Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:06:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: raspored VGA za LCD monitor  (Pročitano 2964 puta)
02. Sep 2012, 14:10:23
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 337
Browser
Chrome 18.0.966.0
pozdrav,kupio sam monitor AOC LM720A i kad upalim i ukljucim kabal na ekranu pise "CABLE NOT CONNECTED",otvorio sam monitor i vidio da je neko lemio kabal na plocu uzeo je VGA kabal odsjekao unutrasnji dio i zalemio na konektor ploce monitora a druga strana je na ploci racunara pregledao sam i nije zaprljana a dobro je ustekan konektor na maticnu provjereno. Zanima me zasto sada imam 2 zice viska na konektoru u monitoru u odnosu na taj kabal,znaci sve sam pospajao boju sa bojom,na kraju iz kabla jedna zica bijele boje nije imala par pa je spojena na crvenu od konektora na ploci monitora,slobodne zice na monitoru su plava i ljubicasta,znaci sve ostale pasu boje jedna sa drugom samo iz kabla kako sam rekao nema vise zica. Inace taj konektor na ploci je 14-pinski a ja u kablu imam 12 pinova,dal da kupujem novi kabal pa da lemim ili da mi neko objasni sematski kako da povezem ostatak zica. Konektor na ploci monitora je jednoredni znaci 14 pnova u istom nivou,pozdrav pomozite hitno je evo da postavim semu i redosled boja u konektoru na ploci od lcd
monitora
http://img443.imageshack.us/img443/2903/integratedvgacable.jpg
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0
ako je nov trebalo je da ga vratis u prodavnicu,sigurno ima garanciju
ako je polovan onda ne znam sta da uradis
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Sony xperia
Tebi ovo treba?

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

VGA.jpg
(47.39 KB, 440x440)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 337
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.966.0
treba  mi vga kabal sa 8 pinova za signal,ovaj standardni ima 6,ali kako rasporediti na plocu to je problem
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Sony xperia
Pa 6 je i potrebno za vga.

Daj slikni ako mozes to gde postavljas.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 337
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.966.0
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Sony xperia
Dobro ovo je na plocu. Lako se moze desiti da su 2 ili 3 kontakta na ploci masa pa je to isto na kablu. Pa da se desi da su na kablu 3 mase.

Zato pogledaj da li idu kablovi sa kontakta 5,6,7,8,9 i 10 sa slike koju sam ti postavio. Ako idu, nekoliko to je onda sto kazem da su ta 2 isto masa. U principu su nepotrebni. Sem u jerdnom slucaju. Ako na ploci vec nisu medjusobom vezani bakarnim vodom vec konektor sluzi kao kratkospojnik. U sta ne verujem. Znaci, slobodno nemoj prilemljivati sve kablove koji idu na iznad navedene vec samo jedan i probaj tako. Ne bi trebalo biti ama bas nikakvih problema.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:06:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.127 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.