Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 17:14:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Realtek zvučna kartica  (Pročitano 7413 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 258
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
E, ako ti odgovorim na ta pitanja, reci ces da nisam normalan!
-spisak bendova je spisag bendova koje volim cesto da cujem, a i moj sin od 3 god. recimo voli da zaspi uz neki od njih. Konkretno, pre neki dan nije hteo da zaspi dok nismo odgledali koncert Metallike, a nakon par sati nije hteo da se probudi kad sam pustio AC~DC Black Ice sa 76% volume. Onda sam pustio neka grand sranja pa se probudio.

-Pojacalo je moj rucni rad, hybridno kolo TDA7294 u mostnom spoju.... Strasna sprava za strasno malo para!....

-Sa cega pustim muziku!? Pa sa PC sa onom skrnavom AC97 kartom i win7 64bit i mp3 od 128kbps zvuci kao i audio CD da ne spominjem *.flac
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
Ne bih da osporavam tvoj rad(za ručni rad svaka čast, to volim da čujem Smiley i moje je isto ručni rad samo su druge tehnogije uparene  Smile ), al nije to tako strašno pojačalo niti su zvučnici "audiofilski"(možda nisam video te na koje si mislio  Smile ), a puštaš mp3 lošeg kvaliteta. Kako onda imaš tako dobru zvučnu sliku  Smile Ne bi trebalo da bude isto (original) audio CD i mp3 na 128  Smile
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 258
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
ne ne ne.... Lose si me shvatio, ili ja nisam dobro sastavio recenice!.... Moje kutije nisu audiofilske nego tzv.razglasne. "Audiofilske" je izraz koji je namenjen za kutije sa malim driverima i bla bla bla i kostaju 2000evra bla bla bla i namenjene su za slusanje u sobama na snagama ne vecim od 20ak vati i bla bla bla....
Kada sam poceo da se interesujem za audio tehniku, kao elektronicar popravio sam i konstruisao gomilu pojacavaca i shvatio sam da su to manje vise slicna elektronska sranja, a audiofili se pre vezuju za nalepnicu sa kucista nego za sadrzaj istog.
Kada pricamo o zvucniku, u prakticnom radu otkrio sam da zvucnik koji ima papirno ili impregnirano prednje vesanje daje lepsi zvuk od zv. sa gumenim vesanjem sto se moze prakticno dokazati uporednim slusanjem reprodukcije akusticnih instrumenata kao sto je klasicna gitara, dobos, i sl. namenski diskovi sa test zvucima "JM lab" mogu pomoci u tome. Velika povrsina papirne membrane takodje pozitivno deluje na kreiranje zvucnog pritiska ipred zvucnika u prostoriji. Nemojte da "slepo" citate ovaj text, proverite ga u praksi slusanjem muzike!

Kod zvucnika sa gumenim vesanjem naisao sam na efekat koji me jako nervira, a to je deformacija zvuka kada se guma tegli i opusta sto rezultuje podmuklim bass-om, opisao bih ga kao "mumlanje basa" na niskim frekvencijama, a to vecina slusalaca voli jer mali zvucnik (12cm moze da drma dzigericu) kao i onaj u diskoteci sa malom snagom, ali meni taj zvuk deluje neprirodno.....

Usporedbu audio CD i 128kbps MP3 sam naveo figurativno, nemoj mi zameriti, jer me je odusevio novi pristup u pisanju drivera za DSP cipove za reprodukciju audio signala i potvrdio snagu DSP tehnologije da sa istim prastarim DSP cipom uz drugaciji firmver mozes dobiti HD audio, a kad je isti patentiran nismo ni znali da ce nekad postojati HD audio....   
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
Onda se nismo dobro razumeli Smile Iskren da budem, na osnovu prve dve poruke sam stekao pogrešan utisak zbog kog sam i krenuo u diskusiju  Smile Moje izvinjenje  Smile
Na kraju nije toliko ni bitno kako se objektivno čuje(ako uopšte postoji objektivna ocena zvučanja), već kako mi doživljavamo to što slušamo, a još je bolji osećaj kad slušaš na pojačalu koje svojim rukama napraviš Smiley  Smile
« Poslednja izmena: 15. Nov 2009, 21:11:44 od enaB »
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
Nastavak na PP. Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Over & out

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 4706
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia E51
Dobri ste, dobri.. Smile

Bilo je do XP-a, jer je u filmovima zvuk bio k'o što bog zapoveda.

Stavio sam Win-7 i sve je leglo na svoje mesto.
Ali, pojavio se novi problem koji zahteva novu temu.

P.S. Probajte lampaška pojačala koja su rađena po narudžbini.

Pozz i hvala
IP sačuvana
social share
Happiness has 4 paws and a blue tongue

Daniel Alves da Silva
Ako ima Boga, teško da se zove drugačije.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 17:14:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.