2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 16:00:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Ragbi ili NFL?
Ragbi
45.2%  (47)
NFL
54.8%  (57)
Ukupno glasova: 104
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ragbi vs NFL  (Pročitano 18529 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
Samsung S500
Americki fudbal je definitivno najbolji i najsavrseniji sport koji postoji. Sto se tice rgbija on se ne moze ni blizu porediti sa amer.fudbalom.Jeste da je od njega nastao ali to je otprilike kao kad bi poredili kosarku iz perioda kada nije bilo trojke,bacanja jedan za jedan i slobodnjaci iz kecelje..sa danasnjom nba ligom.. Smile ili ne zeleci da vredjam ragbiste (iako zive u iluziji) kao kada bi poredili prvi Fordov automobil sa danasnjim najnovojim Mondeom Smile.Jednostavno receno :ima puno prekida jer je potrebno spremiti taktiku za narednu akciju ( inace jedan od retkih sportova u kojoj trener,a ne igraci imaju najvazniju ulogu).Akcije iako su kratke,traze od igraca da ih odigraju maksimalni intezitetom te bi bilo ne moguce izdrzati taj ritam 90 min iako su igraci jedni od najspremnijih sportista na planeti.Zato je pauza neophodna...Stitnici se nose jer su kontakti toliko snazni da se veoma cesto desavaju situacije da i pored njih ljudima pucaju rebra,a o povredama kicme da i ne govorim(da se ne nose neko bi poginuo na terenu)....Iako na prvi pogled se cini da samo dva tri igraca igraju ,a ovi ostali se guraju,to nije tacno jer za uspeh jedne akcije je potrebno da svi igraci odrade svoj deo zadatka tj.ako jedan kiksne akcija je propala.Cak i ako imate najboljeg quaterback-a nista vam ne vredi ako nemate odbrambenu liniju koja ce ga cuvati,a koju naravno sacinjavaju najvece zivotinje.U tome je car i lepota amer. fudbala sto njega mogu igrati svi..i debeli i mrsavi i spori i brzi.....


Jedino točno što si ti napisao je da u am. nogometu samo dvojica ili trojica igraju s loptom.

Sve ostalo je gomila laži i budalaština.

Preporučio bih ti da prvo proučiš pravila ragbija, jer ćeš jedino tada moći napraviti objektivnu usporedbu.

Ja poznajem pravila obje igre, tako da mogu objektivno usporedit. Ukoliko ti ne poznaješ pravila ragbija, ne možeš činiti usporedbe.

BTW - i ragbi mogu igrati i debeli i mršavi, i visoki i niski, i spori i brzi

Tako je u svakom sportu u kojem postoji jaki fizički kontakt.

No, za razliku od am. nogometa, od svakog ragbijaša se očekuje da kvalitetno barata loptom, dodaje, pa čak i ispucava loptu nogom. S druge strane, od 80% igrača u timu am. nogometa očekuje se da čine samo jednu stvar, i ništa osim toga.

Takva pretjerana specijalizacija uništava dinamiku igre, kosi se sa samim smislom sporta (bilo kojeg sporta) ali je - čudna li čuda!!!! - savršeno prilagođena stupidnom mentalitetu Amerikanaca.

utakmica rascjepkana na mali milijun akcija, sa pauzom između svake - tako da se može ubacit reklama
igrači specijalizirni za svaku akciju, ma koliko rijetko se ona igrala - tako da se svaki tudum, bez obzira kakav antitalenat bio, može identificirati sa svojim sportskim idolom
jedan ključni igrač u momčadi (QB) - kao stvoreno za Amerikance koji obožavaju heroje, ljude veće od života, koji vode ostale do veličanstvene pobjede

Sve u svemu - gomila grmalja, nakljukanih steroidima i bog zna čime još, koji trče, udaraju, mlate se (zaštićeni debelim slojem opreme), pod rukovodstvom jednog mislioca, koji u biti uopće ne misli nego sluša u slušalicama ono što mu govori trener, kojem opet asistira 5678 specijalista za svaki jebeni segment igre...

Statistika u nenormalnim količinama, mjerenje duljine dodavanja, širine nosa trenra, pretrčanih jarda, opsega kurca svog receivera u omjeru sa težinom lijevog testisa protivničkog tight enda sve podijeljeno sa prosječnom masom najbeljeg ligaškog linebackera, crtanje akcija na papiru i pamćenje istih napamet (obzirom na inteligenciju igrača, upravo je pamćenje akcija najzahtjevniji dio priprema prije svake sezone)

Bez imaginacije, bez kreacije, bez improvizacije, bez fluidnosti... svaka akcija sastoji se od jednog dodavanja, maksimalno dva igrača dodirnu loptu. Ako loptu u jednoj akciji dodirnu tri igrača, o tome se kasnije deset godina raspredaju priče i legende

Povrh svega, u svakoj sezoni barem pet igrača pretrpi po život opasne povrede kralježnice, mozga ili unitrašnjih organa

I onda ragbijaši žive u zabludi?

prijatelju moj, ti živiš u zabludi - u zabludi da je am. nogomet sport. Nije to sport, to je sranje.

Ili, da se poslužim riječima jednog velškog komentatora: "Američki nogomet je kombijacija ragbija i drugog svjetskog rata". A ja bih još dodao - nepodnošljivo dosadna kombinacija, nastala tako da se iz ragbija izvuklo sve ono što je zanimljivo, a ubacilo se sve ono tipično američko, dakle pojednostavljeno za kretenoidnu američku publiku, začinjeno jefitnim spektaklom (kacige, štitnici, šareni dresovi i živopisna imena momčadi) i prizemnom zabavom (polugole plesačice i vječno prisutan rizik od životno opasne povrede)

Ipak, takav razvoj je u neku ruku razumnjiv - sama igra toliko je monotona, nezanimljiva i jednostavna da je publiku nužno zabavit nečim drugim. Da nema svih tih popratnih sadržaja, gledaoci bi nakon treće odigrane akcije shvatili koliko je to u biti glup sport, i napustili bi stadion.

majke ti mile, čak ni treneri ne shvaćaju o čemu se tu radi, pa im treba priručnik za igru debljine telefonskog imenika New Yorka

Ili, što bi Amerikanci rekli, jednom rječju - bullshit
« Poslednja izmena: 19. Dec 2007, 15:52:53 od st_faca »
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 210
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Americki fudbal je bez dileme bolji sport od rugby-a! Postujem rugby kao sport, ali mi se nikako ne svidja!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
Samsung S500
Čekaj, je li ti se ne sviđa, ili je loš?

To su dvije posve različite stvari... Meni se Angelina Jolie ne sviđa, ali ne znači da je loša (ružna)
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 11508
Zastava Buenos Aires
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Samsung Galaxy
Meni se Angelina Jolie ne sviđa, ali ne znači da je loša (ružna)

ne lazi kad sam te video s njom proslog leta blizu dubrovnika Smile
IP sačuvana
social share
Marco Materazzi World Champion


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
Samsung S500
Nisam bio u Dubrovniku prošlog ljeta. To si vidio mog mlađeg rođaka Andriju.
« Poslednja izmena: 19. Dec 2007, 16:33:33 od st_faca »
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 130
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
St Faca  a sta je to tako dinamicno u ragbiju ???? Smile Svaki put kada naletim na neku tekmu pogledam je i stvarno taj sport jednostavno ne moze da me odusevi kao nfl. Naravno to je moje misljenje i ne zelim ni tebe niti bilo koga da ubedjujem u suprotno. A sto se tice steroida zar si toliko siguran da se ragbisti ne pucaju istim. [-XZnam par likova koji treniraju ragbi i redovno mi dosadjuju u teretani sa pricama o hemiji.Ali to je problem danasnjeg sporta a ne samo nfl-a .
Jednostavno receno covek koji strastveno voli ragbi uvek ce njega favorizovati u odnosu na amer.fudbal i obrnuto.Tu su u pitanju predrasude,a ne objektivnost.Veruj mi imao sam i ja predrasuda jer sam od malih nogu 15 godina trenirao fudbal i mislio sve najgore o amer.fudbalu,ali bilo mi je dovoljno da pogledam par dobrih utakmica i da se uverim u suprotno.
Ali razumem te..vidim da duboko mrzis Amere i da odatle tvoja frustacija Nfl-om  Smile Jel isto tako mrzis Apple,Microsoft,....ipak su to tvorevine jednog stupidnog drustva.Nije Amerika ono sto vidis na tv-u i internetu. Prijatelju moj..glupost je univerzalna i nije bitno na kojem se kontinentu i i u kojoj se drzavi pojavljuje.Budala ima i u Hrvatskoj i u Srbiji,a koliko smo glupavi dokazujemo zajedno vec 100 godina.I mene nerviraju debeli debili kostimirani u razna sranja koji su dosli na stadion da bi ih snimila tv.Bar se ne ubijaju na stadionu kao ovi kretenii od navijaca kod nas.Ali nije u tome poenta nfl.Komercijalizovan je pa sta???Zar to nije svaki sport danas koji donosi zaradu?? Pravila..i sta sa njima??Pa naravno da su obimna kad je to jedna komplexna igra,ali samo debil ne moze da ih skonta.Treneri su carevi i da bi se nasao na tom mestu treba da ti otpadne bulja od rada i ucenja i drkanja na mestima pomocnika pomocnika trenera specijalnog tima.A sto se tice broja istih pa sta mislis kako bi neki trener izasao sam na kraj sa 50-ak igraca i da o svakom vodi racuna a da nema svoje pomocnike??? Smile
I na kraju u redu mi je da se nekome ne svidja igra,taktika pravila,ali da o amer.fudbalu misli lose i sve najgore ZATO STO IGRACI NOSE ZASTITU  Smile to mi je jako jako debilno.Pa i hokejasi nose zastitu pa ne vidim da neko ima neki problem sa tim.

Ipak mislim da rivalitet izmedju nfl-a i ragbija u stvari ii ne postoji u toliko velikoj meri kao izmedju americkog fudbala i fudbala (soccer).Ipak su to dva najgledanija sporta i mislim da bi prava tema bila NFL vs Football
« Poslednja izmena: 19. Dec 2007, 21:37:09 od le matou »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
Samsung S500
Amerikance ne mrzim. Prezirem današnje potrošačko društvo, koje je u dašanjoj Americi dostiglo svoj apsurdni vrhunac.

Ragbi je dinamični od američkog nogometa, samom činjenicom da ima manje prekida, da su akcije kontinuirane i da svaki grač u momčadi mora biti spreman igrati s loptom.

O američkom nogometu (kao ni o bilo kojem sportu) ne mislim ništa najgore. Samo sam se osvrnuo na par detalja iz gornjeg posta kao što su "am. nogomet je najsavršeniji sport" i "ragbijaši žive u zabludi". Ništa više, ništa manje od toga...

Zaštita koju igrači am. nogometa nose najmanji je problem u cjeloj priči.

Ono što želim reći je - kompariraš ragbi i am. nogomet a da se prethodno nisi upoznao sa pravilima oba sporta. A to onda ne može biti objektivna komparacija.
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 130
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Ne mislis nista najgore o nfl,ali zato mislis da je sranje...jel tako Smile

Poznajem pravila ragbija i nije poenta u njima iako mislim da su ih ameri usavrsili i pretvorili u nesto totalno drugacije i mnogo zanimljivije za gledaoce.

Prvo nije tacno da su igraci usko specijalizovani za odredjenu funkciju u timu.Nisu retke situacije kada hvataci i trkaci ponekad bacaju paseve,vracaju pantove,blokiraju protivnika...kikeri bacaju paseve za tuchdown koje opet nekad hvataju grmalji koji lice na slaninu iz defanzivne linije i razne druge kombinacije koje potpadaju pod trik akcijeTe akcije ne retko donose pobedu i vade ekipu iz vec izgubljene utakmice,ali cesto i ne uspevaju i naravno treneri ih ne upotrebljavaju u tolikoj meri i oslanjaju se prvenstveno na njihove najbolje i najizrazitije vestine i sposobnosti,jer je posed lopte jako jako vazan u amer.fudbalu i niko ne zeli da pokloni u ruke loptu protivniku.
Jeste imas pravo kao u ratu.Svako radi najbolje ono sto ume zarad dobrobiti svih u ekipi,i svaka karika u lancu je najvaznija.Ali zar nije u tome i poenta sporta,da se na terenu vodi rat  i da se tamo pokaze ko je vestiji i talentovaniji.O tome koliko su igraci ograniceni sto se tice drugih fizickih sposobnosti govori i cinjenica da se svi oni posebno u srednjoj skoli i na univerzitetu bave i drugim sportovima jer je sezoma amer.fudbala prilicno kratka i vecina njih je podjednako dobra u basketu,bejzbolu,atletici,borilackim vestinama...i po zavrsetku skolovanja im se istovremeno nude stipendije i za te sportove,a po zavrsetku studija i angazmani za NBA,Profesionalnu bejzbol ligu,....kao i za Nfl.
Da ragbi ima manje prekida,ali ako to nije merilo dinamike same IGRE .Maraton na primer nema uopste prekida i on je zato jako zanimljiv zato sto je dinamican  Smile Jeste akcije jesu kratke ali su do maximuma uigrane i pod punim intezitetom.I pored silnih reklama,gomile statistike(bez koje naravno ni jedan sport danas nije zamisliv ,a koja je fala k.rcu proizasla iz nfl-a) i golih sisa Jenet Jackson u poluvremenu Smile gomila ljudi gleda nfl do sitnih sati i ne mislim da su stupidni zbog toga
Vidim da znas pravila,ali ne poznajes igru   :?Zar nije sustina am.fudala osvajanje terena i duzini poseda lopte,tj da sto manje bude u protivnickim rukama tj.KONTROLA VREMENA na semaforu.Samim tim nedostatkom vremena tima koji juri rezultat ili onoga koji cuva razliku,a sto je najcesci slucaj i zadjnem periodu igre,igra postaje sve dimnamicnija i neizvesnija,a tada je sve moguce i u tim trenucima se prepoznaju pravi igraci koji znaju da se izbore sa pritiskom, a koje naravno ameri sa pravom velicaju kao heroje jer to i jesu.

Mrzim i ja portrosacko drustvo ali ono nema neke velike veze sa samom igrom.Moras biti iskren pa priznati da vecina igraca u nfl,izuzimajuci par velikih zvezda , igra za prilicno male pare kada se uzme u obzir rizik od dozivotnih povreda.Cak je i Tom Brajdi sa godisnjom platom od SAMO 300 000$ doveo pre par godina Patriote bukvalno sam do trofeja. Sta on sada znaci za Nfl i svoj klub necu ni da pricam.I to je sjajna stvar jer je svako u nfl -u krvavo zaradio i propišao svaki jebeni dolar na svom bankovnom racunu.Tako da novac i potrosacko drustvo nemaju puno veze sa samom igrom.A sta bi onda rekao za fudbal gde klinci kao tinejdzeri potpisuju astronomske ugovore,a da ni ku..em nisu mrdnuli niti bilo sta ucinili u svojoj karijeri i gde je novac potpuno unistio igru.Mislim da je i to pravi uticaj potrosackog drustva na jedan sport.

Ne znam da li pratis nfl,ali savetujem ti da pogledas par istorijskih utakmica (naravno opet kazem oslobodjen bilo kakvih predrasuda prema potrosackom drustvu,globalnom zagrevanju i nestanku polarnih medveda Smile).....dovoljo je u poslednjih 7-8 godina koje pokazuje da igra sve vise i vise napreduje i postaje sve zanimljivija,sto nikako nije slucaj sa drugim sportovima koji stagniraju ili su vec duboko u silaznoj putanji.Onda ces shvatiti toliku zanesenost i opcinjenost Nfl-om samih amera,ali i sve vise i vise poslednjih par godina gledalaca kod nas(iako smo u najvecoj meri nacija koja se lozi najvise na evropski fudbal Smile)  gde je amer.fudbal doziveo pravi bum za jako kratko vreme i gde su utakmice americkog fudbala gledanije od svih utakmica fudbalskog prvenstva Srbije(izuzev Vecitog derbija) sto ruku na srce Ragbi nikada nije ucinio iako postoji mnogo mnogo duze kod nas....




« Poslednja izmena: 21. Dec 2007, 02:34:02 od le matou »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


baby face killer

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 680
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N96
Za mene je ragbi sport, a NFL sportsko-zabavni program.  Smile

Salim se. Ragbi vise volim zato sto je brzi, realniji i za mene atraktivniji. NFL je ok ali me nerviraju oni stalni prekidi te mjerenja itd.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1869
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Iako mi je u avataru lopta za NFL, apsolutno se slazem sa sledecim...

Ako pitate mene šta je bolje i šta više volim, ja ću vam reći i jedno i drugo i samo ću zamoliti kladionice da ne pišu pored utakmica NFL -a da je to ragbi. Živeli i ragbi i američki fudbal!


Nisam se nikada bavio ("profesionalno") ni jednim ni drugim, ali obozavam da gledam oba sporta... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 16:00:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.