Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Reši se nervoze pred test ili kontrolni  (Pročitano 4896 puta)
04. Feb 2006, 11:26:22
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Reši se nervoze pred test ili kontrolni

Uvek te hvata nervoza pred neki test ili ispit, a kada dođe "dan D", ulaziš u učionicu s glavoboljom i grčevima u stomaku, dok ti znoj izbija iz svake pore? Ako se prepoznaješ u opisu, pogledaj kako možeš da se oslobodiš tog velikog nemira, i tako izbegneš blokadu na svim budućim proverama znanja.

- Ovo neće baš mnogo prijati tvojim ušima, ali prva poruka za tebe glasi: uči, uči, i samo uči. Jer, ti ćeš moći da se prisetiš gradiva čak i pod stresom jedino u slučaju da ga odlično poznaješ.

- Razvijaj svoje samopouzdanje tako što ćeš učiti u toku celog polugodišta ili semestra. Nemoj nikako da dozvoliš da ti poslednja noć pred test ( ispit) protekne u paničnom bubanju.

- Uči kako valja. Prestani da sanjariš nad knjigom, čuvaj se odlaganja, i zabrani sebi lenjost. Napravi pauzu onda kada ti je potrebna, ali se dobro koncentriši dok stvarno radiš. I potrudi se da razjasniš sve ono što ti je na "prvu loptu" bilo nerazumljivo.
- Kada osetiš da ti pažnja popušta, primeni tehnike za relaksaciju. Najpre duboko diši. Zatim se isteži i pri tom zevaj, široko otvarajući usta. Onda rukama čvrsto obujmi noge, ostani u tom sklupčanom položaju pet sekundi, pa se opruži i dobro "protresi" svoje ekstremitete. Ovako ćeš opustiti telo i smanjiti stres.

- Koristeći knjige i beleške, smisli neka teška pitanja, i napiši opširne odgovore na njih.
- Podvuci raznobojnim olovkama ono što je ključno u tvojim knjigama i sveskama. Uradi to čim naučiš određene lekcije, odnosno onda kada ih se izvrsno sećaš. Kasnije, kada se približi testiranje, ove podvučene reči, pojmovi i primeri olakšaće ti ponavljanje. Bilo bi dobro i da izdvojiš vreme za pravljanje grafikona i crteža kojima ćeš "organizovati" informacije iz svojih lekcija, kao i za prepisivanje određenih delova.

- Preslišavaj se s nekim drugom. Naizmenično objašnjavanje i ponavljanje glavnih ideja učiniće da oboje bolje zapamtite pređenu materiju. Uz to, prijatelj može da te ispravi ako grešiš.


Izvor: Glas Javnosti \ Prevela S. Prokić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Dobro je doci malo ranije, to sam ja imao obicaj. Kafa u studentskom klubu i uopste ne mislim o ispitu - pola sata nirvane, da se nervi ohlade. Onda start i koncentracija!!
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Jingle bells!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 166
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Nokia 6670
Postoji jedna prilicno neiskoriscena tehnika prilikom ucenja, za koju sam negde (ne secam se gde) cuo i sada je veoma veoma uspesno koristim na faksu Smiley

Daklem, imamo slucaj kada ja treba da ucim najsmorniji predmet do sada, osnove finansija, za kolokvijum. Jednostavno, fora je u tome da 'prevarim' sam sebe i 'mislim' da je to sto ucim jako interesantno. Samosugestija ili sta god vec. I sto je najvaznije PALI Smile

...tj zabio sam 10 bez problema Wink
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
save   ,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,
the   °º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤°
marmots   °`°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`
!!!   °º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤°
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5
Uciti za vreme jutarnjeg treznjenja... to sam razvio do max-a
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
ma jednostavno tog dana ne uciti nista..izaci negde na kafu sve do pred pocetak ispita..a ne kao ja listati knjige sve dok me ne prozovu Smile
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.