Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Registry podesavanja za i300 (Windows Mobile 2003SE)  (Pročitano 19729 puta)
09. Avg 2007, 22:01:30
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
HTC desire s
Posto vidim da je sve veci broj ljudi na ovom forumu koji kosrite SAMSUNG SGH-i300, bio bi red da se napise "malo" registry podesavanja...


-Pre svega da napomenem, ova registry podesavanja sam ja licno "provaljivao" nesto iz iskustva od mpx220 a nesto uporedjivajuci sa drugim wm smartphone telefonima, ja nisam odgovoran ako kojim slucajem nesto pogresno uradite jer dovoljan je jedan broj ili pogresan potez da se nesto pomesa, i sve radite na svoju sopstvenu odgovornost

-Molim vas i savetujem da pre nego sta bilo radite od ovih registry podesavanja backupujete vase podatke tipa imenik, poruke, ili bilo sta drugo sto se nalazi na memoriji telefona tacnije storage release documents and settings  jer i ako budete kojim slucajem morali da uradite master reset telefona sa HDD-a se nece nista izbrisati, sto je jedna od prednosti i300.

-Neka od ovih podesavanja rade i na drugim smartphone aparatima koji imaju windows mobile SE

-Program koji preporucujem za backupovanje imenika i poruka je Jeyo Mobile Companion 1.1, koji inace i ja koristim.
-Za backupovanje nekih drugih podataka mozete koristiti klasicne metode preko Active Sync-a, znaci copy paste, mada predpostavljam da niko od vas nece pakovati podatke na storage pored HDD-a od 3GB.

-To je ono sto bi trebalo da znate pre samog rada... Pa da pocnemo sada sa editovanjem... Kada kazem AS mislim na Acitve Sync, kada kazem HDD mislim na hard disk telefona...

-Program koji sluzi za editovanje registra je RegEdit, uglavnom se nalazi u .cab formatu instalacija i morate ga instalirati preko telefona. Prebacite aplikaciju na HDD preko AS-a, zatim preko nekih od File Managera nadjete instalaciju i pokrenete je. Telefon ce vas pitati da li da nastavi instalaciju vi potvrdite i sacekajte da se instalira, kada instalirate izadjite iz HDD-a preko menu-exit da biste iskljucili HDD da vam ne bi trosio bateriju.

-Stisnite start, nadjite RegEdit ikonicu i pokrenite je...Pojavice vam se 4 stavke
-HKEY_Classes...
-HKEY_Curent...
-HKEY_Local_machine.....
-HKEY_Users

Kada vam budem pricao tweakove dalje govoricu skraceno primer HKLM sto znaci HKEY_LOCAL_MACHINE...

Da pocnem sa samim forama:

Zvuk kamere
Prvih dana kada sam kupio fon nerviralo me je to sto se cuje onaj Camera Shutter zvuk koji ne moze da se iskljuci i zato sam smislio ovaj tweak.
Napravite jedan txt fajl, znaci na svom kompjuteru desni klik-new text document i preimenujte ga u camera_shutter_1.mmf, zatim iskopirajte taj fajl u windows na telefonu.
U podesavanjim kamere izaberite prvi zvuk, slikajte i kamera se nece cuti. Jednostavno zar ne  Smile
Ovaj tweak sam smislio citajuci kako se iskljucuje zvuka kamere na nekim drugim PDA uredjajima.

Iritirajuci zvuk kada se zavrsi razgovor
Ne znam da li vas iritira ali mene mnogo nervira ovaj zvuk sto se cuje posle zavrsetka razgovora ili kada me neko cima a meni treba silent profil ono se ipak cuje. Ovo sam ceprkao dugo da bih nasao kako da to sredim, licno smisljeno.
Pokusavao sam prvo da izbrisem callDisconect zvuk iz windowsa ali nije upalilo jer ga on opet vrati, onda sam se bacio na registar, i napokon nasao foru: 
HKCU-ControlPanel-Sounds-CallDisconect jednostavno da se ne bi zezali sa podesavanjem parametara vi izbrisite ovaj string znaci menu-delete. I to je to. Iritirajuceg tona vise nema jupi Smile
Ovo moze da se odradi na isti naci kao i sa zvukom za kameru znaci prazan zvuk calldisonect.mmf i kopirate u windows folder, ali meni je lakse ovako, jer desava se kada restartujete telefon da se taj zvuk sam vrati. Smile


Ostali tonovi
Takodje u istom delu gde smo malo pre bili moze se editovati jos tonova tj izbrisati ili promeniti zvuk..
HKCU-ControlPanel-Sounds- npr mozda nekome zasmeta neki od ovih tonova LowBattery
to je zvuk kada vam je prazna baterija, ja ga ne bih iskljucivao (brisao) jer moze da znaci, onda CallDrop to je zvuk kada ima neki problem u vezama ume i on da bude iritirajuci kada ste van dometa ali meni nije smetao, Dialing ovo je onaj zvuk koji se cuje kada zapocinjete vezu ali on moze i da se iskljuci u samim podesavanjima telefona Start-setting-phone-extra tones-conect tone- stavite na disable.
Znaci ako nekad hocete da ga vratite bolje je iskljuciti ga nego skroz izbrisati kao sto sam ja resio sa zvukom posle poziva, jer za njega sam bio siguran da mi nikad nece trebati vise...



Izgled datuma

Mozda vam zasmeta kao meni sto je datum razdvojen kosom crtom npr 05/10/07  e sad ako hocete to da promenite koristite ovaj tweak koji sam trazio 3 dana i 3 noci dok ga nisam provali, jer se ne nalazi na istom mestu kao kod motorole mpx220...

HKLM-nls-overrides-SDate kada otvorite ovaj string bice vam prikazana / (kosa crta) zamenite je tackom ( . ) ako vam je to lepse... Meni je nekako lepse ili sam navikao da gledam takav izgled datuma... Mada ovo ne mora da bude na svim romovima...


Ime za AS
Ako ste kojim slucajem potvrdili defaultno ime AS kada ste uparivali komp i telefon a sad vams e ne svidja, ili ste kojim slucajem flashovali fon pa kada ponovo uparujete morate da zadate ime a on stavi neko levo ime, evo tweaka kako da promenite ime za AS

HKLM-Ident-kliknite na Values-otvorite Name i napisite kako vam srcu volja Smile


Promena slike pri pozivu
Ako hocete da promenite izgled defaultne slike pri pozivima mozete uraditi preko ovg tweaka, ali morate da napravite odredjenu rezoluciju kao sto je stara bila...

HKLM-Software-Microsoft-Shell-Rai-:Callalert-kliknite Values-BKBitmapFile prikazace vam se windows\call.gif vi mozete da napravite sliku call1.gif i da je iskopirate u windows folder i promenite ovu vrednost u windows\call1.gif vasa slika ce biti promenjena. Ako ne uspe restartujte telefon. Pozovite se ako i tada ne radi onda vratite staru vrednost, preimenujte vasu sliku u call.gif i ponovo iskopirajte u windows folder. Sad mora 100% da radi Smile

Ostale slike

U istom ovom delu HKLM-Software-Microsoft-Shell-Rai-:sami izaberite -BKBitmapFile imate jos slika koje mozete da editujete, ja ih licno nisam probao ali mozete da eksperimentisete ako hocete, ja cu vam navesti koje vam slike mogu biti zanimljive ErrorBox slika koja se pojavljuje kada je neki problem, ExclamationBox to vam je tako zvana warning poruka... Ove valute koje sam naveo u tweaku se nalaze tamo gde sam napisao sami izaberite.
Sve ovo se menja prilikom menjanja malo ozbiljnijih tema, ali sto bi trazili temu koja nam se mozda i ne svidi kada sve mozemo sami da nacrtamo. Mnogi ce misliti da sam lud, ali mnogo lepo moze da izgleda, ako je neko "avanturista" kao ja pre ce sam menjati slike nego instalirati teme Smile

Promena MRU liste
Promena MRU liste (Most Recently Used Icons) to su one ikonice koje se pojavljuju na startu kod defaultnih tema...
HKCU-Software-Microsoft-Shell-StartMRU-kliknite values-izaberite InitialOrder- Zatim samo izmenite imena ali ikonice morate da napisete kao ikonica.ink .


Promena broja izbrisanih poruka

Ako kojim slucajem mrzite da cistite izbrisane poruke ovaj tweak ce vam pomoci kao i meni...
HkCU-SOFTWARE- MICROSOFT-INBOX-SMS TEXT -kliknite value- MaxDeletedMsgs sada upisite broj koji vam odgovara, nisam probao preko 500 Smile Nadam se da ce biti dovoljno Smile


StartUP ton
Ako vam se ne svidja zvuk koji ce cuje pri dizanju sistema, ili ako hocete da ga iskljucite ovaj tweak ce vam pomoci...
HKCU-Control Panel-Sounds-SystemStart e sad izmenite tamo ako nesto pise u npr HDD\my items\mojStartUpTon.wav.
Napomena taj ton koji hocete mora biti negde na HDD-u, ako necete da se ista cuje vi napravite onaj blank wav pomocu new text documen. Slicno ovako se radilo za MPx220...


Evo ljudi to bi za sada bilo to sto sam uspeo da provali, jos uvek pokusavam da provalim kako da promenim ime foldera u kojem se cuvaju slike sa kamere...
Nadam se da sam vam barem malo pomogao, ako imate nekih problema slobodno me pitajte u ovoj temi... Koliko sam ja video, ni na jednom srpskom forumu nema ovako nesto, a nisam primetio i na stranim da ima slicnog sadrzaja. Verovatno ce biti od koristi Smile

NOVO

Ime slika kamere
Priliko flashovanja, telefon nece zapamtiti do kog broja je stigao u slikama npr PIC-065 ili tako nesto nego ce krenuti ispocetka da broji slike i desava se da hoce slika preko slike da se nalepi znaci nestane vam stara slika pod istim brojem, tj prva slika ce vam nestati i tako redom... Da se to ne bi desilo ja sam cackao po registru i provalio kako da to sredim...

HKLM-Software-emTrace-Camera-settings-Camera- kliknite na values i sad ima jedan string @PIC udjite u njega i u Value data: napisite broj od kog treba da broji, znaci vidite u file manageru dokle je stiglo sa slikama znaci ako vam je bila zadnja slika pod brojem PIC-065 vi cete upisati 0065 kliknite na DONE izadjite iz registra i restartujte telefon, mozda uspe i bez restartovanja ali za svaki slucaj restartujte...
BY AcikaV

« Poslednja izmena: 13. Sep 2007, 15:13:22 od acikav »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


WM je kao svemir (beskrajan).

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2105
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Samsung L870
Da nastavim ...

Obavezno je da se uradi otkljucavanje jer u protivnom posle resetovanja fona bice vraceno kako je bilo.


Ime profila

Za primer da promenimo ime Headset profila

[HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Profiles\Headset]
Nalazise LocName, otvorite ga i tamo nacicete Headset, samo ga promenite i to je to.
Start Menu Order
Podesite pozicije za precice (Shortcuts) u Start Menu
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Shell\StartMenu\Order]
(Limit je 16 precica)
Promena Gamma-e
[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\Gamma]
"Gamma Value"
Po defoltu jes “2000” ja sam podesio na 1500
Napomena ako mnogo povecate, ekran ce biti skroz beot, tako da cete morati da uradite tvrd reset (Hard Reset).
« Poslednja izmena: 12. Avg 2007, 22:46:07 od gimza »
IP sačuvana
social share



Pre nego sto postavite pitanje vezano za Motorolu mpx220/200,pogledajte da vec nije ogovoreno na temi ? Najcesca pitanja ? :. Registri podesavanja ...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 20974
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia N95
Citam ali i dalje nerazumem,bolje da se manem za sada tog cackanja po registriju.Pozdrav za tebe acikav  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


WM je kao svemir (beskrajan).

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2105
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Samsung L870
Malo ste otisli u Off, pa sam malo briskarao.



Evo korisnog programa, on omogucava editovanje registri baze mobilnog telefona sa kompa, i ono najbolje besplatan je.
Mobile Registry Editor 1.11 (FreeWare)



Citam ali i dalje nerazumem,bolje da se manem za sada tog cackanja po registriju.Pozdrav za tebe acikav  Smile

 Nije u opste tesko, mora da si nekada cackao u registri kompa, to je isto i sa mobilom, samo prati upustvo i nema nista da pogresis.

 Smile
« Poslednja izmena: 13. Avg 2007, 13:51:40 od gimza »
IP sačuvana
social share



Pre nego sto postavite pitanje vezano za Motorolu mpx220/200,pogledajte da vec nije ogovoreno na temi ? Najcesca pitanja ? :. Registri podesavanja ...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
HTC desire s
Jimmy druze sve sto ti zatreba pitaj ovde, pokusacemo da pomognemo koliko mozemo Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
HTC desire s
Evo jedan novi tweak od mene za ime slika kamere...
Priliko flashovanja, telefon nece zapamtiti do kog broja je stigao u slikama npr PIC-065 ili tako nesto nego ce krenuti ispocetka da broji slike i desava se da hoce slika preko slike da se nalepi znaci nestane vam stara slika pod istim brojem, tj prva slika ce vam nestati i tako redom... Da se to ne bi desilo ja sam cackao po registru i provalio kako da to sredim...


HKLM-Software-emTrace-Camera-settings-Camera- kliknite na values i sad ima jedan string @PIC udjite u njega i u Value data: napisite broj od kog treba da broji, znaci vidite u file manageru dokle je stiglo sa slikama znaci ako vam je bila zadnja slika pod brojem PIC-065 vi cete upisati 0065 kliknite na DONE izadjite iz registra i restartujte telefon, mozda uspe i bez restartovanja ali za svaki slucaj restartujte...

Nadam se da je koristan tweak, postavicu ga i u prvi moj post Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 102
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k750
Da li je moguce  da se zameni operativni sistem na i300,da se skine windows?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
HTC desire s
Da li je moguce  da se zameni operativni sistem na i300,da se skine windows?

Naravno da je moguce evo pogledaj ovde upustvo za flashovanje i sve ostale nefoumice ako imas pitaj na temi  klikni
Na ovoj temi se prica o registry podesavanjima za i300, pa ako znas neka mozes da napises ili ako imas problema sa nekim tweakom onda se javi, a za dalju raspravu koristi odgovarajuce teme sto sam ti dao Smile
« Poslednja izmena: 21. Sep 2007, 16:52:34 od acikav »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 102
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k750
hvala ti brate puno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
HTC desire s
hvala ti brate puno


Nema na cemu, tu smo da pomognemo Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.