Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:50:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ovo je forum u kome se postavljaju tekstovi i pesme nasih omiljenih pisaca.
Pre nego sto postavite neki sadrzaj obavezno proverite da li postoji tema sa tim piscem.

Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Raymond Queneau ~ Rejmon Keno  (Pročitano 29365 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1223
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

Otmeno

U vreme kad se ružičasti prsti zore počnu da osipaju borama, ja poput brze strele uleteh u jedan autobus moćna stasa i s očima pobesnelog bika koji je išao krivudavom stazom S. Odjednom osetih, sokolovim okom i čulom Indijanca u ratnoj zasedi, prisustvo jednoga mladića čiji je vrat bio duži od vrata brzonoge žirafe, a čiji je meki filcani šešir bio ukrašen pletenom trakom kao u junaka neke stilske vežbe. Iz nečiste duše i usta zlokobnog Sejača razdora, iz usta okuženih jeftinom pastom za zube zapahnu opasni virus razdora i okuži mladića s vratom žirafe i sa gajtanom oko šešira i jednog drugog putnika sumnjiva, napudrana lica. Onaj se onda obrati ovom sledećim rečima: „Ima se utisak, znate, da me namerno gazite po nogama!“ Izgovorivši ovo, mladić s vratom žirafe i sa pletenicom oko šešira hitro sede.

Kasnije, na velelepnom Kur de Romu, ponovo spazih onog mladića s vratom žirafe i sa gajtanom oko šešira. Bio je u društvu jednog svog druga, arbitra elegancije, koji je izustio ovu kritiku koju sam imao prilike da čujem svojim uvek naćuljenim ušima, kritiku uperenu na gornji deo odeće mladića sa vratom žirafe i sa šeširom obavijenim pletenim gajtanom: „Trebalo bi da smanjiš revere dodavanjem ili premeštanjem jednog dugmeta kružnog oblika“.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1223
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

Priprosto

Bešeti rekobi oko podna kadse pope na sutobuses. Uđemti, platim kartu je li sveuredu, kad gle vidimti ja jednog zvrndova sa vratom bogtevideo ko u žirafe snekom uzicom oko šešira. Glamtiga ja i mislim da je to neki zevzek kad gle ti njega on počne da opominje jednoga do sebe. Ej, vi, veli on njemu, mogao bi da pripazite, vito namerno, veli, gazite neprestalno po mojim nogama. Ovajti bašga briga sede. Ko balvan.

Prođemti ja maloposle pore donog spomenika kod Senlazara i gle kogati vidim, onaj istise nateže snekim bilmezom njegove sorte. Viš, velimu ovaj drugi, trebaobi, veli, da staviš još jedno dugme veli na taj tvoj kaput, velimu na kraju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1223
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

Uptinik

U koliko je sati tog dana prošao autobus na liniji S, onaj što prolazi u dvanaest i 23 u pravcu Port de Šamperea?
- U dvanaest i 38.
- Je li bilo mnogo sveta u pomenutom autobusu S?
- Krkljanac!
- I šta ste tamo osobito zapazili?
- Jednu osobu s jako dugim vratom i sa pletenim gajtanom oko šešira.
- Da li je njegovo držanje bilo isto tako izuzetno kao njegovo odevanje i njegova anatomija?
- U početku ne! Bilo je sasvim normalno, ali kasnije se ispostavilo da je imao držanje ciklotimičnog, pomalo hipotendnog paranoika sa simptomima hipergastrične razdraženosti.
-  Kako se to ispoljavalo?
- Pomenuta osoba opomenula je plačljivim glasom svog suseda da mu ne gazi po nogama namerno svaki put kad se neko od putnika popne ili siđe.
- Da li je to prebacivanje bilo osnovano?
- Ne znam.
- kako se završio taj incident?
- Iznenadnim i naglim povlačenjem mladića, koji je sao na jedno slobodno mesto.
- Da li je pomenutu incident imao svoj rasplet?
- Posle nepuna dva sata.
- U čemu se, dakle, sastojao?
- U ponovnom pojavljivanju te individue na mom putu.
- Gde i kako ste ga ponovo spazili?
- Prolazeći u autobusu ispred Kur de Roma.
- Šta je radio?
- Slušao je neke modne preporuke.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1223
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Komedija

                    Čin prvi

                    S c e n a  I
(Na zadnjoj platformi autobusa S, jednog dana oko podne.)
KONDUKTER: - Karte, 'ću lepo.
(Putnici mu dodaju sitninu.)

                    S c e n a  II
(Autobus se zaustavlja.)
KONDUKTER: - Makni se s vrata, 'lim vas. Gotovooo, 'lim vas.
Čuuuvaj, 'lim vas. Cincin, cincin, cincin.


                    Čin drugi

                     S c e n a  I
(Dekor nepromenjen.)
PRVI PUTNIK (mlad, duga vrata, s gajtanom oko šešira): - reklo bi se,
gospon, da mi namerno gazite po nogama kada neko prođe.
DRUGI PUTNIK (sleže ramenima).

                    S c e n a  II
(Treći putnik silazi.)
PRVI PUTNIK (obraćajući se publici): Perfektno! Evo jedno slobodno mesto!
Ide brat da ga zauzme. (On mu se približava i seda).


                    Čin treći

                     S c e n a  I
(Kur de Rom.)
ELEGANTNI MLADIĆ (obraćajući se prvom putniku, sada pešaku):
- Razrez na tvom kaputu je malo preširok. Trebalo bi da ga suziš tako
što bi premestio dugme malo više.

                    S c e na  II
(Pored autobusa S koji prolazi ispred Kur de Roma.)
ČETVRTI PUTNIK: - Gle, onaj tip što se malopre vozio sa mnom u autobusu
i koji je psovao onog starkelju. Čudan susret. Napisaću na osnovu toga
jednu komediju u tri čina u prozi.


« Poslednja izmena: 27. Apr 2006, 18:03:25 od Bredkok »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1223
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sebi u bradu

Stiže autobus krcat putnicima. Samo da mi ne umakne, srećom ima još jedno mesto za mene. Jedan od putnika ima nesrazmerno dug vrat pa ćurliče nosi mek filcani šešir s nekom vrstom kanapčića umesto trake uh što je naduven i odjednom počinje gle šta mu bi, malopre je bio zdrav da grdi svog suseda a drugi ga ne zarezuje ni za suvu šljivu kome prebacuje da ga namerno gazi laf se duva, ali će brzo da se oladi po nogama. No kako je jedno mesto bilo slobodno, on se pokupi šta sam rekao a i potrča da ga zauzme.

Posle jedno dva sata otprilike kako su čudne slučajnosti on je bio na Kur de Romu u društvu nekog svog prijatelja zevzek kao i on koji mu je pokazivao kažiprstom na jedno dugme na kaputu šta li on može da mu kaže pametno?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:50:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.