Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 15:59:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 52
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rekli su ...  (Pročitano 420576 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Saadi Musrif Ed – Din (1200 - 1291)

Tuzio sam se da nemam cipela. Prolazeci ispred vrata dzamije u Damasku, vidjeh covjeka bez nogu. Prestao sam se tuziti i mrmljati na sudbinu.
Polovica zivota dana nam je za uzivanje, a druga polovica - da svoje grijehe okajemo.
Onaj koji ne zna svoju ljutnju obuzdati cesto oprasta krivcima.
Onaj koji posjeduje znaje i mudrost govori samo onda kada kada svi oko njega sute.
Ako neistina ima dobru svrhu, cesto je vrednija od same istine.
I drugi ce se otvoriti tebi ako se ti njima otvoris, i drugi ce se zatvoriti tebi ako se ti njima zatvoris.
Niko tako ne pokazuje svoje neznanje kao onaj ko pocinje govoriti prije nego drugi zavrsi.
Ko daje vlast srcu, zaboravlja glas razuma.
Onome koji je jednom vladao nad drugima nesnosna je vlast svakoga drugoga nad njim.
Ko smrt ceka, taj ce otkriti sve sto mu je na srcu.
Licemjer ce drzeci pred sobom zavjesu umisljenosti medju svima primjetiti samo sebe.
Zedj srca ne moze se ugasiti gutljajem vode.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Omar Ibn Al Khatab (581 - 644)

Pohlepa je najvece siromastvo, kao sto je zadovoljstvo s onim sto imas - najvece bogastvo.
Nikad ne vjeruj potpuno u covjeka dok ne vidis kakav je kad se naljuti.
Izbjegavaj druzenje sa ludim jer ti on moze nanjeti nevolje u zelji da ti ucini dobro.
Ne brini se za ono sto je proslo, jer ima toliko stvari oko tebe koje se upravo dogadjaju.
Ko svoje tajne cuva za sebe, ostaje uvjek svoj gospodar.
Mudar covjek nije onaj koji moze razlikovati dobro od zla, nego onaj koji zna izabrati od dva zla manje.
Cuvaj se ljencarenja jer ono donosi vecu stetu nego pijanstvo.
Izbjegavaj uvijek tri osobe: prijatelja koji ne govori o tvojim dobrim osobinama , vec samo siri glasine o tvojim slabostima; zenu koja ti se divi kad si prisutan, ali te ogovara cim se udaljis; i vladara koji ti ne uzvraca nagradom za dobro koje ucinis, ali je brz da te kazni cim nesto pogrijesis.
Covjek velikih prohtjeva nije nikad dovoljno razuman jer ga njegove zelje cine slijepim.
Bolje je povuci se iako si u pravu, negoli nastaviti ako si kriv.
Najmudriji je covjek onaj koji uvijek pokusava opravdati nedostatke drugih ljudi.
Kada bih bio trgovac, trgovao bih samo mirisima, jer ako bi ostao bez zarade, ne bih nikada ostao bez mirisa.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Leonardo Da Vinci (1425 - 1519)

Praksa uvijek mora biti gradjena na dobroj osnovi.
Ko ne kaznjava zlo, taj zapovijeda da se ono cini.
Ko druge vrijedja, sebe ne zasticuje.
Svaka nasa spoznaja pocinje sa osjecanjima.
Mudrost je kcerka iskustva.
Kao sto dobro iskoristen dan dariva ugodan san, tako i dobro prozivljen zivot dariva smirenu smrt.
Kao sto zeljezo zardja ako se ne upotrebljava, a voda se pokvari i kad je zima sledi, tako se i ljudska sposobnost unisti bez vjezbe.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Erasmo Rotterdamski (1467 – 1536)

Nikada ljudske stvari nisu stajale tako dobro da se vecini ljudi ne bi dopadalo ono najgore.
Veliko bogatstvo niti je moguce steci, niti sacuvati bez grijeha.
Elita podržava i raspiruje zablude nerazumnih ljudi zloupotrebljavajuci ih na vlastitu korist i probitak.
Nema pouzdanijeg dokaza ljudske nerazboritosti no što je pretjerano samozadovoljstvo.
Uzak je put vrline i (samo) malobrojni njime idu.
Kršcanin ne treba odbacivati ono, što ispravno govori nekršcanski autor.
Covjekovi su preci oni, koje covjek nasljeduje u vrlini.
Opraštajuci djeci njihove poroke, roditelji obicno (pogrešno) govore – kako ih jako vole.
Novcem se mogu steci prijatelji, ali - lažni.
Ljuti se na porok, a ne na covjeka!
Razuman covjek obuzdava svoj gnjev.
Kažu da na silu treba uzvratiti silom, ali mene zacuduje odakle se ta izreka našla u kršcanskoj etici?
Kako je moguce ljudima udjeljivati blagoslov mira te ih istodobno pozivati na rat?
Kako može jedna te ista truba naviještati dolazak Krista i dolazak Sotone?
Lako je rat zapoceti, ali ga je teško završiti.
Nema tako lošeg mira, koji bi bio gori i od najboljeg rata.
Za djela za koja se u vrijeme mira ljude vješa u ratno se vrijeme dobiva priznanja.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Niccolò Machiavelli (1469 - 1527)

Kao sto od nesposobnog i neiskusnog sudije ne mozemo ocekivati pravedne presude, tako se ne moze ocekivati da narod koji je pun zabluda i neznanja bude, osim u rijetkim slucajevima, razuman ili pametan kada bira ili nesto odlucuje.
Losi se ljudi uvijek boje da ne bi drugi s njima postupali onako kako oni misle da zasluzuju.
Varljiv je ugled koji nasljedjujemo od roditelja i djedova, on brzo nestaje ako ga ne prati vlastita vrlina.
Svako vidi kako izgledas, ali ih malo zna ono sto jesi.
Onaj koji nepravedno vrijedja, taj pruza drugima priliku da ga opravdano vrijedjaju.
Dobar ministar mora umrijeti tako da bude bogatiji dobrim glasom nego blagom.
U vrijeme nesreca obicno stavljamo na iskusenje vjernost prijatelja.
Zato ja drzim, ali ne posmatrajuci stvari s vaseg stajalista u kome ima razboritosti, nego iz drugih razloga, da po postupcima moramo prosudjivati cilj zbog kojega su ucinjeni, a ne sredstva kojima se postizu.
Znacajna je stvar na ovome svijetu upoznati samoga sebe, te znati odmjeriti snage svoga duha i svoga polozaja.
Nikad nije bilo razumno dovesti neprijatelja na rub ocaja.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Thomas More (1478-1535)

Posvuda vidim zavjeru bogatih, koji se, tobože za račun i u ime državnih interesa, (zapravo) bore jedino za svoje osobne interese. Smišljaju i izmišljaju sva moguća sredstva kako će, najprije, bez opasnosti sačuvati sva dobra što su ih na nepošten način stekli, a zatim, kako će po što nižoj cijeni unajmiti i iskoristiti rad i trud sirotinje.
Društvo bez poštenih i pravednih ljudi golemo je razbojstvo.
Znanje spojeno s vrlinom zaslužuje da ga se više cijeni nego sve blago kraljeva.
Tko radi vlastitog zadovoljstva razara tuđu sreću, postupa nepravedno.
Gdje se sve mjeri novcem, sve što je najbolje dospijeva u ruke najgorih (ljudi).
Nije sreća u svakom uživanju, nego samo u razumnom i časnom.
Mnogo veću osudu zaslužuju mane kod duhovnih osobna, nego kod svjetovnih.
Što se ne može okrenuti na dobro, neka se uredi tako da ne bude jako loše.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Martin Luther (1483 - 1546)

Ko ne voli vino, zene, pjesmu, ostaje budala citava zivota.
Svijet uvijek kritikuje ono sto bi valjalo hvaliti, a hvali ono sto bi trebalo kritikovati.
Duznost i obiljezje dobra govornika jeste to da prestane govoriti kad bismo ga najradije slusali.
Ko nema novaca, tome ne pomaze sto je pobozan.
Svestenici bi se morali moliti, a ne vladati.
Neka niko ne smatra svojim vjernim prijateljem covjeka s kojim nije pojeo mjericu soli.
Mladost je kao most. On se ne da zadrzati, vec mora provriti i prekipjeti.
Nista se ne zaboravlja sporije od uvrede, a nista brze od dobrocinstva.
Prava poniznost nikad ne zna da je ponizna; kad bi to znala, bila bi ohola.
Svijet je nalik na pijanog saljaka: dignemo li ga u sedlo na jednoj strani, izvrnut ce se na drugoj.
Kada bi se bog razljutio i sa svijeta uklonio sve ucenjake, ljudi bi se pretvorili u zvijeri i divlje zivotinje. Tada ne bi bilo ni razmnosti, ni duha, ni prava, vec samo otimacine, kradje, ubistava i stetocinstva.
Draga kceri, vladaj se prema svome muzu tako da se razveseli kad na povratku kuci ugleda krov kuce.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pietro Aretino - "Bič Vatikana" (1492 - 1556)

Jedino bih zelio da imam onoliko da mi ne zavide, ali ne tako malo da bih u bliznjemu budio milosrdje.
Drago mi je, vrlo uceni moj sine, kad me bijednici grde, jer kad bi me hvalili, cinilo bi se da sam im slican. Zavidnici pak, kad napadaju moje postenje, misle da me zaloste, no oni me razveseljavaju, jer ja tako postajem slavan kad mi svi zavide.
Rasipnost je nalik na smokvu koja raste na hridi, pa njene plodove lakse pojedu lopovi nego cestiti ljudi.
... kazem vam da mi se cini da je slava maceha smrti, a ambicija izmetina slave.
Svodnica mora da bude pametna, i to vrlo pametna, pa nije obicno pripovjedanje da su na skolama svodnistva polozile doktorate sibile, vile i vjestice ...
Svodnica i bludnica, draga babice, nisu dvije suprotne stvari, nego su rodjene od iste loze, jer im je gospodja raskos majka a gospodin bordel otac, kako to vele kronike.
Onaj koji se ne zna pretvarati, taj ne zna ni zivjeti. Pretvaranje je stit koji lomi svako oruzje, stavise, ono je oruzje koje probija svaki stit.
Ko ne pokazuje da je sklon manama, taj postaje neprijatelj ljudi.
Vino muti razum, kvari osjecaje, smanjuje apetit, rasklimava udove, razara jetru, razgradjuje organizam, razdrazuje gubu i sramoti svaku stvar.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Miguel de Cervantes Saavedra (1547 - 1616)

Samo nas ljekari mogu ubiti i ubijaju nas bez straha i mirne savjesti ne potezuci drugog maca osim recepta.
Kad se hljeb pojede, i drustvo se razidje.
Na ludom temelju jos nikad nije podignuta pametna zgrada.
Ljubav gleda kroz naocale kroz koje joj se bakar pricinjava zlatom, bijeda bogastvom, a krmelji biserima.
Zenski savjet nije bog zna sta, ali glup je onaj ko ga ne primi.
Jedan covjek nije nista vise od drugoga ako ne napravi vise od njega.
Vise zna glupan u svojoj kuci nego mudrac u tudjoj.
Nema tako utrta puta na kojem ne bi bila barem koja zapreka ili rupcaga.
Nijedan put nije los po svom svrsetku osim onoga koji vodi na vjesala.
Kad ima kruha tad je i tuga laksa.
Usta su bez zuba sto i mlin bez kamena i mnogo vise treba cijeniti zub nego dijamant.
Dobro propovijeda ko dobro zivi.
Sluzbe i visoki polozaji nisu nista drugo nego duboko more smutnja.
Mrtav odlazi u grob a ziv za pogacom.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Francis Bacon (1561 - 1626)

Jedna nepravedna presuda napravi vise zla nego mnogi nepravedni postupci.
Niko ne uspijeva tako brzo kao onaj koji se koristi tudjom greskom.
Cudna je to zelja; traziti vlast i izgubiti slobodu; ili: traziti vlast nad drugima a izgubiti je nad samim sobom.
Cestite zene cesto su ohole i prkosne drzeci se previse visoko zbog svoje cestitosti.
Valja imati na umu da je hrabrost uvijek slijepa jer ona ne vidi opasnost i neprilike.
Bolje je poslovati s ljudima koji nesto zele nego s onima koji su postigli sto su htjeli.
Penjanje na polozaj je tegobno i ljudi s mukom dolaze do vecih muka.
Prirodno je umrijeti, kao sto je i prirodno biti rodjen.
Ko zida lijepu kucu na losem mjestu, sam sebe stavlja u zatvor.
Ima mnogo puteva da se covjek obogati, i vecinom su ruzni.
Ljudska narav izrasta ili u biljku ili u korov; zato valja na vrijeme zaljevati jedno a cupati drugo.
Cudna je stvar da ljudi, kad putuju morem, pisu dnevnike iako nemaju sta da vide osim mora i neba; a kad putuju kopnom, i imaju tako mnogo da vide, Najcesce propustaju da to ucine.
Strogost radja strah, ali grubost radja mrznju
Sreca je kao trznica; i cesto, samo ako mozes malo pricekati, cijena ce pasti.
Cetiri su glavna zla vlasti: odgadjanje, podmicivanje, grubost i povodljivost.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 52
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 15:59:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.