Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Radiju Fokus oduzeta dozvola za rad  (Pročitano 3482 puta)
27. Mar 2013, 14:16:25
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 536.28.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Radiju Fokus oduzeta dozvola za rad
Republička radiodifuzna agencija ovom mediju dozvolu je oduzela privremeno zbog previsokih cena SMS poruka kojima slušaoci naručuju muziku


 
Foto: fokus-radio.rs
Savet Republičke radiodifuzne agencije oduzeo je na 30 dana dozvolu Radio Fokusu.


Kako je navedeno na sajtu RRA, ova odluka doneta je na sednici tog tela 25. marta.

- Savet se na ovu meru odlučio zbog činjenice da je Radio Fokus u svom programu bez navođenja cene SMS poruka naplaćivao slušaocima po više stotina dinara za emitovanje jedne muzičke želje – piše na sajtu Agencije.

Radio Fokus ima dozvolu za nacionalno pokrivanje.

Podsetimo, Telegraf je prvi pisao o tome da su slušaoci tog radija plaćali jedan SMS oko 600 dinara.

(M. S. / Beta)

Izvor: Telegraf
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.28.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Radio Fokus naplaćuje jednu pesmu 580 dinara!
Telegrafu se poslednjih dana javilo nekoliko besnih slušalaca "Radija Fokus", koji su naručivali pesme na ovoj radio-stanici, a onda dobili račune od po nekoliko hiljada dinara! U RRA kažu da su ovakve stanice jače i od države i da im za sada niko ništa ne može


 

Ukoliko volite da slušate radio, i da pritom čujete omiljene pesme, to zadovoljstvo može papreno da vas košta!


Kako Telegraf saznaje, pojedine radio stanice, poput Radija Fokus, u okviru svojih programa naplaćuju i do 580 dinara za ostvarivanje muzičkih želja! Pritom, u okviru specijalizovanih emisija koje su namenjene ovakvom vidu zabave u programu se izuzetno retko ili gotovo uopšte slušaoci ne upozoravaju na pravu cenu ovih “usluga”.

Desetak naših čitalaca u prethodnih nekoliko dana javilo se redakciji s optužbama da su “opljačkani od pojedinih radio-stanica”, jer im je naručivanje nekoliko muzičkih želja “nabilo” račune za mobilni telefon do nekoliko hiljada dinara!

Danica Stanković, student, kaže da je pre nekoliko dana bila na proslavi rođendana i da je za tri naručene pesme njen račun za mobilni telefon “narastao” za skoro 2.000 dinara.

- Opljačkali su me! Bila sam na proslavi dečjeg rođendana kod prijatelja i svi su naručivali pesme. Pošto je većina gostiju to radila, rešila sam da i ja naručim pesmu, a posle toga sam naručila još dve. Uopšte nisam obraćala pažnju na to koja je stanica u pitanju, a tokom programa spiker nije govorio o ceni. Kada se sve završilo, pri povratku kući, nakon zahteva za stanje, dobila sam račun uvećan za 1.740 dinara. Bila sam šokirana! Sutradan sam se raspitala kod ostalih gostiju i bila je ista situacija, niko nije mogao da veruje koliko su nas “odrali” – kaže ona.

Mirko Vuković, automehaničar po zanimanju, navodi da je za dve pesme platio 1.060 dinara, i da će mu to naručivanje biti “poslednje u životu”.

- Olešili su me! Već sam se opekao za Novu godinu i jednu pesmu platio 400 dinara. Kada mi je stigao račun, mislio sam da je to zbog toga što je to bila posebna prilika, ali ovo od pre neki dan je prevršilo svaku meru. Platio sam više od 1.000 dinara za dve pesme i to mi je bio poslednji put da uradim tako nešto. Ja rmbačim u kanalu pola dana za te pare, a oni za manje od deset minuta zarade toliko. Posle sam saznao da je od te cene 500 dinara za pesmu, ostalo je porez. Svejedno, što je mnogo, mnogo je – jada se Mirko.

Goran Karadžić iz Republičke radiodifuzne agencije (RRA) navodi da su dobro upoznati s ovim načinom rada pojedinih radio-stanica i uzimanjem para od lakovernih slušalaca.

- Ima dosta takvih stanica na teritoriji cele zemlje koje nelegalno rade i zarađuju na slušaocima. Podneto je mnogo prijava i pokušali smo sve što je u našem domenu da zaustavimo rad takvih stanica, ali su oni jači i od države! Sama država je pokazala ogromnu neefikasnost u zatvaranju ovakvih radio-stanica. One oštećuju naivne slušaoce, a mnogo veću štetu nanose drugim, legalnim radio-stanicama, kao i budžetu Srbije, jer izigravaju sistem. Niskim cenama oglasa direktno utiču na rad  legalnih emitera koji imaju normalne cene oglašavanja i na taj način se stvara nelojalna konkurencija – kaže on i dodaje da će, nakon formiranja nove vlade Srbije, jedan od prvih zahteva RRA biti zatvaranje takvih radio-stanica.

Karadžić napominje da je u borbu protiv radio-stanica koje rade na crno uključeno i Tužilaštvo za visokotehnološki kriminal, ali da su rezultati slabi.

- Saradnja s Tužilaštvom je dobra, ali džaba sav naš trud, kada Ustavni sud donese odluku da RRA nema ovlašćenja da gasi radio-stanice, i one za veoma kratko vreme ponovo počnu da se emituju. Dok se ne formira jaka institucija koja će oduzimati emitersku opremu i na taj način se započne borba protiv pirata, nekoliko ljudi  će nastavljati da izigrava državu i sistem. Pored toga, zarađivaće na crno i nipodaštavaće rad insititucija kao što je RRA – poručuje Karadžić.

U želji da čujemo i drugu stranu, kontaktirali smo “Radio Fokus” kako bismo čuli zbog čega se ovako skupo naplaćuju muzičke želje. Na telefon radija se javila sekretarica koja nas je, kada je čula zbog čega zovemo, ljubazno zamolila da uputimo mejlom pitanja i da ćemo na njih dobiti odgovore. Pitanja su poslata, međutim, odgovor nije stigao.

Komentar povodom ovoga nismo mogli ni da dobijemo od nadležnog Ministarstva kulture, pod čijom se ingerencijom nalazi rad radio-stanica.

(I. Mitkovski)

Izvor: Telegraf
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
U RRA kažu da su ovakve stanice jače i od države i da im za sada niko ništa ne može


A i biseri koji naručuju pesme pored YouTubeTa, torenata i još sto čudesa za besplatno skidanje i slušanje muzike.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 25.0.1364.172
mob
Samsung GT-S7580
Citat
Republička radiodifuzna agencija ovom mediju dozvolu je oduzela privremeno zbog previsokih cena SMS poruka kojima slušaoci naručuju muziku

Па, шта сад? Ваљда имају право да одреде цену, проблем је у томе што људи наручују те песме, да не наручују можда би и спустили.  Smile

A i biseri koji naručuju pesme pored YouTubeTa, torenata i još sto čudesa za besplatno skidanje i slušanje muzike.


Старији људи у пензији, немају појма ни шта је интернет. Још кад су рођендани, свадбе и бла бла ствари, дали би и више.  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 25.0.1364.172
уопште ми није јасно зашто су им забранили рад Smile

IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Кога брига, један од милион.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 19.0

Данас сам их слушао, смејали су се овој вести али изгледа да су искључени дефинитивно.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Лажни радио, лажних патриота!

Завршио мисију и гаси се!
Када ће да угасе ТВ Свет+ Инфо Коперникус?

IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Chrome 25.0.1364.172
mob
Qtek 小米
Кога боли ку%ац што су сељаке драли, кад сељаци једнимо слушају ''поздраве и честитке''.
Заправо да није тих сељака, ко би још слушао радио , када је и ТВ превазиђени медиј.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 25.0.1364.172
mob
Samsung GT-S7580
TV mozda tebi, ali drugima ne. Nemaju svi internet, a i koji imaju, pitanje je kakav je, da l'  se nesto moze gledati.

A ni radio mi nije prevazidjen, slusam ga preko neta.  Smile



IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.