Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 12:36:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Raditi ili ne ?  (Pročitano 10962 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Meni samo nije jasno kako se od narodnih obicaja i svetaca stiglo do toga da li je Isus postojao ili ne?  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 25.0
Па темељно питање, даје одговор радити на црвено или не.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7064
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
Potpuno sam smiren. Vec sam neosporeno objasnio sta je Isus rekao.
Ne deluješ smiren jer bulazniš i reči poput halucinacija koristiš van njihovog stvarnog značenja.
Ti si neosporivo pokazao da  ti je neprihvatljivo da je Isus rekao ako se to ne slaže sa tvojim stavom, i da ne razumeš znakove interpunkcije. Ali od tebe to ne čudi.

Pravda / nepravda je ljudski objektivni odnos prema medjuljudskim odnosima. U svim ljudskim zajednicama postoje zakoni ( a ne " utisci ' ) koji kristalno jasno odredjuju sta je pravda a sta je nepravda.

Potpuna budalaština koja ti i priliči. Pravila, zakoni, moral i norme se od društva do društva i od vremena do vremena razlikuju. Najbolji primer je onaj sa vodjom afričkog plemena, za koji ne mogu da verujem da ne znaš, a ipak ne razumeš.


Ljudi su neodvojivi deo prirode. Nema Priroda svest da nesto poznaje ili ne, ali njen neodvojivi deo ima.
Ne budi bukvalista. Sada ćeš ti da nas prosvetliš da je priroda nesvesna.

Vec sam rekao zdrav razum ne vidi necije halucinacije o " svojoj velicini koja je iznad drugih ljudi "
Tvoje lazi o Isusu se nazalost nastavljaju.

I tu su te je nauka i istorija demantovale, postoje ljudi koji su iznad drugih...u tvom prisustvu to i nije neko dostignuće. Dovoljno je poznavati logiku i imati obrazovanje u visini srednje škole.

Neodgovaranje na moja pitanja se nastavlja, bas kao i tvoja halucinacija da tvoje lazne tvrdnje nisu argumentima negirane, pa kao papagaj ponavljas ono na sta ti je vec odgovoreno.

Ti nisi prvi ovde koji svesno ili ne pokušava da raširi temu na više pitanja kako bi razvodnio raspravu. Ja sam se par puta raspravljao na sličan način, ali ovako je mnogo preciznije. Svako pitanje možemo da odradimo tek kada iscrpimo trenutno. Kao i pre, nisi u prilici da naredjuješ i tražiš momentalni odgovor. Možeš da zaključiš šta želiš, ali to je tvoje verovanje i nisi u pravu.

Dakle: Pitanje br.1 - Šta je sve Isus kazao, a ne piše u "starom" zavetu.
Za sada raspravljamo o Marko 10:19...ali ima toga još.

Ne govorimo o nikakvoj istoriji, nego o cinjenici da jevreji nisu nikakav " boziji narod " i da ne postoji bilo kakav dokaz o postojanju bilo kakvog " jehove " - " jevrejskog boga "
To, da li taj bog postoji ili ne, je druga tema...ovde vodimo raspravu o bogu kojeg su Jevreji za svoje potrebe opisali u svojim svetim knjigama i kojeg su drugi, ponovo za svoje potrebe usvojili kao svog, ne poznajući dovoljno dobro prethodno napisano.


Navedi mi jednu tvoju tvrdnju koja nije halucinacija ili nebuloza ?

"EyepheelYU je osoba puna tačnih informacija sa neprocenjivim darom za zaključivanje i savršenim vladanjem terminima."

Pitao sam te da navedes jedno moje verovanje. Verovanje je pozitivan stav prema necemu sto se nikada nije desilo. Dakle navedi mi jednu moju recenicu koja govori o necemu sto se nikada nije desilo.
Jevreji su bili robovi u Egiptu.
Mihej govori o Mesiji koji je savršeno ispunjen kroz lik Isusa.

EDIT:
Sad videh da si se osvrnuo na moj komentar o Djindjiću. Kad i ako završimo sve što je na redu pokazaću ti šta ti nije jasno kad su u pitanju ono što ti zoveš "preneseni jezik" tj stilske figure. Interesantno je i da Isus pravi slične greške.
« Poslednja izmena: 19. Dec 2013, 21:50:48 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
Nokia Luvmya 520
Ne deluješ smiren jer bulazniš i reči poput halucinacija koristiš van njihovog stvarnog značenja.
Ti si neosporivo pokazao da  ti je neprihvatljivo da je Isus rekao ako se to ne slaže sa tvojim stavom, i da ne razumeš znakove interpunkcije. Ali od tebe to ne čudi.
Objasnio sam sta je Isus rekao, i ti to mozes da nastavis da mrzis.
Citat
Potpuna budalaština koja ti i priliči. Pravila, zakoni, moral i norme se od društva do društva i od vremena do vremena razlikuju, ali treba poznavati puno toga da bi se to razumelo. Najbolji primer je onaj sa vodjom afričkog plemena, za koji ne mogu da verujem da ne znaš, a ipak ne razumeš.
Ja nisam rekao da su u svakom drustvu isti zakon / pravda, ali postoji u svakom drustvu sto je cela poenta
informacije - ne cini nepravdu. Sto znaci da ti opet tvoju halucinaciju nazivas budalastinom.
Halucinacija je sve ono sto se nekome prividja a ne postoji, kao sto je tvrdnja da su jevreji - boziji narod.

Citat
Ne budi bukvalista. Sada ćeš ti da nas prosvetliš da je priroda nesvesna.
Nije to nikakvo " prosvetljivanje ", to je samo iznosenje cinjenica o stvarnosti za koje si ti potpuno nesvestan.
Potpuno si nesvestan da u svakoj ljudskoj zajednici postoji pravda / nepravda, pa se krijes iza iracionalnosti
" priroda ne poznaje pravdu i nepravdu ", i kada ti se objasni tvoja zabluda, onda mislis da ces zvucati pametno sa " ne budi bukvalista ".
Citat
I tu su te je nauka i istorija demantovale, postoje ljudi koji su iznad drugih...u tvom prisustvu to i nije neko dostignuće. Dovoljno je poznavati logiku i imati obrazovanje u visini srednje škole.
Ovo je definitivno pecatom i potpisom overena cinjenica da ti mrzis ljude i da neciji zivot smatras manje vrednim od drugog. Zivot coveka je zivot coveka, ne postoji covek koji je iznad drugog coveka bez obzira na njegov zivot.
Toliko si odvojen od stvarnosti da zloupotrebljevas instituciju nauke kao sistema koji po tvojim iracionalnim standardima odredjuje " vrednost zivota jednog coveka ".
Reci ovde ljudima kako se zove nauka koja odredjuje vrednost necijeg zivota ?
Koji je to naucnik izasao u javnost sa dokazom dobijenog naucnim metodom da zivot jednog coveka vredi vise od zivota drugog coveka ?
Sada tu jos dodajes i logiku i obrazovanje koje " precizno " odredjuju ciji zivot vise vredi.
Citat
Ti nisi prvi ovde koji svesno ili ne pokušava da raširi temu na više pitanja kako bi razvodnio raspravu. Ja sam se par puta raspravljao na sličan način, ali ovako je mnogo preciznije. Svako pitanje možemo da odradimo tek kada iscrpimo trenutno. Kao i pre, nisi u prilici da naredjuješ i tražiš momentalni odgovor. Možeš da zaključiš šta želiš, ali to je tvoje verovanje i nisi u pravu.
Temu si rasirio ti tvojom mrznjom prema ljudima kojom ovde lecis svoje komplekse, prolazeci kroz radare moderatora.
Ja nikome nista, pa ni tebi ne naredjujem, rekao sam samo cinjenicu da ne odgovaras na moja pitanja.
Citat
Dakle: Pitanje br.1 - Šta je sve Isus kazao, a ne piše u "starom" zavetu.
Za sada raspravljamo o Marko 10:19...ali ima toga još.
Odavno odgovoreno.
Citat
To, da li taj bog postoji ili ne, je druga tema...ovde vodimo raspravu o bogu kojeg su Jevreji za svoje potrebe opisali u svojim svetim knjigama i kojeg su drugi, ponovo za svoje potrebe usvojili kao svog, ne poznajući dovoljno dobro prethodno napisano.
To uopste nije druga tema, to je samo dokaz tvoje iracionalnosti koji je prisutan u svakom tvom pojavljivanju, ukljucujuci i ovu temu, na kojoj ljudima naturas zapovesti date jevrejima onima koje boli briga za to.
Nisu jevreji opisali boga za svoje potrebe nego su prihvatili pisanja jevrejskih proroka, pogresno ih protumacili,
( bas kao sto su ti proroci prorekli i ako i dan danas tvrde da su oni - boziji narod, to je njihova stvar.
Kao sto rekoh cinjenice iz stvarnosti nam govore da su i oni ljudi kao i svi ostali koji imaju svoje zivote i svoje smrti.
Citat
EyepheelYU je osoba puna tačnih informacija sa neprocenjivim darom za zaključivanje i savršenim vladanjem terminima.
Nisam te pitao za tvoj prepoznatljiv sarkazam.
Citat
Jevreji su bili robovi u Egiptu.
Mihej govori o Mesiji koji je savršeno ispunjen kroz lik Isusa.
Druga Mojsijeva ili Izlazak ili Exodus je " The book tells how the children of Israel leave slavery in Egypt through the strength of Yahweh, the God who has chosen Israel as his people. "
Znaci cela knjiga je posvecena izlasku jevreja iz ropstva u Egiptu, a tvoja " inteligencija " to vidi kao
moje verovanje.
Mihej 5:2 nije moje verovanje, nego ukazivanje na vezu izmedju tog prorocanstva i rodnog mesta Isusa kojeg neko smatraju Mesijom, a neki ne.
Ja nemam verovanje o Isusu, posto nemam potrebu da razmisljam da li je on stvarno postojao a narocito da on i dalje postoji.
Nje moja krivica sto tebi nije jasno sta je verovanje, pa ti se prividja da ga ja imam.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7064
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
Objasnio sam sta je Isus rekao, i ti to mozes da nastavis da mrzis.
Pogrešio si po ko zna koji put, kazavši da mrzim...to je ponovo tvoj utisak, ali te ja uveravam da nije tako...ne da bih se pravdao, već da bih predupredio neki tvoj budući sličan zaključak na koji bih morao da trošim vreme objašnjavajući da je pogrešan.

To što ti odbijaš da priznaš da Isus netačno pominje zapovesti je tvoja mogućnost i samo to. "Dokazi" su ti ništavni zato što su nategnuti. Slično je bilo i u situaciji sa "hiljadama judinim". Zahtevali su specijalno objašnjenje (pisac opčinjen silom nadahnuća ili tako nešto, par mesta pretvara u hiljade).

Ja nisam rekao da su u svakom drustvu isti zakon / pravda, ali postoji u svakom drustvu sto je cela poenta
informacije - ne cini nepravdu. Sto znaci da ti opet tvoju halucinaciju nazivas budalastinom.
Halucinacija je sve ono sto se nekome prividja a ne postoji, kao sto je tvrdnja da su jevreji - boziji narod.
Loše si povezao halucinaciju i zaključivanje...ali to je dokaz da nemaš pojma o čemu pričaš, ali možeš da nastaviš, takav je ovo medijum. Ne čini nepravdu nije bila zapovesti i potpuno je bilo suvišno u Isusovim rečima. Položaj tog dela u stihu  kao i relacija sa drugim njegovim citiranjima, jasno govori, ( a Isusu to nije bilo jedini put), da je Isus kao i oni oko njega na momente (indikativno) slabo vladao starim zavetom. Isto kao i ti logikom.

Nije to nikakvo " prosvetljivanje ", to je samo iznosenje cinjenica o stvarnosti za koje si ti potpuno nesvestan.
Potpuno si nesvestan da u svakoj ljudskoj zajednici postoji pravda / nepravda, pa se krijes iza iracionalnosti
" priroda ne poznaje pravdu i nepravdu ", i kada ti se objasni tvoja zabluda, onda mislis da ces zvucati pametno sa " ne budi bukvalista ".
Opet moram da ti objasnim da je to subjektivni stav...pitaj nekog ko se bavi filozofijom. Tvoja tvrdnja da sam ja nesvestan, ne odgovara onome što sam ti pričao o različitim normama različitih društava (ne moram valjda da ti crtam da se zakoni i norme donose prema ličnom utisku ljudi o onome šta je dobro ili zlo). Ne mogu i da budem nesvestan postojanja odredjenih pravila i da konstatujem da ta pravila postoje i da se menjaju.

Kako nepažljivo čitaš i zaključuješ o pisanjima na ovom forumu, tako nepažljivo čitaš i zaključuješ o biblijskim tekstovima...to je uzrok nekih tvojih zabluda.

Ovo je definitivno pecatom i potpisom overena cinjenica da ti mrzis ljude i da neciji zivot smatras manje vrednim od drugog. Zivot coveka je zivot coveka, ne postoji covek koji je iznad drugog coveka bez obzira na njegov zivot.
Toliko si odvojen od stvarnosti da zloupotrebljevas instituciju nauke kao sistema koji po tvojim iracionalnim standardima odredjuje " vrednost zivota jednog coveka ".
Reci ovde ljudima kako se zove nauka koja odredjuje vrednost necijeg zivota ?
Koji je to naucnik izasao u javnost sa dokazom dobijenog naucnim metodom da zivot jednog coveka vredi vise od zivota drugog coveka ?
Čak i da mrzim, to ne bi moglo da opovrgne istinu ili ako volim da potvrdi laž. Kada pripadnik KKK kaže da su neku istinu koja crnce prikazuje u društveno negativnom svetlu, to što ih on mrzi ne umanjuje istinitost te tvrdnje, ali ti si previše glup da bi to razumeo...inače bi se uzdržao pisanja takvih stvari.

Nauke su psihologija, eugenika, genetika. Danas nije popularno govoriti o tome, ali se zna čiji su geni  i zašto poželjniji. Postoje i neki testovi radjeni sa ljudima, o kojima neću da pričam, a govore o vrednostima.
Da se ogradim, meni nije drago što je tako, ali nije mi ni žao...kao što rekoh, indeferentan sam prema tome.
 

Temu si rasirio ti tvojom mrznjom prema ljudima kojom ovde lecis svoje komplekse, prolazeci kroz radare moderatora.
Ja nikome nista, pa ni tebi ne naredjujem, rekao sam samo cinjenicu da ne odgovaras na moja pitanja.

Ja ne mrzim, više puta sam ti objasnio da sam indeferentan...ovde sam došao da nešto naučim ili da se zabavim provocirajući one slične tebi (doduše, od tebe sam naučio par novih iskonstruisanih "argumenata", ali ništa što će mi koristiti u raspravama sa boljim protivnicima). To ne znači da te mrzim...ja čak cenim što si uporan, ponekad mi je simpatično tvoje samopouzdanje, rekao si i stvari sa kojima se slažem, ali ne treba biti istrajan u gluposti i u svakoj sitnici.

Inače, ranije si zahtevao: Ne, hoću odgovor odmah. Smiley

Citat
Dakle: Pitanje br.1 - Šta je sve Isus kazao, a ne piše u "starom" zavetu.
Za sada raspravljamo o Marko 10:19...ali ima toga još.
Odavno odgovoreno.
To je samo tvoje tumačenje, ali ono zahteva pretpostavku koja je za korak zahteva više objašnjenja, nego jednostavni zaključak da je Isus pogrešio. Zašto bismo koristili nategnutije objašnjenje i napravili specijalan slučaj...samo zbog Isusa i tebe?

To uopste nije druga tema, to je samo dokaz tvoje iracionalnosti koji je prisutan u svakom tvom pojavljivanju, ukljucujuci i ovu temu, na kojoj ljudima naturas zapovesti date jevrejima onima koje boli briga za to.
Ja sam rekao da ne mora da poštuje, jel si zaboravio već?

Nisu jevreji opisali boga za svoje potrebe nego su prihvatili pisanja jevrejskih proroka, pogresno ih protumacili,
( bas kao sto su ti proroci prorekli i ako i dan danas tvrde da su oni - boziji narod, to je njihova stvar.
Kao sto rekoh cinjenice iz stvarnosti nam govore da su i oni ljudi kao i svi ostali koji imaju svoje zivote i svoje smrti.
Ipak ti ne znaš dovoljno o tom narodu, kulturi, njihovim "prorocima" i svetim knjigama da bismo raspravljali.


Druga Mojsijeva ili Izlazak ili Exodus je " The book tells how the children of Israel leave slavery in Egypt through the strength of Yahweh, the God who has chosen Israel as his people. "
Znaci cela knjiga je posvecena izlasku jevreja iz ropstva u Egiptu, a tvoja " inteligencija " to vidi kao
moje verovanje.

Jel ti znaš da Biblija nije istorijska knjiga? Jel si ozbiljan kad hoćeš to da daš kao dokaz?
 
Mihej 5:2 nije moje verovanje, nego ukazivanje na vezu izmedju tog prorocanstva i rodnog mesta Isusa kojeg neko smatraju Mesijom, a neki ne.
Već sam ti objašnjavao da nije reč o mestu, da je Matej pogrešno i nepotpuno citirao "proročanstvo" koje je iščupao iz potpuno drugog narativa...i ti opet po starom. I nekome pričaš o iracionalnosti.


« Poslednja izmena: 19. Dec 2013, 23:27:06 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46928
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Што више пишете више "храните" Predragoon-а.
« Poslednja izmena: 19. Dec 2013, 22:45:22 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7064
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
Nije baš tako...ja sam samo epizodni trol. Smile
Ja bih voleo da dobijem neke kredibilne dokaze, da naučim nešto novo ili proširim staro.
Za razliku od mnogih ja sam spreman na to da moje mišljenje bude promenjeno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
Nokia Luvmya 520
Pogrešio si po ko zna koji put, kazavši da mrzim...to je ponovo tvoj utisak, ali te ja uveravam da nije tako...ne da bih se pravdao, već da bih predupredio neki tvoj budući sličan zaključak na koji bih morao da trošim vreme objašnjavajući da je pogrešan.

To što ti odbijaš da priznaš da Isus netačno pominje zapovesti je tvoja mogućnost i samo to. "Dokazi" su ti ništavni zato što su nategnuti. Slično je bilo i u situaciji sa "hiljadama judinim". Zahtevali su specijalno objašnjenje (pisac opčinjen silom nadahnuća ili tako nešto, par mesta pretvara u hiljade).

Loše si povezao halucinaciju i zaključivanje...ali to je dokaz da nemaš pojma o čemu pričaš, ali možeš da nastaviš, takav je ovo medijum. Ne čini nepravdu nije bila zapovesti i potpuno je bilo suvišno u Isusovim rečima. Položaj tog dela u stihu  kao i relacija sa drugim njegovim citiranjima, jasno govori, ( a Isusu to nije bilo jedini put), da je Isus kao i oni oko njega na momente (indikativno) slabo vladao starim zavetom. Isto kao i ti logikom.

Opet moram da ti objasnim da je to subjektivni stav...pitaj nekog ko se bavi filozofijom. Tvoja tvrdnja da sam ja nesvestan, ne odgovara onome što sam ti pričao o različitim normama različitih društava (ne moram valjda da ti crtam da se zakoni i norme donose prema ličnom utisku ljudi o onome šta je dobro ili zlo). Ne mogu i da budem nesvestan postojanja odredjenih pravila i da konstatujem da ta pravila postoje i da se menjaju.

Kako nepažljivo čitaš i zaključuješ o pisanjima na ovom forumu, tako nepažljivo čitaš i zaključuješ o biblijskim tekstovima...to je uzrok nekih tvojih zabluda.

Čak i da mrzim, to ne bi moglo da opovrgne istinu ili ako volim da potvrdi laž. Kada pripadnik KKK kaže da su neku istinu koja crnce prikazuje u društveno negativnom svetlu, to što ih on mrzi ne umanjuje istinitost te tvrdnje, ali ti si previše glup da bi to razumeo...inače bi se uzdržao pisanja takvih stvari.

Nauke su psihologija, eugenika, genetika. Danas nije popularno govoriti o tome, ali se zna čiji su geni  i zašto poželjniji. Postoje i neki testovi radjeni sa ljudima, o kojima neću da pričam, a govore o vrednostima.
Da se ogradim, meni nije drago što je tako, ali nije mi ni žao...kao što rekoh, indeferentan sam prema tome.
 
Ja ne mrzim, više puta sam ti objasnio da sam indeferentan...ovde sam došao da nešto naučim ili da se zabavim provocirajući one slične tebi (doduše, od tebe sam naučio par novih iskonstruisanih "argumenata", ali ništa što će mi koristiti u raspravama sa boljim protivnicima). To ne znači da te mrzim...ja čak cenim što si uporan, ponekad mi je simpatično tvoje samopouzdanje, rekao si i stvari sa kojima se slažem, ali ne treba biti istrajan u gluposti i u svakoj sitnici.

Inače, ranije si zahtevao: Ne, hoću odgovor odmah. Smiley

To je samo tvoje tumačenje, ali ono zahteva pretpostavku koja je za korak zahteva više objašnjenja, nego jednostavni zaključak da je Isus pogrešio. Zašto bismo koristili nategnutije objašnjenje i napravili specijalan slučaj...samo zbog Isusa i tebe?

Ja sam rekao da ne mora da poštuje, jel si zaboravio već?

Ipak ti ne znaš dovoljno o tom narodu, kulturi, njihovim "prorocima" i svetim knjigama da bismo raspravljali.

Jel ti znaš da Biblija nije istorijska knjiga? Jel si ozbiljan kad hoćeš to da daš kao dokaz?
 
Već sam ti objašnjavao da nije reč o mestu, da je Matej pogrešno i nepotpuno citirao "proročanstvo" koje je iščupao iz potpuno drugog narativa...i ti opet po starom. I nekome pričaš o iracionalnosti.
Ne moze na internet forumu da se dokazuje istina. Istina je rec o onome sto postoji i jedina institucija na Planeti koja ima vlast, moc i silu da nekome nametne istinu / stvarnost jeste neuropsihijatrija.
Dao sam ti sva objasnjenja koja govore o tome da Isus ( licnost iz jevandjelja ) nije oduzeo ili dodao bilo sta iz starog zaveta.
Ti na Isusa gledas iz prizme danasnjeg judaizma, ja na Isusa gledam kao na svakog drugog coveka ( ukoliko je stvarno postojao ). Ponavljam, prorocanstva jevrejskih proroka su dala objasnjenje da ce Mesija ( zrtva Bozija ) da se pojavi medju jevrejima pre 2000 godina, ne pre ne posle ( veoma precizno opisano kod Danijela ).

Sto se tice ove teme, ti naturas ljudima sta da rade, u ovom slucaju " da ne moraju da se odmaraju na sedmi dan u nedelji ". Dok ja govorim da svi ljudi rade tacno to sto rade, posto nemaju " svoju volju " nego
su svi ljudi marionete Volje koja ih je donela u stvarnost / postojanje. Ta Sila koja je ljude stvorila ima zaslugu i odgovornost za sve sto ljudi vide, kazu ili urade.
Isto tako sam objasnio da je Isus deset zapovesti koje govore " ne radi to ili si mrtav " samo preveo u identicno znacenje koje glasi " radi to ili si mrtav ".
Stvarnost / postojanje nam je dokaz da ljudi ( cak i njihova deca koja nisu ni stigla da prekrse taj zakon )
umiru, sto znaci da su stvoreni sa nemogucnoscu pracenja zapovesti " ne radi to " ili zapovesti " radi to ".

Svaki covek koji u bilo kom obliku i formi uzdize jednu grupu ljudi u odnosu na drugu - mrzi ovu drugu grupu ljudi. Ti mrzis sve ljude koje definises kao " ovi drugi koji su inferiorni.
Ti nemas elementarno shvatanje o pravdi i nepravdi koja je deo svake ljudske zajednice.
Za tebe je pravda - subjektivnost, Za tebe je zrtva pljackasa, silovatelja, ubice.... - samo " subjektivno misljenje "
zrtve ili zakona u toj ljudskoj zajednici.
Sa jedne strane govoris bajke o jevrejskom narodu kao " bozijem narodu " a sa druge strane pljujes po njihovom najvecem prazniku - Pashi kao " verovanje u bajke ". Da ponovim jos jednom
 " Пасха (хеб. פֶּסַח - Песах) је јеврејски празник којим се обележава излазак Јевреја из египатског ропства под Мојсијевим вођством описаном у Тори, односно у Старом завету. "

Mene vredjas ( ne u stvarnosti, nego po pravilniku foruma ) i iznosis apsolutne neistine o onome sto sam rekao, a pogotovo da ja imam bilo kakvo verovanje ili da ljudima govorim / naturam / naredjujem sta da rade ili sta da ne rade ( osim situacija kada ljudi iznose neistinu o mojim recima ili meni licno ).
Ti mene ne provociras u bilo kom obliku i formi ( zato sto znam sta govorim i nikada nisam kontradiktovao ono sto sam rekao ), a sam sebe lazes da si ovde dosao " da nesto naucis i da se zabavis ". Tvoja nesvesna tvrdnja da ti ljude vidis kao protivnike kristalno jasno opisuje tvoje stanje svesti.

Nauka je samo egzaktna nauka, ona koja ne izlazi iz okvira naucnog metoda koji je zasnovan na sakupljanju podataka kroz posmatranje, eksperimente i ponavljanje.
Bez obzira koliko genetika moze da bude egzaktna ona se ne bavi subjektivnim ( laznim ) vrednostima jednog zivota u odnosu na drugi.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.9
Browser
Safari 537.71
mob
I-mate 30 Pro
Cao svima.

Pitanje :

Ako je Bog rekao "6 dana radi, 7-mi dan odmaraj", a svetac pada na neki od tih 6 dana, sta onda, raditi ili ne  ?

Sta vi mislite o ovom ?

Ima i ona...svaki posao bogu je ugodan...a i ....ko radi bog ne brani... Smile

Naravno da ne smeta...cak je pozeljno...ali treba covek jedan dan da odmori...sad i to zavisi...recimo ako je negde u nekoj izolaciji...tipa na terenu...zatvoru...marsu...onda je bolje da radi...

Ako das jos neku informaciju...mogu preciznije da ti kazem....

Inace danas postoji neki kult...nerada...pa nemoj da ocekujes da ce neko da ti kaze da radis...

Ljudi sami sebi uniste zivot...i posle im kriv djavo... Smile

I tako... Smile

Odoh po supu...pa cu da procitam i ovo ostalo... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7064
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
Ne moze na internet forumu da se dokazuje istina. Istina je rec o onome sto postoji i jedina institucija na Planeti koja ima vlast, moc i silu da nekome nametne istinu / stvarnost jeste neuropsihijatrija.
Nedokazanima se ništa ne može dokazati...čak ni kad posećuju neuropsihijatra.

Dao sam ti sva objasnjenja koja govore o tome da Isus ( licnost iz jevandjelja ) nije oduzeo ili dodao bilo sta iz starog zaveta.
Ja tebi objašnjavam da je Isus netačno citirao delove starog zaveta...i to ne samo u Marku, a ti pričaš da nije.

I nisi u pravu, što se tiče dodavanja...Isus je sam govorio da je došao da ispuni zakon. Možda te je zbunio pomalo arhaičan prevod, reč koja je upotrebljena bi se bolje prevela kao dopuni (u smislu "ispuniti čašu do vrha).
Jasno će ti biti ako razmisliš da je došao da ispuni (dopuni) zakon, a ne proročanstva.  

Ti na Isusa gledas iz prizme danasnjeg judaizma, ja na Isusa gledam kao na svakog drugog coveka ( ukoliko je stvarno postojao ). Ponavljam, prorocanstva jevrejskih proroka su dala objasnjenje da ce Mesija ( zrtva Bozija ) da se pojavi medju jevrejima pre 2000 godina, ne pre ne posle ( veoma precizno opisano kod Danijela ).
I ja na Isusa gledam kao na svakog drugog čoveka varalicu, i verujem da je postojao...naravno ne onako kako je romantizovan u Jevandjeljima. On ni onako kako je opisan nije ispunio sve što bi Mesija trebalo da ispuni, i ne vidim razlog zašto to tvrditi. U njegovo vreme je bilo drugih, koji su više stvari ispunili, ali ne i sve da bi bili smatrani Mesijom.

Sto se tice ove teme, ti naturas ljudima sta da rade, u ovom slucaju " da ne moraju da se odmaraju na sedmi dan u nedelji ". Dok ja govorim da svi ljudi rade tacno to sto rade, posto nemaju " svoju volju " nego
su svi ljudi marionete Volje koja ih je donela u stvarnost / postojanje.
Možeš i ne moraš -  to nije naturanje.
Ti naturaš postojanje Volje (aktivne)...mi nemamo slobodnu volju ne zbog nekog višeg bića već zbog prirodnih zakona. To više biće može biti samo pokretač, uspostavljalac tih zakona, koji ne utiče na dalji rad mašine ili na razvoj organizma ili tok istorije (niti je osim pokretanja procesa išta planiralo). Kao kad baciš grudvu niz padinu...ne znaš kakav će tačno oblik da dobije do dna, da li će da napravi neku štetu... iako znaš da će pod dejstvom prirodnih zakona da se skotrlja.


Stvarnost / postojanje nam je dokaz da ljudi ( cak i njihova deca koja nisu ni stigla da prekrse taj zakon )
umiru, sto znaci da su stvoreni sa nemogucnoscu pracenja zapovesti " ne radi to " ili zapovesti " radi to ".
Pratio ne pratio, čovek je smrtan zbog svoje konstrukcije i to je to. Nema to veze sa zapovestima koje pišu u Bibliji.

Svaki covek koji u bilo kom obliku i formi uzdize jednu grupu ljudi u odnosu na drugu - mrzi ovu drugu grupu ljudi. Ti mrzis sve ljude koje definises kao " ovi drugi koji su inferiorni.
Potpuna glupost i infantilno posmatranje sveta. Učitelj mi je dao jedinicu zato što me mrzi.  Smile
Stavljen sam u odeljenje za manje nadarenu decu, jer svet ima nešto protiv moje brilijantnosti.  Smile

Ti nemas elementarno shvatanje o pravdi i nepravdi koja je deo svake ljudske zajednice.
Za tebe je pravda - subjektivnost, Za tebe je zrtva pljackasa, silovatelja, ubice.... - samo " subjektivno misljenje "
zrtve ili zakona u toj ljudskoj zajednici.
Svijet je ovaj tiran tiraninu...
Osećaj pravde je deo etike koji se bavi moralom, i po definiciji (a ti obožavaš definicije) je subjektivni stav. Činjenica da je tebi to teško da prihvatiš, govori o tvojoj infantilnosti. Nije pravda - viče lik iz crtanog filma.

Sa jedne strane govoris bajke o jevrejskom narodu kao " bozijem narodu " a sa druge strane pljujes po njihovom najvecem prazniku - Pashi kao " verovanje u bajke ". Da ponovim jos jednom
 " Пасха (хеб. פֶּסַח - Песах) је јеврејски празник којим се обележава излазак Јевреја из египатског ропства под Мојсијевим вођством описаном у Тори, односно у Старом завету. "
Jasno je da si toliko detinjast da kada se nešto ne poklapa sa tvojim verovanjem (a ti bez dokaza veruješ da su Jevreji bili robovi u Egiptu, iako dokazi govore suprotno) ukazivanje na to smatraš pljuvanjem. To je preterana reakcija koja je standardna za poseban vid ljudi.

Ti mene ne provociras u bilo kom obliku i formi ( zato sto znam sta govorim i nikada nisam kontradiktovao ono sto sam rekao ), a sam sebe lazes da si ovde dosao " da nesto naucis i da se zabavis ". Tvoja nesvesna tvrdnja da ti ljude vidis kao protivnike kristalno jasno opisuje tvoje stanje svesti.
Opet iznosiš svoje verovanje o meni, koje zasnivaš na svom pogledu na svet...kao što sam ti objasnio za mržnju, tako sam ti objasnio i za i ovo...ali ti si nerazumni klinac.
Ne razlikuješ protivnik od neprijatelj...još jedan pokazatelj tvog slabog vladanja terminima.

Inače termini poput "pljuvanje" i uzcvici "Aman", baš ukazuju na smirenost duha.  Smile
Nauka je samo egzaktna nauka, ona koja ne izlazi iz okvira naucnog metoda koji je zasnovan na sakupljanju podataka kroz posmatranje, eksperimente i ponavljanje.
Bez obzira koliko genetika moze da bude egzaktna ona se ne bavi subjektivnim ( laznim ) vrednostima jednog zivota u odnosu na drugi.
Kao i o istoriji, biologiji, religiji, logici ili bilo čemu, znanje o genetici ti ne dostiže ni minimum da možeš da raspravljaš.
« Poslednja izmena: 20. Dec 2013, 14:16:18 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 12:36:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.