Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:18:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Riba i plodovi mora  (Pročitano 10483 puta)
13. Apr 2006, 15:35:38
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Riba na zabaljski nacin

riba od 1 kg (šaran ili som)
glavica belog luka
glavica crnog luka
1 veza peršuna
2 čena belog luka
1 kašika ulja
1 kašika brašna
1/2 l vode
limunov sok


Ribu očistite spolja i iznutra, operite pa isecite na komade. Stavite u ciniju i izmešajte sa seckanim belim lukom i posolite, pa ostavite da tako stoji barem dva sata. Tada na zagrejanom ulju propržite sitno seckani crni luk, dok ne porumeni, tada dodajte seckani peršunov list i propasirane dva čena belog luka. na kraju dodajte kašiku brašna i zapršku pržite mešajući dva minuta. Tada nalijte sa pola litre hladne vode, i mešajte na umerenoj vatri dok ne provri. Ubacite ribu sa sve sokom u kom je odstajala i kuvajte jedno dvadeset minuta, možda koji minut duže, ali vodite računa da vam se riba ne raspadne.

Sklonite sa vatre, izvadite komade ribe na zagrejan tanjir i složite ih tako da dobiju izgled cele ribe. Sve prelijte umokcem u kom se kuvalo, pokapajte odozgo nekoliko kapi limunovog soka i ukrasite grančicama peršuna. Ovako spremlejna riba služi se hladna.

IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Riba na persunu

1 riba do kilogram teška
2 kašike ulja
2 glavice crnog luka
2 vezice peršuna    
2 čena belog luka
so, biber
2 dl ulja

Ribu dobro očistite spolja i iznutra, operite pobiberite i zasolite. Zagrejte ulje pa na njemu propržite crni luk sečen na tanke režnjeve, kada luk poprimi staklastu boju, dodajte i sitno seckani peršun i beli luk. Sve dobro promešajte pa prespite u posudu u kojoj će se riba peći, ali koju takođe možete izneti na sto. Sve posolite, pobiberite i prelijte sa dva decilitre ulja pa u tu masu spustite ribu. Peći u rerni koju ste već zagrejali na 225 stepeni nekih 45 minuta. Pečenu ribu iznesite na sto u posudi u kojoj se pekla.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Smudj na krompiru

smuđ od 1 kg
2 kg krompira
2 čena belog luka
1/2 veze peršuna
so    
2 kašike masti
50 gr putera
1 kiselu pavlaku
sok od pola limuna


Ribu očistite spolja i iznutra, zatim ga na nekoliko masta sa obe strane zarežite sa nekoliko paralelnih kosih rezova. Posolite odozgo, pa nadenite na listiće sečenim belim lukom i sitno seckanim peršunovim lišćem. Ostavite ribu da malo odstoji, pa u međuvremenu ogulite krompir, operite ga i isecite na kolutove. Krompir spustite u vrelu mast koju ste zagrejali u posudi u kojoj će se peći krompir a kasnije i riba. Krompir pecite petnaest minute u rerni zagrejanoj na 225 stepeni. Kada je napola gotov razmaknite krompir tako da u sredinu možete staviti smuđa, pa nastavite sa pečenjem, još jedno dvadeset minuta, a povremeno nalivajte ribu masnoćom. Nakon dvadeset minuta prelijte ribu saftom koji ste dobili tako što ste na laganoj vatri zagrejali puter, pavlaku i limunov sok. I do kraja pečenja prelivajte ribu tim sokom. Pecite sve jos pola sata. Krompir i ribu servirajte na isti zagrejan tanjir, a secite je kada je izneta na sto. 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pastrmka sa bademima

4 komada pastrmki
100 grama badema
100 grama maslaca
30 grama brašna
100 grama limuna
so

Pastrmkama odstranite glave i repove, pa tako dobijene filete posolite i premažite limunovim sokom.
Na zagrejanom maslacu propržite filete sa obe sterane, a onda na istoj masnoći propržite oljuštene i na listiće iseckane bademe. Maslaca sa bademima prelijte preko fileta, ukrasite kriškama limuna i dodajte prilog po želji.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Riba u foliji

2 komada morske ribe po 700 gr
(skuša, brancin, škarpina...)
6 kašika maslinovog ulja
6 kašika suvog belog vina
peršun
mladi luk
praziluk
so i biber

Mladi luk narežite na kolutiće, a ribu ako treba očistite, operite, posušite i posolite spolja i iznutra. Na foliju stavite kašiku maslinovog ulja, deo mladog luka , seckani peršun i par zrna bibera Na to stavite ribu pa je prelijte preostalim uljem i prekrijte preostalim maldim lukom i peršunom. Foliju dobro zatvorite tako da nigde ne izlazi para, stavite na pleh i pecite u rerni na 200 stepeni od 15 do 25 minuta (zavisno od veličine komada ribe) Otvorite foliju i pomoću kašike i viljuške odstranite kosti tako da dobijete po dva fileta ribe kojue ćete mesnom stranom servirati na prethodno zagrejan tanjir. Sada skinite kožu sa ribe pažljivo povlačeći od repa prema "glavi".
Filete zalijte sokom u kojem se riba pekla.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Punjeni oslic

oslić
blitva
masline
jaja
ulje
sok
majonez

Masline očistite, iseckajte i promješajte s blanširanom blitvom. To je nadev. Oslić očistite, isfiletirajte i njima obmotajte prethodno pripremljen nadjev. Zatim posolite i uvaljajte u smesu za pohovanje. Pržite na vrelom ulju dok ne dobije zlatno žutu boju.
Servira se uz tartar sos.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Predjelo od plodova mora


100 gr lignji
100 gr male hobotnice
200 gr račića
200 gr škampi
200 gr dagnji
200 gr kapica    
10 jaja
2 kesice želatina
50 gr seckanog peršuna
1/2 dl maslinovog ulja
1 kašika sirćeta
so

Pažljivo operite i očistite ljuskare i mekušce (u suštini možete sve to kupiti već očišćeno).
Školjke kuvajte u čaši vode dok se ne otvore, pa izvadite meso i isecite na kockice.
Lignje, hobotnice, rakove i škampe kuvajte 10 minuta u klučaloj slanoj vodi. Procedite i isecite na kockice.
Sve stavite u činiju, začinite uljem, sirćetom, peršunom, posolite i dobro izmešajte.
Na svakom jajetu napravite oštrim predmetom rupicu širine 1 cm i kroz nju istresite sadržaj (žumance i belance mozete iskoristiti za pripremu nekog drugog jela).
Ljuske jaja napunite smesom, tako da ostane 2 cm praznine do vrha.
Pripremite želatin prema uputstvu na kesici, pa njime dopunite ljuske jaja. Napunjena jaja ostavite na nekoliko sati u frižider, da se sadržina stegne. Na kraju ih izvadite, skinite ljuske kao što to radite kad ljuštite jaja, i posležite "jaja" na tanjir za posluživanje. Ukrasite na rezance sečenom zelenom salatom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Skampi sa parmezanom

1 kg škampa
50 gr brašna
200 gr putera
100 gr rendanog parmezana
kašika ulja
so

Škampe operite i resecite ih po dužini, tako da leva i desna strana ostanu spojene leđnim delom oklopa. Uvaljajte ih u brašno.
Na ulju rastopite 100 gr putera, pa u njega poslažite skampe tako da im mekana strana bude u ulju, posolite ih i pržite dok ne porumene.
Tada škampe okrenite u tiganju na drugu stranu, pospite parmezanom i sklonite tiganj sa vatre.
Na svaki škamp stavite komadić preostalog putera i pecite u rerni zagrejanoj na 180 stepeni dok se sir ne pretvori u zlatnu koricu.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Riblja corba


2-3 kg rečne ribe
(dobro je da bude više vrsta kvalitetne rečne ribe)
300 gr crnog luka
2 čena belog luka
2 kašike ulja
veza zeleni
veza peršuna
1 kašike brašna
2 kašike aleve paprike
so, so biber


Ribu dobro očistite, operite i isecite na komade (glave uvek idu posebno) Pa kuvajte u dubokom loncu sa dosta vode na jakoj vatri 30-40 minuta. Znaćete da je riba kuvana kada meso počne da se odvaja od kostiju. Možete po želji dodati par ljutih paprika. Nikako ne mešajte da se riba ne bi raspala. Gotovu supu procedite, ribljr glave bacite a ostale komade ostavite da se ohlade. Luk očistite i sitno nasecite, zelen očistite operite i izrendajte. U dubljoj šerpi ili loncu u kom ćete kuvati čorbu zagrejte ulje pa na njemu dinstajte luk dok ne poprimi staklasto žutu boju, zatim dodajte rendanu zelen i dinstajte na laganoj vatri tridesetak minuta. Često mešajte, i pomalo nalivajte ribljom supom. Kada povrče potpuno omekša, nalijte preostalu supu, dodajte čenove belog luka i kuvajte na laganoj vatri 30 minuta. U međuvremenu pažljivo odstranite kosti iz kuvanih komada ribe, pri tom gledjte da vam se meso ribe ne razdrobi previše. Kad je supa kuvana ubacite u nju očišćene komade ribe, začinite po ukusu i ostavite na vatri dok ne spremite zapršku.Zagrejte ulje pa u njega sipajte brašno i alevu papriku intenzivno mešajući da vam zaprška ne zagori. Kad se masa izjednači sipajte je u lonac sa čorbom, i čorbu sklonite sa vatre. Peršun operite prosušite i sitno naseckajte, servirejte ga sa strane da ga gosti mogu dodati čorbi po želji.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Karas u kiseloj pavlaci


6-8 sitnijih karaša
150 gr kisele pavlake
brašno
1 dl ulja
 
Karaše očistiti od krljušti, pa ih oprati a tada rasporiti i očistiti od iznutrica, ali ih više nemojte prati jer će se isprati krv koja je kod karaša najslađa. Ribu posolite i pobiberite, uvaljajte u brašno i pržite, na vrelom ulju dok ne porumane sa obe strane. Tada sklonite tiganj sa vatre, a vatru smanjite. Karaše prelijte razmućenom pavlakom, vratite na vatru i kuvajte još desetak minuta. Spremljenu ribu izvadite na zagrejan tanjir i služite uz dosta reznih salata.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:18:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.