Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 12:48:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Red Zmaja  (Pročitano 170748 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
Ja jesam na brzinu pisao i sada vidim  gresio dosta ali sam nadam se bio jasan...pod prvobitan znak mislim na strukturu znaka tj. zmaj sa repom oko vrata i krstastim zigom na ledjima dok odozgore stoji krst sv.Djordja....
Gore sam napisao da je zmaj Bibliski tumacen i to je tacno bar po meni ali onaj nacrtani zmaj sa repom oko vrata je iskopiran nazalost od Templara...Verovatno se zna ko su Templari,te ljude medju hriscanima pratio je dobar glas i taj red mnogi zapazeniji bio tada nego napr. sto se razglaba da li danas postoji.Templari su vitezovi,mnogo njih i svaki uz sebe vuce desetinu ratnika i tako idu u rat protiv muslimana ovako prosto receno.U Srbiji nije bilo svetu poznatih vitezova pa da bi osvojili paznju sveta ili bar svog naroda nasi vitezovi osnovali su RedZmaja po ugledu na Templare tacnije jedino sto ih je spajalo bila je ta borba protiv nevernika samo sto se RedZmaja borio na svom terenu,Ovo je moje tumacenje pa i ja takodje mislim da red ima politicku pozadinu i korist ali ipak je Obilic ispunio zakletvu i izvrsio samoubilacki napad stim red ima i rodoljubivu pozadinu u svakom slucaju RedZmaja je ispravan.
Dakle red je kopija i nije kult.
Evo jedan video pogledaj ustedece mi pisanje  Smile

mi danas ne znamo sta je on zapravo. ali istina je da je u periodu posle nalazimo tragove kulta koji se pominju i u nama neverovatnim pricama u skotskoj itd.

ne bih se slozio da je bilo kakva on kopija, jer to je vreme gde su redovi osnivani  u mozemo reci velikom broju.
nisu ta dva reda jedina, postoje i hospitalci i neki tevtonski redovi i ko zna koliko jos redova.

ja se tu namerno zadrzavam na zmaju na kacigi, jer on mi je jedini dokaz gde bi taj nas redo povezivao sa zmajem.
pominjanje zmaja u narodnoj pesmi ne moze biti relevantan izvor ni za sta. neke pesme su nastajale vekovima posle bitke, neke su pesnickom slobodom korigovane itd.
ali cinjenica su zmajevi na stitovima i kacigama, odnosno na grbovima!
zato tu kopam po mitologiji gde se gotovo svuda zmaj oznacava kao nesto necastivo i zlo. cak se decidno dolazi do zakljucka da ubica zmaja postaje zmaj.
imajuci u vidu povezanost vlastele ne iskljucujem mogucnost da su oni jos 1318.god. osnovani upravo kao red koji stiti nosioca krune, i red koji je zapravo garantovao poredak medju vlastellom, odnosno da je predstavaljao telo koje okuplja najjacu vlastelu koja obezbedjuje kruni da ima suverenu vlast medju vlastelom.
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
Citat
i kako se uklapa cirilicno slovo s u celu tu pricu oko prevoda za romejskog imajuci u vidu da je znacenje car careva... zapravo latinicno slovo c?

To je slovo beta a ne C , tj. vita sto bi rekli Grci.
« Poslednja izmena: 24. Jul 2009, 08:52:49 od RASMC »
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
Citat
i kako se uklapa cirilicno slovo s u celu tu pricu oko prevoda za romejskog imajuci u vidu da je znacenje car careva... zapravo latinicno slovo c?

To je slovo beta a ne C , tj. vita sto bi rekli Grci.
pa on kaze da je to prevod.
ova terija je meni licno neverovatna. bar bi nasli u nekim spisima, bar na pocetku da pise car careva....
ja se nesto ne secam da se to igde pominje, a kamoli na jedan takav nacin po kome bi mogli da pretpostavimo da su vremenom slova dosla i na krst.
taj znak i romejci nemaju veze po mom misljenju, iako jos uvek nema dokaza o koriscenju tog znaka od strane slovena i pre poznog srednjeg veka.
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων ili u prevodu Car Careva Caruje Carevima. Na grbu su stilizovana cetiri slova beta.
« Poslednja izmena: 24. Jul 2009, 12:37:31 od RASMC »
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων ili u prevodu Car Careva Caruje Carevima. Na grbu su stilizovana cetiri slova beta.
da nemas neku sliku ili dokument gde bih mogao da vidim tako nesto?
car careva caruje carevima je na latinici, pa mi je cudno da nemanjicka srbija postavlja slovo c a ne ц?
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
Sliku cu da nadjem pa cu postaviti, a nemanjicka Srbija nije stavila cetiri C nego cetiri β !
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.37
mob
Nokia 950
Ulazimo previse u offp raspravljajuci o 4s,Nigde nisam napisao da su ga Nemanjici prekrstili u cetiri cirilicna slova S vec sam jasno napisao da su Nemanjici u amanet dobili 4V gde slovo V,kako ti je napisao covek,bila prvobitno slovo beta iz grckog jezika,vremenom ljudi znajuci znacenje 4V prenose natpis na slovo C da bi nama imalo znacenje Car....kroz vreme se sve prenosi pisanjem i uz promene manje vece nebitno tako dobismo i ove stihove koji su najverovatnoje prenele sustinu i ako struktura pesme nije ista tako je i u slucaju sa ocilima znamo da je pravilno 4V ali mi ga prenosimo dalje ostavljamo mu znacenje car,careva,cariuje,carevima a menjamo mu strukturu na 4C eto. Po meni i pesme su prenesene i dobar su artefakt,pa i mnoge istoriske cinjenice danas pisane prenesene su iz slicnih aetefakta jer drugih nema tako je i ovome slucaj....
Red jeste,dobro mozda je rec kopija gruba,napravljen po uzoru na Templare i mnogi drugi redovi su po uzoru na Templarski red eto na te tvoje bih dodao jos i Malteski i hospitalci su zapravo bolje poznati kao SionskiPriorat i o njima se kao i o nasem redu sv.Djordja rapravlja da li je postojao i td. zato i trebamo da se zadrzimo samo na red sv.Djordja nemesajuci ostale ostoriske nedoumnice.
Sto se tice slema na glavi Obilica ni ja nemam dokaze  njemu...ako ti kazem da je tako slikan u vise navrata pa da ga je po tome narod pamtio tebi nece biti dovoljno zar ne ili ga je narod namerno tako opisivao zbog cnjenice da je osnovao RedZmaja.....



Opet nebi me cudilo i da je sve izmisljeno,na mnogim forumima se takodje vodi diskusija o tome ali niko nema konkretan dokaz.....
Zasto bunarish po mitologiji  Smile Smile Smile
Vidim da forsiras i to da je Red bio samo sastavljen iz politicke koristi...mozda ali ne u potpunosti.

Evo videa bwe Smile
« Poslednja izmena: 24. Jul 2009, 15:31:09 od Bellfago0r »
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
ja ne bih imao sta da ti kazem vise na ovu temu, ali te podrzavam u tvojoj nameri da dodjes do nekih novih podataka i rasplamsas raspravu.

na kraju cu ti samo reci jos pomenuti jos jednu legendu o nastanku dragaceva. jedna od prica kaze da je dobilo ime po nekom dragasu, koji je bio covek blizak caru dusanu pa mu je ovaj dao teritoriju koja je izmedju ostalog obuhvatala i danasnje dragacevo. tako imamo vremenom dragasevo-dragacevo!
a ovo sam ti rekao zato sto se jedini hidronim u srbiji koji ima veze sa ovim nazivom (koliko ja znam)-zmajeva reka, nalazi u dragacevu!
mozda bi i povezivanjem hidronima i toponima sa analizom istorijskih podataka i legendi o tim podrucijima mogao da saznas nesto vise o samom redu!
mislim, ako si dokon, jer koliko ja vidim ovim se jos niko nije pozabavio!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.37
mob
Nokia 950
Kao sto sam napisao na pocetku ja necu biti onaj koji ce siriti temu napred vec cu samo odgovarati na nedomnuce vezane za RedZmaja.Ti si zasada bio onaj koji je temu sirio a ja sam te pratio.Ja imam sta da kazem ali po stoti put da pisem nemogu.
Ko se prema ovoj temi postavi kao prema neistini nista nece ni otkriti dok s druge strane ko budde verovao stici ce i do lepih i zanimljivih saznanja.Ja imam jos dosta podataka da guram celu pricu i do 94. godine gde je kraj mojim tragovima...bio sam jasan Smile Smile

Dragacevski zmajevi....znam neverovatne price o dragacevskim zmajevima tacnije price ljudi iz tog kraja mada uistinu nikada nisam povezivao RedZmaja sa Dragacevski zmajevima ali sada hocu  mada sumnjam da cu ista iscackati...baci povremeno ti pogled na ovu temu ako ima icega pisa cu...

A za ostale koji budu procitali tekstove sa ove teme neka batale Milosa Obilica i RedZmaja jer nece daleko sa saznanjem stici...u Silvanima je kljuc i odgovor koliko je red zapravo istrajao.... Smile
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
Kao sto sam napisao na pocetku ja necu biti onaj koji ce siriti temu napred vec cu samo odgovarati na nedomnuce vezane za RedZmaja.Ti si zasada bio onaj koji je temu sirio a ja sam te pratio.Ja imam sta da kazem ali po stoti put da pisem nemogu.
Ko se prema ovoj temi postavi kao prema neistini nista nece ni otkriti dok s druge strane ko budde verovao stici ce i do lepih i zanimljivih saznanja.Ja imam jos dosta podataka da guram celu pricu i do 94. godine gde je kraj mojim tragovima...bio sam jasan Smile Smile

Dragacevski zmajevi....znam neverovatne price o dragacevskim zmajevima tacnije price ljudi iz tog kraja mada uistinu nikada nisam povezivao RedZmaja sa Dragacevski zmajevima ali sada hocu  mada sumnjam da cu ista iscackati...baci povremeno ti pogled na ovu temu ako ima icega pisa cu...

A za ostale koji budu procitali tekstove sa ove teme neka batale Milosa Obilica i RedZmaja jer nece daleko sa saznanjem stici...u Silvanima je kljuc i odgovor koliko je red zapravo istrajao.... Smile
ma nisam ti ja govorio o dragacevskim zmajevima nego sam ti govorio o hidronimu, koji je vrlo interesantan. po meni i jedinstven, jer za slican u srbiji ne znam.
nikavki dragacevski zmajevi ne postoje, niti ja njih pominjem! tamo cak nije bilo ni pasa koji lice na silvane a kamoli nesto sto je u vezi reda zmaja!

i na kraju, pomenuo sam ti jednom da epska poezija uopste nije relevantan izvor.
narod je iskrivio i zagadio prvobitne verzije pesama jer je pomesao dva kosovska boja, prvi i drugi. pa otuda prica o kosovskom boju kao velikom porazu i izdaji brankovica!
jovan hunjadi koji je predvodio vojsku na kosovu je bio u redu crvenog zmaja pa je moguce da su vremenom izmesani jovan i milos, kao i ostali elementi izdaje i poraza!
jos jedna licno moja teorija o tome da milos nema veze sa redom crvenog zmaja! Smile
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 12:48:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.