Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Radnik „Glutina“ se zapalio  (Pročitano 732 puta)
16. Mar 2012, 00:14:53
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
LG Nexus 5
Mile Čavić ispunio obećanje da će dići ruku na sebe. Tragediju sprečile kolege, koje su pred zgradom Vlade čekale da ih neko primi.



MILE Čavić (49), jedan od radnika „Veterinarske ustanove Glutin“, koji protestuju zbog neisplaćenih zarada, ispunio je strašno obećanje i zapalio se u četvrtak tačno u 10 i 30 ispred zgrade Vlade. Do tragedije nije došlo samo zahvaljujući brzoj reakciji njegovih kolega koje su mu otele preostali benzin i strgle jaknu koja se već pretvorila u buktinju. Niko od njih ne zna šta se dešava s radnikom Milošem Kovačevićem koji je takođe najavio samoubistvo, jer je isključio mobilni telefon.

- Ne date mi da se zapalim, ali ne možete me sprečiti da se bacim s mosta - vikao je Čavić otimajući se iz stiska trojice kolega koje su pokušavali da ga obuzdaju. - Ja se kući ne vraćam, nemam čemu da se vratim. Jutros sam uzajmio za hleb, više ne mogu tako da živim.

Čaviće je kao vozač radio 31 godinu u najvećem srpskom preduzeću koje se bavilo sakupljanjem i uništavanjem životinjskog otpada iz klanica. Živi s nepokretnom majkom od 74 godine, u kućerku koji je sazidao na kredit koji sad nema čime da otplaćuje. Kad se posle pokušaja samospaljivanja pojavila policijska patrola i zatražila mu dokumente, u ruke im je uz ličnu kartu gurnuo i hrpu računa.

- Isključuju mi struju, vodu, telefon - očajno je ponavljao Čavić. - Majka mi je bolesna, a nemam čime ni hitnu pomoć da pozovem. Ljudi, saterali su me u ćošak, nemam više kud... Zašto niko neće da nas primi i sasluša.

Policajci su sažaljivo gledali izbezumljenog čoveka koji je je mahao opomenama i upozorenjima iz banke, elektrodistribucije, „Telekoma“...

- Svi ćemo mi ovako - šaputala je radnica Sava Gajić.

Ekipa hitne pomoći, koja je stigla, ukazala je prvu pomoć Čaviću na licu mesta, jer je on odbio da pođe u Urgentni centar. Pristao je da uzme sedativ, a posle izvesnog vremena u pratnji kolege policajskim vozilom odveden je istražnom sudiji.

- Ljudi, sinoć me je zvao Vladin pregovarač i obećao da će nas danas primiti i rešiti problem, a sad mi ne daju da uđem u zgradu Vlade - rezignirano se okupljenima obratio sindikalac Desimir Rodić. - Policija mi je rekla da od današnjeg dana više ne smemo da se okupljamo ispred Vlade, inače će nas hapsiti. Ali ne smemo da odustanemo, Vlada je naš osnivač, moraju nas kad-tad primiti.

Razočarani radnici slušali su ćuteći, okupljeni u grupicu oko spuštenih transparenata, šerpi i izbelelih goveđih kostiju. Oko podne vratio se radnik koji je ispratio Čavića do policijske stanice.

- Sudija ga je ispitao, a onda su ga odveli u „Lazu Lazarevića“ - rekao je Mileta Rasikić. - Mi gladni, a oni nas prave ludima!

Oko dva popodne ispred zgrade Vlade se ponovo pojavio Čavić.

- Psihijatar me je pitao zašto sam pokušao da se ubijem. Pokazao sam mu račune i pitao ga kakav izbor uopšte imam. Dali su mi neke injekcije i pustili me, jer sam im obećao da ću sačekati još 48 sati da prime našu delegaciju. Ako nas niko ni do tada ne primi, ubiću se.


VATRA VEĆ UZELA RADNIKA

I TOKOM prošlogodišnjih protesta radnika „Glutina“ radnik Vasa Juras je pred TV kamerama pretio da će se ubiti. - Neposredno posle štrajka sprečili smo ga da se obesi - kaže direktor Rajko Čuturilo. - Nažalost, ubrzo je pronađen u plamenu u svojoj sobi. Istraga je utvrdila da je prethodno poliven benzinom. Ne zna se da li se ubio, ili ga je zapalila supruga.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
 Jbt. Pa ovo je više nego strašno Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
LG Nexus 5
Nista bez nasilja, dobri moj taxtexe. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.0
Мислим да ни једна телевизија није ово објавила или ја нисам чула.

Ево докле докле смо дошли  Smile
Овај се запаило, пре неки месец породица се бацила кроз прозор због истог проблема, рачуни, немаштина.

најгоре ми ово:
Citat
-  Ljudi, saterali su me u ćošak, nemam više kud... Zašto niko neće da nas primi i sasluša.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


I Am My Own Savior!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8650
Zastava Vrčin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Alcatel One Touch
Samo nam bombaši samoubice fale i onda svi lepo i tri lepe. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 47107
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Туга  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
Samo nam bombaši samoubice fale i onda svi lepo i tri lepe. Smile
Ако би се закуцали у Владу, не верујем да би неко сувише жалио...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Radnik zapalio

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.064 sec za 13 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.