Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:29:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rituale Romanum  (Pročitano 9023 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
I sta je sada tu tesko poverovati? Vi mozete da verujete da vas bog postoji, mozete da verujete u spise koji nisu potkrepljeni icim osim vere, mozete da verujete da ste svi vi u pravu a mi ostali gresimo i nama ce da se sudi. To sve mozete da verujete i prikazujete kao cinjenicu samo zato sto crkva tako nalaze i tako vas uci. I dakle u mom postu je tesko poverovati da postoje ljudi koji ne veruju u boga pa su opet uspeli to sto vernici jesu. Cega se vi u stvari plasite konkurencije? Plasite se da mozda svako od nas ima silu u sebi, i da je vasa vera gubljenje vremena, jer ako neki tamo covek moze da uradi isto sto i pop, zasto bi gubio vreme prateci slepo ko ovce (a tako se zovu vernici bozije ovce zar ne) ili zbog necega drugoga. Ja nisam naveo da sam izvodio ovaj ritual, ali poznjem ljude koji jesu, i dovoljno dobro poznajem kome mogu da verujem a kome ne mogu, tu lekciju sam barem naucio. Ja sam samo izlozio ono sto ja poznajem. Na kraju krajeva vernici onda nista ne bi trebali da izlazu, ako ne prihvatate nasa vidjenja onda ne moramo ni mi vasa, end of story  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
bas bih voleo da dodje drug clan prijatelj foruma arlekin da kaze da li bi on pokusavao taj ritual.
kako moze ateista da radi egzorcizam kada ne veruje? kada se ne razume? kada ga ne interesuje?
zasto si ti bacio toliko para na tu knjigu ako ne verujes ? kako znas da je original ?

nadam se da necu vise morati da iznosim svoje negativno misljenje o crkvi kao instituciji.
i da, snaga/sila/energija je u nama. naravno postoje i neka pojacala.    Smile
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Ja nisam rekao da se radi sa knjigom ako je neko ateista, rakao sam samo da posedujem jednu takvu knjigu. Nisam bacio pare, jer dobio sam je na poklon on jednog bivseg popa katolicke crkve koji je dobio tu knjigu od tamo nekog kardinala ili kako vec.
Ja pokusavam samo da objasnim da vezano za ritual nisu potrebne specijalne reci i kniige iako posedujem takve knjige, ja pricam o sili u nama, a sada za pojacala kako kome. Ko u muzici neko koristi Crate neko Marshal a neko nesto trece i svi rade, svako na svoj nacin.
Mada ja ne verujem kada se radi egzorcizam da su to demoni, mislim da je nesto drugo u pitanju, ali to nije tema ovde  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Nisam bacio pare,

Citat
kostala me je djavo i po

Citat
Katolici koriste latinski, Pravoslavci koriste staroslovenski


Citat
dobio sam je na poklon on jednog bivseg popa katolicke crkve

Citat
Knjiga se naziva Exzorsimale ostalo je na grckom


Spoji tockice...  Smile

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 300
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Apple iPhone 3G
@Anea
 Smile

@RavenDark
Mene zanima zato sto sam skoro gledao film "The Exorcism of Emily Rose" koji je snimljen po istinitom dogadjaju. U tom filmu se pominje knjiga "Rituale Romanum" kao katolicko uptstvo za egzorcizam, a pored toga i za sve ostalo kao npr. liturgiju, krstenje, itd,... To je fakticki univerzalna knjiga katolicke crkve za sve sto treba da se zna.
Zbog toga bi htio da znam sta koriste pravoslavni svestenici, sta je koristio pravoslavni rumunski monah kao uputsvo kada je vrsio egzorcizam 2005. godine.
« Poslednja izmena: 05. Jan 2009, 16:30:11 od Boe »
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
koliko ja znam u pravoslavlju se koristi samo jedna molitva to je polu tajna i nije izkomercijalizovano kao kod katolika
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 300
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Apple iPhone 3G
Knjiga se naziva Exzorsimale ostalo je na grckom, to ne mogu da procitam.
daj sliku da vidimo, ne moras da procitas. nacicu ja tu knjigu ako mi postavis sliku naziva te knjige ili prve korice (omota).
« Poslednja izmena: 05. Jan 2009, 19:25:24 od Boe »
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Nisam bacio pare- znaci nisam dao nikakav novac
Kostala me je djavo i po- kostala u smislu da sam morao da slusam njegovo obrazlozenje o Hristu i da sam morao da kazem da je u pravu iako se ne slazem.
Katolici koriste latinski-Sta je tu nejasno?
Pravoslavci koriste staroslovenski-ako se vecina misa izvodi na staroslovenskom zasto se onda i drugi rituali ne bi izvodili
Dobio sam je na poklon....-ok? Sta je tu cudno? Isti lik sa kojim sam morao da se slozim jer sam isprva samo hteo da je samo pozajmim, ali on mi je poklonio.
Knjiga se tako i zove i ispod natpisa na latinskom stoji nesto sto meni lici na grcki.
Anea tvoja poenta je sta u stvari?

Boe
Ovo pise na prvoj stranici unutar knjige
De Exorcizandis Obsessis A Daemonio
Pocetna strama ima veliko P sa X u sredini i Alpha i Omega jedan preko puta drugog. Ime sam ti vec dao, pa potrazi.
Sacerdos, de peculiari et expressa Ordinarii licentia, vexatos a daemone exorcizaturus, ea qua par est pietate, prudentia, ac vitae integritate praeditus esse debet: qui nona sua, sed divina fretus virtute, ab omni rerum humanarum cupiditate alienus, tam plum opus ex caritate constanter et humilliter exsequatur. Hunc praeterea maturae aetatis esse decet, et non solum officio, sed etiam morum gravitate reverendum.

Imam Romanum u PDF formatu  Smile
« Poslednja izmena: 06. Jan 2009, 08:32:18 od RavenDark »
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Kostala me je djavo i po- kostala u smislu da sam morao da slusam njegovo obrazlozenje o Hristu i da sam morao da kazem da je u pravu iako se ne slazem.

Svestenik koji je napustio crkvu, sigurno ne bi prvome koga sretne na ulici dao deo svog inventara, sta vise... cisto sumnjam da bi mu bilo dozovoljeno zadrzavanje crkvene imovine...

Citat
Katolici koriste latinski-Sta je tu nejasno?

Nejasno je to sto prvo kazes da si dobio knjigu od katolickog svestenika na kojoj je mesavina latinskog i grckog...

Citat
Pravoslavci koriste staroslovenski-ako se vecina misa izvodi na staroslovenskom zasto se onda i drugi rituali ne bi izvodili

U pravoslavlju ne postoji misa...
Postoji liturgija...
Slovenski narodi koriste razne  jezike (od crkvenoslovenskog do ruskog, srpskog, ukrajinskog, etc.), Grci grcki, a ostali po nahodjenju... Sticajem okolnosti sam bila vise od jednom na liturgiji pa znam, plus znam da se na Bogosloviji od jezika uce srpski, ruski, grcki, crkvenoslovenski i latinski + strani jezici tipa engleski, nemacki i francuski... Smiley
Konkretno, u Srbiji je to najcesce kombinacija srpskog i crkvenoslovenskog...


IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1060
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
"Saint Michael the Archangel, defend us in battle; be our defense against the wickedness and snares of the devil. May God rebuke him, we humbly pray. And do thou, O prince of the heavenly host, by the power of God thrust into hell Satan and all evil spirits who prowl about the world seeking the ruin of souls. Amen"



treba triput da se ponovi i icepas lucifera!
jel ovo na engleskom vazi i za isterivanje diabla koji je uso u Srbina  Smile

bratance,po ovome sto citam sad, cini mi se da ateista ne moze da istera djavola Smile  exorcist moze da bude samo svestenik!
ovo mi se svidja:
 "Numquam lædatur a morsu antiqui derpentis" - nikad ne budi povredjen ujedom prastare zmije!!!

nas djavo je ustvari bog naseg neprijatelja!
IP sačuvana
social share
I'm a man of wealth and taste
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:29:33
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.