi je OK, nešto mi i nije baš nešto ili je prilično bezvezno,  ali -  sveukupan dojam je jako pozitivan... I like it...
Svjestan sam da je većina bendova usmjerena na uzore ove ili one škole (dakle, da se sound kopira), ali mi se - kod tih bendova koji mi valjaju - taj re-inventing sviđa, mislim da rade to dobro. (Uostalom, ni punk  nije bio ništa novo pod suncem, jer se nastavljao na garage iz sredine 60-tih.)

Na ovu temu me ponukalo razmišljanje od neki dan, kad sam shvatio da sam tokom 90-tih, kroz CIJELU srednju školu i faks (dakle, za muziku najperciptivnije, najnabrijanije razdoblje) uglavnom slušao bendove koji su tad već bili povijest, ili jednostavno nisu bili novi. Dobrih, a novih, grupa je po mom mišljenju u zadnjih 20 godina bilo za nabrojat na prste ruke - a i tu sam morao natezat, bio sam prisiljen slušati, čak sam i kupovao, albume koje danas ne bi ni taknuo, jer je to bilo najbolje do čeg se moglo doći, najbliže onom soundu koji mi je trebao.., odnosno, JEDINI rock out there...

(naravno, govorim o razdoblju prije interneta, kad si muziku morao uglavnom kupovat ili presnimavati od prijatelja, što znači da ti je izbor bio sužen na poznata imena kojih ima u CD shopovima, i za koje uopće možeš doznati preko radia, TV-a ili novina.)

Uz nekoliko časnih izuzetaka iz 90-tih, shvatio sam da je ovo sad razdoblje PRVI PUT u životu da intenzivno mogu slušati i čuti gomilu NOVIH, MLADIH bendova (članovi kojih su već uglavnom mlađi od mene Smile) čija mi se muzika uistinu SVIĐA ..




Some of my favs (ne po redu preferencije) -  Strokes, Arctic Monkeys, Flaming Sideburns, Mooney Suzuki, White Stripes, BRMC, Black Keys, Reigning Sound, Detroit Cobras, Libertines, The Shins, The Subways, The Kooks...
IP sačuvana
social share
***Porteño de ley***
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 29267
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
pa sta znam.. meni je licno rock scena u poslednjih pet godina sranje (da prostite na izrazu), sa izuzetkom White Stripes-a koji su ok, Audioslave-a koji je takodje ok i Velvet Revolver-a koji nije los sa tendencijama da bude bolji.. uglavnom se drzim starijih rock bendova jer ove nove ne mogu da svarim..
mislim, danas se rock bendovi "radjaju" na svaka pet minuta.. rock je po meni postao komercijalan do bola.... kad mi neko kaze da je Linkin Park rock bend dodje mi da ga zadavim......
IP sačuvana
social share
You can't get unfamous. You can get infamous but you can't get unfamous.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
HTC HD2
Prosto ne mogu da verujem, omatoreo sam definitivno:
Citat
Some of my favs (ne po redu preferencije) -  Strokes, Arctic Monkeys, Flaming Sideburns, Mooney Suzuki, White Stripes, BRMC, Black Keys, Reigning Sound, Detroit Cobras, Libertines, The Shins, The Subways, The Kooks...
Ništa bre od ovoga čuo nisam!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Samsung Neki shit
Da vidim svaki period je bolji nego ovo kroz sta sada prolazimo
vise nema dobrih grupa a pritom da su nove
da pocnemo :

1.sta je to novo a i nije lose u poslednjih 5 godina

..
...
....

nista na mojoj listi

2.Bile strava grupe pa i dalje izdaju albume poslednjih 5 godina

Audioslave - Audioslave [ 2002] Out of Exile [2005]
Velvet Revolver - Contraband [2004]
metallica - St.anger [2003]
Tool - Lateralus [2001]
Megadeth - The system has failed

3.Koji su to albumi izasli u poslednjih 5 godina i usli na moju listu top 10 albuma svih vremena

The Cult - Beyond good And evil [2002]
VoiVod - VoiVod  [2003]

i najaci

Jerry Cantrell - Degradation Trip 1&2 [2002]

4.Sta ce to izaci 2006 godine i vratiti rock na tpp liste

Tool
Jerry cantrell
Pearl jam
Megadeth
Metallica
Pixies
Velvet Revovler
Audioslave
Zack de la rocha
Guns n Roses - chinese democracy
Nine inch nails
Rob Zombie
....

sve u svemu tek ce talas nove dobre muzike da dodje tako se nebrinem
najgore sam prosao
=================================
=================================

Ovi THE bandovi bukvalno i nisu nesto jaki rock bendovi vise su nekako alternativa
Ova nova pesma strokesa mi se svidja ali ostale ne.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Samsung Neki shit
@attaque

Ej poslusaj ovaj band
Ne postoji ti blize rock and rollu od ovoga

http://www.thebrianjonestownmassacre.com/

mozes i da skidas muziku besplatno posto je band underground i mrzi prodaju muzike
Inace Od ove grupe ti je nastao BRMC
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


respect

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 232
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
mob
SonyEricsson k500i
hm
ma prava rock scena je odavno u auto, stari super bendovi su nestali, jos se slusaju i to je cool ali je vreme za nesto novo
a to ozivljavanje muzike 60ih i 70ih je bezveze...
naravno da to sadf zvuci super,ali uzevsi u obzir da su oni u to vreme snimali po principu "jen, dva tri i.."
a ovi koriste milijardu procesora, predprocesora i ludilo mix, normalno je da je dopadljivo, ali nije inventivno( citaj, sterilno i dosadno)

ja biih se slozio sa nekima odavde

cekam novi tool , pearl jam, radiohead, NiN...
ostalo..tanko i slabo na zalost, jer sam ja fan gitarske muzike
IP sačuvana
social share


hedonizam je poslednji stadijum pesimizma
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.