Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 22:02:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Revell B-2 1/144  (Pročitano 3709 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 109
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Hvala Papalu Smile

A za lak i prajmer, šta da radim/uzmem?
IP sačuvana
social share
Mr. Kim, we're Starfleet officers. Weird is part of the job.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
za prajmer je najbolji Gunze Mr. Surfacer, ali imas i drugih slicnih priozvoda, tamiya primer npr,  za teg je dobro olovo za pecanje ili ako imas nekoga ko se bavi mehanikom pa da ti da kuglice ili valjke iz lezajeva, a lak je dosta diskutabilna tema, tu nema nekog pravila, svako ima nesto drugo sto mu odgovara, ja cu ti reci kako ja radim, ti mozes da probas pa ako ti ne valja probaj neciji drugi nacin. u mom nacinu je jedini problem sto mora AB, cetkicom ne ide. osnovno pravilo je da lak i boja ne smeju da budu na istoj bazi, ako si farbao enemel bojama onda akrilni lak ili obrnuto... e sad moj nacin: za osnovu stavim ili mr surfacer ili neku boju, ako radim sa bojom biram neku svetliju sivu, lepse pokaze eventualne greske u gitovanju/smirglanju i daje dobru osnovu za farbe. ako je shema neka svetlija ( us navy recimo, low - vis ) onda stavim belu osnovu, ako pak farbam " srebrni " onda je osnova jako tamna siva ili u nekim slucajevima crna. farbam uglavnom enemelima ( revell, humbrol i model master ), za lak koristim Max Mayer auto lak, ima ga u farbarama, ako nema uzmi sikens ili du pont, ali ni pod razno ne kupovati Body!!!! e sad, ovaj lak mi koristi kao podloga za dekale ( uglavnom 2 sloja ), nakon lepljenja dekala jos jedan sloj ovog laka pa weatherig, prednost ovog laka je sto nakon susenja ( 24 sata ) kada radis weathering enemel bojama i slucajno pogresis mozes skinuti sa uljanim razredjivacem neces ostetiti slojeve ispod, a konacan sjaj radim Model Master semi gloss lakom. e sad imas tu jos milion raznih caka, razredjenost laka ( utice na sjaj, ako preteras pobelece ) broj slojeva ( takodje utice na sjaj ali i na postojanost ) itd, ali tek za to nema pravila, to moras sam da isprobavas dok ne " provalis ".... pozdrav Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 109
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Išao sam malo u kupovinu danas...

Jedino što me trenutno nervira je što u m-hobbyju nemaju sve boje koje mi trebaju Smile

Iznerviraću se pa ću ga ofarbati u žuto Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

DSCN0155.jpg
(331.8 KB, 1536x1152)
IP sačuvana
social share
Mr. Kim, we're Starfleet officers. Weird is part of the job.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
ovaj lak ti nije bas od koristi, bolje da ga vratis i zamenis za auto git ( za gitovanje maketa naravno ), lak koji sam ja spominjao se kupuje u " konzervama " i moras sam da ga mesas, ovaj jedino da preprskas u bocicu pa tako u AB ali nisam bas ni za to siguran, da budem iskren ja ne bih sa tim se igrao....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 109
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Pih bre...a lepo sam čoveku koji radi tamo objasnio za šta mi treba. Smile

I tražio mu auto lak....jbg. A zar ne može da se maketa direktno izlakira prskanjem iz spreja a ne iz AB-a?

Jer možeš da mi baciš link sa neta (google image) kako izgleda taj lak, da bih ja znao kako tačno da tražim?

Trebao bih u ponedeljak da imam spreman AB pa ću onda verovatno da se bacim na MiG 21 (za njega imam akrilne boje) dok ne nabavim ove uljane za B-2.

U svakom slučaju, hvala na sugestijama, zahvalan sam. Smile
IP sačuvana
social share
Mr. Kim, we're Starfleet officers. Weird is part of the job.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
ma pusti bre, trgovci, prodali bi rodjenu majku kada bi nekom trebala..... slikacu ti lak koji ja koristim pa cu okaciti, cisto da znas sta da trazis Smile, ako kojim slucajem ne mozes da se snadjes nikako javi se pa cu ti ja ovde kupiti i poslati, pozdrav Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 22:02:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.171 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.