Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 06. Sep 2025, 17:18:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Republika Srpska će u budućnosti biti?

Glasanje završeno: 17. Feb 2011, 21:46:44

Samostalna
39.2%  (20)
Pripojena Srbiji
35.3%  (18)
U sastavu BiH
25.5%  (13)
Ukupno glasova: 51
Idi dole
Stranice:
1 ... 459 460 462 463 ... 928
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Republika Srpska će u budućnosti biti?  (Pročitano 1005611 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Qtek 小米
"Подела БиХ - тријумф Милошевића"
Извор: Тањуг

Брисел -- Било какав разговор о распаду БиХ представљао би постхумну победу Слободана Милошевића, сматра специјални изасланик ЕУ у БиХ Валентин Инцко.

Инцко је у Бриселу поручио да би распад БиХ био неприхватљив за међународну заједницу.

"То би представљао постхумни тријумф Милошевића. Уколико би се у региону створила нова држава, то би био тријумф (бившег лидера босанских Срба Радована) Караџића", рекао је Инцко новинарима у Бриселу.

Он је изразио жаљење због, како је рекао, тврдоглавог одбијања Фудбалске федерације БиХ да се реформише, што је довело до суспензије репрезентације те земље из међународних такмичења.

"Веома ми је жао због тога. Ако постоји неколико питања по којим се готово сви Босанци могу сложити, то су европска агенда и фудбал", рекао је Инцко.

Због немогућности у последњих шест месеци да се формира централна власт у БиХ, ова држава "касни" за остатком региона у европским интеграцијама, упркос ресурсима који овој земљи нуде "огроман потенцијал", рекао је Инцко.

"Морамо Босни дати шансу", рекао је високи представник у БИХ.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34619
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
LG Frizider
Citat
Морамо Босни дати шансу

Ma jok, gresis silno sinko

Sta bi sa popisom? Opet u rangu Somalije? Jebes popis to se ionako radi stalno na svakih 10 godina, moze valjda i neki izostanak iz statistike da se tolerise...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Citat
"Подела БиХ - тријумф Милошевића"

Ako vec idemo tim recnikom onda bih to pre nazvao smanjivanjem vodjstva sa 5:0 na 5:1 Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Samsung XYZ1004
Ono sto je dobro u ovoj izjavi, jeste to sto je ovo ostao jedini moguci argument protiv podele BiH! Sve sto je uspeo Incko da smisli da kaze, posle godina provedenih na toj funkciji jeste - to bi bio trijumf Milosevica  Smile

Znaci i njima je jasno da od BiH nema nista i da od nje nikad nece biti funkcionalna drzava (jebote, ni federacija ne moze da funkcionise), jer jednostavno ti narodi ne mogu-ne zele da zive zajedno!
I to je toliko ocigledno da u nedostatku argumenata se hvataju jedino za to "to bi bio trijumf Milosevica"  Smile .....ali i to ce za par godina nestati, jer se niko nece secati ni kako, ni zbog cega je poceo rat, ni ko je kriv,...ostace samo nefunkcionalna drzava u koju moraju da slivaju pare, jer je nesposobna da se sama o sebi stara, ostace samo isti problemi koje pokusavaju da resavaju na isti-pogresan nacin.....i onda ce shvatiti da nesto moraju da menjaju.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Citat
BANJALUKA - Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik izjavio je da neće učestvovati na današnjem sastanku sa ministrima inostranih poslova Bugarske, Slovenije i Austrije u Sarajevu zbog izjave šefa austrijske diplomatije Mihaela Špindelegera da je "nezamislivo'' izručenje nekadašnjeg generala Armije BiH Jovana Divjaka Srbiji.  Dodik je u pisanoj izjavi medijima rekao. . .

. . .  da ova izjava Špindelegera predstavlja do sada najeksplicitnije miješanje politike u pitanja koja bi morala biti isključivo u domenu pravosudnih institucija.

"S obzirom da se radi o izjavi visokog zvaničnika Austrije, čiji pravosudni organi i treba da donesu odluku o izručenju Divjaka po optužnici za ratni zločin koju je raspisala Srbija, ova izjava ima elemente i svojevrsnog pritiska na pravosuđe i otvorenog davanja `preporuke` kako da se postupi", navodi se u pismu.
       
Prema Dodikovom mišljenju, to je uvreda za porodice nevino stradalih u Dobrovoljačkoj ulici, ali i za sve Srbe koji već petnaest godina čekuju na objektivan i nepristrasan pristup procesuiranju ratnih zločina.
       
Lider SNSD-a smatra da je očigledno da se svi međunarodni zvaničnici u Sarajevu ovih dana bave traženjem pokušaja da odobrovolje "čaršiju", pa je neizbježno da i današnji skup protekne u sličnom tonu.
       
"Ministar Špindeleger je zbog straha od neprijatnosti u Sarajevu čak naprasno i otkazao svoje učešće, čime je jasno pokazao šablon po kome funkcionišu stranci u BiH.  Ja ne želim da dajem svoj doprinos takvoj vrsti farse, te zbog toga i neću učestvovati na pomenutom sastanku", istakao je predsjednik SNSD-a.
       
On je dodao da će RS, čak i ako austrijski pravosudni organi ne odgovore pozitivno na zahtjev Srbije za izručenjem Divjaka, RS i njeni organi će učiniti sve da Divjak bude izveden pred lice pravde gdje bi se utvrdila njegova odgovornost za "ratni zločin" počinjen u Dobrovoljačkoj ulici.
       
"Jednak odnos prema svim žrtvama zločina u BiH preduslov je za bilo kakve razgovore.  One koji i dalje funkcionišu na bazi predrasuda i pokazuju očitu spremnost da gaze principe da ne bi `naljutili` političko Sarajevo teško je smatrati pozvanim da daju bilo kakve preporuke ili savjete u BiH", poručio je Dodik.
       
Prema njegovim riječima, međunarodna zajednica bi nakon godina potrošenih na pokušaje da se dodvori "čaršiji", trebalo da razmisli i o drugoj vrsti pristupa problemima u BiH i da za početak shvati da BiH nije Sarajevo i njegova čaršija, i da to što "čaršija ne da svog Jovu" ne može biti starije od principa nezavisnosti pravosuđa.

Špindeleger je rekao da Austrija smatra "nezamislivim" da isporuči Srbiji Divjaka, koji je uhapšen u Beču zbog optužbi da je počinio ratni zločin nad pripadnicima JNA u Dobrovoljačkoj ulici u Sarajevu.

Citat
BANJA LUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je hapšenje nekadašnjeg gradonačelnika Trebinja Božidara Vučurevića u Srbiji po potjernici Hrvatske ''iznenađujuće i neprihvatljivo''.  "Radi se o časnom čovjeku i mora mu se obezbjediti da se brani s slobode, naveo je Dodik sinoć u izjavi BN TV.

Predsjednik RS smatra da optužnice koje su podigle i ''Hrvatska i Srbija i BiH ne doprinose nikakvoj stabilizaciji, ni uspostavljanju pomirenja''.

Dodik kaže da ne može da vjeruje da neko ''poslije 20 godina od rata može da bude procesuiran za ratne zločine, a da to nije učinjeno odmah poslije rata ili da ga nije procesuirao Haški tribunal''.

"U svakom slučaju mislim da je to urađeno po nekom automatizmu za sve ljude koji su u vrijeme početka sukoba bili eksponirani i čija je ogromna zasluga za stvaranje Republike Srpske", rekao je Dodik, prenosi Tanjug.

Maltene ista situacija a Dodik je to principijelno sagledao, vidi se da čovjek drži do kriterija.  Predlažem tužilaštvima svih evropskih zemalja da ubuduće ne pokušavaju voditi bilo kakve procese, dovoljno je da se obrate Miloradu, on zna koga se treba tužiti a koga ne, ko je kriv a ko nevin.  Ovo je odlično, planeta treba da bude zahvalna ovom čovjeku, smanjenje troškova zahvaljujući ukidanju sudova će biti enormno.

Bog pa Milorad.  Trećeg nema.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Uopšte nije ni slična situacija. Ona stoka Divjak je organizovao ubistvo nenaoružanih oficira i vojnika koji su se posle dugotrajne strpljivo podnošene opsade bez zloupotrebe oružja povlačili iz svoje kasarne. Cilj je bilo ubiti što više iskusnih oficira Srba a uporedo su ubijani oficiri i u svojim kućama širom Sarajeva u sinhronizovanoj akciji.

Vučurović je bio predsednik opštine. Nije bio vojnik niti je komandovao vojskom. On je optužen samo zato što je Srbin.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Samsung XYZ1004
E ako ti tako kazes....to ne moze da omane, bre, uopste  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
vucurevic je genocidni dvonogi fasista!

a divjak je herojcina!
Hahaha pa znala sam da je ono tvoj multi nalog ko bi drugi bio  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 455
OS
Nepoznat
Browser
Opera Mini 4.2.20663
hajd sto me neki sanjaju,sad sam se poceo i ukazivat nekim forumasima Smile

nego dje ba moze bit normalan srbin,a hercegovac,to je doli sve goli cetnik...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Citat: simijon link=topic=487643. msg9516045#msg9516045 date=1302084857
Uopšte nije ni slična situacija.  Ona stoka Divjak je organizovao ubistvo nenaoružanih oficira i vojnika koji su se posle dugotrajne strpljivo podnošene opsade bez zloupotrebe oružja povlačili iz svoje kasarne.  Cilj je bilo ubiti što više iskusnih oficira Srba a uporedo su ubijani oficiri i u svojim kućama širom Sarajeva u sinhronizovanoj akciji.

Vučurović je bio predsednik opštine.  Nije bio vojnik niti je komandovao vojskom.  On je optužen samo zato što je Srbin.

Nisam u ratu bio ni sa jednim ni sa drugim te ne mogu da tvrdim koliko je ko od njih kriv a koliko nevin.  Moja opaska se odnosila na to kako Dodik sebi uzima za pravo da je on taj koji treba da procjeni ko je kriv i kome treba da se sudi, a ko to nije.

Glupost je najveća da se dozvolilo da se u Srbiji sudi Bosancima, Srbima u Hrvatskoj i slično.  Na svakom koraku je očito da će uvijek biti kriv "onaj drugi", nema šanse za neko normalno suđenje.  To se jasno vidjelo iz slučaja Jurišić.

Ne može se u jednom slučaju apsolutno podržavati tužba / suđenje a u drugom se, na isti scenario, bacati drvlje i kamenje.  Ili jedno ili drugo.

Vučurević je bio predsjednik ratnog predsjedništva opštine.  Ratnog, ponavljam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 459 460 462 463 ... 928
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 06. Sep 2025, 17:18:45
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.