Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 20:02:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Da li srbija treba da bude republika ili monarhija?
Republika
42.9%  (81)
Monarhija
57.1%  (108)
Ukupno glasova: 189
Idi dole
Stranice:
1 ... 76 77
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Republika ili monarhija  (Pročitano 52000 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
Citat
Suma sumarum... na referendum pa da se reši ovo lepo i civilizovano.

управо тако...само што би то друг камаро без референдума...онако...стаљинистички вратио монархију Smile

иди бре...имали би 3% за монархију Smile
aj druze nadji taj moj post gde sam ja izjavio to sto ti vrdis! Smile
nego si bacio post samo da bi me provocirao. Smile

pa cak i da si u pravu za 3%, treba da znas da u tih 3% ne ulaze  cedomir jovanovic, toma nikolic, vojislav seselj, boris tadic, ivica dacic, dobrica cosic, vojislav kostunica, latinka perovic, borka pavicevic, petar lukovic, isl., sto za mene samo znaci potvrdu da delim misljenje sa ljudima koji nisu sljam. dakle, dok god sam na kontra strani od gore nabrojanih ja sam u pravu!
a ti mozes slobodno sa njima da odrzavas kontinuitet republike srbije, sa sve crvenom maramom ponosnog titovog pionira!


IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
Da iznesem svoje viđenje...

Ova dilema oko državnog uređenje je više stvar prestiža i tradicije. U današnjem modernom svetu, sve monarhije su parlamentarne i sam monarh nema pa skoro nikakve ingerencije kako u unutrašnjoj tako i spoljnoj politici zemlje. Sve je na vladi. Vladavina monarha je odavno prevaziđena... I kada bi Srbija postala monarhija i prestolonaslednik Aleksandar zauzeo presto, svakako da ne bi imao skoro pa nikakve ingerencije.

Ja razumem republikance, koji se protive monarhiji i koji vid republičkog državnog uređenja smatraju za ultimativni... jer zaista deluje apsurdno da se bilo kakva vlast i titula u 21. veku, dobu demokratije, daje osobama iz isključivo jedne dinastije, dok je sveta i veka... ali razumem i monarhiste, ljudi su tradicionalisti. Srbija je na, u krajnju ruku izuzetno sporan način, postala republika, bez ikakvog referenduma i tako narušila tradiciju. Ljudi žele da se vekovna tradicija ispoštuje i tu nema ništa loše.  Svi znamo da bi država i dalje de facto bila republičkog uređenja, samo eto sa nekom prestižnom tradicionalnom karakteristikom.

Mada, istini za volju, kraljevska institucija košta svaku državu...

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2011&mm=03&dd=01&nav_id=495951

No, u nekim trenucima, monarh može odigrati jako bitnu ulogu... Mada opet, kad pomenu belgijskog kralja, evo Belgija još nije formirala vladu i upravo su takvi trenuci idealni za kraljevo posredovanje, ali ovaj Albert očito ne završava poso  Smile


Suma sumarum... na referendum pa da se reši ovo lepo i civilizovano.
mislim da je sirova vest u kojoj samo navode koliko kosta neki monarh iz razloga sto ne postoji neki podatak za komparaciju, na primer, koliko kosta predsednik i njegov kabinet sa sve savetnicima.
a sa druge strane, koliki su benefiti od jednog i drugog.
inace, sumu od 30 miliona evra pozoba jedan upravni odbor epsa sa bratijom, tako da je belgijiski kralj bas skroman covek! a da ne pominjem "cenu kostanja" predsednika tadica ili recimo ministra mrkonjica!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Nokia krntija
Pa da... ali Tadić bar ima, kao predsednik, određene ingerencije i obavlja, kako tako, ali opet obavlja, neki državni poso.

Kakav poso ima belgijski kralj?
« Poslednja izmena: 15. Mar 2011, 01:02:31 od bookee »
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Chrome 10.0.648.133
mob
HTC One
koga bi ti za kralja ako ne legitimnog prestolonaslednika?

Ne postoji legitimni prestolonaslednik, i smucili su mi se nasi "novinari" koji doticnog Acu nazivaju prestolonaslednikom.

Da bi covek bio prestolonaslednik, mora postojati monarhija, i mora postojati presto na koji doticni "prestolonaslednik" polaze pravo.

Tako nesto kod nas ne postoji.  Smile
da, da... kazu drugovi profesori na fpn!



Kaze zdrav razum, logika i cinjenicno stanje. Ako ti manjkaju, to nije moj problem, vec drugova sa nekih drugih fakulteta.  Smile
kako se na srpskom naziva zvanje koje oznacava prvog u nizu na pravo na presto ukoliko se uspostavi, tj. obnovi monarhija koja je tu postojala pre 70 godina? doticni aca? to je tvoj predlog?
ne ide prestolonaslednik, ne ide princ (valjda bi i to osporio, jer po toj logici ne moze biti ni princ), postojili uopste tako nesto a da zadovoljava sve kriterijume (logicke, lingvisticke,...)?

Ne naziva se nikako.

Imas jednog coveka, uzurpira vlast i proglasi se za kralja. Nikakvo pravo na to nema, jednostavno to uradi. I tako mu naslednici jasu narod odredjeno vreme. Onda dodje drugi cika koji zajase vlast, a ove sto su se samovoljno popeli na presto, skine sa istog i ukine ga.

I sad imas poliglotu Acu, gradjanina Srbije... ako mu to nije dovoljno, neka se vrati u domovinu Englesku... nama nije nedostajao.  Smile


« Poslednja izmena: 15. Mar 2011, 03:34:18 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1289
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.133
koga bi ti za kralja ako ne legitimnog prestolonaslednika?

Ne postoji legitimni prestolonaslednik, i smucili su mi se nasi "novinari" koji doticnog Acu nazivaju prestolonaslednikom.

Da bi covek bio prestolonaslednik, mora postojati monarhija, i mora postojati presto na koji doticni "prestolonaslednik" polaze pravo.

Tako nesto kod nas ne postoji.  Smile
da, da... kazu drugovi profesori na fpn!



Kaze zdrav razum, logika i cinjenicno stanje. Ako ti manjkaju, to nije moj problem, vec drugova sa nekih drugih fakulteta.  Smile
kako se na srpskom naziva zvanje koje oznacava prvog u nizu na pravo na presto ukoliko se uspostavi, tj. obnovi monarhija koja je tu postojala pre 70 godina? doticni aca? to je tvoj predlog?
ne ide prestolonaslednik, ne ide princ (valjda bi i to osporio, jer po toj logici ne moze biti ni princ), postojili uopste tako nesto a da zadovoljava sve kriterijume (logicke, lingvisticke,...)?

Ne naziva se nikako.

Imas jednog coveka, uzurpira vlast i proglasi se za kralja. Nikakvo pravo na to nema, jednostavno to uradi. I tako mu naslednici jasu narod odredjeno vreme. Onda dodje drugi cika koji zajase vlast, a ove sto su se samovoljno popeli na presto, skine sa istog i ukine ga.

I sad imas poliglotu Acu, gradjanina Srbije... ako mu to nije dovoljno, neka se vrati u domovinu Englesku... nama nije nedostajao.  Smile



Jel to pricas za Slobu, Miru , Marka?
IP sačuvana
social share
Mi ti nudimo a to sto ti ne koristis sam si kriv-RTS
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Chrome 10.0.648.133
mob
HTC One
Sloba je bio kralj? Marko prestolonaslednik? Au, a ja mislio da poznajem istoriju.  Smile

Dobronameran savet - ako nemas sta konkretno i argumentovano da kazes, bolje ocuti.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Citat
Suma sumarum... na referendum pa da se reši ovo lepo i civilizovano.

управо тако...само што би то друг камаро без референдума...онако...стаљинистички вратио монархију Smile

иди бре...имали би 3% за монархију Smile
aj druze nadji taj moj post gde sam ja izjavio to sto ti vrdis! Smile
nego si bacio post samo da bi me provocirao. Smile

pa cak i da si u pravu za 3%, treba da znas da u tih 3% ne ulaze  cedomir jovanovic, toma nikolic, vojislav seselj, boris tadic, ivica dacic, dobrica cosic, vojislav kostunica, latinka perovic, borka pavicevic, petar lukovic, isl., sto za mene samo znaci potvrdu da delim misljenje sa ljudima koji nisu sljam. dakle, dok god sam na kontra strani od gore nabrojanih ja sam u pravu!
a ti mozes slobodno sa njima da odrzavas kontinuitet republike srbije, sa sve crvenom maramom ponosnog titovog pionira!




ајде ми наброј неке из те елите који подржавају монархију...да видиш како ћу да им залепим етикету на којој пише "шљам" и то у секунди и са све аргументима Smile
ти овде говориш да је свако ко је за републику шљам и навео си десетак имена Smile па човече...тај први међу вама који би требало да заседне на тај престо је шљам на квадрат...какви сте ли ви тек остали Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
ne uzrujavajte se, nece biti nista od povratka monarhije.
45 su nama odredili sta cemo biti, i ta prica je zavrsena.
kontinuitet sa tom 45 ce uvek postojati, a ono na sta lici danasnje srpsko drustvo je samo posledica toga.

ja licno zameram najvise to sto 45 nije promenjeno i ime drzave, kao sto je i sve ostalo. i naravno, u skaldu sa tim novim imenom drzave mi bi se tako danas i nazivali.
ovo vracanje himne i obelezja srbije je pogresno, i samo provocira ljude poput prici o obnovi monarhije.



IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Alcatel 
Šoš nam samo kralj nedostaje, pa da se 'besimo. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 76 77
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 20:02:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.