Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Racunar se ledi ... posle preformatiranja. Da li me je i kako "majstor" zeznuo?  (Pročitano 1754 puta)
03. Avg 2006, 00:22:35
Clan u razvoju

ko jede da bi ziveo, niti ume da jede niti da zivi

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 48
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Pretpostavljam da je tema "zaledjivanja" kursora i smrzavanja racunara vec bila - kazu da je to tipicno za Windows - , ali moje pitanje je malo specificno::

naime, jedan polovni, ali brand name racunar, sa starim ali dobrom WIndowsom 98 koristio sam citavih 20 meseci a da se kursor niti jednom nije zaledio.

onda mi je odjednom "odapeo" kablovski modem.

napominjem da je dial-up modem nastavio da radi.

majstor, ili "majstor" nije hteo da dodje da pokusa "samo" da mi reinstalira modem, jer kaze "verovatno je neki virus ili spyware".

/moram ovde da kazem da informaticari serviseri meni lice na srednjovekovne nadrilekare - imaju samo jednu dijagnosu i jedan lek: pregrevanje racunara i lek - preformatiranje. Smile

i odnesoh ja masinu.
on se nije setio da zapamti koji je virus bio u pitanju i je li uopste i bio neki.
ali kaze "mnogo se namucio da 'otvori' OS jer nije navikao na Brand name racunare nego one konfigurisane..."
/ja nisam ni znao da imam Rols Rolsa od kompjutera...od ponosa sam se raspilavio/

i nista, preformatirao on i to je drzalo vodu dok cika majstor nije otisao - oko 45 minuta.

kad onda - sneg i led. zaledi se kursor, prvi put posle 20 meseci, i ne mogu da iskljucim procesor.

pozovem coveka, on veli da je to "normalno za takve jake masine, treba 10 sekundi da se pristiska stand-by dugme".

 Smile Smile

ne shvatam, 20 meseci sam ga normalno iskljucivao i tek sada shvatam da imam zmaj i mlaznjak od racunara, a ja sam mislio obicna polovnjaca.

napominjem da i dalje normalno i lako iskljucujem raciunar dok se ne zaglavi, ali
JEDINO kad se zaledi moram "NEOPHODNO"  da olovkom pritiskam ono dugme desetak sekundi...

ispada tako da je covek "popravio" samo ono sto mi nije smetalo.

i posle tri nedelje od "popravke" racunar mi je ponovo zamro, jer mi se sam restartovao na "Safe Mode" i odatle ni makac.

morao sam ponovo da ga nosim na novo preformatiranje. kod drugig majstora.

sada radi, ali posle ukljucivanja, u prvih pola sat ili sat, mora najmanje jednom da se zaledi pa da se odmrzne.

eto, kao sam vas udavio, oprostite, ali moje pitanje glasi:

sta mislite, je l' me nesto zeznuo onaj prvi majstor i kako, ili sam ja u stvari srecan sto me je prosvetlio i "popravio" kompjuter???

ako je tema dupla ili neprimerena, oprastajte.
IP sačuvana
social share
ko jede da bi ziveo, a ne zivi da bi jeo, taj niti ume da jede niti da zivi!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
mob
Samsung Wave
Jos kad bi nam rekao bilo sta konkretno o tvom racunaru, mozda bi mogli da ti pomognemo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

ko jede da bi ziveo, niti ume da jede niti da zivi

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 48
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Dell
98-mica
monitor je prepotopski

IP sačuvana
social share
ko jede da bi ziveo, a ne zivi da bi jeo, taj niti ume da jede niti da zivi!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
to bas pomaze  Smile
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Dell sa 98com ne moze da bude nikakav zmaj, to je staro bar 7-8 godina. Jedini savet koji mogu da dam je ako imas u tom zmaju 128Mb RAMa instaliraj XP i zamrzavanje ce da bude proslost.

Od hardware-a kod prastarih masina vredi proveriti i kondenzatore napajanja na ploci. Obicno se nalaze oko ZIF socket-a procesora i postavljeni su u redu sa induktorima i pretvaracima napona (5-6komada obicno) - gledaj da li je lim na vrhu kondenzatora naduven ili odvaljen - to je znak kondenzatora koji je crkao skroz ali elektroliti obicno imaju period kada rade ali nestabilno - pred crkavanje. To bi sve trebalo zameniti. Ali krvav je to posao i to nece niko da ti radi osim ako neces sam da se zezas. Ovo je pod uslovom da je HDD zdrav i memorija i napajanje rade OK sto kod Della ne bi trebalo da bude problem. Isto ocisti ceo racunar da ima dovojno dobro hladjenje, proveri da li rade svi ventilatori, izmeri napone na Molex konektorima - zuta-crna zica treba da da 12V , crvena-crna 5V - sve ispod 11.5V i 4.8V znak je problema sa napajanjem. Da isto - izvadi i stavi memoriju u slotove par puta da se osiste kontakti. Nista mi drugo ne pada na pamet.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

ko jede da bi ziveo, niti ume da jede niti da zivi

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 48
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Hvala.
Vecinu stvari ne kopcam, ali sad cu znati kako da pritisnem sledeceg "majstora".
IP sačuvana
social share
ko jede da bi ziveo, a ne zivi da bi jeo, taj niti ume da jede niti da zivi!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Nikad ne veruj zeni koja laze!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 890
Zastava SCG
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia ZTE
izmeri napone na Molex konektorima - zuta-crna zica treba da da 12V , crvena-crna 5V - sve ispod 11.5V i 4.8V znak je problema sa napajanjem
to ce sigurno da resi problem Smile Smile

da li si bio tu kad ti je reinstalirao 98icu? Smile probaj da iscimas nekog ortaka ili komsu koji ce ti lepo formatirati HDD, verujem da ti je cika majstor samo vilenjao po kompu, a ako i dalje nece posle kvalitetnog formata(u sta sumnjam) najverovatnije imas problem sa ramom(ne bi trebalo da imas problem sa hladjenjem procesora jer del ugradjuje intel proc. u svoje brendove, a posto se po sve radi o nekoj II eventualno III, njima je dovoljno i strujanje vetra u spaizu da ih ohladi--->prim. aut.)
prvi majstor te je jedino zeznuo za kintu, jer mislim da bukvalno nista nije ni uradio! elem dohvati ti lepo neki howto reinstall win98 i blago nama to lepo sam  :wave:sredi, zaobidji ove derikoze i prevarante
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Citat
del ugradjuje intel proc. u svoje brendove
ugradjivao je i durone u periodu '99-2001.

Citat
njima je dovoljno i strujanje vetra u spaizu da ih ohladi
Smile Smile
« Poslednja izmena: 05. Avg 2006, 14:38:02 od Belgrade »
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Nikad ne veruj zeni koja laze!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 890
Zastava SCG
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia ZTE
ja mislim da mu se "posrecilo" sa intelom Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.