Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:32:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Restartovanje kompjutera -_-  (Pročitano 6233 puta)
03. Okt 2010, 17:36:32
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.63
mob
Nokia 5610
Kompjuter mi se u toku rada restartuje iz cista mira.  
Rad se sastoji od surfovanja i rada u office-u.  

Konfiguracija je sledeca:

CPU: Intel P4 3000MHz
RAM: 2x256 Kingston
MB: MSI i865 Neo2 PE
HDD: Maxtor SATA 120 GB (stari-nije prikljucen)
HDD: WD Power Green SATA2 1TB 64MB (novi-prikljucen)
VGA: Ati Radeon 9600se

Isti problem se javljao i sa starim HD, na kome je prvobitno bio instaliran Windows XP Professionam SP2.   Nadogradnja na SP3 nije resila problem.  
Zamenio sam napajanje, ali se problem nije resio.  
Zamenio sam hard disk, ali ni sa novim HD-om, na kome je nova instalacija Windows XP Professional Triefaster 4, restartovanje kompjutera ne prestaje.  

Dakle, radim na kompu i iz cista mira se restartuje.   Vreme izmedju dva restarta nije fiksno i traje od 10 sekundi do par sati, pa cak i jednog dana.  

U event viewer-u se nalazi najcesce :

Source: Serial
Category: None
Event ID: 4

Unable to create the symbolic link for \Device\Serial1.  


.  .  a ponekad mu drustvo pravi:


Source: Dhcp
Category: None
Event ID: 1003

Your computer was not able to renew its address from the network (from the DHCP Server) for the Network Card with network address 0011098426BE.    The following error occurred:
The semaphore timeout period has expired.   .   Your computer will continue to try and obtain an address on its own from the network address (DHCP) server.  


. . updateovao sam drajvere za mreznu kartu i vise se problem sa DHCP-om ne javlja pred restart, ali se javlja u toku rada i samo se zapisuje u event viewer. .


.  .  i sada sumnjam na DHCP podesavanja.  
Tacnije, na internetu sam nasao da je neko bas ovakav problem imao zato sto mu je DHCP restartovao racunar.  
Ispravljanjem tog podesavanja, problem je resen.  

Ja na zalost ne znam kako i gde to mogu da podesim, ali se nadam da mi neko od vas moze pomoci.  

Hvala unapred.  
IP sačuvana
social share
Ne čitam postove duže od tri reda, i dvanaest karaktera!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Nokia N-shurnaest
http://www.cableforum.co.uk/board/19/33637253-random-restarts-and-dhcp-network-messages.html

Vidim neki kazu da je do operativnog sistema , ovaj jedan lik je uneo server adrese "manuelno" i to mu reshilo problem ...   Smile
Neki se slazu da je problem na tretjem mestu tipa kolizija browser add-on sa bog zna chim.. hm zanimljivo.  Smile
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 7657
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Restart moze da prosuzrokuje softwerski ili hardwerski.

Za hardwera...
...napravi jedan test...  Smile
povadi sve iz slotova sto imas...znaci mreznu kartu i ako imas jos po nesto,ostavi samo graficku.
Vidi da li tad dolazi do restarta. Mrezna karta po nekad zna da pravi problem.

Mozda ne bi bilo lose da kasnije izvadis i ram memoriju,ocistis je i resetuj BIOS 9izvadi bateriju i vrati je nakon 5 min i ucitas default podesavanja u BIOS-u)

Za Softwere...moze biti i rootkit ili drajveri. Kazes da imas najnovije drajvere?

Citat
Windows XP Professional Triefaster 4
Ovakve budzotine nikad nisu ni valjale. Instaliraj normalan Windows XP

mogli bi uraditi i dijagnostiku sistema...ali posto ti nemas normalan XP...ne vredi se cimati oko toga


edit:
auuu...toje ovo?
http://???-nih.blogspot.com/2010/09/windows-xp-truefaster-pro-sp3.html

sklanjaj to  Smile




[Edit by enaB: Ja se izvinjavam, malo sam link naštelovao da ne radi, zbog download linkova Smiley. Naći će ga google na osnovu ostatka adrese posle upitnika ko hoće da vidi.]
« Poslednja izmena: 03. Okt 2010, 20:27:56 od enaB »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.62
ccc opet budzevina od win xp3 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.536.2
Ako si promenio napajanje, onda je lako moguce da ti se pregrevaju CPU ili GPU.
 Skini ovaj program i u njemu ces videti temperature CPU i GPU (procesora i graficke).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.63
mob
Nokia 5610
Mrezna katra je integrisana. . koliko god to cudno zvucalo. .

Inace nemam addone na browserima, samo default instalacije. .

Da li je za "nabavku" dobrih drajvera dovoljno da se pokrene "update driver" iz Device managera, ili mora na neki drugi nacin? I ako znate neki "dostupan" program za to.

Temperatura procesora je 38C, maticne 33C, a HDD 35C.
Inace procesor ima prescot jezgro.


Vec sam skinuo normalan XP, samo jos da nadjem vremena da ga instaliram.
IP sačuvana
social share
Ne čitam postove duže od tri reda, i dvanaest karaktera!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Citat
RAM: 2x256 Kingston

savet - vise ram-a

btw povadi to napolje, uzmi od nekog jedan modul i zabodi i vidi oce li da se ponavlja restart
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.63
mob
Nokia 5610
"Giga" rama za moju makinu kosta oko 5000 dinara, a u okolini nema ama bas nikoga ko ga koristi.
IP sačuvana
social share
Ne čitam postove duže od tri reda, i dvanaest karaktera!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Samsung Galaxy S9+
Po masini bi rekao da ide DDR1 memorija.Znaci novo kupiti je idiotizam........Znaci ako oces polovno imas za 2 soma gde oces 1 gb.Restart racunara je jako gadan problem.Moze biti i softver i hardver.Moja iskustva govore da prvo sto radis jeste format C i instalacija OS-a.Vidim da si stavljao neku budzotinu i to nije dobro.Znaci idi na neki torent tipa bg arena i skini XP profesional od grupe genius ili corporate.Ja na desktop racunaru imam corporate - integrate XP i radi savrseno.Znaci nema kljuceva , radi update sve normalno.......Znaci prvo to odradi.Ako se problem nastavlja onda ides klasican sistem eliminacije.Prvo ubodes ram u drugi slot pa vidis jel brljavi.Onda pregledaj i kulere.Vidi jel svi rade kako treba,Pogledaj temperature u everest ultimate.Ako je sve to OK onda gledaj da uzmes grafiku i memoriju od drugara i da isprobas njih.Za memoriju mozes i da testiras pomocu golden memory test na hiren boot CD(mislim da je 9.9 verzija ove najnovije nemaju).Imas dobar program ORTHOS koji opterecuje ram i CPU.Znaci ako si instalirao sistem i radi sve OK i pregledao kulere i temperature onda moze biti samo grafika - CPU - ploca.A moze biti i HDD mada kako sam razumeo njega si menjao tako da nije.I da pogledaj na ploci dal su kondenzatori naduvani ili iscureli.Znaci sve to moze biti problem.Gledaj da namestis jer nije ti ta masina jos uvek tako losa.CPU je jos uvek OK, samo da ubacis jos RAM-a i moze jos masina da zivi  Smile
« Poslednja izmena: 05. Okt 2010, 02:32:32 od bora82 »
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.536.2
Po masini bi rekao da ide DDR1 memorija.Znaci novo kupiti je idiotizam........Znaci ako oces polovno imas za 2 soma gde oces 1 gb.Restart racunara je jako gadan problem.Moze biti i softver i hardver.Moja iskustva govore da prvo sto radis jeste format C i instalacija OS-a.Vidim da si stavljao neku budzotinu i to nije dobro.Znaci idi na neki torent tipa bg arena i skini XP profesional od grupe genius ili corporate.Ja na desktop racunaru imam corporate - integrate XP i radi savrseno.Znaci nema kljuceva , radi update sve normalno.......Znaci prvo to odradi.Ako se problem nastavlja onda ides klasican sistem eliminacije.Prvo ubodes ram u drugi slot pa vidis jel brljavi.Onda pregledaj i kulere.Vidi jel svi rade kako treba,Pogledaj temperature u everest ultimate.Ako je sve to OK onda gledaj da uzmes grafiku i memoriju od drugara i da isprobas njih.Za memoriju mozes i da testiras pomocu golden memory test na hiren boot CD(mislim da je 9.9 verzija ove najnovije nemaju).Imas dobar program ORTHOS koji opterecuje ram i CPU.Znaci ako si instalirao sistem i radi sve OK i pregledao kulere i temperature onda moze biti samo grafika - CPU - ploca.A moze biti i HDD mada kako sam razumeo njega si menjao tako da nije.I da pogledaj na ploci dal su kondenzatori naduvani ili iscureli.Znaci sve to moze biti problem.Gledaj da namestis jer nije ti ta masina jos uvek tako losa.CPU je jos uvek OK, samo da ubacis jos RAM-a i moze jos masina da zivi  Smile
Znaci... majstor... Smile
 Nadam se samo da ne radis u nekom servisu... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:32:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.