Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:44:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: RAM memorija  (Pročitano 9891 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 6600
Ma da,znam ja to da je sve napredovalo,da je velika potrosnja,i da mi je ovo RAMa sad malo,ali hteo sam da probam,pa bar da izgasim neke procese ako je moguce...blokira mi vec na 200 i nesto malo vise Mb slobodnog,pa mi ide na zivce...video sam i da browser i jawa trose najvise,ali...znam i da bih trebao jos bar 1Gb rama i jos po necega,ali puste pare,kad ih se nema,i kad ne radim trenutno... .

U svakom slucaju hvala na savetima,mora nesto smislim...
« Poslednja izmena: 08. Apr 2011, 00:50:36 od predrag velimirovic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Samsung Galaxy S9+
Veruj mi postoji samo 1 opcija.Da koristis programe od pre Hrista.Znaci da uzmes da koristis sve matoro i staro plus da se trudis da tabove na otvaras mnogo i da otvaras stranice koje jedu manje memorije.Tj u prevodu stranice koje imaju puno banera ili flash stranice jedu vise memorije od nekih drugih.Znaci same stranice i tabovi sisaju memoriju i procese.Na primer meni na nekom download sajtu je bila reklama neki gusari kao flash baner.I on mi je zakucavao procesor na 1.5 ghz.Veruj mi ja sam u stari komp ulozio para i para.Sa 256 mb ram-a i 80 gb hard sam presao na najnoviji blue wd disk od 320 gb i kupio do 1 gb memorije.Onda sam shvatio mi je procesor jadan i da imam nedovoljno ram-a sto u prevodu znaci da mi je komp odsvirao svoje.To sve pricam na XP-u.Ne znaci na 7-ci.Evo koristio sam XP do pre 7 dana na desktop masini jer me je mrzelo da stavljam 7 i uvek sam imao potrosnju bar oko 700 mb ram-a.Koristim od programa redovno jdownloader, nod32, firefox, total comander , gtalk i MSN.Znaci oni su mi uvek ukljuceni.Trosio sam nekad i po 1.2 gb kad ne gasim komp po par dana i imam 100 tabova popaljenih.Moras takodje da znas da vremenom se memorija sve vise trosi.Na primer nije isto kad instaliras win XP i kad ga koristis godinu dana.Vremenom se memorija nakupi i pri samom dizanju trosi mnogo vise nego ranije.Osloboditi ram mozes i gasiti servise i staviti izgled win 98 ili jednostavno staviti XP light koji je predvidjen za pentium 3.Ali sve je to krpljenje.Kad tad ces videti da radis stvari za koje nema pomoci i da ti je jedina mogucnost kupovina 1 gb ram-a.Dacu ti jos 1 primer potrosnje browsera.Kad sam kupio nov racunar stari sad odneo u vikendicu.Tamo nemam neta.Ne koristim firefox, msn, gtalk niti jdownloader a nod32 sam deinstalirao jer ne mogu da ga update.Znaci klot win.I znas koliko mi trosi memorije?Maximum 256 ram-a.Znaci sve je samo i samo net.Ko koristi racunar za surf mora da zna da mu treba mnoogoo vise memorije.Da ugasis net i pogledas neki film , procitas casopis u pdf ili pogledas eventualno neki word document i narezes disk bilo bi ti dovoljno i 512 mb ram.Ko koristi net treba mu minium oko 1.25- 1.5 gb ram.A jos ako imas KIS.........Btw trenutno dok kucam pogledao sam javu i progutala mi je 600 mb ram-a  Smile
« Poslednja izmena: 08. Apr 2011, 01:10:34 od bora82 »
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 6600
Pa jes i to sto kazes...sve to znam,a i vidim i sam,medjutim probao sam na ovaj nacin,i ovde bas zbog toga sto sam napisao dole...znam ja da je i ovaj moj zastareo,iako ima tek oko 5 godina,i da treba da se nadogradi,voleo bih,ali to je sto je,za sada...dao si mi i dobru ideju za novi XP,probacu i to,pa videcemo...do tad odrzavacu ga sa ovim free ram-om,sa Windowsom mi se pale samo 3 komada,drzacu samo te ukljucene i gasiti neke procese za koje znam... .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
java ti se stalno updatuje po ovome sto si na slici pokazao... idi u controlpanel pa java pa update i stavi never ili off i pitace te da li si lud, ti budi brutalan i to je to

iskljuci i sve iz startupa sto ima veze sa javom, a mogo si i da nam das screenshot kartice startup

start run msconfig kartica startup

sorry nisam citala uopste temu sem prvog posta, ako je neko vec ovo predlozio  Smile

p.s. ja radim na 512 mb rama pa mi nista ne blokira  Smile

tako da nije neophodno da nakupujes sad 10kila rama, ako mozes da dovedes masinu u red ovako  Smile
« Poslednja izmena: 08. Apr 2011, 01:32:53 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Samsung Galaxy S9+
Komp  je bure bez dna.Samo ulazi ulazi i uvek ima bolje i uvek nesto treba.Ja svaki dan nesto kupujem i jos sam nezadovoljan i treba mi jos 10 stvari da kupim a para normalno nema.Znam kako ti je sa ram-om jer sam imao dosta dugo iste muke.Mada sad je situacija dosta bolja jer je ram bio ranije papreno skup a sad je smesna cena.Dosta su se razvile memorije i izasle su 4 gb ram-a moduli sto je trenutno i vise nego dovoljno.Sta da ti kazem kad sam ja puko za ddr3 4 gb 2 modula 80 evra i to je bilo jeftino a danas je ta ista memorija duplo manje.Inace browser i javu ako uspes da ukrotis imaces dosta memorije.Sve ovo ostalo je smesno.Total comander trosi 5 mb ram-a , eset trosi mozda 10 i gtalk je 10.Sad lupam cifre ali cirka nek sve trosi i 100 mb to je nista ako imas bar 512 ram-a.Tako da browser i javu ko spusti on moze sa 1 gb da radi sta oce.Na primer 7-cu kad install trosi 500 mb a posle malo koriscenja par dana popne se na 900 mb.Negde se uglave procesi da ih i ne vidis.Ja sam sve pogasio iz start up ali dzabe  jer on negde upadne i sisa.Kod servisa pazi samo sta gasis.Nemoj da budes ko jedan moj papak od druga koji mi je pre par godina pogasio pola servisa jer "ne trebaj" pa mi nije hteo komp da ide na dial up tada i nisam mogao program da instaliram.  Smile Smile Znaci ima glupih servisa ali ima i jako vaznih.Imas negde na netu upute sta je vazno a sta ne pa izguglaj.Ja sam to imao pre par godina samo sam zaboravio gde sam nasao.  Smile
« Poslednja izmena: 08. Apr 2011, 01:38:38 od bora82 »
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 6600
Ta dva,Java i browser prosto trose najvise...video zam za Javu,i bas sam se pitao sto toliko trosi kad mi trenutno nije potrebna nizasta,pa ne bi trebalo ni da radi,sad sam iskljucio update,pa videcu...za browser crome,neznam nista da podesim da manje trosi,ali sam to uradeo po nekom tutorijalu za mozzilu,ali slaba neka vajda koliko sam pratio...evo neke procese sam iskljucio od nekih programa,ali oni se ponovo ukljucuju i rade nesto u pozadini,i na njima-programima sam sve pogasio,ali opet nesto sami rade...jedino resenje su mozda neki nesto stariji programi,ovi novi,em vise trose,em i kad im sve pogasis opet nesto sami rade...u startup nemam skoro nista,to odavno pratim,svega tri programa,AV,Utorrent,i jos jedan,i to mi nista ne menja,jer oduvek je tako,a problem sa ramom mi je od skorije...vidis,ti nemas problema sa 512mb,tako je i kod jedne moje komsike,i tek odskora je uzela jos 512mb,i super joj ide,a ja se borim za svojih 1gb,zato sam se i pitao,i sve ovo...mada moram priznati da sam napredovao i ja u rukovanju kompom,i postao mnogo brzi i zahtevniji,da mi ova konfiguracija vise ne odgovara,sad mi treba ipak nesto brze,vece,snaznije... .

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


<3TRANCE<3 forever

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 881
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Siemens C55
koliko god da je sad zahtevniji XP ne bi smeo da zapuca tako na giga RAMa ako ga ne preforsiras... vidim da imas tuneup jesi probao da poslusas njegove savete u vezi sa startupom i performansama kao i sve ostale obicno daje korisne predloge? sto se tice trosenja RAMa, XP pa i win7 vuku onoliko koliko im resursi dozvoljavaju odnosno koliko je masina jaka meni recimo na masini od giga rama sedmica na startupu vuce neverovatnih 467mb rama dok mi na drugom kompu sa istim startup programima i servisima ali bas bas identicnim na 3 giga RAMa vuce oko 1 giga sto mi pomalo nije jasno na koji fazon ali tako je i oba rade zadovoljavajuce... no zadovoljavajuce nije dovoljno pa predjoh na ubuntu  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 6600
sve sam poiskljucivao,pa i tuneup,mada se svi ponovo aktiviraju posle restarta,ni sam ne znam kako,procesi se vrate...dobro me podseti da tuneup ima neki live optimization i turbo mod,pa cu da vidim sta je to,jer ih nisam aktivirao ...

problem je ustvari sto sam ranije imao ukljuceno mnogo vise programa,ne znam tipa,neki sat,pa radio,pa messengeri,pa neke screesavere,mozzila bar sa 10-15 otvorenih tabova i jos mnogo toga,em se dizali sa windowsom,em je bilo vise procesa u radu i nije mi se desavalo da mi toliko guta Ram i da me izblokira...a od skorije,skresao sam programe,startup samo 3,odrzavam komp redovito i ovo mi se desava.. .
« Poslednja izmena: 08. Apr 2011, 18:37:25 od predrag velimirovic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Apple iPhone 12, S21
sve sam poiskljucivao,pa i tuneup,mada se svi ponovo aktiviraju posle restarta,ni sam ne znam kako,procesi se vrate...dobro me podseti da tuneup ima neki live optimization i turbo mod,pa cu da vidim sta je to,jer ih nisam aktivirao ...

problem je ustvari sto sam ranije imao ukljuceno mnogo vise programa,ne znam tipa,neki sat,pa radio,pa messengeri,pa neke screesavere,mozzila bar sa 10-15 otvorenih tabova i jos mnogo toga,em se dizali sa windowsom,em je bilo vise procesa u radu i nije mi se desavalo da mi toliko guta Ram i da me izblokira...a od skorije,skresao sam programe,startup samo 3,odrzavam komp redovito i ovo mi se desava.. .

programi pre tri godine su trazili mnogo manje resursa nego sveze verzije istih tih programa...

Ne kazem da je to normalno, niti mislim da je time sto sam rekao resen tvoj problem, ali i to uzmi u obzir...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
i? kako je sada bez jave?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:44:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.