Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Razjareni navijač nožem ubio mladića  (Pročitano 7768 puta)
06. Avg 2005, 01:35:20
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Drama u kupeu voza u Rakovici

Razjareni navijač nožem ubio mladića

BEOGRAD - Bojan Majić (29) iz Beograda, koga je preksinoć u vagonu na stanici u Rakovici navijač Fudbalskog kluba Rad ubo nožem u vrat i rame, umro je na putu do Urgentnog centra. Jedan od navijača Rada nožem je povredio i Ognjena Nikolića (28), koji se trenutno oporavlja u bolnici. Policija za nepoznatim počiniocima još traga.

Sukob je počeo preksinoć oko 22.30 sati na železničkoj stanici u Rakovici, kada je grupa mladića obučena u svetloplave dresove sa šalovima i kapama FK Rad, poznati kao „Junajted fors“, sačekala voz koji saobraća na liniji Beograd-Bar. Simpatizeri Rada, koji su prethodno na glavnoj stanici osmotrili kada ulaze Voždovčani, upali su u vagon u kome su bili navijači ekipe iz beogradskog naselja Braće Jerković. Među njima su bili Majić i Nikolić, koji su putovali u Golubovce na utakmicu svog kluba protiv domaće Zete.

Policija je saopštila da je tada počela svađa i da su takozvani radovci nasrnuli na „invalide“, kako se popularno zovu navijači Voždovca. Majić je, saznaje „Blic“, pokušao da zatvori vrata kupea da bi od razjarenih radovaca zaštitio dečake koji su putovali s njim. Ali, nije uspeo jer je jedan navijač Rada izvadio nož i nekoliko puta ga ubo u vrat i rame. U opštem metežu, neko od nasilnika je i Nikolića ubo nožem u leđa. Posle toga, nasilnici su povukli ručnu kočnicu, zaustavili voz, iskočili iz vagona i pobegli.

Ubijeni mladić je živeo u voždovačkom naselju Braće Jerković, a radio je na Televiziji „Pink“ kao domaćin studija.

- Nije bio konfliktna ličnost, nikada se nije tukao i svađao. Osim Voždovca navijao je i za Crvenu zvezdu, odlazio na utakmice, ne da bi divljao već navijao, jer je voleo fudbal. Pre nekoliko dana je rekao da će sada, kada je Voždovac u Prvoj ligi, prvi put otići na „Marakanu“ i navijati protiv Zvezde - kažu za „Blic“ kolege s „Pinka“.

Na toj televiziji počeo je da radi pre tri godine kao magacioner na izdavanju ENG opreme, otišao je u vojsku, i po povratku postao domaćin studija.

- Bio je dobar u svom poslu i dobar ne samo kolega, već i čovek - kažu kolege, od kojih je većina juče otišla u Dobanovce da uteši Bojanove roditelje i ponudi im pomoć.

Majić je kobnog dana u studiju na Košutnjaku radio kviz „Pravo lice“, a od juče je trebalo da bude na odmoru.

- Pričao je da ide na tu prvu utakmicu Voždovca u Prvoj ligi, i da će posle toga da otputuje u Sutomore gde ga čeka devojka. Ali, divljaci su ga ubili iz obesti - samo zato što je simpatisao Voždovac a ne Rad, kao oni - rekle su kolege.

Blic \ A. Ž. Adžić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
Bolesna govna
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
Vala baš !! Smile  Ja ne mogu da verujem da ovakvim budalama niko još da stane na put Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
@makishon
Veruj,
kako da im neko stane na put kada zakon i policija ne funkionisu kako treba,a ovakvih veselih persona ima koliko god hoces....sinoc sam video bockanje na uscu a preksinoc su kod mog ortaka dve ekipe isle kolima i pucale jedni na druge...medjutim panduri su dosli posle sat vremena kad su ovi vec uveliko izmaglili. I sto je jos najcrnje u 2004 i 2005 godini zajedno sa sve vecom finansijskom depesijom i otpustanjem ljudi pocela je da se vraca ona psihoza koju smo osetili 92 93.... strasno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Poslednja izmena: 06. Avg 2005, 15:03:53 od Cyber Cow »
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
A sta ocekivati? Poslednjih 5 godina Radovci svake nedelje prave nesto ovakvo, mozda ne sa ovakvim posledicama, ali to je do sada bio samo splet po njih srecnih okolnosti.
Jel pre 4-5 godina poginuo decko na derbiju, Aleksandar Radojevic... nikom nista nije bio kriv... jel neko za to najebao? Nije.
Jesu Radovci napravili opste sranje pre 2 godine kad su ispali iz prve lige, bilo ranjenih i sl.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
Koliko ja znam radovci su velikom vecinom skinsi?

@SF

Jel tako?

IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
kao i navijaci OFK-e, a ni Invalidi Vozdovac nisu daleko
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Sahranjen navijac Voždovca

BEOGRAD - Bojan Majic (29), radnik tehnicke službe televizije "Pink" i navijac FK Voždovac koga su u cetvrtak uvece ubili navijaci FK Rad na železnickoj stanici u Rakovici, sahranjen je juce na beogradskom Centralnom groblju. Pored rodbine, od Bojana se oprostilo više desetina prijatelja i navijaci i fudbaleri FK Voždovac.

- Ovde je voleo da dolazi na utakmice i sada ce mu tu biti i vecna kuca - komentarisali su okupljeni, pošto se Centralno groblje nalazi tacno preko puta stadiona Voždovca.

Njegovi školski drugovi još ne mogu da poveruju šta se desilo. Svi koji su ga poznavali znaju kako je bio dobar covek i da se nikada i ni sa kim nije sukobljavao.

Majic je ubijen kada je sa drugovima krenuo u Golubovce na fudbalsku utakmicu izmedu Zete i Voždovca. Grupa navijaca Rada upala je u voz Beograd - Bar, u kome su se nalazili navijaci Voždovca, a potom u kupe u kojem je Majic bio sa prijateljima. Majic je uboden nožem u vrat i iskrvario je u vozu, dok je Ognjen Nikolic (28) lakše povreden ubodom u leda i nalazi se na Odeljenju intenzivne nege Urgentnog centra u Beogradu.

Glas javnosti \ N. C
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 308
mob
BlackBerry bold 9000
Meni je ovaj momak strasno poznat. Ako ga je neko poznavao, interesuje me samo da li je mozda studirao FON. cini mi se da sam ga na fakultetu video par puta u majci Vozdovca, ali nisam siguran...
IP sačuvana
social share
This time next year we'll be millionaires !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Video klip - uspomena na Bojana Majića - [Download]

Bojanove reci sa foruma Invalida Vozdovac:
Citat
"Evo ovako ljudi blizi se istorijski cas naseg prvog pojavljivanja u I ligi...
Igra se u Golubovcima,tako je zreb hteo...
Prema tome svi u Golubovac da pokazemo koliko VOZDOVAC ima vernih i brojnih navijaca...
Na prvom mestu je odanost,to ne smemo zaboraviti.
Kako ce se ici,to ce te vremenom saznati,polazak je u petak uvece 05 avgusta...
Svi pozovite svoje drugare,prijatelje,rodbinu(babe i tetke obavezno),ali sve bukvalno sve...
Pokazite koliko volite svoj klub.Neka svako od vas iscima bar 2-3 coveka i bice nas na gostovanju mozda i preko 100...
Zamislite tako nesto...A nije nemoguce,samo se pokazite kao pravi ZMAJEVI..."

Sa foruma Tribina:
Citat
"...Brojni incidenti,bodenja,cak i ubistva u ime navijackih grupa samo su pojacali ionako negativnu sliku o nama navijacima(nazalost)
Setite se ne tako davnih dana kad su navijaci bili inicijatori promena u drustvu,kad su doprineli obaranju jednog rezima,branili srpstvo u poslednjim ratovima,samo se setite tih dana
Tada nije bilo bitno ko je ciji navijac i za koji klub navija,koji klub voli..."

Citat
"...edukovati mladje navijace kako da se ponasaju u odredjenim situacijama,cak i u situacijama koje su opasne po zivot(jer iskreno ako neko misli da je ispravno nekom oduzeti zivot u ime fudbala taj je necovek i treba ga staviti na stub srama i izolovati)..."

Citat
"...sto se tice u.f. svaki respekt prema vama,bili ste uzor mnogim manjim grupama i postovanje prema vama postoji.vasa starija ekipa je jedna od najjacih ekipa u zemlji.
Medjutim decu svoju ne vaspitavate,kako bi trebalo.dopustili ste im mnogo toga,zbog cega i postajete jedna od omrazenijih grupa.
Stojite po strani i mirno posmatrate,dok oni prave probleme po gradu.
Ladno ste u fazonu da mirno iskulirate,dok vas klinac sece lika satarom zbog sala...

...znas ti zbog cega ste postali omrazeni,preterali ste sa vasim akcijasenjima,maltretiranjem,satarali ste ljude-zasto?
Zbog sala!?
Kad smo mi bili mladji,secas li se kako su se skidali salovi?
I opet niko vam se nije svetio,a mogao je?!
A jel znas zasto?zato sto to nije navijacki,zato sto to nije casno...
Casno je sukobiti se sa drugim kad je dan tekme.
Pokazati se domisljatijim ,lukavijim,visprenijim...
Za mene to znaci biti navijac.
I sam znas da u beogradu,pored mnostva grupa,jako je tesko nositi sal kroz grad i biti neprimecen.mi nikad nismo napadali ljude u takvim situacijama.takav je stav nase grupe.takav je moj licni stav..."

Citat
"...mnogo je neprijatnih iskustava bilo od tada.
A kako ce se zavrsiti ?
To samo bog zna...
Ne dao bog da nastrada neko ko nije kriv..."

Citat
"...ali ljudi uzmite se u pamet,radite malo na sebi,postanite ljudi.
Biti navijac,nije samo biti nasilnik,baraba i probisvet,biti navijac je takodje i jedan humani,ljudski poziv.
Moj cale je bio navijac,mislim da je meni pokazao pravi primer... Cool
Pitajte svoje roditelje kako su oni bodrili i navijali za svoj klub?
Sa svojih skoro 30 godina,i bar 15 provedenih medju samim navijacima mogu samo da kazem da mi je zao koliko se pojam navijac srozao.
Ozbiljno se razmisljam da predjem u obicnu publiku,da budem samo simpatizer,jer se gadim sta sve navijaci cine.
To vise nema veze ni koje bolji,organizovaniji ili glasniji,to vise nisu ni obicne tuce,to su sakacenja,bodenja,sacekuse-odvratno.
Stidim se sto me obican svet posmatra kao obicnu barabu i kriminalca,jer to nije bio slucaj u godinama kada sam ja postajao navijac..."

Citat
"...zaboravljate zbog cega ste ikad postali navijac!!!
Preispitajte se,da li je to zbog ljubavi prema klubu,bojama,fudbalu,da li je to period sazrevanja,zivotni stil?
Nije valjda da ste navijac jer vise mrzite druge!!!
Gde je tu granica?
Jos jednom pozdravljam navijace koji vole svoj klub,ma koliko on mali bio"

Citat
"...pa pola vas nema pojma kako se voli jedan klub.nekad ne znate ni rezultat kojim ste igrali,samo vam je bitno da li ste nekog osakatili,isprebijali,samo vam je bitno da pokazete koliko ste jaki..."

Citat
"...jurite ljude po kraju kad su sami,presrecete ih,maltretirate...
Vi ste navijaci???
Jel' ja sad treba da sednem u kola i odem na banjicu pa kad vidim klinca kako seta sam ili sa ribom da mu lupim samar,skinem sal ili odvalim ga?
Gadim se toga...
To nema veze sa navijanjem...
Za muda vam svaka cast!
Za tuce vam svaka cast!
Za cifru vam svaka cast!
Jeste prava navijacka grupa,ali ste veliki neljudi..."

Citat
"u strahu su velike oci...
Nozeve potezu oni koji su slabi i koji nisu sigurni u sebe,jer misle da ce na taj nacin nadoknaditi manjak muda i ostvariti odredjenu prednost u sukobu sa nekim.
Slazem se sa prethodno navedenom konstatacijom da tome treba stati na put,pitanje je samo "kako"?
Uglavnom to cine maloletni delikventi i bojim se da samo zakon moze resiti taj problem.deca su cesto zasticena losim zakonima,a mi stariji i za najmanju sitnicu odgovaramo.
Koliko je samo bilo slucajeva,a da novine o tome nisu pisale ili mediji izvestili.stravicno je sta se dogadja u nasem drustvu.
Hocete li iskreno...
Kad sam ja bio klinac nisam mogao uci u kop tek tako,morao sam da se dokazujem,a mi se nismo dokazivali nozevima,satarama i bakljama...
Zna se kako se to cini.
Ovakve ljude treba izolovati i proterati sa tribina,ako ne zelimo da se kriju iza kolektiva i svoja nedela dele sa nama,jer nasim nemarom i necinjenjem samo postizemo veci kontraefekat.
Grupe su manje,pojedinci su uvek u zivotnoj opasnosti,a verujte mi da ce i ono malo simaptizera nestati sa tribine.
Ako se ovako nastavi,uskoro ni sal neces morati da imas na sebi da bi te neko izbo.dovoljno ce biti samo to sto si spomenuo koji klub volis ili sto si mozda uopste krenuo na stadion,pa ajde kao posto nemamo kog da izbodemo,klinci ce reci izbodimo ovog lika.
Batina je najbolji lek za ovakve slucajeve
Mada mislim da i kad bi se pravosudje objektivno i nepristrasno pozabavilo ovom temom i nekog ili vise njih pocinioca zatvorilo za primer na par godina
Problem bi bio resen
Samo nisam siguran da tom prilikom nece najebati i neko od nas koji nicim nismo to zasluzili.jer ako dodje dan da drzava to resava,znate i sami kako ce to izgledati
Uzmimo stvar u svoje ruke,stanimo ovome na put,samo zajedno
Se mozemo izboriti sa ovim problemom.
Vodje grupa na vama je da iznesete najveci teret u ovoj akciji"

Citat
"...ljudi edukujte se i budite pravi navijaci,tucite se,udarajte se,
Prebite nekog,ali da ubijete ili obogaljite nekog,to ne radite
Zna se kad i u kojim prilikama moze da se poteze noz,kad si ugrozen,slabiji
I kad ti je bas zivot u opasnosti.
Ako ovako nastavimo,ni murija nece biti potrebna,sami cemo sebe rasturiti i stvarno nestati sa ove scene i sa stadiona..."

Pripremila Borka Majkic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.